Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Και εγώ σήμερα δεν έχω καθόλου διάθεση.. Δεν ξέρω τι φταίει.. Να είναι ο καιρός; ελπίζω αύριο να είμαι καλυτερα

Αστα να πανε ειναι κ οι ορμονες αλλα οπως λες κ ο καιρος οσο να ναι δεν βοηθαειι......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!γέννησα εχθές 14.03 , βαρος 3660 γρ. και το υψος της μπεμπας 51,5...ολα μια χαρα πολυ καλα!!!θηλάζει αρκετά αύριο μπορεί να βγούμε ανάλογα αν θα έχει ικτερο ή όχι. 

Να σου ζήσει γερη και δυνατη σαν τα ψηλα βουνά!!παρα πολυ καλη σε ολα!!

4 ώρες πρίν, Ροζι3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι 26 εβδομάδα σε διδυμα κοριτσάκια! Έχει δυο τρεις μέρες αισθάνομαι μέσα στον κόλπο σαν σφίξιμο σαν φτερούγισμα πάντως δεν είναι ωραία αίσθηση ! Πιστεύω είναι το μωρό το κάτω ... ο γιατρός λέει είναι επειδή κινείται και επειδή αυξάνεται το βάρος και πιέζει και θα γίνεται όλο και πιο έντονο... το είχε καμία; Καλά γεννητούρια σε όλες μας εύχομαι!! 

Φυσιολογικό!!εδω το νιώθουμε καμια φορα με ενα μωρό!!ποσο μαλλον με δυο!καλη λευτεριά σε ολες μας!

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Επιτέλους και 2κοριτσαρες!

Γεμίσαμε αγόρια! Ρόζι 26η εβδομάδα μεγαλώνει και η μήτρα κ δίνει πόνο να ξέρεις.

Εγώ σήμερα θα κάνω προληπτικά ενέσεις κορτιζόνης. Το καλό που θέλω στο κοτοπουλάκι να κάτσει μέσα όμως! 

 

Τις έκανες;;τι σχήμα ακολουθήσατε;μια ένεση σημερα και αλλη μια μετα απο ενα εικοσιτετράωρο;σε πολυ καλη εβδομαδα τις κανεις.εγω τελικα νομιζω οτι τις εκανα νωρις.την αλλη εβδομαδα περιμενω πως και πως το ντοπλερ.θα το κανω στο λητω οπου θα γεννήσω οπως και τους άλλους μεγάλους υπερήχους.και μακαρι ο εμβρυολογος αυτη την φορα να μας πει ευχάριστα νέα για τον πλακούντα.αν και πια οι πιθανότητες να αλλάξει κατι μηδενίζονται 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Elena1610 πάρε τα πάνω σου λίγο άνθρωπέ μου σε ακούω πεσμένη!

Βιβλιογραφικά το 70% με επιπωματικό φτάνει τις 36 εβδομάδες. Ως εκ τούτου μου έκανε σήμερα μια ενεση που θα την επαναλάβω αυριο κ αν χτυπάω ξυλο πάνε ολα καλά θα ξανακάνουμε.Το μόνο που φοβάται ο γιατρός μου είναι τις συσπάσεις της μήτρας. 

Είμαι πολύ αισιόδοξη πάντως ότι ο μπέμπης μας θα έρθει την 37η εβδομάδα. Αν και το ποσοστό 1 στους 3 με 4 επιπωματκούς αιμορραγεί πριν την 36 εβδομάδα ακουγεται πολύ, η μαθηματική λογική μου λέει οτι η δεσμευμένη πιθανότητανα να έχω επιπωματικό ο οποίος μάλιστα εκανε αιμορραγία ειναι λιγότερο από 1%. Δεν θα ανήκω σε αυτό το ποσοστό.

Αα επίσης στα risk factors παίζει ρόλο κ το μήκος του τραχήλου. Μακρύς τράχηλος ευνοεί την αποφυγή  αιμορραγίας.

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα. 

Τι κάνετε σήμερα πως είστε; 

Έχω μια φιλική να δώσω. Μην διαβάζετε πολλά εδώ μέσα στο φόρουμ γιατί θα χαζεψετε.Και το λέω γιατί Πάσχα είναι και θα δούμε πάλι μαργαριτάρια να ξεφυτρώνουν από “ειδικούς”... Για το τι θα φατε, τι θα πιείτε και γενικοτερα για τα πάντα ΜΟΝΟ τους γιατρους μας ρωταμε ΜΟΝΟ αυτούς ακουμε! Τα υπόλοιπα κουβέντα να γίνεται 

Λοβ γιου ❤️

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Επιτέλους και 2κοριτσαρες!

Γεμίσαμε αγόρια! Ρόζι 26η εβδομάδα μεγαλώνει και η μήτρα κ δίνει πόνο να ξέρεις.

Εγώ σήμερα θα κάνω προληπτικά ενέσεις κορτιζόνης. Το καλό που θέλω στο κοτοπουλάκι να κάτσει μέσα όμως! 

 

Ναι το ξέρω για την μήτρα αυτό είναι άλλη αίσθηση λες και με σπρώχνει προς τα κάτω! Πολύ ενοχλητικό! Σε ποια εβδομάδα είσαι και θα σου κάνει ενέσεις; Έχεις κάποια σημάδια για προωροτητα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@*ζουζουνα*!!! να σου ζησει!! Παντα χαρες στη ζωη σας κοριτσι μου

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα. 

Τι κάνετε σήμερα πως είστε; 

Έχω μια φιλική να δώσω. Μην διαβάζετε πολλά εδώ μέσα στο φόρουμ γιατί θα χαζεψετε.Και το λέω γιατί Πάσχα είναι και θα δούμε πάλι μαργαριτάρια να ξεφυτρώνουν από “ειδικούς”... Για το τι θα φατε, τι θα πιείτε και γενικοτερα για τα πάντα ΜΟΝΟ τους γιατρους μας ρωταμε ΜΟΝΟ αυτούς ακουμε! Τα υπόλοιπα κουβέντα να γίνεται 

Λοβ γιου ❤️

 

Καλημερα αγαπημενη!! Τι εννοεις? Παντως ειναι γνωστο οτι κοκα κολα απαγορευεται δια ροπαλου γιατι σκαει το ανθρακικο στα αυτακια τους χαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ροζι3 είπε:

Ναι το ξέρω για την μήτρα αυτό είναι άλλη αίσθηση λες και με σπρώχνει προς τα κάτω! Πολύ ενοχλητικό! Σε ποια εβδομάδα είσαι και θα σου κάνει ενέσεις; Έχεις κάποια σημάδια για προωροτητα;

Καλημερα με το καλο τα κοριτσακια σου!Δε παιρνεις το γιατρό σου να του το πεις μηπως ειναι συσπασουλες τραχυλο εχετε μετρησει τελευταια?λογικα καποιο απο τα μωρα θα ειναι χαμηλα αλλα αν σε ανυσηχει ρωτησε τον καλυτερα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ροζι έχω ένα θέμα με τον πλακούντα.

Αφού λυγισα λιγάκι σήμερα το πρωί μου έδωσα τις συμβουλές που θα έλεγα σε 3ο. Είμαστε σε καλή εβδομάδα, προετοιμασαμε το μπέμπη κτλ κ χαλαρώνω. 

Επειδή οι μέρες πλησιάζουν έχετε να συστήσετε θερμόμετρο? Να πάρω απλό ψηφιακό μασχάλης; Α κ κάποιο σετ με ψαλιδάκι κ χτένα!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@*ζουζουνα*!!! να σου ζησει!! Παντα χαρες στη ζωη σας κοριτσι μου

Καλημερα αγαπημενη!! Τι εννοεις? Παντως ειναι γνωστο οτι κοκα κολα απαγορευεται δια ροπαλου γιατι σκαει το ανθρακικο στα αυτακια τους χαχαχαχα. 

Να αυτά λέω Χαχαχαχ τρέλανε με! Συν την μαγειρίτσα συν τα βαμμένα αυγά και ότι άλλο προβλέπεται περιμένω από κάπου να διαβασω πως ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ! Να με συγχωρείτε εμενα που θα τα φάω κανονικά  :mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Είναι δύο ημέρες αισθάνομαι απαλές,αμυδρες κινήσεις του μωρού και με μικρότερη συχνότητα.Είμαστε 24η εβδομάδα.Μίλησα με τον γιατρό, μου είπε δεν το αισθανόμαστε κάθε ημέρα το ίδιο και όπως έχω ξαναπεί λόγω πρόσθιου πλακούντα κάποιες κινήσεις αντανακλωνονται στον πλακούντα και δεν "προλαβαίνω" να τις καταλάβω.Εσάς η εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Είναι δύο ημέρες αισθάνομαι απαλές,αμυδρες κινήσεις του μωρού και με μικρότερη συχνότητα.Είμαστε 24η εβδομάδα.Μίλησα με τον γιατρό, μου είπε δεν το αισθανόμαστε κάθε ημέρα το ίδιο και όπως έχω ξαναπεί λόγω πρόσθιου πλακούντα κάποιες κινήσεις αντανακλωνονται στον πλακούντα και δεν "προλαβαίνω" να τις καταλάβω.Εσάς η εμπειρία σας;

Δουλευεις; Γιατί αν κίνησε σίγουρα χάνεις κινήσεις συν αυτές που χάνεις από τον πλακούντα. Και ο δικός μου δεν ήταν κάθε μέρα το ίδιο. Άλλες μερες έκανε πάρτυ και άλλες περνούσαν ωρες να τον νιώσω και κυρίως ήταν πιο κινητικός από το μεσημέρι και μετα. Όμως πάντα μέσα στην ημέρα έκανε κάποιες κινήσεις. Αν σου συμβαίνει το ίδιο και ο γιατρός σε καθυσηχασε και ολας δεν νομίζω ότι πρέπει να το σκέφτεσαι. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...