Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

Απο την ωρα που διάβασα το μήνυμα σου, παγωσα... Δεν ήξερα τ να γραψω... 

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου... Ειναι πολυ αδικο αυτό που σου συμβαίνει και εχεις καθε δικαίωμα να νιώθεις θυμωμενη... Κλαψε, ξεσπασε, βρισε... Οπως νιωθεις κανε..! Έχεις καθε δικαίωμα! 

Ενα πράγμα μην κανεις μονο, μην εγκαταλείπεις! Μην παραδοθεις! Μη λυγησεις! Ξερω, θα πεις εξω απ το χορο πολλα τραγούδια ξερουν.. Αλλα ειναι σκληρή η πραγματικότητα... Εύχομαι να τα καταφερει μικρος σας και το μονο πρόβλημα που θα εχει να ειναι κατι ανουσιο, ασημαντο... Αλλα αν οντως συμβαίνει κάτι χειρότερο, εσυ θα πρέπει να είσαι βραχος διπλα του, εισαι η μαμα του.. 

Δεν πιστεύω στο Θεό για να σου πω πως αυτος θα σε βοηθήσει... Αλλα εχω δει την ανθρώπινη θέληση και το πεισμα να κάνουν θαύματα... Οποτε θα σου πω να εχεις θεληση και πεισμα.. Να σκυλιασεις και να εισαι σιγουρη πως θα τα καταφερετε ότι και να γίνει! Και να μην ξεχνας πως ολο αυτο το βαρος δεν υπάρχει λογος να το κουβαλας μονη! Υπάρχει και ενας πατερας και οφείλει να σε στηριξει και να είναι συνοδοιπορος σε ολο αυτο.. Μαζι σηκωνετε αυτό το σταυρό... Μην το ξεχνας... 

Ο σύζυγος σου τι λέει για ολα αυτα? Δεν μας τον έχεις αναφέρει καθολου, αλλά ηλπιζα να ειναι παραλειψη λογω του αγχους σου...  

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο άντρας μου δε ξέρει από την αρχή πως να διαχειριστεί την κατάσταση....και γω δηλαδή τώρα πια δεν ξέρω τι να κάνω...ΔΕΝ ΞΕΡΩ.....Έφτασα σε σημείο να πω θεέ μου πάρτο το παιδάκι μου....κι αν ζήσει και έχει προβλήματα τι ζωή θα είναι γι'αυτόν....όμως δεν είναι στο χέρι μου αν θα ζήσει το παιδί η αν θα φύγει αν θα έχει προβλήματα η αν θα είναι καλά...

Είναι το άσχημο σενάριο οσο κι αν ήλπιζα στο καλό...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου εχεις καθε δικιο να ξεσπας και να νιωθεις ετσι! Δυστυχως δεν μπορουμε να καταλαβουμε γιατι καποιοι περναμε καποια πραγματα και αλλοι οχι...Αυτο με ταλανιζε μια ζωη απο οταν εχασα τον μπαμπα μου...Ελεγα γιατι ολες μου οι φιλες να εχουν μπαμπα και εγω να μην εχω...Δεν μπορουσα ομως να καταλαβω οτι δυστυχως καποια πραγματα απλα συμβαινουν φια καποιο λογο και εμεις καλουμαστε να βρουμε την δυναμη να παλεψουμε!

Κ εσυ θα παλεψεις και θα τα καταφερεις! Και εισαι αρκετα δυνατη...αυτο να το ξερεις! Ολο αυτο τον καιρο το παιδακι σου εχει αντεξει χαρη στη δυναμη και την αγαπη σου! Η αγαπη ειναι η μεγαλυτερη δυναμη στον κοσμο! Μην εγκαταλειψεις...μην σκυψεις...σηκωσε ψηλα το κεφαλι και αγκαλιασε το παιδακι σου! Θα τα καταφερετε! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , thalia sim είπε:

Ο άντρας μου δε ξέρει από την αρχή πως να διαχειριστεί την κατάσταση....και γω δηλαδή τώρα πια δεν ξέρω τι να κάνω...ΔΕΝ ΞΕΡΩ.....Έφτασα σε σημείο να πω θεέ μου πάρτο το παιδάκι μου....κι αν ζήσει και έχει προβλήματα τι ζωή θα είναι γι'αυτόν....όμως δεν είναι στο χέρι μου αν θα ζήσει το παιδί η αν θα φύγει αν θα έχει προβλήματα η αν θα είναι καλά...

Είναι το άσχημο σενάριο οσο κι αν ήλπιζα στο καλό...

Θαλεια μου πραγματικα εχω στεναχωρηθει παρα πολυ με τα νεα. Αλλα κοπελα μου σε παρακαλω, μην προδικαζεις τιποτα. Ξερω οτι νιωθεις μονη κ πως κανεις δεν σε καταλαβαινει, πως πνιγεσαι, αλλα σε παρακαλω, ξεσπασε, κλαψε, κανε οτι θες, μονο μην εγκαταλειπεις. Δεν ξερεις ακομα τι θα γινει, μην προδικαζεις τιποτα. Ισως τελικα να μην εχει κανενα προβλημα κ με φυσικοθεραπειες αργοτερα να μεινει κατι ανεπαισθητο στην κινηση του. Μονο μην εγκαταλειπεις. Θα σου προτεινα εκει που μενεις να ψαξεις για καποιον φορεα υποστηριξης, καπου να ακουμπησεις, με μανουλες που εχουν διαβει τον δρομο σου ή τον περπατατε παραλληλα. Μονο μην εγκαταλειπεις. Δεν ηθελα να σε ρωτησω για τον συζυγο γιατι δεν τον ειχες αναφερει, εφοσον ομως υπαρχει πρεπει να στε κ οι δυο μια γροθια, να σταθειτε δυνατοι σε ολα οσα θα ακολουθησουν και βημα βημα σιγουρα θα καταφερετε πολλα. Μην εγκαταλειπεις γλυκια μου, ξερω πως δεν σε παρηγορει τιποτα πια, απλα σκεψου οτι αυτο το πλασμα σε εχει αναγκη. Δεν εχει κανεναν αλλον. Μονο εσας. Πρεπει να ειστε διπλα του κ να το βοηθησετε και θα δεις πως ισως δεν ειναι το χειροτερο σεναριο. Εχω χασει κ γω τα λογια μου. Παρακαλουσα για το παιδι σου και θα συνεχισω να το κανω να βγει απο κει δυνατος κ με τη βοηθεια σας να τα καταφερει!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου καλό τι λογια να βρω να σε παρηγορήσω.. Έχω θολώσει σκέφτομαι και ξανά σκέφτομαι.Θα μείνω σε όσα σου έχουν πει εδώ τα κοριτσια το να μείνεις δυνατή σε παρακαλώ και να πιστέψεις στη δύναμη του αγοριού σου που παλεύει γιατί ειναι ενας ήρωας και ήρωας γίνε και εσυ για εκείνον. Κατανοητο απόλυτα το ότι τα έχετε χάσει και δεν ξέρετε πως να το διαχειριστείτε αλλα ο ανθρωπος είναι έτσι φτιαγμενος που στα δύσκολα μπαινει μπροστά η δύναμη κ η ανάγκη της επιβιωσης και δεν έχουμε ιδέα το τι μπορεί να καταφέρει η θέληση. Γίνονται και θαύματα κορίτσι μου και αυτό θα σου εύχομαι και κάποτε να δίνεις παραδείγματα δύναμης και θελησης εσυ και δυνατό το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....νιώθω ένα κενό και ένα μεγάλο βάρος ταυτόχρονα......δεν ξέρω αν είναι εφιάλτης αυτό που ζω η αν είναι πραγματικότητα κι αν είναι αρνούμαι να την δεχτώ.....Δεν ξέρω πως να την διαχειριστώ.... συμβαίνει ένα χάος στο κεφάλι μου....

Θα ξεκινήσω από το στομαχακι που δόξα τον Θεό πάμε καλά...πίνει ο μικρός το γάλα του και έχει διπλασιαστεί κιόλας η δόση....Υπάρχει όμως μεγάλο προβλημα κορίτσια μου στον εγκέφαλο του μωρού μου....Η γιατρός με ενημερωσε το πρωί ότι ο μικρός μου δεν έχει αιμορραγία έχει γίνει υπέρηχος και έχει διαγνωστεί με ιποσχαιμικη υποξαιμικη εγκεφαλοπάθεια που σημαίνει ότι όλο αυτό φέρνει ψυχοκινητική καθυστέρηση....έχει κολλήσει το μυαλό μου και δεν θυμάμαι τι μου έλεγε μετά από αυτό η γιατρός απλά δεν θυμάμαι....έβαλα τα κλάματα και έκλαιγα ασταμάτητα....δεν έχω ιδέα τι είναι όλα αυτά!!!!μου είπε ότι μπορεί να είναι φυτό σε ένα κρεβάτι η μπορεί να είναι σε μια καρέκλα και να μην επικοινωνεί η μπορεί να έχει και ένα απλό πρόβλημα στο βάδισμα που δεν θυμάμαι ακριβώς πώς μου το είπε κιολας.Απλα μου είπε αυτές τις λέξεις που δεν έχω ιδέα τι είναι όλο αυτό δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω δεν ξέρω πως να το διαχειριστω το μόνο που κάνω είναι να κλαίω και να νιώθω απαίσια να φέρνω εικόνες στο μυαλό μου και να κλαίω....

Μου είπε η γιατρός ότι έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και ότι μπορεί το μωρό να μην τα καταφέρει και να φύγει....να μην κρατηθεί στην ζωή....

Επίσης μετά την ρωτούσα τι ακριβώς δεν θα μπορεί να κάνει το παιδί και μου είπε δεν ξέρω δεν είμαι θεός δεν μπορώ να ξέρω αυτό θα φανεί στην πορεία της ανάπτυξης του παιδιού αν τελικά πάνε όλα καλά και τον πάρεις...

 

Δεν ξέρω τι να σας γράψω για να περιγράψω τα συναισθήματα μου....δεν ξέρω τι νιώθω....το μόνο που σκέφτομαι είναι το "γιατί να μην είναι και σε μένα όλα φυσιολογικά" γιατί να μη μπορώ από την πρώτη στιγμή να ζήσω το φυσιολογικό.....την φυσιολογική εγκυμοσύνη την φυσιολογική γεννά ....όλα αυτά με τρώνε....με τρώει και πως θα το μεγαλώσω αυτό το παιδί ... Φοβάμαι... Μακάρι η καθυστέρηση του να είναι μικρή...να είναι απλά στο περπάτημα...δεν θυμάμαι αν μου είπε η γιατρός αν είναι βαριά η αν είναι ήπια....απλά το άκουσα και μετά κόλλησα...δεν άκουγα τίποτα άλλο....φυσικά αιμορραγία δεν υπάρχει στον εγκέφαλο υπάρχουν κάποια αγγεία τα οποία δεν αιματονωνται επειδή δεν οξυγονοθηκαν....με αποτέλεσμα να συμβαίνει αυτό....Γι'αυτό το λόγο και τα επιλειπτικα επεισόδια...

Επίσης μου είπε ότι αν φύγει θα είναι καλύτερα γι'αυτόν...Δεν ξέρω τι να κάνω.....

καρδουλα μ....ποσο εχω κλαψει για τον γιο σ να ξερες...δεν σε ξερω κ ομως με αγγιξες πολυ....σδεν εχω λογια να σ πω...ο πονος σ κ πονος μας....η ψυχη τ παιδιου σ ειναι το δυνατη που θα τα καταφερει...ενας μικρος μπιζελακος θα ειναι αναμεσα σ σε λιγο καιρο κ ολα αυτα που περνας θα ναι ενα κακο ονειρο.σρο ευχομαι με ολη την δυναμη της ψυχης μ......να γινει γρηγορα καλα....κλαψε φωναξε κατι οτι θες αλλα μην το βαζεις κατω αγαπη μ...σε θελει το μπιζελακι σ κ εσενα δυνατη να παλεψετε παρεα...σε φιλω κ περιμενουμε νεα σ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@thalia sim λυπάμαι πολυ για οτι περνάς. Ειναι μεγαλύτερο βασανιστήριο να μην ξέρεις τι θα γίνει και να περιμενεις καθε στιγμή ενα καλο νεο ή ενα τέλος. Το μονο που μπορώ να σου πω ειναι να προσεύχεσαι να γίνει το καλύτερο. Καμία φορα δεν ξερουμε τι ειναι το προτιμότερο σε μια δεδομένη στιγμή. Ευχομαι οτι περνάς Τωρα να σε ανταμείψει με ενα μεγάλο θαύμα ή με ενα αγγελούδι που θα αλλάξει τον κοσμο στο μελλον . Άσε το στα χερια του Θεου και ζητα του να κανει αυτος οτι ειναι το καλύτερο για εσας. Κι εμείς θα προσευχόμαστε μαζι σου και θα περιμένουμε νέα σου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

θαλεια. ο εγκέφαλος ειναι ενα μαγικο πραγμα, το παιδάκι που ηταν διπλά μας το ειχαν κλινικά νεκρο με κατεστραμμένο εγκέφαλο λογω μύκητα είχε κύστες παντου ,ΠΑΝΤΟΥ ΟΜΩΣ !   ελεγαν στους γονεις του οτι δεν θα ζήσει, και αν ζησει θα ειναι φυτο . σε πληροφορώ οτι μίλησε περπάτησε έτρεξε αντέδρασε στα παντα  ποιο γρήγορα απο το δίδυμο αδερφό του, και απο το γιο μου και απο ολα οσα ηταν μεσα ολες εκείνες τις μέρες, που θελω να καταλήξω? οτι ΔΕΝ ξερεις τι θα γινει πως θα γινει και γιατι θα γινει , προσαρμοζεται ο εγκεφαλος .δεν εχει τελειωσει τιποτα , παρε ανασα και προχώρα! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σας γράψω....Συγνωμη που δεν απαντάω γιατί δεν ξέρω τι να σας πω....απλά έχω παγώσει παίρνω τηλέφωνα σε παιδονευρολογους σε παιδοχειρουργους προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται όμως μου είναι πολύ βαρύ ολο αυτό....Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι συμβαίνει.... @izambella μου αυτό που έχουμε δεν είναι κάτι που μπορεί να περάσει... Είναι κάτι που υπάρχει και υπάρχει σε μεγάλο βαθμό που δεν γνωρίζουμε ακόμα τι έχει επηρεάσει δεν είναι σίγουρα κάτι που μπορεί να απορροφηθεί δεν είναι κύστη δεν είναι αιμορραγία είναι αγγεία τα οποία δεν οξυγονοθηκαν και δεν αιματονωνται... Είναι μια βαριά κατάσταση οι γιατροί μου λένε είναι ένα πολύ βαρύ παιδι.Αυριο θα μιλήσω με την διευθύντρια του τμήματος και θα μάθω περισσότερα.

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , thalia sim είπε:

Δεν ξέρω τι να σας γράψω....Συγνωμη που δεν απαντάω γιατί δεν ξέρω τι να σας πω....απλά έχω παγώσει παίρνω τηλέφωνα σε παιδονευρολογους σε παιδοχειρουργους προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται όμως μου είναι πολύ βαρύ ολο αυτό....Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι συμβαίνει.... @izambella μου αυτό που έχουμε δεν είναι κάτι που μπορεί να περάσει... Είναι κάτι που υπάρχει και υπάρχει σε μεγάλο βαθμό που δεν γνωρίζουμε ακόμα τι έχει επηρεάσει δεν είναι σίγουρα κάτι που μπορεί να απορροφηθεί δεν είναι κύστη δεν είναι αιμορραγία είναι αγγεία τα οποία δεν οξυγονοθηκαν και δεν αιματονωνται... Είναι μια βαριά κατάσταση οι γιατροί μου λένε είναι ένα πολύ βαρύ παιδι.Αυριο θα μιλήσω με την διευθύντρια του τμήματος και θα μάθω περισσότερα.

Κοριτσι μου γλυκο τωρα διαβασα την ιστορια σου.αληθεια δεν ξερω τι να πω και σιγουρα δεν μπορω να αισθανθω αυτα που αισθανεσαι εσυ.το καταλαβαινω οτι τα εχεις χασει και ειναι λογικο.σε παρακαλω κανε κουραγιο,να εχεις πιστη και θα γινει αυτο που πρεπει.μην σε παρει απο κατω πρεπει να σταθεις δυνατη.δεν ειναι ευκολη η κατασταση αλλα υπαρχει θεος και μακαρι να πανε ολα καλα.οτι θες ειμαστε εδω να σε στηριξουμε οπως μπορουμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , thalia sim είπε:

Δεν ξέρω τι να σας γράψω....Συγνωμη που δεν απαντάω γιατί δεν ξέρω τι να σας πω....απλά έχω παγώσει παίρνω τηλέφωνα σε παιδονευρολογους σε παιδοχειρουργους προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται όμως μου είναι πολύ βαρύ ολο αυτό....Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι συμβαίνει.... @izambella μου αυτό που έχουμε δεν είναι κάτι που μπορεί να περάσει... Είναι κάτι που υπάρχει και υπάρχει σε μεγάλο βαθμό που δεν γνωρίζουμε ακόμα τι έχει επηρεάσει δεν είναι σίγουρα κάτι που μπορεί να απορροφηθεί δεν είναι κύστη δεν είναι αιμορραγία είναι αγγεία τα οποία δεν οξυγονοθηκαν και δεν αιματονωνται... Είναι μια βαριά κατάσταση οι γιατροί μου λένε είναι ένα πολύ βαρύ παιδι.Αυριο θα μιλήσω με την διευθύντρια του τμήματος και θα μάθω περισσότερα.

Κορίτσι μου μη σε νοιάζει,δε σε παρεξηγεί κανείς που δεν απαντάς αμέσως. Αυτή τη στιγμή προτεραιότητα έχει να μιλήσεις με τους γιατρούς και να σταθείς στα πόδια σου για να δεις πως θα αντιμετωπίσεις τα νέα δεδομένα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Δεν ξέρω τι να σας γράψω....Συγνωμη που δεν απαντάω γιατί δεν ξέρω τι να σας πω....απλά έχω παγώσει παίρνω τηλέφωνα σε παιδονευρολογους σε παιδοχειρουργους προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται όμως μου είναι πολύ βαρύ ολο αυτό....Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι συμβαίνει.... @izambella μου αυτό που έχουμε δεν είναι κάτι που μπορεί να περάσει... Είναι κάτι που υπάρχει και υπάρχει σε μεγάλο βαθμό που δεν γνωρίζουμε ακόμα τι έχει επηρεάσει δεν είναι σίγουρα κάτι που μπορεί να απορροφηθεί δεν είναι κύστη δεν είναι αιμορραγία είναι αγγεία τα οποία δεν οξυγονοθηκαν και δεν αιματονωνται... Είναι μια βαριά κατάσταση οι γιατροί μου λένε είναι ένα πολύ βαρύ παιδι.Αυριο θα μιλήσω με την διευθύντρια του τμήματος και θα μάθω περισσότερα.

Γλυκιά μας ψυχούλα σε νιώθουμε όλες σαν ένα πολύ δικό μας άνθρωπο. Μακάρι να ήμασταν όλες κοντά  σου να σε τυλιγαμε μέσα στην αγκαλιά μας να γίνει ο πόνος πιο γλυκός.Τα λέμε όμως από δω και με την μοναδική αυτή επιλογή που έχω θα σου πω να μην το βάζεις κάτω. Ναι είναι μια δύσκολη κατάσταση όμως κάποιες φορές τα πράγματα αλλάζουν προς το καλύτερο. Εύχομαι ο Θεός να κάνει το καλύτερο για σένα και για το μικρό μας μαχητή. 

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και καιρό την ιστορία σου και συμπάσχω μαζί σου.Μετά και τα τελευταία νέα δεν έχω λόγια....Προσπάθησε να μείνεις δυνατή για το μωράκι σου που σε χρειάζεται..Ο θεός είναι μεγάλος και ξέρει καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

@thalia sim, το ξέρω ότι είναι δύσκολο να το διαχειριστείτε ψυχολογικά! Όμως μην το βάζετε κάτω!!!! Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι υπάρχουν φορές που και οι γιατροί υπερβάλλουν! Μην χάνεις το θάρρος σου!!! Το μωρό σου είπαμε είναι μαχητής και όλες μας ευχόμαστε να τα κατάφερει!!!!Να βγει νικητής και να μας βάλει σε όλους τα γυαλιά!!!! Μια μεγάλη αγκαλιά σου στελνω!!!!!Δύναμη και θάρρος κοριτσάκι μου!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...