Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα τα φώτα σας όσες ξέρουν!! Θηλάζω τον μπέμπη κανονικά εκτός το βράδυ που του δίνω λίγο ξένο για να κοιμάται λίγο παραπάνω ώστε να κοιμάμαι και εγώ.εχθες το βράδυ μου τελείωσε το ξένο στις δύο παρά τον έβαλα στήθος και θήλαζε μέχρι της 3! :shock: μετά σταμάτησε και αμέσως ξανά ήθελε να φάει και έκλαιγε πολύ σαν να μην είχε χορτάσει..τον ξανά έβαλα και έκατσε μέχρι τις 5:30 το ξημέρωμα που και πάλι ήταν σαν να μην είχε χορτάσει και τρέχαμε πρωινιατικα να βρουμε αλμιρον που κανένας δεν ειχε(έλεος).. γάλα έχω αρκετό δλδ πίεζα το στήθος και έβγαζε μπόλικο γιατί όμως δεν χορταινε το παιδί;πρώτη φορά το παθαινω

  • Μπερδεμένη/-ος 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τα φώτα σας όσες ξέρουν!! Θηλάζω τον μπέμπη κανονικά εκτός το βράδυ που του δίνω λίγο ξένο για να κοιμάται λίγο παραπάνω ώστε να κοιμάμαι και εγώ.εχθες το βράδυ μου τελείωσε το ξένο στις δύο παρά τον έβαλα στήθος και θήλαζε μέχρι της 3! :shock: μετά σταμάτησε και αμέσως ξανά ήθελε να φάει και έκλαιγε πολύ σαν να μην είχε χορτάσει..τον ξανά έβαλα και έκατσε μέχρι τις 5:30 το ξημέρωμα που και πάλι ήταν σαν να μην είχε χορτάσει και τρέχαμε πρωινιατικα να βρουμε αλμιρον που κανένας δεν ειχε(έλεος).. γάλα έχω αρκετό δλδ πίεζα το στήθος και έβγαζε μπόλικο γιατί όμως δεν χορταινε το παιδί;πρώτη φορά το παθαινω

Ο θηλασμος απαιτεί μεγαλύτερη προσπάθεια απο το μωρο. Ισως επειδή το βραδυ ηταν απο τον υπνο, να μισοκοιμόταν κ να μη κατέβαλε προσπάθεια,απλα να πιπιλουσε κ να μην ετρωγε μεγαλη ποσοτητα. Γιαυτο να εγινε

21 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!γέννησα εχθές 14.03 , βαρος 3660 γρ. και το υψος της μπεμπας 51,5...ολα μια χαρα πολυ καλα!!!θηλάζει αρκετά αύριο μπορεί να βγούμε ανάλογα αν θα έχει ικτερο ή όχι. 

Να σου ζησει!!! Γερο κ.καλοτυχο το μπεμπακι σου!!

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τα φώτα σας όσες ξέρουν!! Θηλάζω τον μπέμπη κανονικά εκτός το βράδυ που του δίνω λίγο ξένο για να κοιμάται λίγο παραπάνω ώστε να κοιμάμαι και εγώ.εχθες το βράδυ μου τελείωσε το ξένο στις δύο παρά τον έβαλα στήθος και θήλαζε μέχρι της 3! :shock: μετά σταμάτησε και αμέσως ξανά ήθελε να φάει και έκλαιγε πολύ σαν να μην είχε χορτάσει..τον ξανά έβαλα και έκατσε μέχρι τις 5:30 το ξημέρωμα που και πάλι ήταν σαν να μην είχε χορτάσει και τρέχαμε πρωινιατικα να βρουμε αλμιρον που κανένας δεν ειχε(έλεος).. γάλα έχω αρκετό δλδ πίεζα το στήθος και έβγαζε μπόλικο γιατί όμως δεν χορταινε το παιδί;πρώτη φορά το παθαινω

Αγαπη οπως ειπε κ η @Nicol_ δεν εχει καμια σχεση ο θηλασμος με το μπουκαλι. Στο στηθος τα μωρα δεν πινουν ολη την ωρα, κουραζονται, σταματανε, πιπιλανε, ξαναθηλαζουν, ξαναπιπιλανε. Ειδικα τον πρωτο καιρο ετσι κανουν. Με το μπουκαλι ρεει το γαλα χωρις να κανουν ιδιαιτερη προσπαθεια οποτε πινουν κ παραπανω. Αυτο που εκανε το μωρο σου ειναι φυσιολογικο. Επισης το μητρικο ειναι πιο ελαφρυ κ ευπεπτο για αυτο κ πεινανε πιο γρηγορα απ οτι με το ξενο.

Τωρα εμενα πχ θηλαζει μονο 5 λεπτα κ χορταινει, ειτε βραδυ ειτε πρωι, εκτος αν θελει να νανουριστει που καθεται κ πιπιλαει. Στην αρχη ομως μεχρι να μου ρυθμισει την παραγωγη ηταν ολη μερα στο στηθος. 

Τις προαλλες εβλεπα το σημειωματαριο μου που εγραφα τι ωρα θηλαζα κ ποσο διαρκουσε οπως μου χε πει ο παιδιατρος. Απορω πως αντεξα χαχαχα.

 Ενδεικτικα οι μερες κ νυχτες κυλουσαν καπως ετσι:

00:47 - 01:13 θηλασμος
03:29- 03:33 θηλασμος +Αλλαγη πανας 
03:58- 04:05  θηλασμος
04:28- 04:39 θηλασμος + Αλλαγη πανας
07:00- 07:23 θηλασμος
07:39 -08:00 θηλασμος
09:50-10:05 θηλασμος
11:49 - 12.00 θηλασμος

Μη φρικαρετε οι υπολοιπες. Εμενα ειναι κ απαιτητικο παιδι χαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Δουλευεις; Γιατί αν κίνησε σίγουρα χάνεις κινήσεις συν αυτές που χάνεις από τον πλακούντα. Και ο δικός μου δεν ήταν κάθε μέρα το ίδιο. Άλλες μερες έκανε πάρτυ και άλλες περνούσαν ωρες να τον νιώσω και κυρίως ήταν πιο κινητικός από το μεσημέρι και μετα. Όμως πάντα μέσα στην ημέρα έκανε κάποιες κινήσεις. Αν σου συμβαίνει το ίδιο και ο γιατρός σε καθυσηχασε και ολας δεν νομίζω ότι πρέπει να το σκέφτεσαι. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αγαπη οπως ειπε κ η @Nicol_ δεν εχει καμια σχεση ο θηλασμος με το μπουκαλι. Στο στηθος τα μωρα δεν πινουν ολη την ωρα, κουραζονται, σταματανε, πιπιλανε, ξαναθηλαζουν, ξαναπιπιλανε. Ειδικα τον πρωτο καιρο ετσι κανουν. Με το μπουκαλι ρεει το γαλα χωρις να κανουν ιδιαιτερη προσπαθεια οποτε πινουν κ παραπανω. Αυτο που εκανε το μωρο σου ειναι φυσιολογικο. Επισης το μητρικο ειναι πιο ελαφρυ κ ευπεπτο για αυτο κ πεινανε πιο γρηγορα απ οτι με το ξενο.

Τωρα εμενα πχ θηλαζει μονο 5 λεπτα κ χορταινει, ειτε βραδυ ειτε πρωι, εκτος αν θελει να νανουριστει που καθεται κ πιπιλαει. Στην αρχη ομως μεχρι να μου ρυθμισει την παραγωγη ηταν ολη μερα στο στηθος. 

Τις προαλλες εβλεπα το σημειωματαριο μου που εγραφα τι ωρα θηλαζα κ ποσο διαρκουσε οπως μου χε πει ο παιδιατρος. Απορω πως αντεξα χαχαχα.

 Ενδεικτικα οι μερες κ νυχτες κυλουσαν καπως ετσι:

00:47 - 01:13 θηλασμος
03:29- 03:33 θηλασμος +Αλλαγη πανας 
03:58- 04:05  θηλασμος
04:28- 04:39 θηλασμος + Αλλαγη πανας
07:00- 07:23 θηλασμος
07:39 -08:00 θηλασμος
09:50-10:05 θηλασμος
11:49 - 12.00 θηλασμος

Μη φρικαρετε οι υπολοιπες. Εμενα ειναι κ απαιτητικο παιδι χαχα

Πω πω πεινες ο μικρος!! Χαχα ηρωιδα μανα..δεν κοιμοσουν καθολου. Αυτη τη λιστα φυλαξε την να του την μοστραρεις οταν στην εφηβεια σου κανει τη ζωη δύσκολη :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Αγαπη οπως ειπε κ η @Nicol_ δεν εχει καμια σχεση ο θηλασμος με το μπουκαλι. Στο στηθος τα μωρα δεν πινουν ολη την ωρα, κουραζονται, σταματανε, πιπιλανε, ξαναθηλαζουν, ξαναπιπιλανε. Ειδικα τον πρωτο καιρο ετσι κανουν. Με το μπουκαλι ρεει το γαλα χωρις να κανουν ιδιαιτερη προσπαθεια οποτε πινουν κ παραπανω. Αυτο που εκανε το μωρο σου ειναι φυσιολογικο. Επισης το μητρικο ειναι πιο ελαφρυ κ ευπεπτο για αυτο κ πεινανε πιο γρηγορα απ οτι με το ξενο.

Τωρα εμενα πχ θηλαζει μονο 5 λεπτα κ χορταινει, ειτε βραδυ ειτε πρωι, εκτος αν θελει να νανουριστει που καθεται κ πιπιλαει. Στην αρχη ομως μεχρι να μου ρυθμισει την παραγωγη ηταν ολη μερα στο στηθος. 

Τις προαλλες εβλεπα το σημειωματαριο μου που εγραφα τι ωρα θηλαζα κ ποσο διαρκουσε οπως μου χε πει ο παιδιατρος. Απορω πως αντεξα χαχαχα.

 Ενδεικτικα οι μερες κ νυχτες κυλουσαν καπως ετσι:

00:47 - 01:13 θηλασμος
03:29- 03:33 θηλασμος +Αλλαγη πανας 
03:58- 04:05  θηλασμος
04:28- 04:39 θηλασμος + Αλλαγη πανας
07:00- 07:23 θηλασμος
07:39 -08:00 θηλασμος
09:50-10:05 θηλασμος
11:49 - 12.00 θηλασμος

Μη φρικαρετε οι υπολοιπες. Εμενα ειναι κ απαιτητικο παιδι χαχα

Μα προσπαθούσε να ρουφήξει και ήταν σαν να μην έτρεχε γάλα ενώ άμα πίεζα με το χέρι πετάγονταν το γάλα απέναντι..όταν θηλάζει τον ακούω που καταπίνει ή το στόμα του κάνει συγκεκριμένη κίνηση έχει δλδ ένα pattern ενώ εχθές πιπιλουσε πάρα πολύ γρήγορα και τσαντιζοταν και έκλαιγε πάρα πολύ και έψαχνε συνέχεια το στήθος..η παιδίατρος μου είπε επειδή μεγαλώνει και θέλει πιο πολύ γάλα ίσως να μην του φτάνει και να δίνω και συμπλήρωμα μετά από κάθε γεύμα..αλλά θα ήθελα να το αποφύγω το ξένο τόσο συχνά..τώρα αν όντως δεν του φτάνει το δικό μου θα του δίνω και ξένο

Just now, Nicol_ είπε:

Ο θηλασμος απαιτεί μεγαλύτερη προσπάθεια απο το μωρο. Ισως επειδή το βραδυ ηταν απο τον υπνο, να μισοκοιμόταν κ να μη κατέβαλε προσπάθεια,απλα να πιπιλουσε κ να μην ετρωγε μεγαλη ποσοτητα. Γιαυτο να εγινε

Να σου ζησει!!! Γερο κ.καλοτυχο το μπεμπακι σου!!

Ήταν σαν να μην μπορούσε να φάει τσαντιζοταν κιόλας και όλο έψαχνε στήθος


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Πω πω πεινες ο μικρος!! Χαχα ηρωιδα μανα..δεν κοιμοσουν καθολου. Αυτη τη λιστα φυλαξε την να του την μοστραρεις οταν στην εφηβεια σου κανει τη ζωη δύσκολη :-P

Χαχαχα. Σιγα μην συγκινηθει. Το πολυ πολυ να μου πει εεε και, υποχρεωση σου ηταν ρε μανα :-x

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μα προσπαθούσε να ρουφήξει και ήταν σαν να μην έτρεχε γάλα ενώ άμα πίεζα με το χέρι πετάγονταν το γάλα απέναντι..όταν θηλάζει τον ακούω που καταπίνει ή το στόμα του κάνει συγκεκριμένη κίνηση έχει δλδ ένα pattern ενώ εχθές πιπιλουσε πάρα πολύ γρήγορα και τσαντιζοταν και έκλαιγε πάρα πολύ και έψαχνε συνέχεια το στήθος..η παιδίατρος μου είπε επειδή μεγαλώνει και θέλει πιο πολύ γάλα ίσως να μην του φτάνει και να δίνω και συμπλήρωμα μετά από κάθε γεύμα..αλλά θα ήθελα να το αποφύγω το ξένο τόσο συχνά..τώρα αν όντως δεν του φτάνει το δικό μου θα του δίνω και ξένο

Ήταν σαν να μην μπορούσε να φάει τσαντιζοταν κιόλας και όλο έψαχνε στήθος

Τι να σου πω τοτε κοριτσι μου. Ειναι πολλα αυτα που μπορει να συμβαινουν. Μπορεις να παρεις τηλ στην γραμμη αλκυονη που ειναι για τον θηλασμο να ρωτησεις. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σ ζησει η μπεμπουλα σου καλους θηλασμους να εχετε!!! Μπαμπατσικη μπαμπατσικη η μικρουλα σ!!!! Με προκληση πηγες τελικα;;; καλη κ γρηγορη ανναρωση σ ευχομαι!!!

@loyloy το ιδιο ειπαμε μπαμπατσικη πραγματικα!!!!

τελικά είχα κανονίσει να μπω με πρόκληση την Τρίτη ξημερώματα αλλά Δευτέρα 9.20 το βράδυ είδα κηλίδες αίμα,ξανά είδα 2.20 ξημερώματα τρίτης πάλι 2 κηλίδες αίματος κ επειδή δεν είχα πονακια πολλά, ήρθα νοσοκομείο στην ώρα μας,είχα όμως 1 εκ διαστολή. τελικα 5.40 μου έβαλαν τους τεχνητούς δεν έκανα πολύ καλές συσπάσεις κ στις 11 παρά που πήρα μπρος γιατί μου έσπασαν τα νερά πήρε μετά η μήτρα μπρος και 14.03 γέννησα.

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τα φώτα σας όσες ξέρουν!! Θηλάζω τον μπέμπη κανονικά εκτός το βράδυ που του δίνω λίγο ξένο για να κοιμάται λίγο παραπάνω ώστε να κοιμάμαι και εγώ.εχθες το βράδυ μου τελείωσε το ξένο στις δύο παρά τον έβαλα στήθος και θήλαζε μέχρι της 3! :shock: μετά σταμάτησε και αμέσως ξανά ήθελε να φάει και έκλαιγε πολύ σαν να μην είχε χορτάσει..τον ξανά έβαλα και έκατσε μέχρι τις 5:30 το ξημέρωμα που και πάλι ήταν σαν να μην είχε χορτάσει και τρέχαμε πρωινιατικα να βρουμε αλμιρον που κανένας δεν ειχε(έλεος).. γάλα έχω αρκετό δλδ πίεζα το στήθος και έβγαζε μπόλικο γιατί όμως δεν χορταινε το παιδί;πρώτη φορά το παθαινω

Μήπως κάνεις συχνές εναλλαγές στο στήθος κ δεν παίρνει το λιπαρό γάλα, το πιο παχύ δλδ που είναι στο τέλος τέλος και λίγο?Γιατί στην αρχή είναι πιο διάφανο...αν γίνεται κάτι τέτοιο να δίνεις 2 φορές το ίδιο στήθος αν είναι εντός 2ωρου έτσι ώστε να αδειάζει καλά κ μετά αλλάζεις στήθος.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τελικά είχα κανονίσει να μπω με πρόκληση την Τρίτη ξημερώματα αλλά Δευτέρα 9.20 το βράδυ είδα κηλίδες αίμα,ξανά είδα 2.20 ξημερώματα τρίτης πάλι 2 κηλίδες αίματος κ επειδή δεν είχα πονακια πολλά, ήρθα νοσοκομείο στην ώρα μας,είχα όμως 1 εκ διαστολή. τελικα 5.40 μου έβαλαν τους τεχνητούς δεν έκανα πολύ καλές συσπάσεις κ στις 11 παρά που πήρα μπρος γιατί μου έσπασαν τα νερά πήρε μετά η μήτρα μπρος και 14.03 γέννησα.

Μήπως κάνεις συχνές εναλλαγές στο στήθος κ δεν παίρνει το λιπαρό γάλα, το πιο παχύ δλδ που είναι στο τέλος τέλος και λίγο?Γιατί στην αρχή είναι πιο διάφανο...αν γίνεται κάτι τέτοιο να δίνεις 2 φορές το ίδιο στήθος αν είναι εντός 2ωρου έτσι ώστε να αδειάζει καλά κ μετά αλλάζεις στήθος.

Δίνω το κάθε στήθος ανά γεύμα..δλδ αν είναι να φάει τώρα θα του δώσω μόνο το δεξί και στο επόμενο γεύμα το αριστερό..

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τελικά είχα κανονίσει να μπω με πρόκληση την Τρίτη ξημερώματα αλλά Δευτέρα 9.20 το βράδυ είδα κηλίδες αίμα,ξανά είδα 2.20 ξημερώματα τρίτης πάλι 2 κηλίδες αίματος κ επειδή δεν είχα πονακια πολλά, ήρθα νοσοκομείο στην ώρα μας,είχα όμως 1 εκ διαστολή. τελικα 5.40 μου έβαλαν τους τεχνητούς δεν έκανα πολύ καλές συσπάσεις κ στις 11 παρά που πήρα μπρος γιατί μου έσπασαν τα νερά πήρε μετά η μήτρα μπρος και 14.03 γέννησα.

Μήπως κάνεις συχνές εναλλαγές στο στήθος κ δεν παίρνει το λιπαρό γάλα, το πιο παχύ δλδ που είναι στο τέλος τέλος και λίγο?Γιατί στην αρχή είναι πιο διάφανο...αν γίνεται κάτι τέτοιο να δίνεις 2 φορές το ίδιο στήθος αν είναι εντός 2ωρου έτσι ώστε να αδειάζει καλά κ μετά αλλάζεις στήθος.

Μπραβο η μπεμπα πιστη στο ραντεβου της!!!! Να σ ζησει κ παλι! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2019 at 4:52 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Πραγματικά νιώθω πως δεν έχω κουράγιο να το αντιμετωπίσω αυτό τώρα. Σήμερα κάθομαι μέσα στον χαμό και χαιδεύω τον μπέμπη και προσπαθώ να κάνω όμορφες σκέψεις και είναι τόσο δύσκολο! 

Είχα ήδη εξαντληθεί για να φτιάξουμε το σπίτι και τώρα νομίζω πως δεν έχω δύναμη ούτε να σηκωθώ από το κρεβάτι. Θέλω να τα παρατήσω όλα και να φύγω

Βασω μου το χω ζησει πριν τρια χρονια μεγαλη Πεμπτη μας καναν το σπιτι χαλια σιχενομουν κ να κατσω στην ιδεα πως καποιος ξεμπαρκος αγγιξε το πραγματα μου!το συναισθημα αυτο να μην αισθανεσαι ασφαλης σπιτι σου ειναι οτι χειροτερο!θελει λιγο καιρο για να σου φυγει καπως δεν ειναι ευκολο!!ενα πραγμα να χεις στο μυαλο σου ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολλα περιστατικά κλοπων στην περιοχή που μενω ακούμε σχεδον καθε μερα απο ενα...πλεον ουτε εγω νιωθω ασφαλής κ θεωρω ο περισσότερος κοσμος...Εχει τυχει πριν λιγες μερες σε οικογενειακο πρόσωπο επισης...τι να πω βρε κορίτσια εχει παραγίνει....

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Δίνω το κάθε στήθος ανά γεύμα..δλδ αν είναι να φάει τώρα θα του δώσω μόνο το δεξί και στο επόμενο γεύμα το αριστερό..

Ναι απλά αν έχεις πολύ γάλα, κοίτα τι θα δεις,αν όταν έχει βγει το μωρό από το στήθος το γάλα σ είναι παχύ αν πιέσεις το στήθος σ ,τότε είσαι οκ κ δίνεις το άλλο,αν όμως είναι πιο αραιό δώσε πάλι το ίδιο κ μετά αλλάζεις.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Ροζι έχω ένα θέμα με τον πλακούντα.

Αφού λυγισα λιγάκι σήμερα το πρωί μου έδωσα τις συμβουλές που θα έλεγα σε 3ο. Είμαστε σε καλή εβδομάδα, προετοιμασαμε το μπέμπη κτλ κ χαλαρώνω. 

Επειδή οι μέρες πλησιάζουν έχετε να συστήσετε θερμόμετρο? Να πάρω απλό ψηφιακό μασχάλης; Α κ κάποιο σετ με ψαλιδάκι κ χτένα!

Όλα καλά θα πάνε!! Με το καλό το μωράκι σου ! 

22 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα με το καλο τα κοριτσακια σου!Δε παιρνεις το γιατρό σου να του το πεις μηπως ειναι συσπασουλες τραχυλο εχετε μετρησει τελευταια?λογικα καποιο απο τα μωρα θα ειναι χαμηλα αλλα αν σε ανυσηχει ρωτησε τον καλυτερα

Ευχαριστώ πολύ! Του το είπα και λέει είναι το μωρό και όσο περνάει ο καιρός θα πιέζουν και θα αισθάνομαι λέει σαν να θέλει να βγει κάτι από τον κόλπο και να μην ανησυχώ ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...