Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Κοριτσιαααα!! Ένα θα σας πω... μετά από δυο αρνητικά τεστ πηγα για χοριακη και μαντέψτε! Θετικοτατη!!!!! Αφού νομίζω ότι θα παίρνω τεστ μέχρι να βγάλει και τις δυο γραμμές έτσι από απωθημένο!!!!!αχ εύχομαι σε όλες τα καλύτερα !!!!! Βέβαια δεν ενθουσιάζομαι πολύ μέχρι να πάω στο γιατρό μου... εσείς πως πάτε ;;

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Mariasalm είπε:

Κοριτσιαααα!! Ένα θα σας πω... μετά από δυο αρνητικά τεστ πηγα για χοριακη και μαντέψτε! Θετικοτατη!!!!! Αφού νομίζω ότι θα παίρνω τεστ μέχρι να βγάλει και τις δυο γραμμές έτσι από απωθημένο!!!!!αχ εύχομαι σε όλες τα καλύτερα !!!!! Βέβαια δεν ενθουσιάζομαι πολύ μέχρι να πάω στο γιατρό μου... εσείς πως πάτε ;;

Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι με το καλο να κρατησεις γερο μωρακι στην αγγαλιτσα σου!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι με το καλο να κρατησεις γερο μωρακι στην αγγαλιτσα σου!!!:wub:

Αχ ευχαριστώ παρά πολυυυυ!!!! Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mariasalm είπε:

Κοριτσιαααα!! Ένα θα σας πω... μετά από δυο αρνητικά τεστ πηγα για χοριακη και μαντέψτε! Θετικοτατη!!!!! Αφού νομίζω ότι θα παίρνω τεστ μέχρι να βγάλει και τις δυο γραμμές έτσι από απωθημένο!!!!!αχ εύχομαι σε όλες τα καλύτερα !!!!! Βέβαια δεν ενθουσιάζομαι πολύ μέχρι να πάω στο γιατρό μου... εσείς πως πάτε ;;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Καλή εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι να έχεις! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Δεν. Ξέρω τι είναι αυτή η εξέταση αλλά εύχομαι ένα πολύ θετικό αποτέλεσμα. Μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις να χαρούμε κι εμείς. 

Για τον ντεκαφεινε κάποιοι γιατροί είναι υπέρ και κάποιοι κατά. Εγώ από τους 3 που έπινα στην εγκυμοσύνη η γιατρός μου είπε να πίνω έναν ελαφρύ και καλύτερα ελληνικό. Θα σου πει ο γιατρός σου τι θεωρεί καλύτερο. 

@Τονι@  Xοριακή εννοούσα!! Από τους 3 πηγές στον 1; μπράβο!! Κι εγώ στους 3 την ημερα έιμαι αλλά τους εχω ελαττώσει στον 1 από όταν  μου άρχισαν τα συμπτώματα. 

 

πρίν από 12 λεπτά , Mariasalm είπε:

Κοριτσιαααα!! Ένα θα σας πω... μετά από δυο αρνητικά τεστ πηγα για χοριακη και μαντέψτε! Θετικοτατη!!!!! Αφού νομίζω ότι θα παίρνω τεστ μέχρι να βγάλει και τις δυο γραμμές έτσι από απωθημένο!!!!!αχ εύχομαι σε όλες τα καλύτερα !!!!! Βέβαια δεν ενθουσιάζομαι πολύ μέχρι να πάω στο γιατρό μου... εσείς πως πάτε ;;

@Mariasalm μπράβο κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια... Καλή εγκυμοσύνη να εχεις και με το καλο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! 

  • Μου αρέσει 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Mariasalm είπε:

Αχ ευχαριστώ παρά πολυυυυ!!!! Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες !!!

Αμην κοριτσι μ τον καλυτερο σε ολες μας!!! Να κρατησουμε γερα μωρακια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Gogo.m είπε:

@Τονι@  Xοριακή εννοούσα!! Από τους 3 πηγές στον 1; μπράβο!! Κι εγώ στους 3 την ημερα έιμαι αλλά τους εχω ελαττώσει στον 1 από όταν  μου άρχισαν τα συμπτώματα. 

 

@Mariasalm μπράβο κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια... Καλή εγκυμοσύνη να εχεις και με το καλο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! 

Εγώ από την πρώτη ελεύθερη επαφή και μετά είπα θα τους ελαττωσω. Μου πήρε λίγες μέρες να το συνηθίσω αλλά είχα ισχυρό κινητρο. Τελικά καλά έκανα γιατι έμεινα αμέσως και δεν θα ήθελα να φορτώνω το έμβρυο καφεΐνη. Επίσης ξεκίνησα και φυλικο οξύ μόλις αρχίσαμε ελεύθερες επαφές. Καλό θα ήταν να το πάρεις κι εσύ. Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα για το έμβρυο. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Mariasalm είπε:

Κοριτσιαααα!! Ένα θα σας πω... μετά από δυο αρνητικά τεστ πηγα για χοριακη και μαντέψτε! Θετικοτατη!!!!! Αφού νομίζω ότι θα παίρνω τεστ μέχρι να βγάλει και τις δυο γραμμές έτσι από απωθημένο!!!!!αχ εύχομαι σε όλες τα καλύτερα !!!!! Βέβαια δεν ενθουσιάζομαι πολύ μέχρι να πάω στο γιατρό μου... εσείς πως πάτε ;;

Τι ομορφα νεα!! Μπραβο Μαρια σου Ευχομαι με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη :)

Αχ αυτα τα τεστ..πάντως ειναι γεγονος οτι ενα αρνητικό τεστ δεν σημαινει απαραιτητα απογοήτευση. Η χοριακη ειναι αυτη που μας δείχνει τι γίνεται.  Ποση χοριακη ειχες Μαρια μου? Σου είπε ο γιατρός να την επαναλαβεις σε 2 μερες?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Nicol_ είπε:

Τι ομορφα νεα!! Μπραβο Μαρια σου Ευχομαι με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη :)

Αχ αυτα τα τεστ..πάντως ειναι γεγονος οτι ενα αρνητικό τεστ δεν σημαινει απαραιτητα απογοήτευση. Η χοριακη ειναι αυτη που μας δείχνει τι γίνεται.  Ποση χοριακη ειχες Μαρια μου? Σου είπε ο γιατρός να την επαναλαβεις σε 2 μερες?

420 και μου είπε να ξανακάνω αύριο! Έπρεπε να μου πει σε δυο μέρες λες ;;;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Τονι@ είπε:

Εγώ από την πρώτη ελεύθερη επαφή και μετά είπα θα τους ελαττωσω. Μου πήρε λίγες μέρες να το συνηθίσω αλλά είχα ισχυρό κινητρο. Τελικά καλά έκανα γιατι έμεινα αμέσως και δεν θα ήθελα να φορτώνω το έμβρυο καφεΐνη. Επίσης ξεκίνησα και φυλικο οξύ μόλις αρχίσαμε ελεύθερες επαφές. Καλό θα ήταν να το πάρεις κι εσύ. Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα για το έμβρυο. 

Φυλικο οξυ πήρες σε μορφη βιταμινων ή εβαλες στην διατροφη σου φαγητα πλουσια σε φυλικο οξυ?  Μιλησα με την γυναικολόγο μου κ μου ειπε οτι μετα την χοριακη θα μου πει λεπτομέρειες για διατροφη κτλ αλλα οσο περισσότερα ξέρω απο νωρις τοσο καλυτερα. 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , Mariasalm είπε:

420 και μου είπε να ξανακάνω αύριο! Έπρεπε να μου πει σε δυο μέρες λες ;;;;

Πολυ καλη χοριακη μπραβο :)

Κανονικα απο.οσο ξερω τη ζητάνε σε 2 μερες για να δουνε αν διπλασιάζεται. Αλλα για να σου τη ζητησε αυριο θα ξέρει πως να κρινει την αύξηση της. Τα υπεροχα νεα ειναι οτι εισαο εγκυος και σου Ευχομαι οτι καλύτερο :) Το πρωτο σου?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Gogo.m είπε:

Φυλικο οξυ πήρες σε μορφη βιταμινων ή εβαλες στην διατροφη σου φαγητα πλουσια σε φυλικο οξυ?  Μιλησα με την γυναικολόγο μου κ μου ειπε οτι μετα την χοριακη θα μου πει λεπτομέρειες για διατροφη κτλ αλλα οσο περισσότερα ξέρω απο νωρις τοσο καλυτερα. 

Ναι πήρα χαπάκι. Δεν επιβαρύνει καθόλου τον οργανισμό οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να το αποφύγεις. Με το καλό και ο υπέρηχος. Πότε θα πας? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναι πήρα χαπάκι. Δεν επιβαρύνει καθόλου τον οργανισμό οπότε δεν θεωρώ ότι υπάρχει λόγος να το αποφύγεις. Με το καλό και ο υπέρηχος. Πότε θα πας? 

Για χοριακη αυριο το πρωι κ ο Θεος μαζι μας, ας ειναι η τυχερη μου αυτη η φορα!!! Θα πεταχτω και σε ενα φαρμακειο να ρωτησω και για το φυλικο οξυ να το ξεκινησω αμεσα. Σ'ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια!! 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Gogo.m είπε:

Για χοριακη αυριο το πρωι κ ο Θεος μαζι μας, ας ειναι η τυχερη μου αυτη η φορα!!! Θα πεταχτω και σε ενα φαρμακειο να ρωτησω και για το φυλικο οξυ να το ξεκινησω αμεσα. Σ'ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια!! 

Χαρά μου! Έχεις δίκιο. Έχεις την χοριακη. Εγώ το έχω πάρει σίγουρο ότι είσαι. Χαχαχα. Μακάρι να μην πέφτω έξω! Με το καλό να μας πεις ευχάριστα νέα! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Χαρά μου! Έχεις δίκιο. Έχεις την χοριακη. Εγώ το έχω πάρει σίγουρο ότι είσαι. Χαχαχα. Μακάρι να μην πέφτω έξω! Με το καλό να μας πεις ευχάριστα νέα! 

Kαλημερα, δυστυχώς δεν έχω ευχάριστα νέα, η χοριακή μου βγήκε μηδενική.:(δεν ήμουν τυχερή αυτή την φορά!! Αλλά δεν το βάζω κάτω... ευχαριστώ πολύ όπως κι να'χει.. 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...