Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

ΡΙΑ ΜΟΥ το μωρό είναι πολύ μεγάλο πια και ιο του δυτικού Νείλου να πάθεις θα γεννήσεις. Βάζε κριλεν πάντως... 

Μετά θα του έχεις κουνουπιέρα κ θα ρωτήσεις την παιδίατρο τι άλλο να κάνεις. Εμείς πάντως μια μερα πριν γεννήσω σίτες βάζαμε κ πάλι βρίσκω που και που κανένα τέρας....


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

ΡΙΑ ΜΟΥ το μωρό είναι πολύ μεγάλο πια και ιο του δυτικού Νείλου να πάθεις θα γεννήσεις. Βάζε κριλεν πάντως... 

Μετά θα του έχεις κουνουπιέρα κ θα ρωτήσεις την παιδίατρο τι άλλο να κάνεις. Εμείς πάντως μια μερα πριν γεννήσω σίτες βάζαμε κ πάλι βρίσκω που και που κανένα τέρας....

Κριλεν βαζω που και που απλα η μυρωδιά με αηδιάζει αλλα μαλλον θα βαζω πιο τακτικά δεν μπορω να κανω κατι αλλο ουφ...καλε κοιμάμαι π λες εχω βαλει κ ωτοασπίδες διοτι με βοηθάνε πολυ συομ ύπνο κ δεν τα ακουω τα ατιμα...ανοιγω π λες ματι κ τι να δω ενα τερας κάθεται πανω στο χερι μ δεν μπορεις να φανταστείς τι νεύρα πρωι πρωι....ο ιος του δυτικού Νείλου είναι πιο επικίνδυνος για τις εγκυες ομως ε? Αν δεν κανω λαθος....σημερα θα ρωτησω τη γιατρο να μ συστήσει παιδίατρο δεν εχω βρει ακομη :/ εμεις σιτες αλλάξαμε προχθες αλλα τα ιδια σκατα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κριλεν βαζω που και που απλα η μυρωδιά με αηδιάζει αλλα μαλλον θα βαζω πιο τακτικά δεν μπορω να κανω κατι αλλο ουφ...καλε κοιμάμαι π λες εχω βαλει κ ωτοασπίδες διοτι με βοηθάνε πολυ συομ ύπνο κ δεν τα ακουω τα ατιμα...ανοιγω π λες ματι κ τι να δω ενα τερας κάθεται πανω στο χερι μ δεν μπορεις να φανταστείς τι νεύρα πρωι πρωι....ο ιος του δυτικού Νείλου είναι πιο επικίνδυνος για τις εγκυες ομως ε? Αν δεν κανω λαθος....σημερα θα ρωτησω τη γιατρο να μ συστήσει παιδίατρο δεν εχω βρει ακομη :/ εμεις σιτες αλλάξαμε προχθες αλλα τα ιδια σκατα....

Κοριτσάκι μου κανέναν ιο δεν θα κολλήσεις και μια χαρά είναι ο μπέμπης σου  ..μην προσθέτεις αλλά άγχη τώρα έχεις αρκετά. Σήμερα που θα πας στο γιατρό συζητά οτιδήποτε σε απασχολεί να ηρεμήσεις :x

Κι εμένα με έχουν ήδη τσιμπήσει κάνα δυο.... είναι σπαστικό 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες, 

Vaso mpempis, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Ναι ξέρουμε ότι είναι αγοράκι και έχω μεγάλη χαρά για αυτό!

Anna 17, Θα το κοιτάξω αυτό που λες για τις μανούλες Ιουλίου, Σεπτεμβρίου! 

Εγώ ένα ξέρω να πω ότι ανυπομονώ να γεννήσω κι ας μπαίνω μόλις στον όγδοο, εύχομαι ο μπέμπης να αποφασίσει να έρθει νωρίς μη πάρουμε όλο τον ένατο γιατί δε ξέρω αν θα το αντέξω.   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta 81 είπε:

Καλησπέρα σε όλες, 

Vaso mpempis, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Ναι ξέρουμε ότι είναι αγοράκι και έχω μεγάλη χαρά για αυτό!

Anna 17, Θα το κοιτάξω αυτό που λες για τις μανούλες Ιουλίου, Σεπτεμβρίου! 

Εγώ ένα ξέρω να πω ότι ανυπομονώ να γεννήσω κι ας μπαίνω μόλις στον όγδοο, εύχομαι ο μπέμπης να αποφασίσει να έρθει νωρίς μη πάρουμε όλο τον ένατο γιατί δε ξέρω αν θα το αντέξω.   

Κι άλλος μπέμπης!!!!!! Με το καλό :x


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta 81 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ! Ο δικός σου πόσο είναι; Ένα παιδάκι έχετε; 

Ο δικός μας θα γεννηθεί τις επόμενες μέρες και είναι το πρώτο μας παιδάκι  :wub:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πηγα γιατρό ειμαι σχεδον ετοιμογενη...υπαρχει περιπτωση να γεννησουμε και σήμερα περιθωριο μεχρι την πεμπτη....κορίτσια προσευχηθειτε να πανε ολα καλα!!!!!κοριτσια μου γκυκα σας ευχαριστώ πολυ για ολη τη συμπαράσταση ολον αυτον τον καιρο ειμαι πολυ συγκινημένη και φορτισμένη ειστε τέλειες μανουλες και εγλυουλες!!σας αγαπώ ολες μια προς μια!! :)))) fingers crossed:))

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου πηγα γιατρό ειμαι σχεδον ετοιμογενη...υπαρχει περιπτωση να γεννησουμε και σήμερα περιθωριο μεχρι την πεμπτη....κορίτσια προσευχηθειτε να πανε ολα καλα!!!!!κοριτσια μου γκυκα σας ευχαριστώ πολυ για ολη τη συμπαράσταση ολον αυτον τον καιρο ειμαι πολυ συγκινημένη και φορτισμένη ειστε τέλειες μανουλες και εγλυουλες!!σας αγαπώ ολες μια προς μια!! :)))) fingers crossed:))

Αχ κι εγω Μέχρι Πέμπτη έχω περιθώριο. Έχει κατέβει το μωρό είναι έτοιμο;;  με το καλό κοριτσάκι μου!!!!! Μ έναν πόνο που λένε!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου πηγα γιατρό ειμαι σχεδον ετοιμογενη...υπαρχει περιπτωση να γεννησουμε και σήμερα περιθωριο μεχρι την πεμπτη....κορίτσια προσευχηθειτε να πανε ολα καλα!!!!!κοριτσια μου γκυκα σας ευχαριστώ πολυ για ολη τη συμπαράσταση ολον αυτον τον καιρο ειμαι πολυ συγκινημένη και φορτισμένη ειστε τέλειες μανουλες και εγλυουλες!!σας αγαπώ ολες μια προς μια!! :)))) fingers crossed:))

Με το καλο κοπελα μου! Και με κανεναν πονο! Η πιο μεγαλη κ σημαντικη στιγμη στην ζωη σου εφτασε!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ria@90 @vaso_mpempis με το καλό!!!

Κακή μέρα σήμερα ρε κορίτσια. Κούραση, νεύρα, αναποδιές....

Ο μπέμπινος δεν αφήνει το στήθος μου κ είναι απαρηγόρητος αλλού. Παίζει να είναι άλμα ανάπτυξης;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Αχ κι εγω Μέχρι Πέμπτη έχω περιθώριο. Έχει κατέβει το μωρό είναι έτοιμο;;  με το καλό κοριτσάκι μου!!!!! Μ έναν πόνο που λένε!!!!! 

Ναι εχει παρει θεση ειπε...κ πιθανοτατα να με πιάσουν κ σμρ πονοι η να σπασουν τα νερα....αλλα μπορούμε να μπουμε κ σήμερα με προκληση εχουμε ολες τις προϋποθέσεις κ σμρ...αντε να δουμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια μου πηγα γιατρό ειμαι σχεδον ετοιμογενη...υπαρχει περιπτωση να γεννησουμε και σήμερα περιθωριο μεχρι την πεμπτη....κορίτσια προσευχηθειτε να πανε ολα καλα!!!!!κοριτσια μου γκυκα σας ευχαριστώ πολυ για ολη τη συμπαράσταση ολον αυτον τον καιρο ειμαι πολυ συγκινημένη και φορτισμένη ειστε τέλειες μανουλες και εγλυουλες!!σας αγαπώ ολες μια προς μια!! :)))) fingers crossed:))

Με το καλο να πανε ολα καλα με κανεναν πονο!! Χαχα!! Κ χωρις ανχος κοιτα να το χαρεις!! Ολα θα πανε τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...