Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Σήμερα έχω ραντεβού το απόγευμα.. Έχω να την δω από 1 /4.. Όχι τπτ άλλο μου κάνει κάτι κόλπα αυτές τις μέρες.. Κουνιέται πάρα πολύ και ειδικά πολύ χαμηλά αφού νομίζω ότι θα βγει έξω.. Εσύ πότε θα δεις τον μπέμπη; 

Κ εγώ δείγμα είχα από το νοσοκομείο κ λέω ας το δοκιμάσω να δω και ήταν πολύ καλό... Επιθέματα έβαλες εσύ ή όχι; 

Το πρωτο καιρο με ειχαν πεθανει οι θηλές. Μονο τα επιθέματα αντεχα να ακουμπανε στο στηθος. Γενικοτερα ομως δν ειχα πολύ γαλα για να λερωνομαι και ετσι δν πολυχρησιμοποιησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 είπε:

Τα κοχύλια θέλουν αποστηρωση όπως τα μπιμπερό μου είπε η μαία. Θα μπορείς να κάνεις αυτή την διαδικασία στο μαιευτήριο; γιατί είναι λίγο ακριβα να πάρεις πολλά. Το στήθος με την λανολινη δεν θέλει πλύσιμο. Και καλό είναι να μην πλενομαστε μετά από κάθε θηλασμο. Γιατί το γάλα έχει την ιδιώτητα να επουλώνει τις πληγές και επίσης αυτό είναι που μυρίζει το μωράκι για να κατευθυνθεί στον επόμενο θηλασμο. Αυτά μας τα είπαν στο σεμινάριο θηλασμου. 

Κοριτσι μου τα κοχυλια δεν χρειαζονται αποστειρωση αν δεν κρατας το γαλα που μαζευουν. Απλα καλο πλυσιμο με ζεστο νερακι. Αν ομως το γαλα που μαζευουν θες να το φυλαξεις, τοτε ναι, θελουν αποστειρωση. Επισης δεν εχουν την χρηση των επιθεματων για αυτο κ αρκει ενα ζευγαρι μονο. Τα χρησιμοποιεις σε περιπτωση που σταζεις πολυ γαλα κ αν θες να το φυλαξεις και επισης για να βαζεις την λανολινη και να μην ακουμπαει τπτ πανω στη θηλη, ουτε η μπλουζα σου αν πονας. 

@Dimitr@17 εγω χρησιμοποιησα κ κοχυλια και επιθεματα κοριτσι μου. Και τα δυο για μενα ηταν σωτηρια. Ειχα πολυ γαλα. Στην αρχη επειδη πονουσαν πολυ οι θηλες μου, τα κοχυλια τα χρησινοποιουσα για να βαζω την λανολινη και απο πανω το κοχυλι, ωστε να μην ακουμπανε τα ρουχα μου. Ετσι και γρηγοροτερα επουλωνοταν η θηλη καθως αεριζοταν και εγω αντεχα τον πονο. Με εσωσαν τις πρωτες 10 μερες. Ωστοσο δεν ειναι πολυ βολικα γιατι μαζευουν γαλα και αν ξεχαστεις κ σκυψεις χυνεται ολο και γινεσαι χαλια. Ειχα γινει σαν γαλατοπιτα στις αρχες χαχα

Τα επιθεματα ομως αφου επουλωθηκαν οι θηλες τα φοραγα μεχρι κ πριν εναν μηνα. Καθε μερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Ακομα κ τωρα τις ημερες που νιωθω οτι ειναι πρησμενο το στηθος φοραω γιατι αλλιως λερωνω τα ρουχα.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου τα κοχυλια δεν χρειαζονται αποστειρωση αν δεν κρατας το γαλα που μαζευουν. Απλα καλο πλυσιμο με ζεστο νερακι. Αν ομως το γαλα που μαζευουν θες να το φυλαξεις, τοτε ναι, θελουν αποστειρωση. Επισης δεν εχουν την χρηση των επιθεματων για αυτο κ αρκει ενα ζευγαρι μονο. Τα χρησιμοποιεις σε περιπτωση που σταζεις πολυ γαλα κ αν θες να το φυλαξεις και επισης για να βαζεις την λανολινη και να μην ακουμπαει τπτ πανω στη θηλη, ουτε η μπλουζα σου αν πονας. 

@Dimitr@17 εγω χρησιμοποιησα κ κοχυλια και επιθεματα κοριτσι μου. Και τα δυο για μενα ηταν σωτηρια. Ειχα πολυ γαλα. Στην αρχη επειδη πονουσαν πολυ οι θηλες μου, τα κοχυλια τα χρησινοποιουσα για να βαζω την λανολινη και απο πανω το κοχυλι, ωστε να μην ακουμπανε τα ρουχα μου. Ετσι και γρηγοροτερα επουλωνοταν η θηλη καθως αεριζοταν και εγω αντεχα τον πονο. Με εσωσαν τις πρωτες 10 μερες. Ωστοσο δεν ειναι πολυ βολικα γιατι μαζευουν γαλα και αν ξεχαστεις κ σκυψεις χυνεται ολο και γινεσαι χαλια. Ειχα γινει σαν γαλατοπιτα στις αρχες χαχα

Τα επιθεματα ομως αφου επουλωθηκαν οι θηλες τα φοραγα μεχρι κ πριν εναν μηνα. Καθε μερα απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Ακομα κ τωρα τις ημερες που νιωθω οτι ειναι πρησμενο το στηθος φοραω γιατι αλλιως λερωνω τα ρουχα.

 

Άρα τις ξεπλένεις απλά πριν τις χρησιμοποιήσεις μετά από κάθε θηλασμό; Ότι περνούν αερα μου άρεσε και εμένα και αυτό που λες με την κρέμα είναι όντως πολύ έξυπνο! 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια μου!!!! Καλό μήνα  χρόνια πολλά!!! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά προσπαθούσα να βάλω τάξη στο χάος.. Δεν έκανα καθόλου γιορτές  αλλά τα κατάφερα  και τώρα μετά από μια βδομάδα είμαι ξάπλα στον καναπέ και νιώθω ήσυχη που όλα σιγά σιγά τακτοποιουνται! Το μόνο κακό των ημερών είναι ότι το έριξα φουλ στα γλυκά  (πάντα όταν στεναχωριέμαι  και πιέζομαι το κάνω αυτό)  και σκέφτομαι ότι κάνει κακο στο μωρό. Αύριο Έχω τις μηνιαίες εξετάσεις ελπίζω να είναι καλές! Έχω κρυώσει και λίγο τρέχει μύτη όλη την ώρα και φτερνιζομαι  αλλα τπτ σοβαρό. 

Να ρωτήσω έπλυνα όλα τα πράγματα του μωρού με βρεφικό  προδερμ και μετά είδα οτι έχει και άρωμα μέσα (βέβαια δεν μυρίζουν τπτ) πειράζει; 

Επίσης Έχω άλλες τρεις ερωτήσεις,

Χρειαζόμαστε σαλιαρες από την αρχη;

Επίσης σαμπουάν,κρέμες και προϊόντα περιποίησης  πρέπει να πάρω για το μωρό, ποιες εταιρίες προτείνετε;

Πρέπει να πάρω και μακρυμανικα φαρμάκια;; ποσα; αν όλα πάνε καλά μέσα Ιουνίου  γεννάω

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Άρα τις ξεπλένεις απλά πριν τις χρησιμοποιήσεις μετά από κάθε θηλασμό; Ότι περνούν αερα μου άρεσε και εμένα και αυτό που λες με την κρέμα είναι όντως πολύ έξυπνο! 

Ακριβως. Απλα τις ξεπλενα οταν τελειωνα με τον θηλασμο κ τα ξαναφορουσα. Εξαλλου ουτε το στηθος το αποστειρωνεις, οποτε γιατι να το κανεις με τα κοχυλια?? Τα ξεπλενεις απλα για να μην μεινουν υπολλειμματα απο γαλα που τυχον μαζεψαν. Αληθεια, για μενα ηταν σωτηρια τα κοχυλια οπως κ για τις αλλες 2 κοπελες που ημασταν μαζι στο δωματιο. Πονουσαμε ολες πολυ και στειλαμε τους αντρες μας να μας παρουν. Μονο ετσι αντεχα τον πονο κ δεν τον ενιωθα αφου δεν ακουμπουσε τπτ πανω στις θηλες, χωρις να χρειαζεται να περιφερομαι τσιτσιδι για να αεριζονται.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια μου!!!! Καλό μήνα  χρόνια πολλά!!! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά προσπαθούσα να βάλω τάξη στο χάος.. Δεν έκανα καθόλου γιορτές  αλλά τα κατάφερα  και τώρα μετά από μια βδομάδα είμαι ξάπλα στον καναπέ και νιώθω ήσυχη που όλα σιγά σιγά τακτοποιουνται! Το μόνο κακό των ημερών είναι ότι το έριξα φουλ στα γλυκά  (πάντα όταν στεναχωριέμαι  και πιέζομαι το κάνω αυτό)  και σκέφτομαι ότι κάνει κακο στο μωρό. Αύριο Έχω τις μηνιαίες εξετάσεις ελπίζω να είναι καλές! Έχω κρυώσει και λίγο τρέχει μύτη όλη την ώρα και φτερνιζομαι  αλλα τπτ σοβαρό. 

Να ρωτήσω έπλυνα όλα τα πράγματα του μωρού με βρεφικό  προδερμ και μετά είδα οτι έχει και άρωμα μέσα (βέβαια δεν μυρίζουν τπτ) πειράζει; 

Επίσης Έχω άλλες τρεις ερωτήσεις,

Χρειαζόμαστε σαλιαρες από την αρχη;

Επίσης σαμπουάν,κρέμες και προϊόντα περιποίησης  πρέπει να πάρω για το μωρό, ποιες εταιρίες προτείνετε;

Πρέπει να πάρω και μακρυμανικα φαρμάκια;; ποσα; αν όλα πάνε καλά μέσα Ιουνίου  γεννάω

Αγαπημενη εγω γενναω ενα μηνα μετα απο σενα πηρα 6 μακρυμανικα απο 0/3 μηνων στην αρχη θελουν μονο κ αντε να βαλεις κ το βραδυ στο μωρο καλυτερα δυο παντελονακια να του βαζεις με το ζιπουνακι ετσι θα κανω μετα απο καμμια 10 μερες!κρεμα για συγγαμα ξερω καλες φρεζυντερμ/μπεπανθολ /σουντοκρεμ.δοκιμασεις κ βλεπεις προσωπικα σαμπουαν αφρολουτρο πηρα προδερμ αρχικα το μπλε για μωρα κ λεω να ρωτησω κ παιδιατρο σαλιαρες δν νομιζω να χρειαστεις μονο τα πανακια αυτα τα μικρα εχει στα τζαμπο παμφτηνα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια μου!!!! Καλό μήνα  χρόνια πολλά!!! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά προσπαθούσα να βάλω τάξη στο χάος.. Δεν έκανα καθόλου γιορτές  αλλά τα κατάφερα  και τώρα μετά από μια βδομάδα είμαι ξάπλα στον καναπέ και νιώθω ήσυχη που όλα σιγά σιγά τακτοποιουνται! Το μόνο κακό των ημερών είναι ότι το έριξα φουλ στα γλυκά  (πάντα όταν στεναχωριέμαι  και πιέζομαι το κάνω αυτό)  και σκέφτομαι ότι κάνει κακο στο μωρό. Αύριο Έχω τις μηνιαίες εξετάσεις ελπίζω να είναι καλές! Έχω κρυώσει και λίγο τρέχει μύτη όλη την ώρα και φτερνιζομαι  αλλα τπτ σοβαρό. 

Να ρωτήσω έπλυνα όλα τα πράγματα του μωρού με βρεφικό  προδερμ και μετά είδα οτι έχει και άρωμα μέσα (βέβαια δεν μυρίζουν τπτ) πειράζει; 

Επίσης Έχω άλλες τρεις ερωτήσεις,

Χρειαζόμαστε σαλιαρες από την αρχη;

Επίσης σαμπουάν,κρέμες και προϊόντα περιποίησης  πρέπει να πάρω για το μωρό, ποιες εταιρίες προτείνετε;

Πρέπει να πάρω και μακρυμανικα φαρμάκια;; ποσα; αν όλα πάνε καλά μέσα Ιουνίου  γεννάω

Εγώ έχω πάρει από τωρα σφαλιάρες τώρα από κρέμες έχω πάρει αφρόλουτρο που είναι κ σαμπουάν μαζί της pharmasept έχω πάρει της frezyderm Kαι έχω πάρει κ μια για συγκαμα της septona.. Όσο για τα ρούχα εγώ γεννάω αυτόν τον μήνα κ μακρύμανικα έχω πάρει μόνο 2 φορμακια κ μια ολόσωμη φόρμα π έχει μέσα χεράκια ποδαράκια.. Εσύ πιστεύω δεν θα χρειαστείς.. Πάρε κάνενα ζακέτα κι αν είναι 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια μου!!!! Καλό μήνα  χρόνια πολλά!!! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά προσπαθούσα να βάλω τάξη στο χάος.. Δεν έκανα καθόλου γιορτές  αλλά τα κατάφερα  και τώρα μετά από μια βδομάδα είμαι ξάπλα στον καναπέ και νιώθω ήσυχη που όλα σιγά σιγά τακτοποιουνται! Το μόνο κακό των ημερών είναι ότι το έριξα φουλ στα γλυκά  (πάντα όταν στεναχωριέμαι  και πιέζομαι το κάνω αυτό)  και σκέφτομαι ότι κάνει κακο στο μωρό. Αύριο Έχω τις μηνιαίες εξετάσεις ελπίζω να είναι καλές! Έχω κρυώσει και λίγο τρέχει μύτη όλη την ώρα και φτερνιζομαι  αλλα τπτ σοβαρό. 

Να ρωτήσω έπλυνα όλα τα πράγματα του μωρού με βρεφικό  προδερμ και μετά είδα οτι έχει και άρωμα μέσα (βέβαια δεν μυρίζουν τπτ) πειράζει; 

Επίσης Έχω άλλες τρεις ερωτήσεις,

Χρειαζόμαστε σαλιαρες από την αρχη;

Επίσης σαμπουάν,κρέμες και προϊόντα περιποίησης  πρέπει να πάρω για το μωρό, ποιες εταιρίες προτείνετε;

Πρέπει να πάρω και μακρυμανικα φαρμάκια;; ποσα; αν όλα πάνε καλά μέσα Ιουνίου  γεννάω

Δεν υπαρχει απορυπαντικο χωρις αρωμα εγω χρησιμοποιω το αρκαδι κ παλι μυριζει ομορφα μεν αλλα μυριζει βεβαια δεν την εχει πηραξει...οποιο θες χρησιμοποιεις ολα καλα ειναι..σαλιαρες εγω δεν χρησιμοποιησα μεχρι 3ων μηνων γτ την επερνε κατευθειαν ο υπνος μετα το γαλα κ δν μπορουσα να της την βγαλω κ ειναι λιγο επικυνδυνο θεωρω να το αφησεις να κοιμηθει με την σαλιαρα χρησιμοποιησα τα πανακια για τις γουλιες απο τα τζαμπο! Τωρα χρησιμοποιω σαλιαρες κ παλι οχι παντα! Αν ξερω οτι θα κοιμηθει μετα το γαλα επειδη εχει ωρες ξυπνια τοτε τις βαζω παλι πανακι!!!! Κρεμα  συγκαματος δεν ξερω αν ρωτησες εσυ αλλα χρησιμοποιω την σουντοκρεμ στην αρχη μετα απο καθε αλλαγη τωρα 1-2φορες την ημερα αν την δω λιγο κοκκινη! Μακρυμανυκα θεωρω 1-2θα χρειαστεις αλλα τα λεπτουλια για το βραδακι κυριως στην αρχη!!! Αυτα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια αυτά σας τα σύστησε  παιδίατρος  ή απο μόνες σας στο φαρμακείο τα διαλέξατε;

Δεν έχω βρει παιδίατρο ακόμα και με αγχώνει  κι αυτό λίγο 

Δεν χρειάζεται να περιμένεις να βρεις τον παιδίατρο για αφρόλουτρο σαμπουάν και απορρυπαντικό. Απλά θα κοιτάξεις να πάρεις αυτά που ενδείκνυται για το νεογέννητο. Προσωπικά του πήρα καλλυντικά της frezyderm κ οι μαιες μου είπαν πως έκανα καλα. Για το συγκαμα θα παρω δυο τρεις γτ δεν ξερω ποια θα κάνει καλύτερα.

Τωρα για φορμάκια μακρυμάνικο τον Ιούνιο θα σκάει το μωρό πιστεύω. Εκτός αν έχεις το ερ κοντισιον που και πάλι θα πρέπει να το έχεις σε συγκεκριμένη θερμοκρασια. Εγω που γεννάω σε λίγο πήρα μόνο δυο μακρυμάνικα κ καθόλου παντελονάκι για μέσα στο σπίτι. 

Κοριτσια να κοιτάτε τα 0-3 ποσα εκατοστά λένε. Γιατί είναι κρίμα να πάρετε αρκετά κ μέσα σε δυο εβδομαδες να μην τους κάνουν. Συν υπολογίζουμε και τα παμπερς που φορούν οποτε καλύτερα να είναι κ λιγάκι μεγαλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια μου!!!! Καλό μήνα  χρόνια πολλά!!! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες αλλά προσπαθούσα να βάλω τάξη στο χάος.. Δεν έκανα καθόλου γιορτές  αλλά τα κατάφερα  και τώρα μετά από μια βδομάδα είμαι ξάπλα στον καναπέ και νιώθω ήσυχη που όλα σιγά σιγά τακτοποιουνται! Το μόνο κακό των ημερών είναι ότι το έριξα φουλ στα γλυκά  (πάντα όταν στεναχωριέμαι  και πιέζομαι το κάνω αυτό)  και σκέφτομαι ότι κάνει κακο στο μωρό. Αύριο Έχω τις μηνιαίες εξετάσεις ελπίζω να είναι καλές! Έχω κρυώσει και λίγο τρέχει μύτη όλη την ώρα και φτερνιζομαι  αλλα τπτ σοβαρό. 

Να ρωτήσω έπλυνα όλα τα πράγματα του μωρού με βρεφικό  προδερμ και μετά είδα οτι έχει και άρωμα μέσα (βέβαια δεν μυρίζουν τπτ) πειράζει; 

Επίσης Έχω άλλες τρεις ερωτήσεις,

Χρειαζόμαστε σαλιαρες από την αρχη;

Επίσης σαμπουάν,κρέμες και προϊόντα περιποίησης  πρέπει να πάρω για το μωρό, ποιες εταιρίες προτείνετε;

Πρέπει να πάρω και μακρυμανικα φαρμάκια;; ποσα; αν όλα πάνε καλά μέσα Ιουνίου  γεννάω

Μια χαρά θα είναι οι εξετάσεις και κανένα κακο δεν κάνεις στο παιδί.

Εγώ έχω Αρκάδι και οποίο ενδείκνυται για βρέφη κάνει, απλά να μην βάλεις μαλακτικό και σιδέρωμα μέσα έξω, εκτός κι αν έχεις στεγνωτηριο το οποίο έτσι κι αλλιώς τα αποστειρωνει.

Πάρε σαλιαρες και βλέπεις ανάλογα, εγώ χρησιμοποιούσα σχεδόν εξ αρχης. 

Έχω της φρεζιντερμ και είμαι πολύ ικανοποιημένη για σύγκαμα έχω σουντοκριμ μέχρι στιγμής όμως δεν μας έχει τύχει κάτι ώστε να την χρησιμοποιήσω. 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια αυτά σας τα σύστησε  παιδίατρος  ή απο μόνες σας στο φαρμακείο τα διαλέξατε;

Δεν έχω βρει παιδίατρο ακόμα και με αγχώνει  κι αυτό λίγο 

Δεν χρειάζεσαι παιδίατρο για να σου τα πει. Έξτρα χρειάζεσαι αποστειρωμενες γάζες, φυσιολογικους όρους και βρεφικές μπατονετες ίσως όμως. Όχι για τα αυτιά. Εγώ που έχω κοριτσάκι χρειάζονται. Ψαλιδακι και βρεφική λίμα, βουρτσουλα, θερμόμετρο. Αυταααααα!!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και η δικη μου η νεραϊδα καλα!!!! Μεγαλωνει κ ομορφαινει τον κοσμο μας!!!!

Τα τριαντάφυλλακια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Μια χαρά θα είναι οι εξετάσεις και κανένα κακο δεν κάνεις στο παιδί.

Εγώ έχω Αρκάδι και οποίο ενδείκνυται για βρέφη κάνει, απλά να μην βάλεις μαλακτικό και σιδέρωμα μέσα έξω, εκτός κι αν έχεις στεγνωτηριο το οποίο έτσι κι αλλιώς τα αποστειρωνει.

Πάρε σαλιαρες και βλέπεις ανάλογα, εγώ χρησιμοποιούσα σχεδόν εξ αρχης. 

Έχω της φρεζιντερμ και είμαι πολύ ικανοποιημένη για σύγκαμα έχω σουντοκριμ μέχρι στιγμής όμως δεν μας έχει τύχει κάτι ώστε να την χρησιμοποιήσω. 

Δεν χρειάζεσαι παιδίατρο για να σου τα πει. Έξτρα χρειάζεσαι αποστειρωμενες γάζες, φυσιολογικους όρους και βρεφικές μπατονετες ίσως όμως. Όχι για τα αυτιά. Εγώ που έχω κοριτσάκι χρειάζονται. Ψαλιδακι και βρεφική λίμα, βουρτσουλα, θερμόμετρο. Αυταααααα!!!

Τα τριαντάφυλλακια μας!!!

Αααα μέσα έξω σίδερο ε;; δεν τα έκανα από μέσα εγώ ευχαριστώ πάρα  πολύ 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι ωραιες πληροφορίες που δίνετε τα κανω ολα σκρινσοτ για να ξερω τι θα χρειαστώ χεχε!!!μια ασχετη ερωτηση σχετικά με τα καρότσια εχει παρει καμια καροτσι της tutis mimi??  Ειχα καταλήξει σε inglesina   απλα π τροπος που κουμπωνει δεν μας χωράει στο αμαξι στο καλο.!!κ τωρα κοιτάω της tutis mimi και peg prego 

..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...