Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

το θυμαμαι και για αυτο μου έκανε εντυπωση που δεν ανεφερες κατι για εγκεφαλογραφημα και γι αυτό πήρα το θαρρος να ρωτήσω....

Εχε πίστη στο παιδάκι σου κούκλα μου... Και εσύ και ο άντρας σου να του μιλάτε και να είστε σίγουροι πως αυτός σας ακούει!!!

Με όλο το θάρρος θέλω να ρωτήσω πριν είπες ότι είσαι σε αυτόν τον χώρο...είσαι γιατρός? υπήρξες σε μονάδα νεογνών?έχεις δει περιπτώσεις σαν την δική μας έτσι που να έχουν κάνει και σπασμούς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , thalia sim είπε:

Με όλο το θάρρος θέλω να ρωτήσω πριν είπες ότι είσαι σε αυτόν τον χώρο...είσαι γιατρός? υπήρξες σε μονάδα νεογνών?έχεις δει περιπτώσεις σαν την δική μας έτσι που να έχουν κάνει και σπασμούς?

Οχι αγάπη μου... Νοσηλεύτρια είμαι και εργάζομαι χρόνια σε νοσοκομείο με παιδάκια... εχω δει πολλές δύσκολες περιπτώσεις, αλλά καθεμία είναι διαφορετική!!!! Και έχω δει πολλά παιδάκια, με τα προγνωστικά να είναι εναντίον τους, να βγαίνουν νικητές απο πολύ δύσκολες μάχες!!! Είχαν όμως τη θετική ενεργεια των γονιών τους να τα συντροφεύει!!!

Μία παρόμοια ιστορία με τη δική σου, είχα δει με διδυμάκια τα οποία γεννήθηκαν πενταμηνήτικα...!!! Τα οποία με λίγη ιππασία και κολύμβηση ξεπέρασαν ένα μικρό κιμ=νητικό πρόβλημα που τους προέκυψε!!!  Τα οποία ήταν πανέξυπνα και "διαολάκια"!!!!! Εγώ τα γνώρισα 6 χρονών και όταν η μαμα τους μου είπε την ιστορία τους, δεν το πίστευα!!!!

Εχε πίστη στον πρίγκιπά σου και να του το λες δυνατά για να σε ακούει!!!!

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω και λίγο θα επιμείνω περισσότερο στην αντιμετώπιση του μικρου αν και οι ίδιοι τους μου λένε ότι νιώθουν την ευθύνη του για οτιδήποτε γι'αυτό και τον προσέχουν σαν τα μάτια τους και πως δεν ευθύνονται αυτοί για το μηχάνημα κάθε μέρα επιμένουν και επιμένουν αλλά σήμερα θα τους μιλήσω περισσότερο! @anemoni1989 μου ας είναι και σε μας αυτό το μικρό προβληματακι γιατί με όσα ακούω κάθε μέρα από κει ενώ πηγαίνω χαρούμενη και ευδιάθετη φεύγω στεναχωρημένη με το ποίημα της προωρότητας που μου απαγγελουν! Όλα καλά θα πάνε!Θα σας ενημερώσω κορίτσια μου το βραδάκι πιο αναλυτικά που θα τα μάθω και γω.Σας φιλώ και σας αγαπώ όλες!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είναι υποχρεωμένοι να στα πουν ως έχουν... Πρέπει να καλύψουν το χειρότερο σενάριο και τους υποχρεώνει ο κώδικας δεοντολογίας τους. Δεν είναι πως είναι άκαρδοι και θελουν να σου στερήσουν κάθε ελπίδα, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η δουλειά τους.. Τους καταλαβαίνω γτ τα έχω πει και εγώ τα λόγια που σου λένε... και με έχουν βρίσει γονείς, χωρίς να ξέρουν τί κλάμα έχω ρίξει για το παιδί τους, τί κεράκια έχω ανάψει και ότι πήγα μέχρι και σε ψυχολόγο για να μπορέσω να σταθώ σωστά απέναντί τους ως επαγγελματίας...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτοί είναι υποχρεωμένοι να στα πουν ως έχουν... Πρέπει να καλύψουν το χειρότερο σενάριο και τους υποχρεώνει ο κώδικας δεοντολογίας τους. Δεν είναι πως είναι άκαρδοι και θελουν να σου στερήσουν κάθε ελπίδα, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η δουλειά τους.. Τους καταλαβαίνω γτ τα έχω πει και εγώ τα λόγια που σου λένε... και με έχουν βρίσει γονείς, χωρίς να ξέρουν τί κλάμα έχω ρίξει για το παιδί τους, τί κεράκια έχω ανάψει και ότι πήγα μέχρι και σε ψυχολόγο για να μπορέσω να σταθώ σωστά απέναντί τους ως επαγγελματίας...

Α ρε κορίτσι δύσκολο τέτοιο επάγγελμα αλλά ποσό σημαντικό, θέλει δύναμη! @thalia sim μας έχει σκλαβώσει ο γιος σου!!! Όλα να πάνε καλά από καρδιάς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Α ρε κορίτσι δύσκολο τέτοιο επάγγελμα αλλά ποσό σημαντικό, θέλει δύναμη! @thalia sim μας έχει σκλαβώσει ο γιος σου!!! Όλα να πάνε καλά από καρδιάς!!!

Είναι δύσκολο, αλλά όταν ακούς ευχαριστώ απο την καρδιά του άλλου, είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή!!!! <3 <3 <3

Το παλικαράκι της Θάλειας έχει φτιαξει γκρούπις από τώρα!!!!! Εχει ποσες γυναικες να τον θαυμάζουν και να τον αγαπουν!!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Είναι δύσκολο, αλλά όταν ακούς ευχαριστώ απο την καρδιά του άλλου, είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή!!!! <3 <3 <3

Το παλικαράκι της Θάλειας έχει φτιαξει γκρούπις από τώρα!!!!! Εχει ποσες γυναικες να τον θαυμάζουν και να τον αγαπουν!!!!

❤️❤️ κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

@thalia simκοριτσι μου γλυκο ο γιος σου καθε μερα που περναει μεγαλωνει κ αναπτυσεται κ ναι εχει προβληματα αλλα καθε μερα εξελισεται ωστε να μπορει να τα αντιμετωπισει.εγω στη μενν δεν ειχα δυνατοτητα να τον αγγιζω η να ειμαι αρκετα κοντα.παντα μπαιναμε σε ενα στενο χολ που ειχε τοιχο μεχρι τη μεση κ τζαμι το υπολοιπο.πισω απο εκεινο το τζαμι βρισκονταν ολες οι θερμοκοιτηδες.κ καποιες φορες τον ειχαν πισω πισω κ πλαγια γτ δεν εφτανε ενα καλωδιο καποιου μηχανηματος.κ καποιες φορες δεν μπορουσαμε να τον δουμε.εγω τοτε θυμαμαι ελεγα οτι ειναι ενας κουκλος κ τον εχουμε στη βιτρινα.το μωρο σου ειναι ενα δυνατο αγορι κοριτσι μου κ θα βγει νικητης απο ολο αυτο.προσευχομαι γ αυτον κ για σενα κοριτσι μου.ο θεος ειναι μεγαλος.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@thalia simκοριτσι μου γλυκο ο γιος σου καθε μερα που περναει μεγαλωνει κ αναπτυσεται κ ναι εχει προβληματα αλλα καθε μερα εξελισεται ωστε να μπορει να τα αντιμετωπισει.εγω στη μενν δεν ειχα δυνατοτητα να τον αγγιζω η να ειμαι αρκετα κοντα.παντα μπαιναμε σε ενα στενο χολ που ειχε τοιχο μεχρι τη μεση κ τζαμι το υπολοιπο.πισω απο εκεινο το τζαμι βρισκονταν ολες οι θερμοκοιτηδες.κ καποιες φορες τον ειχαν πισω πισω κ πλαγια γτ δεν εφτανε ενα καλωδιο καποιου μηχανηματος.κ καποιες φορες δεν μπορουσαμε να τον δουμε.εγω τοτε θυμαμαι ελεγα οτι ειναι ενας κουκλος κ τον εχουμε στη βιτρινα.το μωρο σου ειναι ενα δυνατο αγορι κοριτσι μου κ θα βγει νικητης απο ολο αυτο.προσευχομαι γ αυτον κ για σενα κοριτσι μου.ο θεος ειναι μεγαλος.

σε ποια μενν ήσασταν  και ηταν τοσο "σκληρό" το περιβάλλον?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , izambella είπε:

σε ποια μενν ήσασταν  και ηταν τοσο "σκληρό" το περιβάλλον?? 

Όταν η μονάδα έχει 500σαρακια μέσα αναγκαστικά είναι σκληρή. Ναι! Μιλάω για μωράκια των 500γραμμαριων. Όταν δεν έχει,  χαλαρώνει λίγο η κατάσταση. Είναι αναλόγως και τι περιστατικό νοσηλεύεται και γίνεσαι αναλόγως ελαστικός η μη. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Όταν η μονάδα έχει 500σαρακια μέσα αναγκαστικά είναι σκληρή. Ναι! Μιλάω για μωράκια των 500γραμμαριων. Όταν δεν έχει,  χαλαρώνει λίγο η κατάσταση. Είναι αναλόγως και τι περιστατικό νοσηλεύεται και γίνεσαι αναλόγως ελαστικός η μη. 

μιλάς με μαμά παιδιού γεννημένο στα όρια της βιωσιμότητας,τα εχω "φαει στη μαπα" τα 500αρακια τα ιγκουρ τα αναπνευστικα τη CRP και ολο το πακετακι , τωρα καμαρώνω το γιο μου να μεγαλωνει :) το παιδι μου παρολα αυτα το  χάιδευα απο την 3η μερα , πηρα αγκαλια μετα απο 11 μερες , και αρχισα μεθοδο καγκουρό στις 20 , με το c-pap .ειναι ανάλογα τη μενν που νοσηλεύεται το βρεφος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , izambella είπε:

μιλάς με μαμά παιδιού γεννημένο στα όρια της βιωσιμότητας,τα εχω "φαει στη μαπα" τα 500αρακια τα ιγκουρ τα αναπνευστικα τη CRP και ολο το πακετακι , τωρα καμαρώνω το γιο μου να μεγαλωνει :) το παιδι μου παρολα αυτα το  χάιδευα απο την 3η μερα , πηρα αγκαλια μετα απο 11 μερες , και αρχισα μεθοδο καγκουρό στις 20 , με το c-pap .ειναι ανάλογα τη μενν που νοσηλεύεται το βρεφος 

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Να σου ζήσει! Εννοείτε ότι είναι αναλόγως τη μενν, αλλά η μενν συνήθως ακολουθεί και τα περιστατικά. 

@thalia sim όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου! Υπομονή! Η μεγαλύτερη αρετή όλων! 

  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , 2angels είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Να σου ζήσει! Εννοείτε ότι είναι αναλόγως τη μενν, αλλά η μενν συνήθως ακολουθεί και τα περιστατικά. 

Όταν είχε περιστατικό βγαιναμε έξω η 5 λεπτά επισκεπτηριο μόνο! Επίσης Όταν ήταν φουλ δεν τα περνάμε αγκαλιά.πήγαινα άλλη ώρα

Θάλεια έχεις νέα από το παιδί? 

Link to comment
Share on other sites

@izambellaστη μενν του Ριου στην Πατρα.το δικο μου μωρο δεν ηταν προωρο ηταν τελειομηνο κ 3350.ειχε προωρακια.βασικα ολα τα υπολοιπα ηταν πρωρακια κ ουτε κ σε αυτα αφηναν τις μανουλες μεσα.πηγαιναν το γαλα στα επισκεπτηρια μιση ωρα το πρωι κ μιση το απογευμα το εδιναν στις νοσοκομες κ αυτες τα εβλεπαν μαζι με τους υπολοιπους πισω απο το τζαμι.ηταν δυσκολο πολυ.την πρωτη φορα που τον ειδα απο εκει κοπηκα στα δυο με κρατουσε ο αντρας μου αλλιως θα επεφτα.καθε φορα που πηγαινα στηριζομουν στον αντρα μου κ εκεινος με κρατουσε ορθια για να καταφερω να τον δω.μπορει να χαμογελουσα αλλα δεν ενιωθα τπτ στο σωμα μου μονο ενα μουδιασμα.τωρα πια αυτα ειναι πισω μας!!! Κ σε μερικα μωρακια διπλα απο εμας ( που εχουμε κρατησει επαφη με τους γονεις) η ζωη προχωραει κ τπτ δεν θυμιζει εκεινη την ασχημη περιοδο.να χαιρεσαι το αγγελουδι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@izambellaστη μενν του Ριου στην Πατρα.το δικο μου μωρο δεν ηταν προωρο ηταν τελειομηνο κ 3350.ειχε προωρακια.βασικα ολα τα υπολοιπα ηταν πρωρακια κ ουτε κ σε αυτα αφηναν τις μανουλες μεσα.πηγαιναν το γαλα στα επισκεπτηρια μιση ωρα το πρωι κ μιση το απογευμα το εδιναν στις νοσοκομες κ αυτες τα εβλεπαν μαζι με τους υπολοιπους πισω απο το τζαμι.ηταν δυσκολο πολυ.την πρωτη φορα που τον ειδα απο εκει κοπηκα στα δυο με κρατουσε ο αντρας μου αλλιως θα επεφτα.καθε φορα που πηγαινα στηριζομουν στον αντρα μου κ εκεινος με κρατουσε ορθια για να καταφερω να τον δω.μπορει να χαμογελουσα αλλα δεν ενιωθα τπτ στο σωμα μου μονο ενα μουδιασμα.τωρα πια αυτα ειναι πισω μας!!! Κ σε μερικα μωρακια διπλα απο εμας ( που εχουμε κρατησει επαφη με τους γονεις) η ζωη προχωραει κ τπτ δεν θυμιζει εκεινη την ασχημη περιοδο.να χαιρεσαι το αγγελουδι σου!

Σκληρό .. παρά πολύ σκληρό..Δε το εζησα  αυτό σε καταλαβαίνω όμως στο κομμάτι της πρώτης επίσκεψης και εγώ καμία φορά αναρωτιέμαι !Πως δε σωριαστηκα κάτω ??Πώς έμεινα όρθια???. Τελικά η μάνα έχει απίστευτη δύναμη μέσα της και αντοχές που δεν τις φαντάζεται. ..

ευτυχώς αλλάζει η νοοτροπία στην Ελλάδα σιγά σιγά.ακολουθούν τη λογική του δυτικού πολιτισμού "άμεση επαφή του βρέφους με τη μάνα του " και ανοίγουν τα επισκέπτρια σιγά σιγά όχι μισή και μια ώρα αλλά όσο και όποτε θέλουν οι γονείς . Μακάρι να γίνει παντού έτσι .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...