Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Beboula25 είπε:

Να είσαι καλα αγαπη μου σε ευχαριστώ παρα πολύ.. και θα είμαι εδώ να περιμένω μια μια σας να μας ανακοινώσει τα ευχάριστα! ❤️ Θα γίνουμε μανουλες ❤️

Κοριτσάκι μου γλυκό με τον τρυφερό σου λόγο πάντα.....Με το καλό τα μωράκια μας ❤Μανούλες κοριτσάκι μου, ναι,θεϊκό δώρο,δόξα Σοι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Ναι απο το δεύτερο τρίμηνο μου έδωσε και συνεχίζω. Οπως και το φυλλικό δεν μου το έχει σταματήσει και το παιρνω μαζί με τον σίδηρο. Ο γιατρος σου ξέρει τι κάνει αλλα κ εσυ ρώτησε τον για να είσαι χαλαρή. Τα ρούχα τα έπλυνα στο πλυντήριο και τα σιδέρωσα μέσα έξω αν κ πλέον με τα σίδερα με τον ατμό περνάει κ από κάτω. Έχω πάρει κ ντετολ για μωρα που μπαινει στη θήκη του μαλακτικου αν δλδ θελήσω να βάλω μετά μαζί με δικά μου γτ εντάξει δεν γίνεται να περιμένω συνέχεια να μαζευτούν ούτε να πλένω όλη την ώρα στο χέρι.  

Ναι μωρεεε!! Κάνω σκεψεις και φτιάχνω εικονες να προετοιμάζομαι Χαχα.. Σε ευχαριστώ κορίτσι μου με το καλό και εσυ!!❤️❤️

Να σαι καλα κοριτσι μ γλυκο για ολες τις απαντησεις!!θα ρωτησω για το ασβεστιο αν και φοβάμαι πως αργησα να τον παρω τώρα στον 8ο ελπιζω να μην είναι τοσο αργα..θα ρωτησω αν γινεται να παρω κ μετα την εγκυμοσύνη!!!απλα αυτη η μεταφορα απ υο εξωτερικο εδω δεν μ εδωσε τη δυνατοτητα να σχοληθω σοβαρα κ νομίζω πως εχει μπερδέψει και τη γιατρο μου ολο αυτό επειδη με ανελαβε απ τον 7ο μηνα κ μετα οχι απ υην αρχη..θα δουμε...το μπεμπακι να ναι καλα :))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Να σαι καλα κοριτσι μ γλυκο για ολες τις απαντησεις!!θα ρωτησω για το ασβεστιο αν και φοβάμαι πως αργησα να τον παρω τώρα στον 8ο ελπιζω να μην είναι τοσο αργα..θα ρωτησω αν γινεται να παρω κ μετα την εγκυμοσύνη!!!απλα αυτη η μεταφορα απ υο εξωτερικο εδω δεν μ εδωσε τη δυνατοτητα να σχοληθω σοβαρα κ νομίζω πως εχει μπερδέψει και τη γιατρο μου ολο αυτό επειδη με ανελαβε απ τον 7ο μηνα κ μετα οχι απ υην αρχη..θα δουμε...το μπεμπακι να ναι καλα :))

Για εσένα είναι το ασβέστιο και δεν παθαίνεις τίποτα. Κάποτε δεν έπαιρναν τίποτα κ οκ δεν το πάω έτσι αλλα δεν είναι τραγικο το ασβέστιο. Τρώγε ότι περιέχει τουλάχιστον. Και τα δοντια βοηθάει γιατί ξέρουμε η εγκυμοσυνη επηρεάζει λιγάκι δοντια αλλα κ πάλι δεν τρέχει τίποτα. Γεννας σε λίγο αγαπη αστα τώρα μην τα ψάχνεις άλλο σημασια εχει το μωρό να είναι καλα οπως είπες. Νομίζω πως παίρνουμε κ μετά ασβέστιο οποτε ρώτησε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Για εσένα είναι το ασβέστιο και δεν παθαίνεις τίποτα. Κάποτε δεν έπαιρναν τίποτα κ οκ δεν το πάω έτσι αλλα δεν είναι τραγικο το ασβέστιο. Τρώγε ότι περιέχει τουλάχιστον. Και τα δοντια βοηθάει γιατί ξέρουμε η εγκυμοσυνη επηρεάζει λιγάκι δοντια αλλα κ πάλι δεν τρέχει τίποτα. Γεννας σε λίγο αγαπη αστα τώρα μην τα ψάχνεις άλλο σημασια εχει το μωρό να είναι καλα οπως είπες. Νομίζω πως παίρνουμε κ μετά ασβέστιο οποτε ρώτησε 

Αχ ναι πλησιαζουμε κ εμεις μετα απο εσενα φυσικα!!!! Πως αισθανεσαι εσυ γενικα που πλησιαζεις? εμενα τα συνασιθηματα πολυυυ αναμεικτα φοβος και ενθουσιασμος μαζι ασε που δεν το εχω συνειδητοπιησει οτι μπηκαμε 8ο...χθες με τον κολικο νομιζα πως  γενναω αχαχα κ επαθα ενα σοκ......λεω δεν ειμαι ετοιμηηη στην μανα μ χαχα κ γελουσε με κοροιδευε η γυναικα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αχ ναι πλησιαζουμε κ εμεις μετα απο εσενα φυσικα!!!! Πως αισθανεσαι εσυ γενικα που πλησιαζεις? εμενα τα συνασιθηματα πολυυυ αναμεικτα φοβος και ενθουσιασμος μαζι ασε που δεν το εχω συνειδητοπιησει οτι μπηκαμε 8ο...χθες με τον κολικο νομιζα πως  γενναω αχαχα κ επαθα ενα σοκ......λεω δεν ειμαι ετοιμηηη στην μανα μ χαχα κ γελουσε με κοροιδευε η γυναικα!!

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλα και πρώτα ο Θεός να πάνε καλα και στην συνέχεια. Για όλες μας για όλα τα κοριτσια που προσπαθούν!  Δεν έχω φόβο και δεν βλέπω την ώρα άλλη μια εβδομάδα κ μου φαίνεται αιώνας.. Άμα σου πω ότι  σκέφτομαι ένα κοκτέιλ σαν τρελλη θα το πιστέψεις Χαχαχ! Θέλω να γεννησω να περάσει λίγο ο καιρός και να πάω για ποτακιιιιι ^_^ ! Ότι να ‘ναι παράκρουση  

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλα και πρώτα ο Θεός να πάνε καλα και στην συνέχεια. Για όλες μας για όλα τα κοριτσια που προσπαθούν!  Δεν έχω φόβο και δεν βλέπω την ώρα άλλη μια εβδομάδα κ μου φαίνεται αιώνας.. Άμα σου πω ότι  σκέφτομαι ένα κοκτέιλ σαν τρελλη θα το πιστέψεις Χαχαχ! Θέλω να γεννησω να περάσει λίγο ο καιρός και να πάω για ποτακιιιιι ^_^ ! Ότι να ‘ναι παράκρουση  

Μπραβο κοριτσακι μου γλυκο ολα τελεια πανε κ θ πανε!!!ο θεος κοντα σε ολες θα ναι !!!ολες με γερα μωρα!!!Καλε γιατι να μη σε πιστεψω αχχα κ εγω θελω να γεννήσω να ξανα μπω στα τζινακια μου η καθε μια με τον πονο της χαχα!!αλλοπροσαλες τελειως χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα κοριτσια!:wub:  Βλεπω ετοιμαζεστε σιγα σιγα για την ομορφη εμπειρια του τοκετου! Αχχχ ζηλευω λιγουλακι(με την καλη εννοια φυσικα) θα ηθελα να το ζησω παλι συντομα! Αλλα οπως μας τα εχει γραφτο ο Θεουλης!!! Εγω ταισα την κοριτσαρα μ φρουτοκρεμουλα κοιμηθηκε και καθομαι απολαμβανω τον καφε μου! Κανω κ δουλειες σπαστες φυσικα!!!:lol:

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου να ρωτήσω, Πότε γίνεται η εμπέδωση του μωρού στη λεκανη; τις τελευταίες μέρες στο περπάτημα δυσκολεύομαι αρκετά και όταν σηκώνομαι αν είμαι ώρα καθιστή. Λες και έχει κατηφορισει πολύ ο μικρός! Νωρίς δεν ειναι; 

 

Κάθομαι τώρα λίγο στον καναπέ και έχει λοξυγγα ο μπεμπης... τι πλάκα έχει τώρα που έχει στριμωχτει και η κοιλιά κάνει σαν ορολογιακη βόμβα ολόκληρη :razz:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω, Πότε γίνεται η εμπέδωση του μωρού στη λεκανη; τις τελευταίες μέρες στο περπάτημα δυσκολεύομαι αρκετά και όταν σηκώνομαι αν είμαι ώρα καθιστή. Λες και έχει κατηφορισει πολύ ο μικρός! Νωρίς δεν ειναι; 

 

Κοιτα μου το εξήγησε και μια φιλη εδώ αλλα κ το έχω καταλάβει στο σώμα μου. Το πιο σίγουρο είναι ότι στην εμπέδωση δεν μπορεί να μετρηθεί σωστά το κεφάλι δλδ με πολύ δυσκολία γίνονται οι μετρησεις κ με απόκλιση. Εμενα αυτό συμβαίνει στους τρεις τελευταίους υπερήχους κ εχθές μου το εξήγησαν ότι πλέον όπου και να πάω να κάνω υπέρηχο είμαι αδύνατον να βγάλουν σωστο αποτέλεσμα. Οποτε άλλο έχει κατέβει χαμηλά άλλο εμπέδωση. Αυτό που δεν μπορείς να περπατήσεις οπως πριν το είχα έντονα από το 8ο. Είναι το κεφαλάκι του μωρού που σπρώχνει κ όταν είχα πάει για υπέρηχο κ το είπα μου είπε ο γιατρος ότι ναι μεν έχει κατέβει αλλα δεν είναι τόσο χαμηλά όσο νομίζεις. Και τέλος αν μπορώ να σου δώσω μια ιδέα για την εμπέδωση είναι πως όχι μόνο νιώθω πίεση τρομερή από κάτω μιλάμε πόνο αλλα νιώθω κανονικά μέσα στην λεκάνη το σώμα του να στο πω έτσι τα χέρια του. Στην εμπέδωση ουσιαστικά έχει μπει στην λεκάνη κ ετοιμάζεται για την έξοδο. Συνεπώς δεν νομίζω πως έχει εμπεδωθεί από τώρα αλλα πως κατεβαίνει σιγά σιγά. Βέβαια γιατροί δεν είμαστε για αυτό με το καλό όταν πας θα μάθεις τι παίζει 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Κοιτα μου το εξήγησε και μια φιλη εδώ αλλα κ το έχω καταλάβει στο σώμα μου. Το πιο σίγουρο είναι ότι στην εμπέδωση δεν μπορεί να μετρηθεί σωστά το κεφάλι δλδ με πολύ δυσκολία γίνονται οι μετρησεις κ με απόκλιση. Εμενα αυτό συμβαίνει στους τρεις τελευταίους υπερήχους κ εχθές μου το εξήγησαν ότι πλέον όπου και να πάω να κάνω υπέρηχο είμαι αδύνατον να βγάλουν σωστο αποτέλεσμα. Οποτε άλλο έχει κατέβει χαμηλά άλλο εμπέδωση. Αυτό που δεν μπορείς να περπατήσεις οπως πριν το είχα έντονα από το 8ο. Είναι το κεφαλάκι του μωρού που σπρώχνει κ όταν είχα πάει για υπέρηχο κ το είπα μου είπε ο γιατρος ότι ναι μεν έχει κατέβει αλλα δεν είναι τόσο χαμηλά όσο νομίζεις. Και τέλος αν μπορώ να σου δώσω μια ιδέα για την εμπέδωση είναι πως όχι μόνο νιώθω πίεση τρομερή από κάτω μιλάμε πόνο αλλα νιώθω κανονικά μέσα στην λεκάνη το σώμα του να στο πω έτσι τα χέρια του. Στην εμπέδωση ουσιαστικά έχει μπει στην λεκάνη κ ετοιμάζεται για την έξοδο. Συνεπώς δεν νομίζω πως έχει εμπεδωθεί από τώρα αλλα πως κατεβαίνει σιγά σιγά. Βέβαια γιατροί δεν είμαστε για αυτό με το καλό όταν πας θα μάθεις τι παίζει 

Κατάλαβα. Έχω την επόμενη Δευτέρα ραντεβού και θα μάθω. Πάντως όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο δύσκολα είναι τα πράγματα!!! 

Βαλίτσα πότε ετοιμαζουμε; 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κατάλαβα. Έχω την επόμενη Δευτέρα ραντεβού και θα μάθω. Πάντως όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο δύσκολα είναι τα πράγματα!!! 

Βαλίτσα πότε ετοιμαζουμε; 

Βαλιτσα ετοιμαζεις οποτε θες εσυ!!! Εγω την ειχα ετοιμη απο 28η εβδομαδα κ την δικη μ κ της μικρης(γεννησα σε δημοσιο και δεν παρεχουν τπτ) λογω συσπασεων μην τυχει κατι....κ οντως η δικη μ μου χρειαστηκε στο νοσοκομειο 10μερες 34η εβδομαδα!!! Αν την ετοιμασεις νωρις 1φορα την εβδομαδα να την ανοιγεις να αεριζονται τα ρουχα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Βαλιτσα ετοιμαζεις οποτε θες εσυ!!! Εγω την ειχα ετοιμη απο 28η εβδομαδα κ την δικη μ κ της μικρης(γεννησα σε δημοσιο και δεν παρεχουν τπτ) λογω συσπασεων μην τυχει κατι....κ οντως η δικη μ μου χρειαστηκε στο νοσοκομειο 10μερες 34η εβδομαδα!!! Αν την ετοιμασεις νωρις 1φορα την εβδομαδα να την ανοιγεις να αεριζονται τα ρουχα!!!

Αυτο σκεφτόμουν μην μείνουν μέσα στη βαλίτσα καιρο τα ρούχα. Θα την ετοιμάσω αν είναι την επόμενη βδομάδα και θα την αεριζω όπως λες κάθε τόσο.

Θέλω να φύγει από το κεφάλι μου κι αυτό. Κι εγώ σε δημόσιο γεννάω οπότε θα εχω μαζί μου τα πάντα.

Σ ευχαριστώ πολύ 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...