Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 25/4/2019 at 3:56 ΜΜ, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Είναι δύο ημέρες αισθάνομαι απαλές,αμυδρες κινήσεις του μωρού και με μικρότερη συχνότητα.Είμαστε 24η εβδομάδα.Μίλησα με τον γιατρό, μου είπε δεν το αισθανόμαστε κάθε ημέρα το ίδιο και όπως έχω ξαναπεί λόγω πρόσθιου πλακούντα κάποιες κινήσεις αντανακλωνονται στον πλακούντα και δεν "προλαβαίνω" να τις καταλάβω.Εσάς η εμπειρία σας;

Παντως κι εγω που εχω οπίσθιο ψηλό πλακούντα ποτε δεν ενιωθα υπερβολικα χτυπήματα. Καθε μερα απαλα ειναι,ειδικα στη βδομαδα σου καποιες μερες ισα που τον καταλαβαινα..

 καποιες στιγμες τωρα στον 8ο ειναι πιο εντονα τα πατουσακια που εχει μεγαλωσει

Αφου σου ειπε ο γιατρός ετσι μην ανησυχείς.

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/4/2019 at 11:22 ΜΜ, SiaSai είπε:

Κοριτσια μου γεια σας,

Γεννησα πριν 10 μερες ενα τελειο κοριτσακι 3200gr! Ολα πηγαν καλα και πλεον προσπαθομε να προσαρμοστουμε στους νεους ρυθμους στο σπιτι.

Θηλαζω και δινω και επιπλεον συμπληρωμα συμφωνα με τις οδηγιες του παιδιατρου ετσι ωστε σταδιακα να θηλασω αποκλειστικα.

Μου προτεινε να χρησιμοποιησω και θηλαστρο για να αυξηθει η παραγωγη. Εχετε καποιο υποψιν? 

Ναι σου ζήσει κορίτσι μου!!

On 24/4/2019 at 1:02 ΠΜ, SiaSai είπε:

Εννοεις γενικα τα θηλαστρα μπορει να δημιουργησουν υπερπαραγωγη η το συγκεκριμενο? Ποια θεωρειται σωστη χρηση?

Ο παιδιατρος συστησε μετα το θηλασμο να το βαζω κ αυτο 5 λεπτα απο καθε στηθος και ταυτοχρονα να της ετοιμαζουμε και λιγο συμπληρωμα.

Ολο αυτο το προγραμματακι δε μου φαινεται πολυ εφικτο.

Γιατί σου είπε για συμπλήρωμα!?

On 24/4/2019 at 4:29 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Γεια σας μανούλες και μπεμπάκια!!! Τι κάνετε; Εμάς μας διέρρηξαν το σπίτι χτες το απόγευμα που λείπαμε και μας το κάνανε λίμπα! Σήμερα περιμένουμε τη σήμανση για αποτυπώματα.. θα γίνει όλο το σπίτι μαύρο και ότι το είχαμε βάψει. Επίσης μας πέταξαν όλα τα συρτάρια του σπιτιού κάτω(έψαχναν για κοσμήματα ή χρήματα μάλλον). Θέλει όλο το σπίτι καθάρισμα πάλι και πραγματικά δεν έχω κουράγιο. Ψυχολογικά είμαι χάλια, το χειρότερο συναίσθημα είναι να μην νιώθεις ασφαλής στο σπίτι σου. 

Με το καλό να έρθει ο μπέμπης σου :wub:

Να σου ζήσει η μπέμπα σου!!!!! Όλα τα καλά της εύχομαι!!! Υγιής και καλότυχη να είναι πάντα

Αχ κορίτσια μου . Σας πήραν πράγματα?

On 24/4/2019 at 5:05 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!γέννησα εχθές 14.03 , βαρος 3660 γρ. και το υψος της μπεμπας 51,5...ολα μια χαρα πολυ καλα!!!θηλάζει αρκετά αύριο μπορεί να βγούμε ανάλογα αν θα έχει ικτερο ή όχι. 

Να σου ζήσει ο κοριτσαρος ζουζούνα μου!!! Γερή κ καλότυχη να είναι!!!!

On 24/4/2019 at 9:35 ΜΜ, Ροζι3 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι 26 εβδομάδα σε διδυμα κοριτσάκια! Έχει δυο τρεις μέρες αισθάνομαι μέσα στον κόλπο σαν σφίξιμο σαν φτερούγισμα πάντως δεν είναι ωραία αίσθηση ! Πιστεύω είναι το μωρό το κάτω ... ο γιατρός λέει είναι επειδή κινείται και επειδή αυξάνεται το βάρος και πιέζει και θα γίνεται όλο και πιο έντονο... το είχε καμία; Καλά γεννητούρια σε όλες μας εύχομαι!! 

Με το καλοοοοο!!

On 25/4/2019 at 5:14 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τα φώτα σας όσες ξέρουν!! Θηλάζω τον μπέμπη κανονικά εκτός το βράδυ που του δίνω λίγο ξένο για να κοιμάται λίγο παραπάνω ώστε να κοιμάμαι και εγώ.εχθες το βράδυ μου τελείωσε το ξένο στις δύο παρά τον έβαλα στήθος και θήλαζε μέχρι της 3! :shock: μετά σταμάτησε και αμέσως ξανά ήθελε να φάει και έκλαιγε πολύ σαν να μην είχε χορτάσει..τον ξανά έβαλα και έκατσε μέχρι τις 5:30 το ξημέρωμα που και πάλι ήταν σαν να μην είχε χορτάσει και τρέχαμε πρωινιατικα να βρουμε αλμιρον που κανένας δεν ειχε(έλεος).. γάλα έχω αρκετό δλδ πίεζα το στήθος και έβγαζε μπόλικο γιατί όμως δεν χορταινε το παιδί;πρώτη φορά το παθαινω

Από ότι είδα απάντησαν τα κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ναι σου ζήσει κορίτσι μου!!

Γιατί σου είπε για συμπλήρωμα!?

Αχ κορίτσια μου . Σας πήραν πράγματα?

Να σου ζήσει ο κοριτσαρος ζουζούνα μου!!! Γερή κ καλότυχη να είναι!!!!

Με το καλοοοοο!!

Από ότι είδα απάντησαν τα κορίτσια!!!

Καλησπέρα! Εψαχναν για χρήματα και κοσμήματα μάλλον και δεν θα τα εβρισκαν ποτέ εκει που τα βαζω. Αυτο ειναι το καλο, ούτε υπολογιστες ουτε συσκευες.. μονο το κινητο μου γιατι το ειχα αφησει στη φορτιση και ειχα βγει με τον αντρα μου για ένα δίωρο.

Αλλα πραγματικά εριξαν καθε ντουλάπι, συρτάρι κατω... 

Πολυ κακο για το τιποτα πραγματικά, εχω ηρεμήσει πια και εχω αρχίσει πλυσιματα (πρεπει να πλυνω καθε ρούχο-αντικείμενο του σπιτιου).. 

Ευτυχώς θα ερθει η μαμα μου Δευτέρα για τις υπολοιπες καθαριοτητες.

Το χειροτερο συναισθημα ειναι να μη νιωθεις ασφαλης σπιτι σου, δεν ειχα νιωσει ποτέ έτσι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Παντως κι εγω που εχω οπίσθιο ψηλό πλακούντα ποτε δεν ενιωθα υπερβολικα χτυπήματα. Καθε μερα απαλα ειναι,ειδικα στη βδομαδα σου καποιες μερες ισα που τον καταλαβαινα..

 καποιες στιγμες τωρα στον 8ο ειναι πιο εντονα τα πατουσακια που εχει μεγαλωσει

Αφου σου ειπε ο γιατρός ετσι μην ανησυχείς.

Ευχαριστώ Βάσω μου.Φαντάσου εμάς που είναι πρόσθιος ψηλά!Όλες οι κινήσεις μου είπε ο γιατρός,ειδικά στις εβδομάδες αυτές,απορροφώνται από τον πλακούντα και εγώ νιώθω πολυυυυυ απαλές κινήσεις.Και όντως έτσι είναι.Έχω τους γύρω μου ,όλο μου λένε κλωτσάει;κλωτσάει; και με αγχωνουν.

Εσύ πως είσαι;τι έγινε με την σήμανση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ Βάσω μου.Φαντάσου εμάς που είναι πρόσθιος ψηλά!Όλες οι κινήσεις μου είπε ο γιατρός,ειδικά στις εβδομάδες αυτές,απορροφώνται από τον πλακούντα και εγώ νιώθω πολυυυυυ απαλές κινήσεις.Και όντως έτσι είναι.Έχω τους γύρω μου ,όλο μου λένε κλωτσάει;κλωτσάει; και με αγχωνουν.

Εσύ πως είσαι;τι έγινε με την σήμανση;

Δεν βρηκαν τιποτα στο σπίτι , τσαμπα σκονες. Παραδώσαμε και ένα κατσαβιδι που ξεχασαν στο σπιτι αλλα και απο κει ειπαν δεν πρόκειται να βρουν τπτ. 

Μωρε μην ακους κανεναν, καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική μονο τον γιατρό να ακους. Κι εγω εχω περασει μεγαλες λαχταρες λογω ησυχίας του μπεμπη αλλα παντα ειναι καλά ο μικρουλης. Σε καταλαβαίνω.. ειδικα εσυ με πρόσθιο έχεις και μια δικαιολογία παραπάνω. Ολα καλα.. μια χαρα ειναι το ζουζουνι σου:x

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Δεν βρηκαν τιποτα στο σπίτι , τσαμπα σκονες. Παραδώσαμε και ένα κατσαβιδι που ξεχασαν στο σπιτι αλλα και απο κει ειπαν δεν πρόκειται να βρουν τπτ. 

Μωρε μην ακους κανεναν, καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική μονο τον γιατρό να ακους. Κι εγω εχω περασει μεγαλες λαχταρες λογω ησυχίας του μπεμπη αλλα παντα ειναι καλά ο μικρουλης. Σε καταλαβαίνω.. ειδικα εσυ με πρόσθιο έχεις και μια δικαιολογία παραπάνω. Ολα καλα.. μια χαρα ειναι το ζουζουνι σου:x

Αφού δεν είσασταν μέσα κορίτσι μου να συγχυστεις στην κατάστασή σου,όλα καλά!Έχεις δίκιο φυσικά για την αναστάτωση,όμως να θυμάσαι για ότι διορθώνεται μη μου στενοχωριέσαι:)

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!:wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα! Εψαχναν για χρήματα και κοσμήματα μάλλον και δεν θα τα εβρισκαν ποτέ εκει που τα βαζω. Αυτο ειναι το καλο, ούτε υπολογιστες ουτε συσκευες.. μονο το κινητο μου γιατι το ειχα αφησει στη φορτιση και ειχα βγει με τον αντρα μου για ένα δίωρο.

Αλλα πραγματικά εριξαν καθε ντουλάπι, συρτάρι κατω... 

Πολυ κακο για το τιποτα πραγματικά, εχω ηρεμήσει πια και εχω αρχίσει πλυσιματα (πρεπει να πλυνω καθε ρούχο-αντικείμενο του σπιτιου).. 

Ευτυχώς θα ερθει η μαμα μου Δευτέρα για τις υπολοιπες καθαριοτητες.

Το χειροτερο συναισθημα ειναι να μη νιωθεις ασφαλης σπιτι σου, δεν ειχα νιωσει ποτέ έτσι. 

Έχετε κρούσματα στην περιοχή? 

Όντως αυτό είναι το χειρότερο!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Έχετε κρούσματα στην περιοχή? 

Όντως αυτό είναι το χειρότερο!

Μας ειπαν οι αστυνομικοί που ηρθαν για αλλον εναν σχετικά κοντα μας που εχουν μπει σπιτι του δυο φορες τον τελευταιο μήνα. 

Πλεον εχω ηρεμησει και σκεφτομαι θετικά ελπιζω οτι περασε το κακο

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή Ανάσταση κοριτσια καλό Πάσχα με υγεία και γερά μωράκια!! Στις μανουλες, τις εγκυουλες, στις γυναίκες που προσπαθούν, στα παιδιά όλου του κόσμου!! Υγεία και ειρηνη για όλο τον κόσμο! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...