Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , thalia sim είπε:

Κορίτσια μου τα νέα μας σήμερα είναι ότι με το στομαχακι πάμε λίγο καλύτερα κάνουμε αργά αλλά σταθερά βηματακια περιμένουμε να γίνει εντελώς καλά για να ξεκινήσουμε γαλατάκι....είμαι ευγνώμων σε σας και στον Θεό κορίτσια μου!!!

Κορίτσι μου χαίρομαι που σιγά σιγά ξεκινάει το μωράκι σου να ανταποκρίνεται, Μπαίνω να βλέπω νέα σας, κουράγιο και υπομονή κορίτσι μου, και εύχομαι όλα να σας πάνε καλά 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, thalia sim είπε:

Κορίτσια μου τα νέα μας σήμερα είναι ότι με το στομαχακι πάμε λίγο καλύτερα κάνουμε αργά αλλά σταθερά βηματακια περιμένουμε να γίνει εντελώς καλά για να ξεκινήσουμε γαλατάκι....είμαι ευγνώμων σε σας και στον Θεό κορίτσια μου!!!

Ποσο χαιρομαι για τα νεα σας βρε Θαλεια κοριτσι μου!! Μπραβο! Μικρο βημα αλλα ετσι σιγα σιγα ματακια μου με σταθερα βηματακια θα προχωρησετε και θα κανετε προοδο. Σε μας δε χρειαζεται να εισαι ευγνωμων, στην Παναγιτσα, σε σενα και στη δυναμη της ψυχης σου και φυσικα στον μικρο σου πολεμιστη! Τα φιλια μου κ στους δυο σας!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλες τις σελίδες με κομμένη την ανάσα...Το παιδάκι σου είναι ένας μαχητής και σίγουρα από όλο αυτό θα βγει νικητής, να πιστεύεις στις δυνάμεις του, και να έχεις υπομονή!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο!

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, thalia sim είπε:

Κορίτσια μου τα νέα μας σήμερα είναι ότι με το στομαχακι πάμε λίγο καλύτερα κάνουμε αργά αλλά σταθερά βηματακια περιμένουμε να γίνει εντελώς καλά για να ξεκινήσουμε γαλατάκι....είμαι ευγνώμων σε σας και στον Θεό κορίτσια μου!!!

Μπράβο στο μικρούλη!!!!!!!!Μα, πόσο χαρούμενα νέα!!!! Έτσι να συνεχίσει, μικρά και σταθερά βήματα προόδου!!!!Μια γλυκιά μαμαδιστικη αγκαλιά τον περιμένει...Ευγνώμονες όλες μας στην Παναγίτσα και στο Θεό που φυλάνε το αγοράκι σου!!!!

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι μου χαιρομαι με τα νεα σας.ετσι σιγα σιγα θα ξεκινησει κ το μικρο σου να μεγαλωνει.το σιγα κ σταθερα μη σε φοβιζει.η παναγιτσα ειναι μαζι σας.περιμενουμε νεα σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι τίποτα κοριτσάκι δυνατό όλα θα πάνε καλά. Ο μαχητής εμοιασε στη γενναία μανούλα του και θα τα καταφέρει. Η Παναγίτσα μας να σας φυλάει και κάθε μέρα ένα θαύμα Της να γιατρεύει τον μικρούλη σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On Tue Sep 04 2018 at 1:27 ΜΜ, kotsifikos είπε:

Διάβασα όλες τις σελίδες με κομμένη την ανάσα...Το παιδάκι σου είναι ένας μαχητής και σίγουρα από όλο αυτό θα βγει νικητής, να πιστεύεις στις δυνάμεις του, και να έχεις υπομονή!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο!

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω πολλές μέρες να σας ενημερώσω για τον μικρούλη μου....σήμερα ξεκινήσαμε για πρώτη φορά γαλατάκι ο μικρός μου μετά από 43 μέρες έφαγε για πρώτη φορά!!! Πάμε πολύ αργά και σταθερά με το γαλατάκι....αύριο θα μάθουμε αν ο οργανισμός του το δέχεται πλήρως! 

Με τα πνευμονακια η κατάσταση είναι ίδια  είμαστε ακόμα διασωληνομενοι στην εντατική με λίγο καλύτερες ανασουλες από τις προηγούμενες ημέρες...

Αυτό που μας τρομάζει είναι τα πολλά επιληπτικα επεισόδια αυτό δηλώνει ότι κάτι συμβαίνει στο νευρικό σύστημα και οι γιατροί το ονομάζουν εγκεφαλική αιμορραγία η γιατρός μου είπε ότι δίνεται αγωγή για τους σπασμούς και ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει.... υπάρχουν περιθώρια να απορροφηθεί και να είναι καλά το μωρό υπάρχει περίπτωση όμως να αφήσει και κάτι η υπάρχει περίπτωση  ο μικρός μου να μην τα καταφέρει.....την Δευτέρα η την Τρίτη θα μάθουμε σε τι βαθμό είναι η αιμορραγία....αυτά είναι τα νέα μας κορίτσια μου....

Κατά τα άλλα ο μικρός μου σήμερα είναι 860 γραμμάρια νομίζω ότι αν κάποια στιγμή μπορέσουμε με την βοήθεια του θεού και φτάσουμε το ένα και ενάμιση κιλό θα κάνω πάρτυ!!!!!

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, thalia sim είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω πολλές μέρες να σας ενημερώσω για τον μικρούλη μου....σήμερα ξεκινήσαμε για πρώτη φορά γαλατάκι ο μικρός μου μετά από 43 μέρες έφαγε για πρώτη φορά!!! Πάμε πολύ αργά και σταθερά με το γαλατάκι....αύριο θα μάθουμε αν ο οργανισμός του το δέχεται πλήρως! 

Με τα πνευμονακια η κατάσταση είναι ίδια  είμαστε ακόμα διασωληνομενοι στην εντατική με λίγο καλύτερες ανασουλες από τις προηγούμενες ημέρες...

Αυτό που μας τρομάζει είναι τα πολλά επιληπτικα επεισόδια αυτό δηλώνει ότι κάτι συμβαίνει στο νευρικό σύστημα και οι γιατροί το ονομάζουν εγκεφαλική αιμορραγία η γιατρός μου είπε ότι δίνεται αγωγή για τους σπασμούς και ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει.... υπάρχουν περιθώρια να απορροφηθεί και να είναι καλά το μωρό υπάρχει περίπτωση όμως να αφήσει και κάτι η υπάρχει περίπτωση  ο μικρός μου να μην τα καταφέρει.....την Δευτέρα η την Τρίτη θα μάθουμε σε τι βαθμό είναι η αιμορραγία....αυτά είναι τα νέα μας κορίτσια μου....

Κατά τα άλλα ο μικρός μου σήμερα είναι 860 γραμμάρια νομίζω ότι αν κάποια στιγμή μπορέσουμε με την βοήθεια του θεού και φτάσουμε το ένα και ενάμιση κιλό θα κάνω πάρτυ!!!!!

Τώρα που άρχισε το παιδι να πίνει γάλα όλα θα πάνε καλύτερα. Πάει το πρώτο σκαλοπάτι.το ξεπέρασε πάει για το 2ο να αναπνέει μόνος του!!

Όσο για το 1,-1,5 κιλό να μη σκας,θα έρθει η μέρα που θα τον κυνηγάς για να μη φάει άλλο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι μου χαιρομαι γτ πινετε το γαλατακι σας πραγμα που σημαινει οτι το παιδι θα αρχισει να παιρνει κ βαρος.αν το δεχτει ο οργανισμος του κ συνεχισει να πινει το 1-1,5 κιλο θα το παρει σχετικα γρηγορα.το αγορι σου ειναι εδω κ παλευει ακομα πολυ σημαντικο αυτο.κουραγιο κ θα δεις οτι θα το κανεις το παρτυ συντομα.φιλακια πολλα κ περιμενουμε νεα σας:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τα καταφέρει το μωρό μου!!! Είναι πολύ δυνατός άνθρωπος κορίτσια μου!!!είναι πάρα πολύ δυνατός!!!τόσο ταλαιπωρημένος τόσο εξασθενησμενος και πάλι μαχητής!!!πάλι εκεί να παλεύει!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου γλυκο θα τα καταφερει αν ηταν να μην τα καταφερει δεν θα αγωνιζοταν τοσο σκληρα τοσες μερες.αυτος το εχει πιστεψει παντως!! Μη χανεις το κουραγιο σου.περιμενουμε νεα σας ψυχη μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου....νιώθω ένα κενό και ένα μεγάλο βάρος ταυτόχρονα......δεν ξέρω αν είναι εφιάλτης αυτό που ζω η αν είναι πραγματικότητα κι αν είναι αρνούμαι να την δεχτώ.....Δεν ξέρω πως να την διαχειριστώ.... συμβαίνει ένα χάος στο κεφάλι μου....

Θα ξεκινήσω από το στομαχακι που δόξα τον Θεό πάμε καλά...πίνει ο μικρός το γάλα του και έχει διπλασιαστεί κιόλας η δόση....Υπάρχει όμως μεγάλο προβλημα κορίτσια μου στον εγκέφαλο του μωρού μου....Η γιατρός με ενημερωσε το πρωί ότι ο μικρός μου δεν έχει αιμορραγία έχει γίνει υπέρηχος και έχει διαγνωστεί με ιποσχαιμικη υποξαιμικη εγκεφαλοπάθεια που σημαίνει ότι όλο αυτό φέρνει ψυχοκινητική καθυστέρηση....έχει κολλήσει το μυαλό μου και δεν θυμάμαι τι μου έλεγε μετά από αυτό η γιατρός απλά δεν θυμάμαι....έβαλα τα κλάματα και έκλαιγα ασταμάτητα....δεν έχω ιδέα τι είναι όλα αυτά!!!!μου είπε ότι μπορεί να είναι φυτό σε ένα κρεβάτι η μπορεί να είναι σε μια καρέκλα και να μην επικοινωνεί η μπορεί να έχει και ένα απλό πρόβλημα στο βάδισμα που δεν θυμάμαι ακριβώς πώς μου το είπε κιολας.Απλα μου είπε αυτές τις λέξεις που δεν έχω ιδέα τι είναι όλο αυτό δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω δεν ξέρω πως να το διαχειριστω το μόνο που κάνω είναι να κλαίω και να νιώθω απαίσια να φέρνω εικόνες στο μυαλό μου και να κλαίω....

Μου είπε η γιατρός ότι έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και ότι μπορεί το μωρό να μην τα καταφέρει και να φύγει....να μην κρατηθεί στην ζωή....

Επίσης μετά την ρωτούσα τι ακριβώς δεν θα μπορεί να κάνει το παιδί και μου είπε δεν ξέρω δεν είμαι θεός δεν μπορώ να ξέρω αυτό θα φανεί στην πορεία της ανάπτυξης του παιδιού αν τελικά πάνε όλα καλά και τον πάρεις...

 

Δεν ξέρω τι να σας γράψω για να περιγράψω τα συναισθήματα μου....δεν ξέρω τι νιώθω....το μόνο που σκέφτομαι είναι το "γιατί να μην είναι και σε μένα όλα φυσιολογικά" γιατί να μη μπορώ από την πρώτη στιγμή να ζήσω το φυσιολογικό.....την φυσιολογική εγκυμοσύνη την φυσιολογική γεννά ....όλα αυτά με τρώνε....με τρώει και πως θα το μεγαλώσω αυτό το παιδί ... Φοβάμαι... Μακάρι η καθυστέρηση του να είναι μικρή...να είναι απλά στο περπάτημα...δεν θυμάμαι αν μου είπε η γιατρός αν είναι βαριά η αν είναι ήπια....απλά το άκουσα και μετά κόλλησα...δεν άκουγα τίποτα άλλο....φυσικά αιμορραγία δεν υπάρχει στον εγκέφαλο υπάρχουν κάποια αγγεία τα οποία δεν αιματονωνται επειδή δεν οξυγονοθηκαν....με αποτέλεσμα να συμβαίνει αυτό....Γι'αυτό το λόγο και τα επιλειπτικα επεισόδια...

Επίσης μου είπε ότι αν φύγει θα είναι καλύτερα γι'αυτόν...Δεν ξέρω τι να κάνω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...