Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να ρωτησω 31η εβδομάδα ξεκινά ο 8ος  μήνας; επισης πριν 2 ώρες πήρα ένα buscopan γιατί εχω κατι ενοχλήσεις στην κοιλιά ! δεν μου έκανε δουλειά, μπορώ να πάρω και ένα depon ?

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

@4shinediamonds Για πάν ενδεχόμενο ξαπλώσουμε στο αριστερό μας πλάι και όχι ανάσκελα.

Μα για τι συμπτώμα μιλάς;  Το μωράκι κουνιέται ως οφείλει....

Γενικός κανόνας όσο το μωράκι μας είναι ζωηρό και δεν βλέπουμε αίμα ή διαυγή υγρά ή δεν έχουμε πέτρωμα που πιάνει όλη την κοιλιά κ επαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα, ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΆ. 

@Ria@90 δοκίμασε τον πρώτα κ βλέπεις!!! Αν προεξοφλείς ότι θα σε πειράξει έτσι θα συμβεί.

Ρε κορίτσια σας ακούω να κλαίτε άδαρτες και δεν σας καταλαβαίνω καθόλου...

Είμαι μια ωρολογιακή βόμβα και μπορεί όντως να αιμοραγήσω ανά πάσα στιγμή με αποτέλεσμα να μπω να γεννήσω πρόωρα αλλά δεν ψάχνομαι ότι κάτι συμβαίνει με το παραμικρό. 

Λίγη αισιοδοξία και μερικές ευχαριστίες στον καλό Θεό που ζούμε στη Δύση με εξετάσεις βιταμίνες παρακολούθηση κ ενέσεις ακόμα κ θερμοκοιτιδα. Εκατομμύρια γυναίκες μερικά χιλιόμετρα πιο δίπλα δεν έχουν αυτό το προνόμιο.

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, 4shinediamonds είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια Πολλά!Υγεία και Ευτυχισμένες στιγμές!Πως περάσατε;;;;;;

Σήμερα και εγώ ξαπλωμένη ανάσκελα αισθάνομαι 1-2 σημεία ελάχιστα πιο σκληρά.Βέβαια κάνω και αντιπηκτικες και ίσως από τις ενέσεις;Δεν ξέρω.Παίζει σημασία που από εχτές το βράδυ αισθάνομαι πιο έντονες κινήσεις από το μωράκι μας;Βασικά δεν ξέρω μπερδευομαι για το αν χρειάζεται να ενημερώσω τον γιατρό για κάποιο σύμπτωμα.

Οταν σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα δεν υπήρχαν μετά σημεία πιο σκληρά.

Χρόνια πολλά Χριστος Ανέστη! Υγεία!

Ειναι υποκειμενικό μετά από ένα σημείο το ποτε θα πάρεις να ενημερωσεις.Δεν μου ακούγεται κάτι σοβαρό αλλα δεν είμαι γιατρος οποτε εσυ οπως νιώθεις πραττεις. Μπορεί να είναι το μωράκι τα πόδια του ο πωπως του οτιδήποτε. Οι συσπασεις αν υπονοείς δεν φεύγουν όταν σηκώνεσαι ή αλλάζεις θέση.

Να φανταστείς εχθές είχα τέτοιο πόνο κάτω μου για πολυ ώρα που περπατούσα σκυφτη, μου φώναζαν κάτσε κάτω κ εγω ασταμάτητη γιατί είχαμε τραπέζι. Δεν νιώθω ανησυχία ώστε να παρω τον γιατρο που άλλωστε ξέρω τι θα μου πει. Να ξεκουράζομαι! Αυτό εννοω πως μπορείς μόνη σου να αναγνωρίζεις αν κάτι είναι σοβαρό. Όχι πάντα να κάνουμε εμείς τον γιατρό καταλαβες μιλάω για αυτά που λέμε οπως τώρα. 

Just now, Kpp83 είπε:

@4shinediamonds Για πάν ενδεχόμενο ξαπλώσουμε στο αριστερό μας πλάι και όχι ανάσκελα.

Μα για τι συμπτώμα μιλάς;  Το μωράκι κουνιέται ως οφείλει....

Γενικός κανόνας όσο το μωράκι μας είναι ζωηρό και δεν βλέπουμε αίμα ή διαυγή υγρά ή δεν έχουμε πέτρωμα που πιάνει όλη την κοιλιά κ επαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα, ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΆ. 

@Ria@90 δοκίμασε τον πρώτα κ βλέπεις!!! Αν προεξοφλείς ότι θα σε πειράξει έτσι θα συμβεί.

Ρε κορίτσια σας ακούω να κλαίτε άδαρτες και δεν σας καταλαβαίνω καθόλου...

Είμαι μια ωρολογιακή βόμβα και μπορεί όντως να αιμοραγήσω ανά πάσα στιγμή με αποτέλεσμα να μπω να γεννήσω πρόωρα αλλά δεν ψάχνομαι ότι κάτι συμβαίνει με το παραμικρό. 

Λίγη αισιοδοξία και μερικές ευχαριστίες στον καλό Θεό που ζούμε στη Δύση με εξετάσεις βιταμίνες παρακολούθηση κ ενέσεις ακόμα κ θερμοκοιτιδα. Εκατομμύρια γυναίκες μερικά χιλιόμετρα πιο δίπλα δεν έχουν αυτό το προνόμιο.

Ποσο σύμφωνη με βρισκεις. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@4shinediamonds Για πάν ενδεχόμενο ξαπλώσουμε στο αριστερό μας πλάι και όχι ανάσκελα.

Μα για τι συμπτώμα μιλάς;  Το μωράκι κουνιέται ως οφείλει....

Γενικός κανόνας όσο το μωράκι μας είναι ζωηρό και δεν βλέπουμε αίμα ή διαυγή υγρά ή δεν έχουμε πέτρωμα που πιάνει όλη την κοιλιά κ επαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα, ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΆ. 

@Ria@90 δοκίμασε τον πρώτα κ βλέπεις!!! Αν προεξοφλείς ότι θα σε πειράξει έτσι θα συμβεί.

Ρε κορίτσια σας ακούω να κλαίτε άδαρτες και δεν σας καταλαβαίνω καθόλου...

Είμαι μια ωρολογιακή βόμβα και μπορεί όντως να αιμοραγήσω ανά πάσα στιγμή με αποτέλεσμα να μπω να γεννήσω πρόωρα αλλά δεν ψάχνομαι ότι κάτι συμβαίνει με το παραμικρό. 

Λίγη αισιοδοξία και μερικές ευχαριστίες στον καλό Θεό που ζούμε στη Δύση με εξετάσεις βιταμίνες παρακολούθηση κ ενέσεις ακόμα κ θερμοκοιτιδα. Εκατομμύρια γυναίκες μερικά χιλιόμετρα πιο δίπλα δεν έχουν αυτό το προνόμιο.

Χρόνια Πολλά ,με το καλό εύχομαι! Να είσαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!

Just now, Beboula25 είπε:

Χρόνια πολλά Χριστος Ανέστη! Υγεία!

Ειναι υποκειμενικό μετά από ένα σημείο το ποτε θα πάρεις να ενημερωσεις.Δεν μου ακούγεται κάτι σοβαρό αλλα δεν είμαι γιατρος οποτε εσυ οπως νιώθεις πραττεις. Μπορεί να είναι το μωράκι τα πόδια του ο πωπως του οτιδήποτε. Οι συσπασεις αν υπονοείς δεν φεύγουν όταν σηκώνεσαι ή αλλάζεις θέση.

Να φανταστείς εχθές είχα τέτοιο πόνο κάτω μου για πολυ ώρα που περπατούσα σκυφτη, μου φώναζαν κάτσε κάτω κ εγω ασταμάτητη γιατί είχαμε τραπέζι. Δεν νιώθω ανησυχία ώστε να παρω τον γιατρο που άλλωστε ξέρω τι θα μου πει. Να ξεκουράζομαι! Αυτό εννοω πως μπορείς μόνη σου να αναγνωρίζεις αν κάτι είναι σοβαρό. Όχι πάντα να κάνουμε εμείς τον γιατρό καταλαβες μιλάω για αυτά που λέμε οπως τώρα. 

Ποσο σύμφωνη με βρισκεις. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό,να σου πω την αλήθεια στο ένα σημείο που έπιασα μου φάνηκε σαν πατουσακι απλά σκέφτηκα είναι μικρούλι ακόμα.Σε ευχαριστώ κάθε φορά που απαντάς με κατανόηση σε όποια ισως "χαζή" απορία μου.Χρόνια πολλά ,με το καλό το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Χρόνια Πολλά ,με το καλό εύχομαι! Να είσαι καλά κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!

Ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό,να σου πω την αλήθεια στο ένα σημείο που έπιασα μου φάνηκε σαν πατουσακι απλά σκέφτηκα είναι μικρούλι ακόμα.Σε ευχαριστώ κάθε φορά που απαντάς με κατανόηση σε όποια ισως "χαζή" απορία μου.Χρόνια πολλά ,με το καλό το μωράκι σου!

Δεν υπάρχει χαζή απορία κορίτσι μου μην νιώθεις άβολα.

Όσο μεγαλώνει το μωρό θα δεις πως στα σημεία που είναι τα πόδια γόνατα και ο πωπως είναι πιο σκληρά. Και μετά που θα ξεχωρίζουν τα πατουσακια οι φτερνες όταν θα κουνιέται θα ξετρελαίνεσαι.Τα πατουσακια επειδή είναι πολύ μικρά τα καταλαβαίνεις γιατί είναι πιο μυτερά.

Είναι ένα θαύμα και όλη αυτή η αναμονή έχει και τα άγχη της.Ειναι και θέμα χαρακτήρα σαφως. Σε πολύ λίγο καιρό θα το πιάνεις κανονικά που κουνιέται κ πίστεψε με δεν θα σκέφτεσαι τίποτα άλλο θα είσαι ήρεμη και ευτυχισμένη. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γίνομαι σκληρή ώρες ώρες και χρονιαρες μέρες κιόλας αλλά δεν βγαίνει χωρίς ψυχραιμία κ λογικη η ζωή κορίτσια μου.

Δεν θέλω να σας την πω αλλά να σας ταρακουνήσω λιγάκι να δείτε κ την άλλη οπτική. Ίσως βέβαια δεν μου πέφτει λόγος, αλλά μου χτυπάνε φλεβα τέτοια αναιτια αγχη, επειδή μεγάλωσα με πολύ αγχώδη μαμά.

Λυγιζουμε και μας παρασύρει το συναίσθημα ΟΛΕΣ αλλά κατά βάση χρειάζεται λογική κ ψυχραιμία ή έστω να ξέρουμε πότε ο φόβος μας δεν έχει βάση. Δεν θέλει κανένα παιδάκι να είναι γενναίο γιατί η μαμά του φοβάται πιο πολύ από το ίδιο...

Στην αστεία πλευρά των πραγμάτων γέλασα πολύ με μια φωτο εγκυμονουσας που έλεγε στο μωράκι "you take my breath away.... because your feet are on my ribs"

  • Μου αρέσει 4

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Δεν υπάρχει χαζή απορία κορίτσι μου μην νιώθεις άβολα.

Όσο μεγαλώνει το μωρό θα δεις πως στα σημεία που είναι τα πόδια γόνατα και ο πωπως είναι πιο σκληρά. Και μετά που θα ξεχωρίζουν τα πατουσακια οι φτερνες όταν θα κουνιέται θα ξετρελαίνεσαι.Τα πατουσακια επειδή είναι πολύ μικρά τα καταλαβαίνεις γιατί είναι πιο μυτερά.

Είναι ένα θαύμα και όλη αυτή η αναμονή έχει και τα άγχη της.Ειναι και θέμα χαρακτήρα σαφως. Σε πολύ λίγο καιρό θα το πιάνεις κανονικά που κουνιέται κ πίστεψε με δεν θα σκέφτεσαι τίποτα άλλο θα είσαι ήρεμη και ευτυχισμένη. 

Κορίτσι μου γλυκό,καιρό τώρα συντροφευεις κάθε μου απορια και ειλικρινά ολόψυχα ευχαριστώ και εσένα και κάθε κορίτσι που νιώθει όσα γράφω!Συμφωνώ και εγώ πως καμμία μα καμμία απορία δεν είναι ανόητη ή χαζή,ειδικά όταν αυτές οι απορίες δηλώνονται από μια έγκυο.Εβαλα την λέξη σε εισαγωγικά,το ανέφερα έτσι για να μην ίσως επηρεαστεί κάποια άλλη κοπέλα από τις δικές μου απορίες.Είναι νόμος ότι σε όλα συμβουλευόμαστε τον γιατρό μας.Εδώ εγώ νιώθω σαν σε ιδιαίτερη παρέα που μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα και αυθόρμητα και να λάβω κατανόηση και αγάπη.Και μακάρι να με αξιώσει η χάρη Τους να έρθει η δική μου σειρά να κατανοώ και να αγαπώ τις μελλοντικές εγκυουλες.Κάθε μια έχει περάσει τον δικό της Γολγοθά,το δικό μας θαύμα έχει έρθει μετά από 10 χρόνια με σπέρμα δότη και φτάσαμε ως εδώ και συνεχίζουμε μόνο με αγάπη και αισιοδοξία και δοξαζοντας την χάρη Τους!Όπως λέει και ο σύζυγος,δεν «πνίγουμε» κανένα συναίσθημα ,καθενας μας εξωτερικεύει όπως νιώθει και μετά από τόσο αγώνα έχουμε κάθε δικαίωμα και φυσιολογική ανάγκη να εκφράζουμε την όποια αγωνία μας αναλογεί χωρίς υπερβολές αλλά με την αίσθηση του πρωτόγνωρου και δοξαζοντας κάθε λεπτό την χάρη Τους!Ευχαριστώ από καρδιάς κάθε κορίτσι που νιώθει όσα κατά καιρούς γράφω και εκφράζω.Χρόνια Πολλά,Υγεία και γερά μωράκια στις αγκαλιές μας!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τα γλυκά σου λόγια,με συγκινεί η περιγραφή σου!Σε κάθε κίνηση του μωρού μας συγκινούμαι και ευγνωμονώ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσι μου γλυκό,καιρό τώρα συντροφευεις κάθε μου απορια και ειλικρινά ολόψυχα ευχαριστώ και εσένα και κάθε κορίτσι που νιώθει όσα γράφω!Συμφωνώ και εγώ πως καμμία μα καμμία απορία δεν είναι ανόητη ή χαζή,ειδικά όταν αυτές οι απορίες δηλώνονται από μια έγκυο.Το ανέφερα έτσι για να μην ίσως επηρεαστεί κάποια άλλη κοπέλα από τις δικές μου απορίες.Είναι νόμος ότι σε όλα συμβουλευόμαστε τον γιατρό μας.Εδώ εγώ νιώθω σαν σε ιδιαίτερη παρέα που μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα και αυθόρμητα και να λάβω κατανόηση και αγάπη.Και μακάρι να με αξιώσει η χάρη Τους να έρθει η δική μου σειρά να κατανοώ και να αγαπώ τις μελλοντικές εγκυουλες.Κάθε μια έχει περάσει τον δικό της Γολγοθά,το δικό μας θαύμα έχει έρθει μετά από 10 χρόνια με σπέρμα δότη και φτάσαμε ως εδώ και συνεχίζουμε μόνο με αγάπη και αισιοδοξία και δοξαζοντας την χάρη Τους!Όπως λέει και ο σύζυγος μετά από τόσο αγώνα έχουμε κάθε δικαίωμα και φυσιολογική ανάγκη να εκφράζουμε την όποια αγωνία μας αναλογεί χωρίς υπερβολές αλλά με την αίσθηση του πρωτόγνωρου και δοξαζοντας κάθε λεπτό την χάρη Τους!Ευχαριστώ από καρδιάς κάθε κορίτσι που ένιωσε όσα κατά καιρούς γράφω και εκφράζω.Χρόνια Πολλά,Υγεία και γερά μωράκια στις αγκαλιές μας!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τα γλυκά σου λόγια,με συγκινεί η περιγραφή σου!Σε κάθε κίνηση του μωρού μας συγκινούμαι και ευγνωμονώ!

Αγάπη μου γλυκεια συγκινήθηκα δεν ήξερα πως έχετε παλέψει τόσο πολύ. Συγχαρητήρια για την επιμονή σας και την τόση θέληση να γίνετε γονείς. Δεν είναι εύκολες καποιες αποφάσεις και δεν τις παίρνουν όλοι.

Είμαστε μια παρέα που όντως μπορούμε να μοιραζόμαστε και να εκφράζουμε την οποια απορία,φοβία και οτιδήποτε αφορά τον σκοπό μας. Έχουμε όλες μας κοινό σκοπό κ αυτό μας ενώνει.

Ολες μας σε λίγο καιρό θα περιγράφουμε την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας! Για την ευλογία που μας δόθηκε ευχαριστούμε τον Θεό και την Παναγία! Όλα τα ζευγάρια να τα καταφέρουν!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αγάπη μου γλυκεια συγκινήθηκα δεν ήξερα πως έχετε παλέψει τόσο πολύ. Συγχαρητήρια για την επιμονή σας και την τόση θέληση να γίνετε γονείς. Δεν είναι εύκολες καποιες αποφάσεις και δεν τις παίρνουν όλοι.

Είμαστε μια παρέα που όντως μπορούμε να μοιραζόμαστε και να εκφράζουμε την οποια απορία,φοβία και οτιδήποτε αφορά τον σκοπό μας. Έχουμε όλες μας κοινό σκοπό κ αυτό μας ενώνει.

Ολες μας σε λίγο καιρό θα περιγράφουμε την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας! Για την ευλογία που μας δόθηκε ευχαριστούμε τον Θεό και την Παναγία! Όλα τα ζευγάρια να τα καταφέρουν!

 

Αχ μωρέ κορίτσι μου καλό,πάντα με τον γλυκό σου τρόπο!Εγω δε μένω στα λόγια,το ίδιο πράγμα μπορεί να ειπωθεί  με διαφορετικούς τρόπους.Δίνω έμφαση στον τρόπο και ο τρόπος σου με αγγίζει!Σε ευχαριστώ ολόψυχα!❤

Η δική μας δοκιμασία είναι μεγάλο μάθημα ζωής,μάθαμε πολλά ανάμεσα σε αυτά να αγωνιζόμαστε,να ευγνωμονούμε,να μην παραπονιόμαστε,να μην κατακρίνουμε και να νιώθουμε και να πιστεύουμε βαθειά!Η απόφασή μας είναι απόφαση ζωής.Δεν γνωρίζει κανείς πλην εμάς των δύο και του γιατρού.Οι υπόλοιποι καλοπροεραιτα η κακοπροεραιτα δεν θα μας ένιωθαν απόλυτα.Εδω δεν σε νιώθουν πολλές φορές όσοι είναι «μέσα στο χορό» Πόσο μάλλον όσοι είναι «εξω απο τον χορό»!Αλλωστε δεν υπάρχει εξήγηση σε όλα.Αυτό που θα μάθει  με το καλό στο μέλλον το θαυματακι μας είναι η μοναδική αλήθεια ,που είναι πως έχει τον πιο ξεχωριστό και γλυκό μπαμπά του κόσμου!Όταν εγώ «δειλιασα» εκείνος το πήρε όλο επάνω του!

Όσο για την παρέα,αισθάνθηκα ότι μπορώ να μοιραστώ κάθε μου σκέψη,αυθόρμητα και με απόλυτο σεβασμό από και προς τους συνομιλητές μου.Δεν ξέρω ειλικρινά αν και για πόσο θα συμμετέχω αλλά για όσο, νιώθω κάθε στιγμή που μοιράζομαι.

Αμήν κοριτσάκι μου,όλες μας με το καλό να περιγράφουμε το προσωπικό μας θαύμα που μόνο από την χάρη Τους βιώνουμε και δοξάζουμε κάθε στιγμή τα ευλογημένα έργα Τους!Όλα τα ζευγάρια να βιώσουν τα θαύμα τους και όλα τα παιδάκια του κόσμου να γεννιούνται γερά και να γεμίζουν με απόλυτη ευτυχία τις αγκαλιές των οικογενειών τους!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SiaSai είπε:

Στηθος πιανει κανονικα αλλα δε νομιζω οτι του αρκει το γαλα μου γιατι οση ωρα κι αν περασει δειχνει να πειναει κι αλλο και στο τελος καταληγω να φτιαχνω και ξενο και να περνανε 2 ωρες συνολο για να φαμε. Το συμπληρωμα το συστησε ο παιδιατρος για να τρωει περισοοτερο, να αυξηθει η ζητηση και επομενως και η δικη μου παραγωγη αλλα δεν το βλεπω να πετυχαινει. Κι εγω νιωθω εξαντλημενη γιατι και θηλαζω και αποστειρωνω μπουκαλια συνεχεια και βαζω και το θηλαστρο.

Αγάπη μου όσο πεινάει πρέπει να είναι στο στήθος. Εγω δεν θηλάσα, αντλώ, αλλά ξέρω ότι αν δείχνει ότι πεινάει απλά συνεχίζεις να το κρατάς στήθος. Αυτό που σου προτείνει ο γιατρός θεωρώ πώς θα σε εξάντλησει.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Αχ μωρέ κορίτσι μου καλό,πάντα με τον γλυκό σου τρόπο!Εγω δε μένω στα λόγια,το ίδιο πράγμα μπορεί να ειπωθεί  με διαφορετικούς τρόπους.Δίνω έμφαση στον τρόπο και ο τρόπος σου με αγγίζει!Σε ευχαριστώ ολόψυχα!❤

Η δική μας δοκιμασία είναι μεγάλο μάθημα ζωής,μάθαμε πολλά ανάμεσα σε αυτά να αγωνιζόμαστε,να ευγνωμονούμε,να μην παραπονιόμαστε,να μην κατακρίνουμε και να νιώθουμε και να πιστεύουμε βαθειά!Η απόφασή μας είναι απόφαση ζωής.Δεν γνωρίζει κανείς πλην εμάς των δύο και του γιατρού.Οι υπόλοιποι καλοπροεραιτα η κακοπροεραιτα δεν θα μας ένιωθαν απόλυτα.Εδω δεν σε νιώθουν πολλές φορές όσοι είναι «μέσα στο χορό» Πόσο μάλλον όσοι είναι «εξω απο τον χορό»!Αλλωστε δεν υπάρχει εξήγηση σε όλα.Αυτό που θα μάθει  με το καλό στο μέλλον το θαυματακι μας είναι η μοναδική αλήθεια ,που είναι πως έχει τον πιο ξεχωριστό και γλυκό μπαμπά του κόσμου!Όταν εγώ «δειλιασα» εκείνος το πήρε όλο επάνω του!

Όσο για την παρέα,αισθάνθηκα ότι μπορώ να μοιραστώ κάθε μου σκέψη,αυθόρμητα και με απόλυτο σεβασμό από και προς τους συνομιλητές μου.Δεν ξέρω ειλικρινά αν και για πόσο θα συμμετέχω αλλά για όσο, νιώθω κάθε στιγμή που μοιράζομαι.

Αμήν κοριτσάκι μου,όλες μας με το καλό να περιγράφουμε το προσωπικό μας θαύμα που μόνο από την χάρη Τους βιώνουμε και δοξάζουμε κάθε στιγμή τα ευλογημένα έργα Τους!Όλα τα ζευγάρια να βιώσουν τα θαύμα τους και όλα τα παιδάκια του κόσμου να γεννιούνται γερά και να γεμίζουν με απόλυτη ευτυχία τις αγκαλιές των οικογενειών τους!

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για τα καλα σου λογια και ειλικρινά θα στο πω το ποσο πολύ χαίρομαι που έστω κ έτσι από εδώ μια κουβέντα μπορεί να σε κάνει να νιώσεις όμορφα. Για όλα τα κοριτσια χαίρομαι όταν συμβαίνει. 

Ειναι πολύ σημαντικό μέσα από την δυσκολία που αντιμετωπίζουμε οποιαδήποτε και αν είναι αυτή να καταφέρνουμε να πάρουμε μάθημα να διδαχθούμε και στο τέλος να εκτιμήσουμε όλα όσα πριν δεν είχαμε σε εκτίμηση. Είστε και οι δυο πολύ δυνατοί και είμαι σίγουρη πως το θαυματακι σας θα έχει για γονείς δυο πολυ ξεχωριστούς κ γλυκούς ανθρώπους! Δοξάζω τον Θεό και δοξάζω κ την επιστήμη που καταφέρνει ολοένα και περισσότερο να βοηθα τα περισσότερα ζευγάρια.  

Και πάλι Συγχαρητήρια στον σύζυγο και σε εσένα!❤️

Δεν ξέρω και εγω για ποσο ακόμη θα βρίσκομαι εδώ ομως θέλω να γνωρίζετε πως από τότε που είμαι στο φόρουμ ποσο έχω βοηθηθεί τις στιγμές που το χρειάστηκα. Στιγμές που δεν μπορουσα να μιλήσω πουθενά αλλου γιατί ένιωθα πως δεν με καταλάβαιναν. Γιατί ισχύει, ΔΕΝ  με καταλάβαιναν. Όχι επειδή δεν ήθελαν απλώς δεν μπορούσαν.

Στο φόρουμ γραφτηκα σε μια πολύ δύσκολη μου φάση με σκοπό να βοηθήσω οπως μπορώ και μέσα από αυτό να βοηθήσω και εμενα. Ελπιζω να κατάφερα να βοηθήσω όσο με βοήθησαν.  

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για τα καλα σου λογια και ειλικρινά θα στο πω το ποσο πολύ χαίρομαι που έστω κ έτσι από εδώ μια κουβέντα μπορεί να σε κάνει να νιώσεις όμορφα. Για όλα τα κοριτσια χαίρομαι όταν συμβαίνει. 

Ειναι πολύ σημαντικό μέσα από την δυσκολία που αντιμετωπίζουμε οποιαδήποτε και αν είναι αυτή να καταφέρνουμε να πάρουμε μάθημα να διδαχθούμε και στο τέλος να εκτιμήσουμε όλα όσα πριν δεν είχαμε σε εκτίμηση. Είστε και οι δυο πολύ δυνατοί και είμαι σίγουρη πως το θαυματακι σας θα έχει για γονείς δυο πολυ ξεχωριστούς κ γλυκούς ανθρώπους! Δοξάζω τον Θεό και δοξάζω κ την επιστήμη που καταφέρνει ολοένα και περισσότερο να βοηθα τα περισσότερα ζευγάρια.  

Και πάλι Συγχαρητήρια στον σύζυγο και σε εσένα!❤️

Δεν ξέρω και εγω για ποσο ακόμη θα βρίσκομαι εδώ ομως θέλω να γνωρίζετε πως από τότε που είμαι στο φόρουμ ποσο έχω βοηθηθεί τις στιγμές που το χρειάστηκα. Στιγμές που δεν μπορουσα να μιλήσω πουθενά αλλου γιατί ένιωθα πως δεν με καταλάβαιναν. Γιατί ισχύει, ΔΕΝ  με καταλάβαιναν. Όχι επειδή δεν ήθελαν απλώς δεν μπορούσαν.

Στο φόρουμ γραφτηκα σε μια πολύ δύσκολη μου φάση με σκοπό να βοηθήσω οπως μπορώ και μέσα από αυτό να βοηθήσω και εμενα. Ελπιζω να κατάφερα να βοηθήσω όσο με βοήθησαν.  

Ευχαριστώ από καρδιάς για όλα κορίτσι μου γλυκό❤

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια ειμαι να σκασω...κανω τοσες προσπάθειες να προσεχω γενικα μη κολλησω τπτ κλπ στην εγκυμοσύνη κ ολα πανε στραφι δλδ ειμαι τοσο εκνευρισμένη...στο σπιτι ειναι ολοι άρρωστοι κρυωμένοι κ αυτο μ ελειπε τωρα να κολλησω κ εγω..που τον λαιμο μ ηδη τον νιωθω καπως...σορυ για τη γκρίνια αλλα ηθελα να το πω καπου αλλιως θα σκασω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2019 at 9:21 ΜΜ, Ria@90 είπε:

Χριστός ανέστη κοριτσια μου!!!!κοριτσια μ τελειωσε ο σίδηρος που έπαιρνα οο οποιος υπαρχει μονο στο εξωτερικο κ δεν με πειραζε καθόλου το στομαχι...τωρα εδω μ έγραψαν το Ferro sanol duodenal το παίρνει καμια σας??πειράζει το στομαχι γνκ τις εντυπώσεις σας απ αυτόν τον σίδηρο....?

Αληθώς!! Εγώ τον παιρνω... έχω και ελκωδη κολιτιδα και με πειράζει γενικά ο Σίδηρος ... γενικά δεν πειραξε στο στομάχι ο Σίδηρος αλλά το ότι μένω νηστική για να απορροφηθεί μου φέρνει πολύ καούρα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ροζι3 είπε:

Αληθώς!! Εγώ τον παιρνω... έχω και ελκωδη κολιτιδα και με πειράζει γενικά ο Σίδηρος ... γενικά δεν πειραξε στο στομάχι ο Σίδηρος αλλά το ότι μένω νηστική για να απορροφηθεί μου φέρνει πολύ καούρα... 

Τον ξεκινησα σημερα δοξα το θεο δεν μ προκάλεσε προβλημα στο έντερο αλλα καουρα ναι βασικα πλεον καουρα εχω σε μόνιμη βαση ειτε φαω κατι ειτε δεν φαω....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Τον ξεκινησα σημερα δοξα το θεο δεν μ προκάλεσε προβλημα στο έντερο αλλα καουρα ναι βασικα πλεον καουρα εχω σε μόνιμη βαση ειτε φαω κατι ειτε δεν φαω....

Αχ και εγώ παρά πολύ ... το βράδυ πίνω τρεις κουταλιές γκαβισκον και σώθηκα τουλάχιστον στο να κοιμηθώ... αλλά όλη μέρα δεν θέλω μα ξαναπάρω και να κάνω κατάχρηση! Το χειρότερο μου είναι άδειο στομάχι και νερό !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...