Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Πετάγομαι και εγώ στο θέμα σας για να πω ότι δοκίμασα της frezyderm μια κρέμα που είναι για το στήθος κ είναι πάρα πολύ καλή.. Γτ πριν την βάλω είχε γίνει χάλια λες κ είχα χτυπήσει... Κ εγώ θέλω να πάρω επιθέματα αν κ πολλές λένε κοχυλια

Το μονο αρνητικο της frezyderm για το στηθος ειναι οτι χρειαζεται να πλενεις το στηθος καθε φορα πριν.Ειχα παρεο της medela και γεννησα σε ιδιωτικο και εκει παρείχαν δωρεαν της frezyderm.δοκιμασα και τις 2.πολύ καλες απλα στο θεμα πλυσίματος βολεψε η medela.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Εχω απορια γιατι στον τελευταιο μηνα λενε περπατημα πολυ οντως βοηθαει στονα κατεβει το μωρο??εγω που ειμαι 28 βδομαδα παντως ειναι πολυ ψηλα σχεφον στομαχι τον αισθανομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Εχω απορια γιατι στον τελευταιο μηνα λενε περπατημα πολυ οντως βοηθαει στονα κατεβει το μωρο??εγω που ειμαι 28 βδομαδα παντως ειναι πολυ ψηλα σχεφον στομαχι τον αισθανομαι!

Ναι βοηθάει. Λογικό να ειναι ψηλα στην εβδομάδα που είσαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα! Οντως ησυχάσαμε που είστε τι κάνετε; Εγω ξεκιναω περπάτημα  

Ωωωω, τι καλαα. Αντε να ερθει το αντρακι σου αγαπη να περπατατε μετα παρεουλα καροτσαδα!!! 

Just now, happysmile είπε:

Εχω απορια γιατι στον τελευταιο μηνα λενε περπατημα πολυ οντως βοηθαει στονα κατεβει το μωρο??εγω που ειμαι 28 βδομαδα παντως ειναι πολυ ψηλα σχεφον στομαχι τον αισθανομαι!

Ναι, οπως κ το να ανεβοκατεβαινεις σκαλες! Στην εβδομαδα που εισαι ψηλα πρεπει κ θελουμε να ειναι το μωρο!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Γενικότερα της frezyderm είναι καλα προϊόντα. 

Τι κανεις εσυ είδατε την μπουμπου;

Σήμερα έχω ραντεβού το απόγευμα.. Έχω να την δω από 1 /4.. Όχι τπτ άλλο μου κάνει κάτι κόλπα αυτές τις μέρες.. Κουνιέται πάρα πολύ και ειδικά πολύ χαμηλά αφού νομίζω ότι θα βγει έξω.. Εσύ πότε θα δεις τον μπέμπη; 

11 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Το μονο αρνητικο της frezyderm για το στηθος ειναι οτι χρειαζεται να πλενεις το στηθος καθε φορα πριν.Ειχα παρεο της medela και γεννησα σε ιδιωτικο και εκει παρείχαν δωρεαν της frezyderm.δοκιμασα και τις 2.πολύ καλες απλα στο θεμα πλυσίματος βολεψε η medela.

Κ εγώ δείγμα είχα από το νοσοκομείο κ λέω ας το δοκιμάσω να δω και ήταν πολύ καλό... Επιθέματα έβαλες εσύ ή όχι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ωωωω, τι καλαα. Αντε να ερθει το αντρακι σου αγαπη να περπατατε μετα παρεουλα καροτσαδα!!! 

Ναι, οπως κ το να ανεβοκατεβαινεις σκαλες! Στην εβδομαδα που εισαι ψηλα πρεπει κ θελουμε να ειναι το μωρο!

Σε ευχαριστώ αγαπούλα μουυ! Από σκάλες δεν την γλιτώνω έχω δυο ορόφους που από τότε που παραφουσκωσα είναι σαν να ανεβαίνω  ουρανοξύστη! Και είναι κάτι που σκέφτομαι με το μωρό μετά ξαι τίποτα ψώνια μαζί αλλα δεν πειράζει θα το βρούμε. Τι κάνετε εσείς πως τα πάτε;; Μεγαλώνει το αντρακι σου εε:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Ωωωω, τι καλαα. Αντε να ερθει το αντρακι σου αγαπη να περπατατε μετα παρεουλα καροτσαδα!!! 

Ναι, οπως κ το να ανεβοκατεβαινεις σκαλες! Στην εβδομαδα που εισαι ψηλα πρεπει κ θελουμε να ειναι το μωρο!

Ααα τελεια!!αν ανεβωκατεβω σκαλα θα μεινω!χαχαχαχα ηδη λαχανιαζω μωρε!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Σήμερα έχω ραντεβού το απόγευμα.. Έχω να την δω από 1 /4.. Όχι τπτ άλλο μου κάνει κάτι κόλπα αυτές τις μέρες.. Κουνιέται πάρα πολύ και ειδικά πολύ χαμηλά αφού νομίζω ότι θα βγει έξω.. Εσύ πότε θα δεις τον μπέμπη; 

Κ εγώ δείγμα είχα από το νοσοκομείο κ λέω ας το δοκιμάσω να δω και ήταν πολύ καλό... Επιθέματα έβαλες εσύ ή όχι; 

Αα ωραία αντε περιμένω νέα!! Τον είδα την Δευτέρα, φτάσαμε τα 3119. Τώρα  κάθε εβδομάδα έχουμε ραντεβού κάνουμε nst και είναι να πάω κ από το Μητέρα να το δω. Και μένα σπρώχνει πολύ ειδικά αν κουραστώ ή περπατήσω πολύ. Έτσι κ εμενα αφού το Πάσχα ελεγα μάλλον θα γεννησω όπου να ‘ναι Χαχα αλλα είναι φυσιολογικό τώρα είναι πολύ χαμηλά τα μωράκια ετοιμάζονται Δήμητρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπούλα μουυ! Από σκάλες δεν την γλιτώνω έχω δυο ορόφους που από τότε που παραφουσκωσα είναι σαν να ανεβαίνω  ουρανοξύστη! Και είναι κάτι που σκέφτομαι με το μωρό μετά ξαι τίποτα ψώνια μαζί αλλα δεν πειράζει θα το βρούμε. Τι κάνετε εσείς πως τα πάτε;; Μεγαλώνει το αντρακι σου εε:wub:

Ωχ θα ναι λιγο ζορι, αλλα νομιζω με εναν μαρσιπο θα εισαι οκ!! 

Μεγαλωνει μωρε, καθε μερα κανει κ κατι καινουργιο κ μας τρελαινει!! Σε καναν μηνα κιολας θα ξεκινησουμε τα πρωτα μας μπανακια στη θαλασσα!! Εκτος κ αν μας διωξουν και εχουμε απαγορευτικο σε ολες τις παραλιες λογω ηχορυπανσης χαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Πετάγομαι και εγώ στο θέμα σας για να πω ότι δοκίμασα της frezyderm μια κρέμα που είναι για το στήθος κ είναι πάρα πολύ καλή.. Γτ πριν την βάλω είχε γίνει χάλια λες κ είχα χτυπήσει... Κ εγώ θέλω να πάρω επιθέματα αν κ πολλές λένε κοχυλια

Τα κοχύλια θέλουν αποστηρωση όπως τα μπιμπερό μου είπε η μαία. Θα μπορείς να κάνεις αυτή την διαδικασία στο μαιευτήριο; γιατί είναι λίγο ακριβα να πάρεις πολλά. Το στήθος με την λανολινη δεν θέλει πλύσιμο. Και καλό είναι να μην πλενομαστε μετά από κάθε θηλασμο. Γιατί το γάλα έχει την ιδιώτητα να επουλώνει τις πληγές και επίσης αυτό είναι που μυρίζει το μωράκι για να κατευθυνθεί στον επόμενο θηλασμο. Αυτά μας τα είπαν στο σεμινάριο θηλασμου. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ωχ θα ναι λιγο ζορι, αλλα νομιζω με εναν μαρσιπο θα εισαι οκ!! 

Μεγαλωνει μωρε, καθε μερα κανει κ κατι καινουργιο κ μας τρελαινει!! Σε καναν μηνα κιολας θα ξεκινησουμε τα πρωτα μας μπανακια στη θαλασσα!! Εκτος κ αν μας διωξουν και εχουμε απαγορευτικο σε ολες τις παραλιες λογω ηχορυπανσης χαχα

Χαχαχα αστον να ξεσαλωνει!! Μπράβο τέλεια θα είναι με τα μπανακια!Μεγαλωνουν πολύ γρήγορα τα παιδάκια για αυτό πολλες αγκαλιές να τα χορτάσουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...