Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Στο πλαι στα αριστερα χαμηλα ισως κ οχι μονο αριστερα κατω χαμηλα ηταν παντως...δεν ξερω κ τι ειναι εκει περα...απλα μαλλον κρατήθηκα πολυ ωρα απλα στην εκκένωση ουρων και κατα τη διαρκεια της ουρισης το ένιωθα οταν ας πουμε σταματησα για λιγο περνούσε οταν συνεχισα μεχρι το τελος την ουριση συνέχισε αλλα εξαφανίστηκε μολις τελειωσα εντελως..δεν σ εχει τυχει κ ελτος εγκυμοσύνης να θες απεγνωσμένα τουαλέτα..ε οταν τελικα πας δεν νιώθεις μια ανακουφηση κ ενα βαρος τσιμπήματα???καπως ετσι δεν είμαι καλη στην περιγραφη αχχα..το θεμα μ ειναι μημ ειναι κατι σοβαρότερο απο μια ουρολοιμωξη....πω πω ποσο παρανοϊκή εχω γινει με το παραμικρό....

Ναι ρε συ χαχα εντάξει στην αλλη εξώθηση ειναι λογικο κ εγω το χω νιωσει αχχαχα θα τ παρακολουθώ αν ξανα συμβεί θα ρωτησω την μαια ......επισης το μωρο μερικες μερες το νιώθω πολυ έντονα αλλες το νιώθω παλι αλλα πολυ λιγότερο κ με πιο μικρες κλωτσιές ....είναι νορμαλ αυτο??

Ε ναι δεν έχει όλη την ώρα την ίδια όρεξη.Αλλαζει στάση ή κοιμάται αλλα κ που κοιμάται μπορεί να κλωτσάει λιγάκι..

Καλημερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, feniagm είπε:

Δεν παίρνω τίποτα και αυτό που με ανησυχεί ότι πήρα αρκετά αντιφλεγμονώδη αυτό τον μήνα.......Εύχομαι να μην γίνει κάτι περίεργο......

Αχου μωρέ ψυχούλα....με το καλό να το σφίξετε στην αγκαλιά σας μωλέ!!!!!

Καλως την περιμενουμε τα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εχθές είδαμε τον μπέμπη όλα καλα μεγαλώνουμε πήγαμε 1.150. Ήταν αραχτός και μας έκανε με το δάχτυλο like!:lol:  Μου είπε μόνο να ξεκουράζομαι από εδώ κ πέρα μέχρι να μπούμε στις 32 εβδομαδες. Αυτά που νόμιζα για συσπασεις από ότι του περιέγραψα μου είπε πως ήταν το μωρό. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε έχω μέρες να μπω αλλά σας παρακολουθώ να σας ζήσουν τα μωράκια όσες Γεννησαρέτ κ με το καλό όλες οι υπόλοιπες είμαι προς το τέλος του έβδομου μήνα με αρχές του 8ου θα ήθελα την γνώμη σας ως προς τα κιλά που έχω πάρει ήμουνα 54 όταν έμεινα έγκυος κ έχω πάει 60 είναι πολλά πως τα βλέπετε με ύψος 1.55 στα ρούχα προ εγκυμοσύνης μπαίνω αλλά έπαθα ένα σοκ το πρωί που ανέβηκα στη ζυγαριά

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εχθές είδαμε τον μπέμπη όλα καλα μεγαλώνουμε πήγαμε 1.150. Ήταν αραχτός και μας έκανε με το δάχτυλο like!:lol:  Μου είπε μόνο να ξεκουράζομαι από εδώ κ πέρα μέχρι να μπούμε στις 32 εβδομαδες. Αυτά που νόμιζα για συσπασεις από ότι του περιέγραψα μου είπε πως ήταν το μωρό. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Marina 2 είπε:

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε έχω μέρες να μπω αλλά σας παρακολουθώ να σας ζήσουν τα μωράκια όσες Γεννησαρέτ κ με το καλό όλες οι υπόλοιπες είμαι προς το τέλος του έβδομου μήνα με αρχές του 8ου θα ήθελα την γνώμη σας ως προς τα κιλά που έχω πάρει ήμουνα 54 όταν έμεινα έγκυος κ έχω πάει 60 είναι πολλά πως τα βλέπετε με ύψος 1.55 στα ρούχα προ εγκυμοσύνης μπαίνω αλλά έπαθα ένα σοκ το πρωί που ανέβηκα στη ζυγαριά

 

Καλημέρα και με το καλό! Στον έβδομο είμαι και από 48 που ξεκίνησα πήγα 62. Εχθές ο γιατρος μου που είναι αυστηρος με διατροφή και κιλά αδύνατη με είπε χεχε!  Μια χαρά είσαι ρε αγαπη τι σοκ επαθες για έξι κιλά στον 8ο μήνα σούπερ είσαι ευχαριστησου το.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Marina 2 είπε:

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε έχω μέρες να μπω αλλά σας παρακολουθώ να σας ζήσουν τα μωράκια όσες Γεννησαρέτ κ με το καλό όλες οι υπόλοιπες είμαι προς το τέλος του έβδομου μήνα με αρχές του 8ου θα ήθελα την γνώμη σας ως προς τα κιλά που έχω πάρει ήμουνα 54 όταν έμεινα έγκυος κ έχω πάει 60 είναι πολλά πως τα βλέπετε με ύψος 1.55 στα ρούχα προ εγκυμοσύνης μπαίνω αλλά έπαθα ένα σοκ το πρωί που ανέβηκα στη ζυγαριά

 

καλημερα σου μην ανησυχεις εγω ειχα ξεκινησει την εγκυμοσυνη μ με 42μισο κιλα και υψος 1,57! Μιλαμε το πρωτο μποι ασχσετοοο!!! Και 5μερες μεσα στον 8ο(31εβδ+5ημερων) ημουνα 52μισο δηλ 10 κιλα πανω! Συνολο μεχρι τελους πηρα 18κιλα κ οταν βγηκα απο το νοσοκομειο μετα την γεννα ειχα χασει ηδη τα 13κ μ ειχαν μεινει 5 απο τα οποια εχασα τα 2κ πλεον ειμαι 45μισο θα ηθελα να μ μεινουν παραπανω αλλα δεν πηραζει.....εισαι μια χαρα απο κιλα μην ανχωνεσαι! Θα τα χασεις μετα την γεννα σκεψου οτι 5-6κιλα ειναι μωρο με υγρα κ πλακουντα! Τα οποια χανονται με το που γεννας! 

Με το καλο το μωρακι σου!!! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη°°


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της β χοριακης και είναι 2112. Όσες έχετε εμπειρία πείτε μου είναι καλό το νούμερο? Τελευταία περίοδο 17/01 απόψε το βράδυ θα πάω στον γιατρό αλλά δεν κρατιέμαι θέλω να μάθω αν όλα είναι καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Σε ποια εβδομάδα σου παρουσιάστηκε; 

30η  ειχε αυξηθει το αμνιακο υγρο και αυτο ειναι ενδειξη για ζαχαρο.εσενα ειναθ σε φυσιολογικές τιμες:?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Evitakiii είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της β χοριακης και είναι 2112. Όσες έχετε εμπειρία πείτε μου είναι καλό το νούμερο? Τελευταία περίοδο 17/01 απόψε το βράδυ θα πάω στον γιατρό αλλά δεν κρατιέμαι θέλω να μάθω αν όλα είναι καλά!!!!

Καλημέρα συγχαρητηριαααα!!! Μια χαρά τέλεια η χοριακη σου και ουσιαστικά αυτό που σε νοιάζει είναι να διπλασιάζεται κάθε δεύτερη μέρα. Με το καλό ο υπερηχος το βραδάκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα συγχαρητηριαααα!!! Μια χαρά τέλεια η χοριακη σου και ουσιαστικά αυτό που σε νοιάζει είναι να διπλασιάζεται κάθε δεύτερη μέρα. Με το καλό ο υπερηχος το βραδάκι!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Θα πρέπει να ξανακάνω την εξέταση? Είναι η πρώτη φορά και δεν  έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω από δω και πέρα!!!!

πρίν από 1 λεπτό , Evitakiii είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Θα πρέπει να ξανακάνω την εξέταση? Είναι η πρώτη φορά και δεν  έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω από δω και πέρα!!!!

Μόλις είδα ότι και εσύ κοντεύεις να κρατήσεις το μωράκι σου!!!! Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου.... Και φυσικά να απολαύσεις τους 2 μήνες που μένουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

καλημερα σου μην ανησυχεις εγω ειχα ξεκινησει την εγκυμοσυνη μ με 42μισο κιλα και υψος 1,57! Μιλαμε το πρωτο μποι ασχσετοοο!!! Και 5μερες μεσα στον 8ο(31εβδ+5ημερων) ημουνα 52μισο δηλ 10 κιλα πανω! Συνολο μεχρι τελους πηρα 18κιλα κ οταν βγηκα απο το νοσοκομειο μετα την γεννα ειχα χασει ηδη τα 13κ μ ειχαν μεινει 5 απο τα οποια εχασα τα 2κ πλεον ειμαι 45μισο θα ηθελα να μ μεινουν παραπανω αλλα δεν πηραζει.....εισαι μια χαρα απο κιλα μην ανχωνεσαι! Θα τα χασεις μετα την γεννα σκεψου οτι 5-6κιλα ειναι μωρο με υγρα κ πλακουντα! Τα οποια χανονται με το που γεννας! 

Με το καλο το μωρακι σου!!! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη°°

Αχ σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα και με το καλό! Στον έβδομο είμαι και από 48 που ξεκίνησα πήγα 62. Εχθές ο γιατρος μου που είναι αυστηρος με διατροφή και κιλά αδύνατη με είπε χεχε!  Μια χαρά είσαι ρε αγαπη τι σοκ επαθες για έξι κιλά στον 8ο μήνα σούπερ είσαι ευχαριστησου το.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εσύ ποτέ ακριβώς γέννας εγώ γεννάω με καισαρική πριν την Μεγάλη εβδομάδα κ όσο πλησιάζει ο καιρός έχω έναν φόβο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Marina 2 είπε:

Αχ σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εσύ ποτέ ακριβώς γέννας εγώ γεννάω με καισαρική πριν την Μεγάλη εβδομάδα κ όσο πλησιάζει ο καιρός έχω έναν φόβο

Πρώτα ο Θεός τέλη Μαΐου. Όλα καλα να είναι κορίτσι μου μην φοβάσαι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marina 2 είπε:

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε έχω μέρες να μπω αλλά σας παρακολουθώ να σας ζήσουν τα μωράκια όσες Γεννησαρέτ κ με το καλό όλες οι υπόλοιπες είμαι προς το τέλος του έβδομου μήνα με αρχές του 8ου θα ήθελα την γνώμη σας ως προς τα κιλά που έχω πάρει ήμουνα 54 όταν έμεινα έγκυος κ έχω πάει 60 είναι πολλά πως τα βλέπετε με ύψος 1.55 στα ρούχα προ εγκυμοσύνης μπαίνω αλλά έπαθα ένα σοκ το πρωί που ανέβηκα στη ζυγαριά

 

καλέ πλάκα μας κάνεις; εγώ είμαι στον τέταρτο μήνα σχεδόν κ έχω πάρει σχεδόν 4 κιλά! τέλεια είσαι ούτε να το συζητάς ;) με το καλό το μπεμπάκι σου!!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...