Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εμένα είναι από την περασμένη φορά που πήγα στη γιατρό (24 βδομάδα) με το κεφάλι κάτω, μου είπε ότι μπορεί να αλλάξει αλλά και χτες που πήγα έτσι ήταν πάλι. Νομίζω δεν έχουν στάνταρ θέση σε αυτή τη βδομάδα πάντως.

Εγώ οταν πήγα γιατρό ήμουν 30 εβδομάδων δεν έχει πάρει θέση η μπέμπα ακόμα... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

εμένα ακόμα γυρνάει σε διάφορες# δεν έχει θέση ακόμα.

Ναι επειδη μια νιώθω χαμηλα κλωτσιές μια ψηλα κ λεω τι φάση κανει κύκλους?χα νομιζα είχαν κάποια Σταντάρ θεση...θενκς αγάπη:))

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Εμένα είναι από την περασμένη φορά που πήγα στη γιατρό (24 βδομάδα) με το κεφάλι κάτω, μου είπε ότι μπορεί να αλλάξει αλλά και χτες που πήγα έτσι ήταν πάλι. Νομίζω δεν έχουν στάνταρ θέση σε αυτή τη βδομάδα πάντως.

Θενκς κοριτσι μ κ εμενα μαλλον κανει σβουριτσες ακομη τότε γτ αλλωτε πανω αλλωτε κατω το νιωθω :))

πρίν από 51 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγώ οταν πήγα γιατρό ήμουν 30 εβδομάδων δεν έχει πάρει θέση η μπέμπα ακόμα... 

Ααα αληθεια αρα μαλλον τελευταίες εβδ παιρνουν σιγα σιγα θεση εε...καταλαβα ευχαριστώ πολύ πολύ :))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχχχχ δυσκολα κ εσυ!! Εφτασες σχεδον στο τελος ομως κ αυτο εχει σημασια! Σε 1μιση εβδομαδα θα εισαι τελειως χαλαρηηη! Με το καλο το μπεμπακι σου!

Αστα να πανε βαζει κ τα χερια στο στομα σαλιωνει μανικια δαχτυλα με πιανει μετα τα μουτρα ή τα μαλλια κ εχω παντου σαλια....οι κουβερτες ολες μουσκεμα ειναι..

Τωρα την ταισα κ την κοιμιζω!

σε ευχαριστώ πολύ!!!Ανυπομονώ πολύ όπως καταλαβαίνεις μετά από 2 γιους να έρθει κ η κόρη μου.το καλό είναι ότι ανυπομονεί κ ο μεγάλος γιός μου.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

σε ευχαριστώ πολύ!!!Ανυπομονώ πολύ όπως καταλαβαίνεις μετά από 2 γιους να έρθει κ η κόρη μου.το καλό είναι ότι ανυπομονεί κ ο μεγάλος γιός μου.

Καλημερα καλο τριημερο να εχουμε!!!! Σε καταλαβαινω ερχεται κ η κορουλα πως να μην ανυπομονεις!!! Καλο ειναι π περιμει πως κ πως... ο μικρος πως το πηρε;;;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Εγώ οταν πήγα γιατρό ήμουν 30 εβδομάδων δεν έχει πάρει θέση η μπέμπα ακόμα... 

Ναι είναι νωρίς ακόμα, τα μωράκια έχουν χώρο να γυρνάνε!

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!!!!!!! Καλό 3ήμερο :wub:

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Muffin είπε:

χαχαχαχα!! Ειχες προτιμηση στην εταιρεια ε?? Ρε τι τραβαμε (αλλα τα θελουμε)!! Εισαι εγκυουλα? Με το καλο να ερθει το μπουμπουκακι σου..

Ευχαριστώ πολύ Muffin! Και εσύ ότι ποθείς. Δεν ήταν θέμα προτιμήσεις, απλώς νομίζω με βοηθούσαν οι συγκεκριμένες γιατί είχαν λιγότερο ανθρακικό. Μέχρι να αρχίσουν οι καούρες μια χαρά με βολεψαν. Τώρα ούτε από μακριά! 

Ρε τι τραβάμε ξαναπεστο. Υπόθεση καούρες το μόνο που με βοηθάει είναι οι τριντεντ με γεύση φράουλα! Αυτό το μωρό θα με τρελάνει! Χαχαχα

Καλημέρα όμορφες, καλό τριήμερο!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι όταν σου λέει ο γιατρός ξεκουράσου.... λες δεν θα κάνω τίποτα μια μέρα... μετά περνάει άλλη μια μέρα... και το σπίτι ξαφνικά είναι σαν να έχει πέσει βόμβα!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα

πφφφφφφφφφ

  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Muffin! Και εσύ ότι ποθείς. Δεν ήταν θέμα προτιμήσεις, απλώς νομίζω με βοηθούσαν οι συγκεκριμένες γιατί είχαν λιγότερο ανθρακικό. Μέχρι να αρχίσουν οι καούρες μια χαρά με βολεψαν. Τώρα ούτε από μακριά! 

Ρε τι τραβάμε ξαναπεστο. Υπόθεση καούρες το μόνο που με βοηθάει είναι οι τριντεντ με γεύση φράουλα! Αυτό το μωρό θα με τρελάνει! Χαχαχα

Καλημέρα όμορφες, καλό τριήμερο!

Ευτυχώς δεν έχω ακόμα καούρες.. Λέτε να είναι καράφλα το παιδί;;; χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ευτυχώς δεν έχω ακόμα καούρες.. Λέτε να είναι καράφλα το παιδί;;; χαχαχα

Χαχαχχαχα μην ανχωνεσαι Δεν παιζει ρολο! Εγω ειχα 2εβδομαδες στο τελος κ γεννηθηκε με 4εκ μαλλι τι σημαινει οτι το εβγαλε ολο αυτο σε 15μερες;;;;;:lol:

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχχαχα μην ανχωνεσαι Δεν παιζει ρολο! Εγω ειχα 2εβδομαδες στο τελος κ γεννηθηκε με 4εκ μαλλι τι σημαινει οτι το εβγαλε ολο αυτο σε 15μερες;;;;;:lol:

Λες ε;;; αν κ την προηγ φορά ο γιατρός είδε κάτι μαλλάκια.. Λίγα μέν αλλά τα είδε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitr@17 είπε:

Λες ε;;; αν κ την προηγ φορά ο γιατρός είδε κάτι μαλλάκια.. Λίγα μέν αλλά τα είδε.. 

Μπορει να μην εχεις καουρες και να βγει με περουκινι μπορει να εχεις κ να βγει φαλακρο! Μπορει κ το αντιθετο δεν εχει να λεει κατι αυτα τα λεγανε οι παλιες!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπορει να μην εχεις καουρες και να βγει με περουκινι μπορει να εχεις κ να βγει φαλακρο! Μπορει κ το αντιθετο δεν εχει να λεει κατι αυτα τα λεγανε οι παλιες!

Εμένα και τα δύο το αντίθετο! Στον πρωτο δεν είχα καούρες βγήκε με χωριστρα και στον δεύτερο είχα πολλές καούρες και βγήκε καραφλιγκος!!!

  • Χαχα 7

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2019 at 12:46 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Μπεμπουλα πανω σ αυτό ηθελα να σς ρωτησω κ εγω κατι κ εγω μερικες μερες νιωθω πολυ χαμηλα χτυπηματα κ αλλες ψηλα....αυτο τι παει να πει??

Τεντώνεται κουνιέται πέρα δωθε να βολευτεί μην ανησυχείς είναι ευχάριστο που τα νιώθεις!! Αν αναρωτιέσαι για το τι στάση έχει ακόμη λογικά το κεφαλάκι του είναι στο υψος του αφαλου είτε αριστερά είτε δεξιά κ έτσι νιώθεις ψηλα τα χεράκια και χαμηλά τα ποδαράκια:wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Τεντώνεται κουνιέται πέρα δωθε να βολευτεί μην ανησυχείς είναι ευχάριστο που τα νιώθεις!! Αν αναρωτιέσαι για το τι στάση έχει ακόμη λογικά το κεφαλάκι του είναι στο υψος του αφαλου είτε αριστερά είτε δεξιά κ έτσι νιώθεις ψηλα τα χεράκια και χαμηλά τα ποδαράκια:wub:

Τι γλυκο μωρε οντως!!!! Αχ βρε κοριτσια με εχει πιασει μια μελαγχολία στα καλα καθούμενα με πιασαν τα κλαματα χωρις ιδιαίτερο λογο !!εχετε κ εσεις σκαμπανευασματα ψυχολογικά στην εγκυμοσύνη σας?? Ενω ημουν τραλαλα καλα απο την αρχη γνκ ουτε νευρα ..τωρα με επιασε δεν ξέρω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...