Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Άγχος.. :)


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι περίπου πέντε εβδομάδων έγκυος... Η μέρα σύλληψης ήταν 22 Ιουνίου.. βέβαια η αρχη της τελευταίας μου περίοδου ήταν στις 8 του Ιούνη.

Εκανα χοριακή πριν 10 μέρες περίπου και Μου έδειξε 1. 540. Λίγες μέρες πριν τη χοριακή εκανα κολπικό υπέρηχο ο γιατρός όμως δεν είδε το σάκο Και μου είπε να μην ανησυχώ επειδή είναι ακόμα νωρίς!!

έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου ξανά την Τρίτη γιατί εδώ στο νησί είναι δύσκολο για πιο συχνές επισκέψεις εκτός βέβαια απροόπτων γεγονότων. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα.. λίγες ναυτίες το πρωί και λίγες κατά τη διάρκεια της μέρας!!

Και πού και πού κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά μικρό πονάκια ή τσιμπήματα...

Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα τίποτα που να μου δείχνει αν όλα πάνε καλά ή όχι... Πρέπει να ανησυχώ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Με το καλό το μωρό σου!!

Στην 1η μου εγκυμοσύνη ούτε εγώ είχα κάτι το ιδιαίτερο. Μόνο πρησμένο στήθος και μετά την 7η βδομάδα καουρες. Στην 2η από την 5η βδομάδα ήμουν στα πατώματα. Τα συμπτώματα δεν είναι δείκτης ότι προχωράει καλά μια εγκυμοσύνη. Μπορεί να μην έχεις καθόλου συμπτώματα μέχρι το τέλος. Στο εύχομαι!!! 

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , argyrw1987 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι περίπου πέντε εβδομάδων έγκυος... Η μέρα σύλληψης ήταν 22 Ιουνίου.. βέβαια η αρχη της τελευταίας μου περίοδου ήταν στις 8 του Ιούνη.

Εκανα χοριακή πριν 10 μέρες περίπου και Μου έδειξε 1. 540. Λίγες μέρες πριν τη χοριακή εκανα κολπικό υπέρηχο ο γιατρός όμως δεν είδε το σάκο Και μου είπε να μην ανησυχώ επειδή είναι ακόμα νωρίς!!

έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου ξανά την Τρίτη γιατί εδώ στο νησί είναι δύσκολο για πιο συχνές επισκέψεις εκτός βέβαια απροόπτων γεγονότων. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα.. λίγες ναυτίες το πρωί και λίγες κατά τη διάρκεια της μέρας!!

Και πού και πού κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά μικρό πονάκια ή τσιμπήματα...

Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα τίποτα που να μου δείχνει αν όλα πάνε καλά ή όχι... Πρέπει να ανησυχώ??

Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη από συμπτώματα είχα φουλ και τελικά το.χασα το μωράκι.τωρα που είμαι ξανά έγκυος δεν έχω συμπτώματα και γενικότερα έχω Έχω μια πολύ όμορφη εγκυμοσύνη. Γι αυτο μην έχεις κριτήρια τα συμπτώματα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

argyrw1987: κανονικα επρεπε να κανεις χοριακη και δυο μερες μετα να δεις αν διπλασιαζεται, μια απο μονη της δεν λεει κατι.αφου εκανες υπερηχο πριν τη χοριακη λογικο να μην φαινεται κατι(ειδικα αν την εκανες σε νοσοκομειο με παλιους υπερηχους )γιατι ηταν πολυ νωρις .το καλο ειναι οτι δεν σε αποθαρυνε ο γιατρος σου...

οσο για τα συμπτωματα εγω δεν ειχα απολυτως τιποτα μονο για 3 μερες συχνοουρια και μετα τιποτα ουτε πρισμενο στηθος ουτε ναυτιες..αφου ελεγα κατι δεν παει καλα τον ειχα τρελανει τον αντρα μου...ολα καλα θα σου πανε να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, argyrw1987 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι περίπου πέντε εβδομάδων έγκυος... Η μέρα σύλληψης ήταν 22 Ιουνίου.. βέβαια η αρχη της τελευταίας μου περίοδου ήταν στις 8 του Ιούνη.

Εκανα χοριακή πριν 10 μέρες περίπου και Μου έδειξε 1. 540. Λίγες μέρες πριν τη χοριακή εκανα κολπικό υπέρηχο ο γιατρός όμως δεν είδε το σάκο Και μου είπε να μην ανησυχώ επειδή είναι ακόμα νωρίς!!

έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου ξανά την Τρίτη γιατί εδώ στο νησί είναι δύσκολο για πιο συχνές επισκέψεις εκτός βέβαια απροόπτων γεγονότων. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα.. λίγες ναυτίες το πρωί και λίγες κατά τη διάρκεια της μέρας!!

Και πού και πού κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά μικρό πονάκια ή τσιμπήματα...

Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα τίποτα που να μου δείχνει αν όλα πάνε καλά ή όχι... Πρέπει να ανησυχώ??

Με το καλό το μωρό σου..

Όπως ανέφερε και μια άλλη κοπέλα καλό θα ήταν να κάνεις και μια δεύτερη χοριακη έτσι για να δεις πως ανεβαίνει καλά και διπλασιάζεται καλά η τιμή..

Πάντως δεν πρέπει να ανησυχείς μπορεί να χεις συμπτώματα μπορεί και όχι.. εμένα ξεκίνησαν αναγουλες δυσπεψίες ξινιλες παλινδρομήσεις από την 6η βδομάδα.. οι αναγουλες υποχώρησαν στον 4ο μήνα Αλλά όλα τα άλλα κρατούν καλά..βέβαια έχω θέμα και με ΣΕΕ.. πάντως σου εύχομαι να μην έχεις τίποτα απολύτως..Όλα να πάνε καλά και θα πάνε!

  • Ευχαριστώ 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, argyrw1987 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Είμαι περίπου πέντε εβδομάδων έγκυος... Η μέρα σύλληψης ήταν 22 Ιουνίου.. βέβαια η αρχη της τελευταίας μου περίοδου ήταν στις 8 του Ιούνη.

Εκανα χοριακή πριν 10 μέρες περίπου και Μου έδειξε 1. 540. Λίγες μέρες πριν τη χοριακή εκανα κολπικό υπέρηχο ο γιατρός όμως δεν είδε το σάκο Και μου είπε να μην ανησυχώ επειδή είναι ακόμα νωρίς!!

έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου ξανά την Τρίτη γιατί εδώ στο νησί είναι δύσκολο για πιο συχνές επισκέψεις εκτός βέβαια απροόπτων γεγονότων. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα.. λίγες ναυτίες το πρωί και λίγες κατά τη διάρκεια της μέρας!!

Και πού και πού κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά μικρό πονάκια ή τσιμπήματα...

Δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα τίποτα που να μου δείχνει αν όλα πάνε καλά ή όχι... Πρέπει να ανησυχώ??

μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι !! 

η καθε εγκυμοσυνη και η καθε υποψηφια μαμα και ο οργανισμος της ειναι μοναδικος, αλλά γενικά ειναι πολυ συνηθες τα συμπτωματα -ΑΝ παρουσιαζονται, δεν ειναι δεδομένα- ξεκινανε απο την 7η περιπου εβδομαδα. δεν ερχονται δλδ τοσο γρηγορα. αμα λες οτι εισαι στην 5η εβδομαδα και δε νοιωθεις τιποτα ειναι απολυτως φυσιολογικο. δεν ειναι απαραιτητο οτι ΠΡΕΠΕΙ να νοιωθεις κατι σ αυτη τη φαση. ο σακος φυσικά και ειναι ακομα άδειος, ειναι πολύ νωρις. οπως προανέφεραν και τα κορίτσια στην παρουσα φαση κανε μία χοριακή ακομα να διαπιστωσεις εαν ο αριθμος διπλασιαζεται κανονικά. σου ευχομαι ολα καλα να πανε ! καλή ημερα !

  • Ευχαριστώ 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...