Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Λες; Εγώ αν δεν ερθει Μέχρι Τετάρτη θα μπω Πέμπτη ή Παρασκευή... το νου σου :lol:

Δευτέρα θα ξερω κ εγω θα σου πω...παντως δεν  νομίζω να παει την μεθεπόμενη με τπτ....χααχα ελα θα ποναμε μαζι...θα σκεφτόμαστε η μια την άλλη και θα καταλαγιαζει ο πονος χαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Δευτέρα θα ξερω κ εγω θα σου πω...παντως δεν  νομίζω να παει την μεθεπόμενη με τπτ....χααχα ελα θα ποναμε μαζι...θα σκεφτόμαστε η μια την άλλη και θα καταλαγιαζει ο πονος χαχχα

Τέλειααααααα!!!! Πέρα από το θαύμα και τον έρωτα που θα βιώσουμε Εγώ σκέφτομαι ότι δεν θα είμαι πια έγκυος!!!!!!! Έχω κουραστεί παρα πολυ, Έχω τεράστια κοιλιά.

@Smile89 Εγώ εδώ στην αναμονή!!!!! Εσείς πως είστε;

Γενικά  ησυχία τις τελευταίες μέρες έχουμε στο φορουμ


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ζεστενομαστεεεεεεεεεεε εσυυυ???

 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τέλειααααααα!!!! Πέρα από το θαύμα και τον έρωτα που θα βιώσουμε Εγώ σκέφτομαι ότι δεν θα είμαι πια έγκυος!!!!!!! Έχω κουραστεί παρα πολυ, Έχω τεράστια κοιλιά.

@Smile89 Εγώ εδώ στην αναμονή!!!!! Εσείς πως είστε;

Μια από τα ίδια απόψε κοιμάται με τα καλοκαιρινά της και σεντόνι, εμείς έχουμε άραξει μπαλκόνι. Άντε κοντεβετε. Όντως η κοιλιά δεν παλεύεται τον τελευταίο μήνα!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 είπε:

 

Μια από τα ίδια απόψε κοιμάται με τα καλοκαιρινά της και σεντόνι, εμείς έχουμε άραξει μπαλκόνι. Άντε κοντεβετε. Όντως η κοιλιά δεν παλεύεται τον τελευταίο μήνα!!!

Αχ μωρέ η μπεμπουλα ζεσταίνεται κι αυτή!!!! :x

Τα φιλιά μου της στέλνω 

Η κοιλιά έχει ξεφύγει... κάνεις δεν πιστεύει πως δεν έχω κάνει ραγαδα ακόμα. Ελπίζω να μην κάνω τώρα στο τέλος.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω, Θα φορέσουν στον μπέμπη μακρυμανικο με αυτή τη ζέστη;; Έχω βάλει 4 στη βαλίτσα ολοσωμα φορμακια μακριά αλλά και μόνο που τον σκέφτομαι να τα φοράει σκαω


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω, Θα φορέσουν στον μπέμπη μακρυμανικο με αυτή τη ζέστη;; Έχω βάλει 4 στη βαλίτσα ολοσωμα φορμακια μακριά αλλά και μόνο που τον σκέφτομαι να τα φοράει σκαω

ποιος καλε να φορεσει στο.μωρο.μακρυμανικο? κοντομανικο κανονικα. θα σκασει αλλιως το μωρο εκτος αν.εχεις aircondition μεσα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω, Θα φορέσουν στον μπέμπη μακρυμανικο με αυτή τη ζέστη;; Έχω βάλει 4 στη βαλίτσα ολοσωμα φορμακια μακριά αλλά και μόνο που τον σκέφτομαι να τα φοράει σκαω

Κοπελα μ λογικα οχι! Καποια μαιευτηρια λογω air conticion ομως εχουν λιγο ψυχρα τοτε μπορει ισως την πρωτη μερα μεχρι να ισορροπησει η θερμοκρασια του σιγουρα οχι ομως εαν ειναι βελουτε! Η συνηφαδα μ παντως π γεννησε προχθες το βραδυ την μικρη τις πρωτες ωρες την σκεπασαν με βελουτε κουβερτα για να την ζεστανουν κ νομιζω μετα για λιγο μακρυμανυκο!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ποιος καλε να φορεσει στο.μωρο.μακρυμανικο? κοντομανικο κανονικα. θα σκασει αλλιως το μωρο εκτος αν.εχεις aircondition μεσα

Στο μαιευτήριο εννοώ


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοπελα μ λογικα οχι! Καποια μαιευτηρια λογω air conticion ομως εχουν λιγο ψυχρα τοτε μπορει ισως την πρωτη μερα μεχρι να ισορροπησει η θερμοκρασια του σιγουρα οχι ομως εαν ειναι βελουτε! Η συνηφαδα μ παντως π γεννησε προχθες το βραδυ την μικρη τις πρωτες ωρες την σκεπασαν με βελουτε κουβερτα για να την ζεστανουν κ νομιζω μετα για λιγο μακρυμανυκο!

Βαμβακερα φαρμάκια έχω πάρει στη βαλίτσα.  Απλά σκέφτομαι ότι έχει πολλή ζέστη πια...


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Βαμβακερα φαρμάκια έχω πάρει στη βαλίτσα.  Απλά σκέφτομαι ότι έχει πολλή ζέστη πια...

που θα γεννησεις γιατι σε εμενα το ντυναν μεσα στο.μαιευτηριο με δικα.τους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Στο Έλενα 

ααα οκ ναι.εκει τα κανεις.ολα.μονη σου ναι. παντως γενικα στα μαιευτηρια λογο κλιματισμου τους βαζουν μακρυμανικα.κ παπλωματακι. κ οντως εχει κρυο. γενικα να εχεις απο ολα κ θα το.ντυνεις το μωρο οπως ντυνεσε κ.εσυ αντε με.ενα ελαφρυ ρουχαλακι.παραπανω απο.εσενα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...