Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 said:

Πολυ πιθανό!! Πώς είσαι σήμερα;;

Δεν είδα πάλι καφέ. Από χτες δεν με πονάει τόσο το στήθος αλλά χτες αηδίαζα κάπως όταν έτρωγα ψαρόσουπα (αν και γενικά μ'αρέσει πολύ) και το βράδυ που μύρισα καπνό τσιγάρου ανακατεύτηκα. Σήμερα το πρωί έκανα τεστ αλλά τζίφος παρ' ολο που κάπως είναι το στομάχι μου και τώρα που πίνω καφέ. :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, berd είπε:

Δεν είδα πάλι καφέ. Από χτες δεν με πονάει τόσο το στήθος αλλά χτες αηδίαζα κάπως όταν έτρωγα ψαρόσουπα (αν και γενικά μ'αρέσει πολύ) και το βράδυ που μύρισα καπνό τσιγάρου ανακατεύτηκα. Σήμερα το πρωί έκανα τεστ αλλά τζίφος παρ' ολο που κάπως είναι το στομάχι μου και τώρα που πίνω καφέ. :(

Η περιοδος εχει εξελιχθει σε κοκκινο αιμα;

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη.. Και με την σειρά μου εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να αποκτήσουν ότι ποθούν..

Από εδώ και στο εξής θα με βλέπετε συχνά γιατί οι απορρίες μου θα είναι πολλές, οπότε ζητώ κατανόηση..:wub:

 

 

Καλύτερα να περιμένεις μέχρι την Παρασκευή να δεις αν θα σου έρθει (εύχομαι να μην σου έρθει και να είσαι έγκυος!!), αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να έχεις ένα πιο σίγουρο αποτέλεσμα? Κάνε υπομονή και όλα θα γίνουν.. Σου εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!

Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Συγχαρητήρια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, berd said:

Όχι δεν έχω καθόλου αίμα . Μόνο χτες είδα ελάχιστο καφέ.

 

Κάνε υπομονή τότε κ μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου.. Δεν χρειάζεται ούτε άγχος ούτε βιασύνη.. Σου εύχομαι θετικό αποτέλεσμα!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , berd είπε:

Όχι δεν έχω καθόλου αίμα . Μόνο χτες είδα ελάχιστο καφέ.

 

Σου έχει ξανασυμβεί αυτο; Πραγματικά κανε υπομονή!! Σε 4 μερες θα είχες περίοδο; Το ξέρω ότι σου φαίνονται 4 Χρόνια, αλλά μόνο τότε θα δεις ξεκάθαρο αποτέλεσμα!! Ξεχάσου με κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Sofiamarinos είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντησή σου.. Μιλησα και με τον γιατρο μου εχτες και μου είπε τα ιδια.. Μου ειπε να περιμενω να κανω τεστ και αν δεν ειναι θετικό και ερθει η ακατανομαστη παλι να παω να με τσεκάρει μολις καθαρίσω.. Παβτως θελω πολυ να είμαι γιατι ακυρωθηκε ο γαμος που θα γινόταν σε ενα μηνα και κατι λόγω κορονοϊου και τον μεταφεραμε για του χρόνου και θελω πολυ να κανω αυτο το δώρο στον Μαρίνο μου αλλα και στις οικογενειες μας.. Να κανουμε γαμο και βαφτιση την ιδια περίοδο.. Καθώς μενω εξωτερικο και ολη μου η οικογενεια ειναι Ελλάδα.. Και θα ερθουν που θα ερθουν για γαμο να ερθουν και για βαφτιση, μενα σμπάρο δυο τρυγόνια. 

Ε τότε κ να μην είσαι βάλτε βουρ μπροστά αυτό τον μήνα ,από την μέρα που θα τελειώσει η περίοδος σου μέχρι τουλάχιστον την 20η ημέρα του κύκλου σου περίπου μέρα παρά μέρα :-)

Μπορείς αν θες να κατεβάσεις κ κάποια εφαρμογή που δείχνει τις γόνιμες ημέρες κ τις μέρες του κύκλου ώστε να σε βοηθήσει πάνω κάτω ;)

ελπιζω βέβαια να είσαι ήδη!! Θα περιμένω νέα σου!!

5 ώρες πρίν, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα τεστ 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Βγήκε αρνητικό. Το στήθος μου τώρα δεν με πονάει αλλά μετά την ωορηξία είχα συμπτώματα και μάλιστα έντονα ( πονο στο στήθος, ανακατοσούρες, υγρά λευκά και διάφανα και τραβήγματα στη κοιλιά). Θα περιμένω μέχρι τη Παρασκευή να δω σίγουρα αλλά έχασα την αισιοδοξία μου. Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα να κάνει 2 μέρες πριν τεστ να βγει αρνητικό αλλά τελικά να είναι έγκυος;;

Εμένα!! Έκανα 2-3 μέρες πριν τη καθυστερήση κ μάλιστα πρώιμης ανίχνευσης τεστ κ βγήκε τοοοοοσο αχνό θετικό που άλλος θα το έβλεπε αρνητικό ..σκέψου κάτω από το φως μόνο φαίνοταν κ νόμιζα ότι το βλέπω επειδή το θέλω πολύ..έκανα κ τη μέρα της περιόδου κ ήταν  ακόμη πιο σκούρο κ με 2 μέρες καθυστέρηση θετικοτατο,!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα τεστ 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Βγήκε αρνητικό. Το στήθος μου τώρα δεν με πονάει αλλά μετά την ωορηξία είχα συμπτώματα και μάλιστα έντονα ( πονο στο στήθος, ανακατοσούρες, υγρά λευκά και διάφανα και τραβήγματα στη κοιλιά). Θα περιμένω μέχρι τη Παρασκευή να δω σίγουρα αλλά έχασα την αισιοδοξία μου. Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα να κάνει 2 μέρες πριν τεστ να βγει αρνητικό αλλά τελικά να είναι έγκυος;;

Καλησπέρα εγώ είμαι παράδειγμα . Είχα καθυστερημένη ωορρηξία δύο ημέρες ( την παρακολουθούσα με τεστακια) έκανα τεστ εγκυμοσύνης την ημέρα που σύμφωνα με εφαρμογή έπρεπε να  μου έρθει δηλαδή δύο μέρες πριν την περίοδο και μάλιστα πολύ ευαίσθητο και καλά . Αρνητικοτατο , το δεύτερο τεστ την ίδια ημέρα που θα μου ερχόταν η περίοδος πολύ  αχνό θετικό 

 Μην κάνεις τεστ νωρίτερα μπορεί να απογοητευτεις όσο ευαίσθητα και να λένε ότι είναι , καλή επιτυχία σου εύχομαι !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε τότε κ να μην είσαι βάλτε βουρ μπροστά αυτό τον μήνα ,από την μέρα που θα τελειώσει η περίοδος σου μέχρι τουλάχιστον την 20η ημέρα του κύκλου σου περίπου μέρα παρά μέρα :-)

Μπορείς αν θες να κατεβάσεις κ κάποια εφαρμογή που δείχνει τις γόνιμες ημέρες κ τις μέρες του κύκλου ώστε να σε βοηθήσει πάνω κάτω ;)

ελπιζω βέβαια να είσαι ήδη!! Θα περιμένω νέα σου!!

Εμένα!! Έκανα 2-3 μέρες πριν τη καθυστερήση κ μάλιστα πρώιμης ανίχνευσης τεστ κ βγήκε τοοοοοσο αχνό θετικό που άλλος θα το έβλεπε αρνητικό ..σκέψου κάτω από το φως μόνο φαίνοταν κ νόμιζα ότι το βλέπω επειδή το θέλω πολύ..έκανα κ τη μέρα της περιόδου κ ήταν  ακόμη πιο σκούρο κ με 2 μέρες καθυστέρηση θετικοτατο,!!

Σε ευχαριστω πολυυυυ.. Ναι ναι.. Εχω εφαρμογη που τωρα ομως αρχισα να την χρησιμοποιώ. Πριν την ειχα μονο για να σημειώνω περιόδους.. Τωρα ομως ελεγχω και σημειωνω τα παντα.. Χαχαχ... Ευχομαι και εγω σε ολες να δούμε αυτη την δευτερη γραμμουλα στο τεστακι μας.. Αλλα και να μην την δουμε δεν χαλασε και ο κοσμος.. Οι μηνες πολλοι.. ❤️ Υπομονη και δύναμη να εχουμε.. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Polly1 said:

Σου έχει ξανασυμβεί αυτο; Πραγματικά κανε υπομονή!! Σε 4 μερες θα είχες περίοδο; Το ξέρω ότι σου φαίνονται 4 Χρόνια, αλλά μόνο τότε θα δεις ξεκάθαρο αποτέλεσμα!! Ξεχάσου με κατι αλλο

Όχι δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο. Είδα στο εσώρουχό μου πολύ λίγο καφέ και άλλαξα αλλά μετά τίποτα άλλο. Έκανα ένα τεστ πρώιμο χτες δεν κρατήθηκα αλλά ήταν αρνητικό. Αύριο περιμένω περίοδο που μάλλον θα έρθει. Θα δούμε...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Βρε κορίτσια, με θετικό τεστ 5 εβδομάδων εγκυμοσύνης είδα πάλι σήμερα αχνά καφέ υγρά.. Όχι πολλά άλλα αρκετά για να λερώσουν την σερβιέτα.. Να ανυσυχησω? 

γεvικα στηv αρχη της εγκυμοσυvης μπορει vα εχεις καφε χωρις vα ειvαι κατι αvησυχιτικο ειδικα αv δεv ποvας. Βεβαια πρεπει vα μιλησεις με γιατρο εδω συvηθως διvουv προγεστεροvη κ συvηστουv πολυ ξεκουραση

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν πηγαίνεις σε κάποιο γυναικολόγο αλλά σε μαία οι οποίες σε ελέγχουν κ αναλαμβάνουν όλες τις εξετάσεις. Σε περίπτωση επιπλοκές αναλαμβάνει ο γιατρός γυναικολόγος. Μίλησα μαζί τους στο τηλ κ τους εξήγησα κ έχω ραντεβού για τον πρώτο υπερυχο στις 11.06, κ λέω μήπως να έρθω νωρίτερα να με δείτε κτλ κ μου λένε δεν χρειάζεται. Έχω ξεκινήσει τις βιταμίνες που μου είπαν αλλά ως εκεί. Μου φαίνεται θα ξανατηλεφωνησω.. 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Εδώ δεν πηγαίνεις σε κάποιο γυναικολόγο αλλά σε μαία οι οποίες σε ελέγχουν κ αναλαμβάνουν όλες τις εξετάσεις. Σε περίπτωση επιπλοκές αναλαμβάνει ο γιατρός γυναικολόγος. Μίλησα μαζί τους στο τηλ κ τους εξήγησα κ έχω ραντεβού για τον πρώτο υπερυχο στις 11.06, κ λέω μήπως να έρθω νωρίτερα να με δείτε κτλ κ μου λένε δεν χρειάζεται. Έχω ξεκινήσει τις βιταμίνες που μου είπαν αλλά ως εκεί. Μου φαίνεται θα ξανατηλεφωνησω.. 

τοσο vωρις κ εδω δεv σε βλεπουv γιατι η αληθεια ειvαι οτι πολυ πιθαvο vα μηv φαιvετε ακομα τιποτα. Απλα με καφε εκρισεις σου διvουv σταvταρ προγεστεροvη μεχρι vα περασει καμια εβδομαδα κ μπορουv vα σε δουv. το πιο αvησυχητικο ειvαι αv vιωσεις οποιοδηποτε ποvο πρεπει αμεσως vα ειδοποιησεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Βρε κορίτσια, με θετικό τεστ 5 εβδομάδων εγκυμοσύνης είδα πάλι σήμερα αχνά καφέ υγρά.. Όχι πολλά άλλα αρκετά για να λερώσουν την σερβιέτα.. Να ανυσυχησω? 

Συμφωνω με την Λίνα. Να παίρνεις προγεστερονη κ να ξεκουράζεσαι. Όλα καλά θα πανε

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους, μου είπαν όντως να μην ανησυχώ επίσης χθες το απόγευμα είχα κάτι πολύ μικρές ενοχλήσεις χαμηλά αλλά τίποτα έντονο απλά κάποιο τράβηγμα, δεν μου πρότειναν να πάρω κάτι άλλο εκτός από τις βιταμίνες οπότε προσοχή κ υπομονή 2 εβδομάδες.. 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ❤️


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...