Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Alex1989 είπε:

Ναι έχεις δίκιο.  Αυτό μου συμβαίνει  τώρα που πλησιάζει ο καιρός..  Απλά έλεγα να πάρω μια γνωμη μέχρι να μιλήσω  με τον γιατρό.  Όπως κ να χει πάντως θα του το αναφέρω. Σε ευχαριστώ! 

Οι περισσοτερες ρωτάμε και εδώ για να ακουσουμε γνωμες αλλα είναι αυτό που λέω ότι βλέπεις περιπτωσεις που έχει συμβεί αλλα 2 στις 3 θα υπάρχει ιστορικό καταλαβες; Και έτσι μπορεί να αγχωθεις παραπάνω χωρις λόγο.Έτσι πιστεύω προσωπική άποψη δλδ. Μίλησε μαζί του να σε κατευθύνει και προπάντων να σε καθυσηχασει εξηγώντας σου επιστημονικά και όχι με παράδειγμα. Επειδή κατανοώ το άγχος σου τα λέω και περιμενουμε νέα σου. Να είσαι καλα! 

πρίν από 21 λεπτά , Ria@90 είπε:

Και πολυ καλαα κανεις ρε συ...εγω με αυτό π κανω φλερταρω με την ουρολοιμωξη μαλλονν...να τώρα αν πηγανα στην ωρα μ ουτε τα τσιμπήματα μπορει να μην ειχα......

Και εγω κοριτσια το βράδυ κάθε μια ώρα και έχει τύχει κ λιγότερο και επίσης στο καπάκι πριν ξανά ξαπλώσω Χαχα αλήθεια λέω. Όσο για αυτό που περιγραφεις δεν μου κάνει για κάτι σοβαρό κυριως όταν συμβαίνει κατι μια φορά. Αν το ξανά νιώσεις ενημέρωσε γιατρό αλλα μην ανησυχείς οπως και να έχει. Να πω οτι έχω νιώσει κάπως έτσι σε άλλη εξώθηση;)  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

@Ria@90 αγάπη το ΧΑ πάθει κι εγώ στην εγκυμοσύνη. Στο πλάι ψηλά πονέσες?

Στο πλαι στα αριστερα χαμηλα ισως κ οχι μονο αριστερα κατω χαμηλα ηταν παντως...δεν ξερω κ τι ειναι εκει περα...απλα μαλλον κρατήθηκα πολυ ωρα απλα στην εκκένωση ουρων και κατα τη διαρκεια της ουρισης το ένιωθα οταν ας πουμε σταματησα για λιγο περνούσε οταν συνεχισα μεχρι το τελος την ουριση συνέχισε αλλα εξαφανίστηκε μολις τελειωσα εντελως..δεν σ εχει τυχει κ ελτος εγκυμοσύνης να θες απεγνωσμένα τουαλέτα..ε οταν τελικα πας δεν νιώθεις μια ανακουφηση κ ενα βαρος τσιμπήματα???καπως ετσι δεν είμαι καλη στην περιγραφη αχχα..το θεμα μ ειναι μημ ειναι κατι σοβαρότερο απο μια ουρολοιμωξη....πω πω ποσο παρανοϊκή εχω γινει με το παραμικρό....

πρίν από 25 λεπτά , Beboula25 είπε:

Οι περισσοτερες ρωτάμε και εδώ για να ακουσουμε γνωμες αλλα είναι αυτό που λέω ότι βλέπεις περιπτωσεις που έχει συμβεί αλλα 2 στις 3 θα υπάρχει ιστορικό καταλαβες; Και έτσι μπορεί να αγχωθεις παραπάνω χωρις λόγο.Έτσι πιστεύω προσωπική άποψη δλδ. Μίλησε μαζί του να σε κατευθύνει και προπάντων να σε καθυσηχασει εξηγώντας σου επιστημονικά και όχι με παράδειγμα. Επειδή κατανοώ το άγχος σου τα λέω και περιμενουμε νέα σου. Να είσαι καλα! 

Και εγω κοριτσια το βράδυ κάθε μια ώρα και έχει τύχει κ λιγότερο και επίσης στο καπάκι πριν ξανά ξαπλώσω Χαχα αλήθεια λέω. Όσο για αυτό που περιγραφεις δεν μου κάνει για κάτι σοβαρό κυριως όταν συμβαίνει κατι μια φορά. Αν το ξανά νιώσεις ενημέρωσε γιατρό αλλα μην ανησυχείς οπως και να έχει. Να πω οτι έχω νιώσει κάπως έτσι σε άλλη εξώθηση;)  

Ναι ρε συ χαχα εντάξει στην αλλη εξώθηση ειναι λογικο κ εγω το χω νιωσει αχχαχα θα τ παρακολουθώ αν ξανα συμβεί θα ρωτησω την μαια ......επισης το μωρο μερικες μερες το νιώθω πολυ έντονα αλλες το νιώθω παλι αλλα πολυ λιγότερο κ με πιο μικρες κλωτσιές ....είναι νορμαλ αυτο??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ria@90 είπε:

Στο πλαι στα αριστερα χαμηλα ισως κ οχι μονο αριστερα κατω χαμηλα ηταν παντως...δεν ξερω κ τι ειναι εκει περα...απλα μαλλον κρατήθηκα πολυ ωρα απλα στην εκκένωση ουρων και κατα τη διαρκεια της ουρισης το ένιωθα οταν ας πουμε σταματησα για λιγο περνούσε οταν συνεχισα μεχρι το τελος την ουριση συνέχισε αλλα εξαφανίστηκε μολις τελειωσα εντελως..δεν σ εχει τυχει κ ελτος εγκυμοσύνης να θες απεγνωσμένα τουαλέτα..ε οταν τελικα πας δεν νιώθεις μια ανακουφηση κ ενα βαρος τσιμπήματα???καπως ετσι δεν είμαι καλη στην περιγραφη αχχα..το θεμα μ ειναι μημ ειναι κατι σοβαρότερο απο μια ουρολοιμωξη....πω πω ποσο παρανοϊκή εχω γινει με το παραμικρό....

Ναι ρε συ χαχα εντάξει στην αλλη εξώθηση ειναι λογικο κ εγω το χω νιωσει αχχαχα θα τ παρακολουθώ αν ξανα συμβεί θα ρωτησω την μαια ......επισης το μωρο μερικες μερες το νιώθω πολυ έντονα αλλες το νιώθω παλι αλλα πολυ λιγότερο κ με πιο μικρες κλωτσιές ....είναι νορμαλ αυτο??

Τώρα δε θύμαμαι ακριβώς αλλά κάτι σωληνάκια περνάνε από κει που καταλήγουν στην ουροδόχο. Τρομερή περιγραφή κι εγώ. Χαχα. είναι αυτό που είπες επειδή κρατήθηκες.  ΤΟ ΧΑ πάθει πολλές φορές. Βέβαια να θες ρωτάς και γιατρό.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Τώρα δε θύμαμαι ακριβώς αλλά κάτι σωληνάκια περνάνε από κει που καταλήγουν στην ουροδόχο. Τρομερή περιγραφή κι εγώ. Χαχα. είναι αυτό που είπες επειδή κρατήθηκες.  ΤΟ ΧΑ πάθει πολλές φορές. Βέβαια να θες ρωτάς και γιατρό.

Εντάξει εχει κανα μισαωρο π αρχισε να βαραει ανελέητα ο μικρός οποτε μαλλον το υπερανελησα στο μυαλό μο..χαχαχα απο περιγραφή αστο η χεοροτερη των χειρότερων ειμαι...σαν πρωταρα κιολας....εσυ είσαι ηδη μαμα η έγκυος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Kpp83 είπε:

Κοριτσαρες τα τικερακια βοηθάνε την κουβέντα μας!

Αν δεις η χαμογελαστή μας παραπάνω έχει μια κορούλα 1+ μηνός και εγώ πχ είμαι στην 25η :)

Αααα ειναι ηδη μανουλα δλδ με το μπουμπούκι της αγκαλιά :)) ..κ εμείς πρωταρες χαχαχ δεν πειράζει θα έχουμε να ρωτάμε τον πρωτο καιρο...3 εβδ με περνάς δλδ :)) εσυ αγορακι η κοριτσακι εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πώς μ'αρέσει που διαβάζω τις ανησυχίες σας, την ανταλλαγή απόψεων.  :) Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ αν είχατε πονακια και σουβλιες κάτω χαμηλά στην αρχή της εγκυμοσύνης σας; Εχω 12 και παω για την 13 ημερα καθυστέρησης και αύριο πάω για τεστακι. :) Αυτό το βράδυ μου φαίνεται τεράστιο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , feniagm είπε:

Πώς μ'αρέσει που διαβάζω τις ανησυχίες σας, την ανταλλαγή απόψεων.  :) Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ αν είχατε πονακια και σουβλιες κάτω χαμηλά στην αρχή της εγκυμοσύνης σας; Εχω 12 και παω για την 13 ημερα καθυστέρησης και αύριο πάω για τεστακι. :) Αυτό το βράδυ μου φαίνεται τεράστιο....

Ααα καλως το κοριτσιιιιι!!!!!ααα πολλες μερες καθυστέρηση εγω στην 3η ηδη ειχα κανει το τεστ χαχαχ πολυ πιθανον με τοσες μερες να είσαι..γενικα σουβλιτσες που κ που εχω ακομη κ τωρα πιο πολυ τσιμπιματα θα τό'λεγα παρα σούβλιες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ria@90 είπε:

Ααα καλως το κοριτσιιιιι!!!!!ααα πολλες μερες καθυστέρηση εγω στην 3η ηδη ειχα κανει το τεστ χαχαχ πολυ πιθανον με τοσες μερες να είσαι..γενικα σουβλιτσες που κ που εχω ακομη κ τωρα πιο πολυ τσιμπιματα θα τό'λεγα παρα σούβλιες...

Τι στο καλό απαντάω και δεν εμφανίζει τις απαντήσεις μου....πάμε πάλι...

Ναι πολλές ημέρες και αν δεν είχα τα τσιμπήματα και τις σουβλιες θα περίμενα κ άλλο! Τα τσιμπηματα τα έχεις κάτω χαμηλά στην κοιλια;;; Εγώ ναι και ωρες ωρες βαράει κ σουβλιες +ζαλάδα ταυτόχρονα ( Αλλά τις ζαλάδες δεν τις παίρνω σαν σύμπτωμα γιατί κ άλλη φορά τις είχα και δεν ήταν τιποτα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , feniagm είπε:

Τι στο καλό απαντάω και δεν εμφανίζει τις απαντήσεις μου....πάμε πάλι...

Ναι πολλές ημέρες και αν δεν είχα τα τσιμπήματα και τις σουβλιες θα περίμενα κ άλλο! Τα τσιμπηματα τα έχεις κάτω χαμηλά στην κοιλια;;; Εγώ ναι και ωρες ωρες βαράει κ σουβλιες +ζαλάδα ταυτόχρονα ( Αλλά τις ζαλάδες δεν τις παίρνω σαν σύμπτωμα γιατί κ άλλη φορά τις είχα και δεν ήταν τιποτα)

Τσιμπιματα εχω νιωσει οταν εχω κουραστεί η περπατησει παραπανω απ οσο αντεχα..οσο για ζαλάδες ειχα κ εγω αλλα ειχα κ ναυτιες κ εμετους..αλλα ξερω κοπελες γνωστες μ π δεν ειχαν κανενα συμπτωμα κ γνκ αυτο διαφέρει απο οργανισμο σε οργανισμό....κοιτα το μπαμ σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση.κ εσυ εχεις ηδη πολλες μερες..σ έχει καθυστερήσει τοσο πολυ στο παρελθον χωρις να εισαι??ναι τα τσιμπήματα ειναι κατω χαμηλα ειτε δεξια είτε αριστερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ria@90 είπε:

Τσιμπιματα εχω νιωσει οταν εχω κουραστεί η περπατησει παραπανω απ οσο αντεχα..οσο για ζαλάδες ειχα κ εγω αλλα ειχα κ ναυτιες κ εμετους..αλλα ξερω κοπελες γνωστες μ π δεν ειχαν κανενα συμπτωμα κ γνκ αυτο διαφέρει απο οργανισμο σε οργανισμό....κοιτα το μπαμ σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση.κ εσυ εχεις ηδη πολλες μερες..σ έχει καθυστερήσει τοσο πολυ στο παρελθον χωρις να εισαι??

Δύο τρεις φορές τον χρόνο μου καθυστερεί από τρεις έως πέντε ημέρες....και έτσι απλά αλλάζει η αναμενόμενη ημερομηνία. Αυτό.

Εμετούς είχα προχτές από κρίση ημικρανίας οπότε δεν νομίζω ότι πιάνεται. 

Παρεπιπτόντως σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!! Σε ποιον μήνα είσαι τωρα;

 

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις φιλικό οξυ??αν εισαι στις προσπάθειες ξεκινα το γτ ποτε δεν ξερεις μπορει να εισαι βρε παιδι μ κ το φολικο οξυ ειναι βασικο ...το παίρνεις κ λιγο καιρο πριν τις προσπάθειες....να σαι καλα αγαπη μ αε ευχαριστώ πολύ!!!ειμαι στην 22η εβδ 6ο μηνα :))) κοιτα εγω θεωρω πως με τοσες μερες επρεπε ηδη να το εχεις κανει το τεστ δεν σε τρώει η περιέργεια θα θελα να ξερα χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω τίποτα και αυτό που με ανησυχεί ότι πήρα αρκετά αντιφλεγμονώδη αυτό τον μήνα.......Εύχομαι να μην γίνει κάτι περίεργο......

Αχου μωρέ ψυχούλα....με το καλό να το σφίξετε στην αγκαλιά σας μωλέ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Εντάξει εχει κανα μισαωρο π αρχισε να βαραει ανελέητα ο μικρός οποτε μαλλον το υπερανελησα στο μυαλό μο..χαχαχα απο περιγραφή αστο η χεοροτερη των χειρότερων ειμαι...σαν πρωταρα κιολας....εσυ είσαι ηδη μαμα η έγκυος???

Είμαι ήδη μάμα για πρώτη φορά από τις 14/01 , κοριτσάκι!!!

2 ώρες πρίν, feniagm είπε:

Πώς μ'αρέσει που διαβάζω τις ανησυχίες σας, την ανταλλαγή απόψεων.  :) Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ αν είχατε πονακια και σουβλιες κάτω χαμηλά στην αρχή της εγκυμοσύνης σας; Εχω 12 και παω για την 13 ημερα καθυστέρησης και αύριο πάω για τεστακι. :) Αυτό το βράδυ μου φαίνεται τεράστιο....

Με το καλό!! Περιμένουμε ευχαριστα νέα!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...