Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι ετσι εχουν τα πράγματα οντως..απλα ξες οταν έχουν ολοι γνωμη κ το στηρίζουν κ το παρουσιάζουν τοσο τραγικο ξες μπαινεις σε δευτερες σκέψεις....αυριο μπαινω 8 το πρωι κ ξεκιναμε..ο θεος μαζι μας...μετα τη γεννα  πρωτα ο θεος θα επιστερεψω με πολλες πολλες απορίες:)))

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!Να εχεις υπομονη και σταυρολεξαμαζι σου..χαχχααΕγω τραγουδουσα και με βοηθησε!!Με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου!!

Just now, Ria@90 είπε:

Μια ακομη απορια κοριτσια για οσες μπηκατε με προκληση...η Επισκληριδιος ποση ωρα μετα την προκληση γινεται??

Καλησπερα!Αυτο ειναι καθαρα πως θελει να το παει ο γιατρος.Εμενα πχ που ηθελε να κανει προκληση αλλα να πετυχουμε φτ το πηγαμε παρα πολυ αργα.Μου εκαναν επισκληριδιο καπου 10 ωρες μετα την προκληση ωστε η μητρα να δουλεψει για να κατεβει το παιδι.Επισης εινα αναλογα ποσο θααντεξεις.Νομιζω καλο ειναι να κανεις υπομονη αλλα και ν μην εξαντληθεις απο τον πονο ειδικα στο  πρωτο τοκετο που παιρνει ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!Να εχεις υπομονη και σταυρολεξαμαζι σου..χαχχααΕγω τραγουδουσα και με βοηθησε!!Με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου!!

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου γλυκο ναι θα στειλω τον αντρα μου να μ παρει κανα περιοδικό χαχα  να χαιρεσει κ εσυ το μωρακι σουυυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου γλυκο ναι θα στειλω τον αντρα μου να μ παρει κανα περιοδικό χαχα  να χαιρεσει κ εσυ το μωρακι σουυυ!!!!

Σευχαριστω πολυ.Το πρωτο σου μωρακι ειναι?Η δικη μου συμβουλη τελικα ειναι πως ακομα και αν δε γινουν ολα οπως τα ονειρευτηκες στην τελικη αυτο που μετραει ειναι να εισαι με το μωρακι σου αγκαλιτσα.Ειναι παντως υπεροχο να εισαι με ενα μωρο στο σπιτι.Θυμαμαι πως στην σρχη ειχα αγχωθει αλλα μετα απο λιγο...ειναι ερωτας!!Δε θα αλλαζα τιποτα απο τις 23 ωρες προσπαθειας στη γεννα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Σευχαριστω πολυ.Το πρωτο σου μωρακι ειναι?Η δικη μου συμβουλη τελικα ειναι πως ακομα και αν δε γινουν ολα οπως τα ονειρευτηκες στην τελικη αυτο που μετραει ειναι να εισαι με το μωρακι σου αγκαλιτσα.Ειναι παντως υπεροχο να εισαι με ενα μωρο στο σπιτι.Θυμαμαι πως στην σρχη ειχα αγχωθει αλλα μετα απο λιγο...ειναι ερωτας!!Δε θα αλλαζα τιποτα απο τις 23 ωρες προσπαθειας στη γεννα.

Η αληθεια ειναι πως δεν ονειρεύομαι να ναι τελεια η γεννα ωστε να μη πεσω απ τα σύννεφα...Προετοιμάζω τον εαυτο μ γνκ...αλλα οπως λες οπως  κ να χει θα εχεις τον καρπο του ερωτα σ στα χερια σπυ ειναι μαγικο απο μονο του....Ανυπομονώ πολυ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Η αληθεια ειναι πως δεν ονειρεύομαι να ναι τελεια η γεννα ωστε να μη πεσω απ τα σύννεφα...Προετοιμάζω τον εαυτο μ γνκ...αλλα οπως λες οπως  κ να χει θα εχεις τον καρπο του ερωτα σ στα χερια σπυ ειναι μαγικο απο μονο του....Ανυπομονώ πολυ....

Και πολυ καλα κανεις!Αγορακι η κοριτσακι περιμενεις?Θα το εχεις διπλα σου στο μαιευτηριο?Εμενα με βοηθησε παρα πολυ που τον ειχα μαζι μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Και πολυ καλα κανεις!Αγορακι η κοριτσακι περιμενεις?Θα το εχεις διπλα σου στο μαιευτηριο?Εμενα με βοηθησε παρα πολυ που τον ειχα μαζι μου.

Αγοράκι περιμένουμε :)) σε αυτο το μαιευτήριο νοσομομειο το εχεις μαζι σου ναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Αγοράκι περιμένουμε :)) σε αυτο το μαιευτήριο νοσομομειο το εχεις μαζι σου ναι...

Τελεια!!!!Αχ αυτα τα αγορακια..ειναι τελεια!!Αρα θα ειστε μαζι συνεχεια που ειναι πολυ ωραιο αυτο.Σας ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Τελεια!!!!Αχ αυτα τα αγορακια..ειναι τελεια!!Αρα θα ειστε μαζι συνεχεια που ειναι πολυ ωραιο αυτο.Σας ευχομαι τα καλυτερα!

Ευχαριστώ πολυ πολυ κοριτσι μ γλυκό να σαι καλα :))))

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Να σου ζήσει!! Πάντα γερό και καλοτυχο το μωράκι σου :x

Κορίτσια θέλω να ρωτησω, είχε καμία σας θέμα με αιμοραιδα στην εγκυμοσύνη; πρώτη φορά στη ζωή μου έβγαλα μια τεράστια εξωτερική και πονάει πολύ δεν μπορώ να κοιμηθώ να  κάτσω να περπατήσω τίποτα! Μου είπε η γιατρός να πάρω μια αλοιφή τύπου προκτοσιναλαρ. Εχετε να προτείνετε καμία;;; 

Πάω να σκάσω, τελευταία μέρα βρήκα να το παθω αυτό το πράγμα!!!!! Δεν υποφερεται

Κ εγώ είχα βγάλει προς το τέλος της εγκυμοσύνης και πονούσε πολύ κ επίσης ούτε τουαλέτα μπορούσα να πάω.. Εγώ είχα μια αλοιφή για αιμορροΐδες γτ με είχε πιάσει κ άλλη φορά.. Να βάλεις πάντως θα ανακουφιστείς κάνε κ μπανακι κ ρίξε νερό κρύο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitr@17 είπε:

Κ εγώ είχα βγάλει προς το τέλος της εγκυμοσύνης και πονούσε πολύ κ επίσης ούτε τουαλέτα μπορούσα να πάω.. Εγώ είχα μια αλοιφή για αιμορροΐδες γτ με είχε πιάσει κ άλλη φορά.. Να βάλεις πάντως θα ανακουφιστείς κάνε κ μπανακι κ ρίξε νερό κρύο 

Άσε έχω υποφέρει αρκετά σήμερα αλλά σταμάτησα να ασχολούμαι.. απλά κάνω κάθε λιγο μπάνιο και βάζω αλοιφή. Αύριο θα γεννήσω οπότε αποφάσισα ότι θα αντέξω κάθε πόνο και ένιωσα καλύτερα αμέσως :)

Απίστευτο πράγμα η ψυχολογία!!! 

Καλό βράδυ κορίτσια, θα σας γράψω όταν συνέλθω τα νέα  

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεννησαμε κ εμεις  φυσικογικα σήμερα 4 το μεσημέρι τωρα βρηκα την ευκαιρία να σας γραψω εχω το πρίγκιπα μ διπλα μ κοιμαται...3700 το μωρο μου...θηλη δεν  πιανει καθόλου κοριτσια...κοιμαται κλαίει στον ύπνο του...και δεν τρώει μ ειπε η μαια πως εχει ακομη αμνιακο στο στομαχι....4 ωρες καναμε να γεννησουμε ηταν κ ο σύζυγός μαζι..εγω πανικόβλητη δεν συνεργάζομουν τοσο Επισκληριδιο δεν ξςρω τι θα εκανα χωρις αυτο αν κ δεν σταμάτησε τους πονους...Αυτά σας φιλώ !!!

 

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Γεννησαμε κ εμεις  φυσικογικα σήμερα 4 το μεσημέρι τωρα βρηκα την ευκαιρία να σας γραψω εχω το πρίγκιπα μ διπλα μ κοιμαται...3700 το μωρο μου...θηλη δεν  πιανει καθόλου κοριτσια...κοιμαται κλαίει στον ύπνο του...και δεν τρώει μ ειπε η μαια πως εχει ακομη αμνιακο στο στομαχι....4 ωρες καναμε να γεννησουμε ηταν κ ο σύζυγός μαζι..εγω πανικόβλητη δεν συνεργάζομουν τοσο Επισκληριδιο δεν ξςρω τι θα εκανα χωρις αυτο αν κ δεν σταμάτησε τους πονους...Αυτά σας φιλώ !!!

 

 

Να σου ζήσει,  πάντα υγιής και καλοτυχος! Όσο για το θηλασμό με επιμονή και υπομονή θα τα καταφέρεις σίγουρα, μην ανησυχείς! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 said:

Γεννησαμε κ εμεις  φυσικογικα σήμερα 4 το μεσημέρι τωρα βρηκα την ευκαιρία να σας γραψω εχω το πρίγκιπα μ διπλα μ κοιμαται...3700 το μωρο μου...θηλη δεν  πιανει καθόλου κοριτσια...κοιμαται κλαίει στον ύπνο του...και δεν τρώει μ ειπε η μαια πως εχει ακομη αμνιακο στο στομαχι....4 ωρες καναμε να γεννησουμε ηταν κ ο σύζυγός μαζι..εγω πανικόβλητη δεν συνεργάζομουν τοσο Επισκληριδιο δεν ξςρω τι θα εκανα χωρις αυτο αν κ δεν σταμάτησε τους πονους...Αυτά σας φιλώ !!!

 

 

Α ρε Ρια συγκινήθηκα! Μπράβο τα κατάφερες!!! Να σας ζήσει και να είναι καλότυχος!

Περιμένουμε και τη @vaso_mpempis με αγωνία!

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...