Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Απαντησες στην αμεσως επομενη ερωτηση μου..χίλια ευχαριστώ ναι θα της το πω!!!!!!,ειμαι κ εγω αυτής της αποψης...εχεις απολυτο δικιο...

Τπτ κοπελα μ κοιτα να το ευχαριστηθεις γιατι γρηγορα λησμονειται!!!! 

Κ εγω ετσι ειχα κανει με τις δοσεις της επισκληριδιου!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Δεν ξερω κ εγω νιωθω βασικα εξαντλημένη σωματικά δεν ξερω γτ κ νυσταγμενη ολη μερα...σκεφτομαι πως θα γεννησω με τοση εξάντληση π νιωθω αχχαα ναιιιιιι είναι ολα φυσιολογικά συναίσθημάτααα....βασω μ θυμισε μ λιγο Επισκληριδιο θα κανρις εσυ??

Ναι θα κάνω δεν με έχει ρωτήσει καν η γιατρός το θεωρεί δεδομένο. 

 

 

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Ναι θα κάνω δεν με έχει ρωτήσει καν η γιατρός το θεωρεί δεδομένο. 

 

 

 

 

 

Ναι ρε συ κ η δικια μ δεν το διαπραγματεύεται καν μ λεει εσυ θελεις προδερμ χειρισμους χαχα φαντασου πως με εχει καταλαβει.....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι ρε συ κ η δικια μ δεν το διαπραγματεύεται καν μ λεει εσυ θελεις προδερμ χειρισμους χαχα φαντασου πως με εχει καταλαβει.....

Νομίζω θέλουν κι αυτοί για να μπορούν να συνεργάζονται. Άντε να δούμε...

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Νομίζω θέλουν κι αυτοί για να μπορούν να συνεργάζονται. Άντε να δούμε...

Ναι εδω σρην κολπικη εξεταση εκανα σα μωρο σ λεει πως θα γεννησει αυτή....σιγουρα εχεις δικιο!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι ΤΊΠΟΤΑ η επισκληριδιος. Σου κάνει μια τοπική ένεση ο γιατρός και δεν καταλαβαίνεις ΤΊΠΟΤΑ. Πόσο μάλλον στο φυσιολογικό τοκετό... 

Επίσης αστούς να λένε!!! Να δεις  μόλις γεννηθεί πόσες γνώμες θα ακούς. 

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Δεν είναι ΤΊΠΟΤΑ η επισκληριδιος. Σου κάνει μια τοπική ένεση ο γιατρός και δεν καταλαβαίνεις ΤΊΠΟΤΑ. Πόσο μάλλον στο φυσιολογικό τοκετό... 

Επίσης αστούς να λένε!!! Να δεις  μόλις γεννηθεί πόσες γνώμες θα ακούς. 

Αστα να πανε απο τωρα ακουω κ μ ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι....αλλα προτιμώ να εμπιστευτώ τη γιατρο μ ναι οντως...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αστα να πανε απο τωρα ακουω κ μ ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι....αλλα προτιμώ να εμπιστευτώ τη γιατρο μ ναι οντως...

Καλησπερα και απο μενα.Πριν 15 μηνες γεννησα το αγορακι μου.Προσπαθησα 23 ωρες και τελικα καναμε καισαρικη.Αργησα να κανω επισκληριδιο αλλα αφου εκανα πηρα πραγματικα μεγαλη ανασα.Δςν καταλαβαινεις τιποτα οταν στην κανουν και αν και εκανα καισαρικη μετα απο 2 ωρες ειχε φυγει το φαρμακο και ολα καλα.Φαντασου πως στο προτεινει και ο γιατρος σου που τον εμπιστευεσαι σε ολη την εγγυμοσυνη.Εμπιστευσου τον και σε αυτον.Με το καλο τα μωρακια σας!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Εμείς βιαστικαμε και ήρθαμε στον κόσμο τη Δευτέρα το βράδυ με κ.σ. 2660 ο μπέμπης μου και σήμερα μπήκε θερμοκοιτίδα. Κατάφερε να θηλάσει μόνο από το αριστερό στήθος 2 φορές ελάχιστα. Τα συμπληρώματα τα έκανε με σύριγγες. Μου είπαν ότι σιγά σιγά θα φάει αλλά ακόμη δεν ξέρω αν έχω ερεθισει καθόλου το δεξί μαστό; Βλέπω στο δωμάτιο αλλά μωρά που τρώνε όχι τρομερά αλλά πιο πολύ από το μωρό μου που κοιμάται συνέχεια. Θα φτιάξει την δεύτερη μέρα λέτε; 

  • Μου αρέσει 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Άννα να σου ζήσει!!! Το στομάχι του είναι σαν καρύδι ακόμα. Μην ανησυχείς. Αν χρειάζεται συμπλήρωμα θα στο πουν στη ΜΕΝΝ

Έιχα το ίδιο θεμα.και η μαια μου εέιχε πει να βάχω 2 λεπτα το θηλαστρο παραπάνω σε σχέση με το άλλο στγθος.

Ο δικός μου γεννήθηκε 37 εβδομάδα επίσης 3κιλα και με τα τη ΜΕΝΝ ανέκτησε τα 350 γραμμάρια που έχασε στις 20 μερες ενώ πλέον έχω πολύ γάλα! Μάλιστα ενώ νόμιζα δεν φτάνει φεύγοντας μου ζήτησαν άδεια να πετάξουν το περίσσευμα.

Το γάλα σου θα έρθει κανονικά  από την 3η μέρα και μετά!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εμείς βιαστικαμε και ήρθαμε στον κόσμο τη Δευτέρα το βράδυ με κ.σ. 2660 ο μπέμπης μου και σήμερα μπήκε θερμοκοιτίδα. Κατάφερε να θηλάσει μόνο από το αριστερό στήθος 2 φορές ελάχιστα. Τα συμπληρώματα τα έκανε με σύριγγες. Μου είπαν ότι σιγά σιγά θα φάει αλλά ακόμη δεν ξέρω αν έχω ερεθισει καθόλου το δεξί μαστό; Βλέπω στο δωμάτιο αλλά μωρά που τρώνε όχι τρομερά αλλά πιο πολύ από το μωρό μου που κοιμάται συνέχεια. Θα φτιάξει την δεύτερη μέρα λέτε; 

Να σου ζήσει!! Πάντα γερό και καλοτυχο το μωράκι σου :x

Κορίτσια θέλω να ρωτησω, είχε καμία σας θέμα με αιμοραιδα στην εγκυμοσύνη; πρώτη φορά στη ζωή μου έβγαλα μια τεράστια εξωτερική και πονάει πολύ δεν μπορώ να κοιμηθώ να  κάτσω να περπατήσω τίποτα! Μου είπε η γιατρός να πάρω μια αλοιφή τύπου προκτοσιναλαρ. Εχετε να προτείνετε καμία;;; 

Πάω να σκάσω, τελευταία μέρα βρήκα να το παθω αυτό το πράγμα!!!!! Δεν υποφερεται


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Άννα μου δες την εικόνα από μέγεθος στομάχου. Η φύση προνοεί ότι το γάλα δεν κατεβαίνει αμέσως...  Θα κατέβει και θα παρακαλάς να θηλάσει να σε ανακουφίσει!

newborn-stomach-small.jpg

Επίσης αν δεν φτάνει να είσαι σίγουρη ότι στη  ΜΕΝΝ ειδικά δεν ρισκάρουν. Θα σου πουν για συμπλήρωμα.

Και εμένα ήταν ληθαργικός, έχασε πολύ βάρος αλλά συμπλήρωμα δεν χρειάστηκε ποτέ.  Απλά τον ξυπνούσαμε να φάει στην  αρχή συχνά.

Άσε που το πρωτόγαλα είναι το πρώτο εμβόλιο :wink:


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εμείς βιαστικαμε και ήρθαμε στον κόσμο τη Δευτέρα το βράδυ με κ.σ. 2660 ο μπέμπης μου και σήμερα μπήκε θερμοκοιτίδα. Κατάφερε να θηλάσει μόνο από το αριστερό στήθος 2 φορές ελάχιστα. Τα συμπληρώματα τα έκανε με σύριγγες. Μου είπαν ότι σιγά σιγά θα φάει αλλά ακόμη δεν ξέρω αν έχω ερεθισει καθόλου το δεξί μαστό; Βλέπω στο δωμάτιο αλλά μωρά που τρώνε όχι τρομερά αλλά πιο πολύ από το μωρό μου που κοιμάται συνέχεια. Θα φτιάξει την δεύτερη μέρα λέτε; 

Γειά σου εγώ γεννησα πριν 18 μέρες με καισαρικι αφού πρώτα κ εγώ ποροσπαθησα με Φ. Τ.. Κ εγώ στην αρχή δεν μπορούσα να την ταισω με ποναγανε οι θηλές μου αλλά όλα φτιάχνουν... Εμένα τώρα τρωει κ δεν χορταίνει.. Σιγά σιγά θα κατεβάσεις γάλα.. Βάλε ζεστές κομπρεσες πριν θηλάσεις κ αφού τελειώσεις βάλε κρύες.. Θα σε βοηθήσει 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Agki* είπε:

Καλησπερα και απο μενα.Πριν 15 μηνες γεννησα το αγορακι μου.Προσπαθησα 23 ωρες και τελικα καναμε καισαρικη.Αργησα να κανω επισκληριδιο αλλα αφου εκανα πηρα πραγματικα μεγαλη ανασα.Δςν καταλαβαινεις τιποτα οταν στην κανουν και αν και εκανα καισαρικη μετα απο 2 ωρες ειχε φυγει το φαρμακο και ολα καλα.Φαντασου πως στο προτεινει και ο γιατρος σου που τον εμπιστευεσαι σε ολη την εγγυμοσυνη.Εμπιστευσου τον και σε αυτον.Με το καλο τα μωρακια σας!!

Ναι ετσι εχουν τα πράγματα οντως..απλα ξες οταν έχουν ολοι γνωμη κ το στηρίζουν κ το παρουσιάζουν τοσο τραγικο ξες μπαινεις σε δευτερες σκέψεις....αυριο μπαινω 8 το πρωι κ ξεκιναμε..ο θεος μαζι μας...μετα τη γεννα  πρωτα ο θεος θα επιστερεψω με πολλες πολλες απορίες:)))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...