Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Anna17 είπε:

Τα έχω περάσει και δεν μπορείς να φανταστείς πως σε νιώθω. Δεν κοιμάσαι εσύ, δεν κοιμάται ο άντρας σου,πονοκέφαλος την άλλη μέρα. Λες θα την κόψω να την πετάξω την μύτη να ησυχάσω. Δεν υπάρχουν πολλά ακόμη να κάνεις. Τον φυσιολογικό όρο τον ξέρω. Δεν είναι για βαριές περιπτώσεις. Ρώτα τον για σπρέι έστω,να το έχεις σε μεγάλη ανάγκη δίπλα σου.

Αργεί η γέννα σου; 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες κορίτσι μου!

Δε μου επιτρέπει τίποτα άλλο ο γιατρός,μόνο φ.ο

Στον 7ο μήνα είμαι κορίτσι μου.

Just now, Vasoth. είπε:

Το ειχα κ εγω εμενα μου ειχε πει μονο φυσιολογικο ορο ο γιατρος μου δεν εκανε κ πολλα ομως. ρωτα το γιατρο σου μηπως σου προτείνει κ κατι αλλο ειναι πολυ ταλαιπωρια σε καταλαβαινω

Τωρα ειδα οτι το εχεις δοκιμασει σορυ.

Σε ευχαριστώ Βάσω μου!

Με το καλό να έρθει η μικρούλα σας σπιτάκι σας!

Just now, Kpp83 είπε:

@4shinediamonds ρώτα τον γιατρό αν κάνει γιατί εγώ το έκανα αυτοβούλως, αλλά εμένα για το μπούκωμα (από ίωση βέβαια)  το μόνο που με ανακουφίσε να κοιμηθώ (μεχρι να ξανακλείσει βέβαια) ηταν να σταθώ πανω απ την κατσαρόλα που έβραζε χαμομήλι για 15 - 20 λεπτά μέχρι να μπορείς να φυσήξεις τη μύτη κανονικά. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.Ούτε βότανα μου επιτρέπει.

Με το καλό,με ένα πόνο!

 

Κορίτσια φ.ο χρησιμοποιώ αυτό του λίτρου με σύριγγα.Αν έπαιρνα τις μικρές αμπουλες φ.ο,μήπως ήταν καλύτερα;Λεω μήπως δεν το κάνω σωστά με την σύριγγα;!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Έτσι ακριβώς όπως τα λες κορίτσι μου!

Δε μου επιτρέπει τίποτα άλλο ο γιατρός,μόνο φ.ο

Στον 7ο μήνα είμαι κορίτσι μου.

Σε ευχαριστώ Βάσω μου!

Με το καλό να έρθει η μικρούλα σας σπιτάκι σας!

Ευχαριστώ κορίτσι μου.Ούτε βότανα μου επιτρέπει.

Με το καλό,με ένα πόνο!

 

Κορίτσια φ.ο χρησιμοποιώ αυτό του λίτρου με σύριγγα.Αν έπαιρνα τις μικρές αμπουλες φ.ο,μήπως ήταν καλύτερα;Λεω μήπως δεν το κάνω σωστά με την σύριγγα;!

Αμπουλες δεν έχω δοκιμάσει αλλά το physiomer το σπρέι που πήρα εγώ δεν το συνιστώ. Πετάει με πολύ ένταση τον όρο και τώρα που η μύτη μου είναι ευαίσθητη μου ματωνε. Με την σύριγγα έχω βολευτεί εγώ. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Αμπουλες δεν έχω δοκιμάσει αλλά το physiomer το σπρέι που πήρα εγώ δεν το συνιστώ. Πετάει με πολύ ένταση τον όρο και τώρα που η μύτη μου είναι ευαίσθητη μου ματωνε. Με την σύριγγα έχω βολευτεί εγώ. 

Το physiomer το είχα πάρει πριν τον φ.ο του λίτρου.Έχεις δίκιο ούτε εμένα με βόλεψε άσε που και αυτό μου επιδείνωσε την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds said:

Κορίτσια καλησπέρα.

Οι πιο έμπειρες,έχω ρινίτιδα εγκυμοσύνης αλλά λόγω αλλεργίας κυρίως το βράδυ κλείνουν τα ρουθούνια,έχω καταρροή και δυσκολεύομαι να ανασάνω και να κοιμηθώ.Το είχε/έχει κάποιο ίσως κορίτσι;Αν ναι πως το αντιμετωπισε;Όλο αυτό το διάστημα δεν έχω πάρει τίποτα φαρμακευτικό,σκεφτόμουν κάτι πιο ήπιο,ίσως κάποια καραμέλα,σπρέι;

Κι εγώ έχω ρινίτιδα και μάλιστα μου γύρισε σε ιγμορίτιδα τις τελευταίες μέρες και τώρα παίρνω αντιβίωση. Ο ωρλ μου είπε για οτριβίν αλλά ο γυναικολόγος δε με αφήνει. Μου είπε επίσης ο ωρλ να κάνω πλύσεις με φυσιολογικό ορό κάθε μέρα μέχρι να γεννήσω. Παλιότερα είχα πάρει μια συσκευασία που είχε ένα μπουκάλι για πλύσεις. Neil med το λένε κι έχει ένα μπουκάλι με τρύπα. Με αυτό λέω να κάνω αν δεν κάνω με τη σύριγγα. Θυμάμαι ήταν λίγο ακριβό αλλά θα βάζω χλιαρό νερό και λίγο αλάτι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ έχω ρινίτιδα και μάλιστα μου γύρισε σε ιγμορίτιδα τις τελευταίες μέρες και τώρα παίρνω αντιβίωση. Ο ωρλ μου είπε για οτριβίν αλλά ο γυναικολόγος δε με αφήνει. Μου είπε επίσης ο ωρλ να κάνω πλύσεις με φυσιολογικό ορό κάθε μέρα μέχρι να γεννήσω. Παλιότερα είχα πάρει μια συσκευασία που είχε ένα μπουκάλι για πλύσεις. Neil med το λένε κι έχει ένα μπουκάλι με τρύπα. Με αυτό λέω να κάνω αν δεν κάνω με τη σύριγγα. Θυμάμαι ήταν λίγο ακριβό αλλά θα βάζω χλιαρό νερό και λίγο αλάτι.

Ευχαριστώ κορίτσι μου.Εμένα δεν θέλει ούτε αλατονερο. Μόνο φ.ο.Μου έφερε ο σύζυγος φ.ο σε αμπουλες.Έκανα 2 καλύτερα νιώθω.Δε με βόλεψε η σύριγγα.

Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis η μαία στα μαθήματα μας είπε 10 πακέτα περίπου αλλά αφού καταλήξουμε τι μάρκα μας κάνει.

Στην αρχή μας είπε από ένα πακέτο από τις πιο γνωστές μάρκες μόνο +  δείγματα από τι μαιευτήριο.

@4shinediamonds Μήπως σε βοηθούσε λίγο ένας υγραντήρας;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είδαμε το μπεμπίνο μας χτες πρώτη φορά τόσο ξεκάθαρα. Τώρα και αν δεν σταματάωω να κλαίω και δεν ξέρω και γιατί!!! 

Πέμπτη πρώτα ο θεός γεννάμε, ας είναι γερός τυχερός και κούκλος. Όλα τα υπόλοιπα θα τα φτιάξει ο ψυχολόγος του... :) 

  • Μου αρέσει 10

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kpp83 είπε:

Καλημέρα!

Είδαμε το μπεμπίνο μας χτες πρώτη φορά τόσο ξεκάθαρα. Τώρα και αν δεν σταματάωω να κλαίω και δεν ξέρω και γιατί!!! 

Πέμπτη πρώτα ο θεός γεννάμε, ας είναι γερός τυχερός και κούκλος. Όλα τα υπόλοιπα θα τα φτιάξει ο ψυχολόγος του... :) 

Με το καλό κορίτσι μου. Να είναι γερός και να έχεις μια καλή γέννα και ανάρρωση εσύ! 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis η μαία στα μαθήματα μας είπε 10 πακέτα περίπου αλλά αφού καταλήξουμε τι μάρκα μας κάνει.

Στην αρχή μας είπε από ένα πακέτο από τις πιο γνωστές μάρκες μόνο +  δείγματα από τι μαιευτήριο.

@4shinediamonds Μήπως σε βοηθούσε λίγο ένας υγραντήρας;

Ευχαριστώ κορίτσι μου,εχτές έβαλα αμπουλες φ.ο και εισπνοές με υδρατμούς.Λιιιιγο καλύτερα σήμερα.

Εσύ,πως είσαι;ετοιμάζεσαι;!

 

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σ/Κ να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Καλημέρα!

Είδαμε το μπεμπίνο μας χτες πρώτη φορά τόσο ξεκάθαρα. Τώρα και αν δεν σταματάωω να κλαίω και δεν ξέρω και γιατί!!! 

Πέμπτη πρώτα ο θεός γεννάμε, ας είναι γερός τυχερός και κούκλος. Όλα τα υπόλοιπα θα τα φτιάξει ο ψυχολόγος του... :) 

Με το καλό να τον κρατήσετε αγκαλίτσα κ όσο για το κλάμα  μόλις τον πάρεις αγκαλιά να δεις συγκίνηση!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Καλημέρα!

Είδαμε το μπεμπίνο μας χτες πρώτη φορά τόσο ξεκάθαρα. Τώρα και αν δεν σταματάωω να κλαίω και δεν ξέρω και γιατί!!! 

Πέμπτη πρώτα ο θεός γεννάμε, ας είναι γερός τυχερός και κούκλος. Όλα τα υπόλοιπα θα τα φτιάξει ο ψυχολόγος του... :) 

Καλημερα κοριτσια απο την ηλιολουστη Κατερινη!!!

Με το καλο κοπελα μου με υγεια να τον κρατησεις αγγαλιτσα σου κλαψε κοπελα μου λογικο ειναι ετοιμαζεσαι να φερεις ενα θαυμα στην ζωη!!! Το μεγαλυτερο θαυμα της ΖΩΗΣ!!! Καλη και γρηγορη ανναρωση!!! Ειναι η πιο ομορφη και γλυκια εμπειρια αυτην!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Οι πιο έμπειρες,έχω ρινίτιδα εγκυμοσύνης αλλά λόγω αλλεργίας κυρίως το βράδυ κλείνουν τα ρουθούνια,έχω καταρροή και δυσκολεύομαι να ανασάνω και να κοιμηθώ.Το είχε/έχει κάποιο ίσως κορίτσι;Αν ναι πως το αντιμετωπισε;Όλο αυτό το διάστημα δεν έχω πάρει τίποτα φαρμακευτικό,σκεφτόμουν κάτι πιο ήπιο,ίσως κάποια καραμέλα,σπρέι;

το είχα κ εγώ,έκανα πλύσεις με το διάλυμα που βάζω στα παιδιά, αλατονερο είναι στην ουσία με την συσκευή. είναι της neilmed rinus sinus 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...