Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Gogo.m είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Θα ηθελα την βοήθεια σας, πριν 10 μέρες είχαμε ελεύθερη επαφή με τον φίλο μου και μετά απο 3 ημέρες άρχισα να έχω πονους χαμηλά σαν της περιοδου, να νυσταζω (κοιμαμαι γυρω στης 10 ωρες την ημερα τωρα), πρισμενο στηθος, οταν διπλώνω τα ποδια μου σταυροποδι με ενοχλει κατω απο την κοιλια, συχνοουρια και κουραζομαι σχετικα εύκολα. Μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης? Περιμενω να αδιαθετισω γυρω στις 6 του Οκτώβρη. Πότε με συμβουλευεται να κανω τεστ ή εξεταση χοριακης? Εχω πολυ αγχος και δεν ξερω τι να κανω. Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο!! Σας ευχαριστώ πολύ!! 

καλυτερα να κανεις την ημερα που περιμενεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα ! Θα μπω κατευθείαν στο θέμα .. έχω κύκλο 30-34 μέρες και προσπαθώ για μωράκι εδώ και πολύ καιρό..τελευταία περίοδος στις 24/8 ..κάπου στα μέσα του κύκλου μου είχα καφέ υγρά ... 21/9 έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό.. 2 μέρες δλδ πριν από την περίοδο αν υποθέσουμε ότι αυτή τη φορά θα μου ερχόταν στις 31.. για δυο μέρες πάλι είχα καφέ υγρά απλά αυτή τη φορά δεν ήταν παχύρευστα όπως όταν είναι να μου έρθει περίοδος αλλά σαν βλεννες διαφανες-καφέ .. σήμερα είμαι στην 8η μέρα καθυστέρησης και φοβαμαι να ξανακάνω τεστ.. λέτε να υπάρχει κάποια πιθανότητα ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mariasalm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα ! Θα μπω κατευθείαν στο θέμα .. έχω κύκλο 30-34 μέρες και προσπαθώ για μωράκι εδώ και πολύ καιρό..τελευταία περίοδος στις 24/8 ..κάπου στα μέσα του κύκλου μου είχα καφέ υγρά ... 21/9 έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό.. 2 μέρες δλδ πριν από την περίοδο αν υποθέσουμε ότι αυτή τη φορά θα μου ερχόταν στις 31.. για δυο μέρες πάλι είχα καφέ υγρά απλά αυτή τη φορά δεν ήταν παχύρευστα όπως όταν είναι να μου έρθει περίοδος αλλά σαν βλεννες διαφανες-καφέ .. σήμερα είμαι στην 8η μέρα καθυστέρησης και φοβαμαι να ξανακάνω τεστ.. λέτε να υπάρχει κάποια πιθανότητα ;;;

8 μερες καθυστέρησης φυσικα και υπαρχει πιθανότητα. Ειχες ξανα τοσο μεγαλη καθυστερηση? Εγω θα ειχα ηδη παρει ενα τεστ. :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gogo.m είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Θα ηθελα την βοήθεια σας, πριν 10 μέρες είχαμε ελεύθερη επαφή με τον φίλο μου και μετά απο 3 ημέρες άρχισα να έχω πονους χαμηλά σαν της περιοδου, να νυσταζω (κοιμαμαι γυρω στης 10 ωρες την ημερα τωρα), πρισμενο στηθος, οταν διπλώνω τα ποδια μου σταυροποδι με ενοχλει κατω απο την κοιλια, συχνοουρια και κουραζομαι σχετικα εύκολα. Μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης? Περιμενω να αδιαθετισω γυρω στις 6 του Οκτώβρη. Πότε με συμβουλευεται να κανω τεστ ή εξεταση χοριακης? Εχω πολυ αγχος και δεν ξερω τι να κανω. Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο!! Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Και μένα μου κάνουν για συμπτώματα εγκυμοσύνης!!! :) Σίγουρα να περιμένεις μέχρι την πρώτη μέρα καθυστέρησης

πρίν από 27 λεπτά , Mariasalm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα ! Θα μπω κατευθείαν στο θέμα .. έχω κύκλο 30-34 μέρες και προσπαθώ για μωράκι εδώ και πολύ καιρό..τελευταία περίοδος στις 24/8 ..κάπου στα μέσα του κύκλου μου είχα καφέ υγρά ... 21/9 έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό.. 2 μέρες δλδ πριν από την περίοδο αν υποθέσουμε ότι αυτή τη φορά θα μου ερχόταν στις 31.. για δυο μέρες πάλι είχα καφέ υγρά απλά αυτή τη φορά δεν ήταν παχύρευστα όπως όταν είναι να μου έρθει περίοδος αλλά σαν βλεννες διαφανες-καφέ .. σήμερα είμαι στην 8η μέρα καθυστέρησης και φοβαμαι να ξανακάνω τεστ.. λέτε να υπάρχει κάποια πιθανότητα ;;;

Τώρα έχεις καθόλου καφέ;; Πάντως 8 μέρες καθυστέρησης δίνουν παααρα πολλές ελπίδες!!! Ειδικά αν έχεις σχεδόν σταθερό κύκλο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

8 μερες καθυστέρησης φυσικα και υπαρχει πιθανότητα. Ειχες ξανα τοσο μεγαλη καθυστερηση? Εγω θα ειχα ηδη παρει ενα τεστ. :)

Τόσο μεγάλη όχι ...απλά έχω κάνει τόσα τεστ και φοβαμαι...

1 hour ago, Pipito είπε:

Και μένα μου κάνουν για συμπτώματα εγκυμοσύνης!!! :) Σίγουρα να περιμένεις μέχρι την πρώτη μέρα καθυστέρησης

Τώρα έχεις καθόλου καφέ;; Πάντως 8 μέρες καθυστέρησης δίνουν παααρα πολλές ελπίδες!!! Ειδικά αν έχεις σχεδόν σταθερό κύκλο

Τώρα όχι δεν έχω... τίποτα ..ούτε στήθος με πονάει ούτε τίποτα,,,πφφφ λέτε να κάνω αύριο ένα!;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Mariasalm είπε:

Τόσο μεγάλη όχι ...απλά έχω κάνει τόσα τεστ και φοβαμαι...

Τώρα όχι δεν έχω... τίποτα ..ούτε στήθος με πονάει ούτε τίποτα,,,πφφφ λέτε να κάνω αύριο ένα!;

Γενικά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και το ότι δεν σε πονάει το στήθος σου δεν σημαίνει κάτι :) Εμένα με πονούσε 2 βδομάδες αλλά τελικά δεν ήμουν, μ αρέσει που ένιωθα και σιγουριά όσο περνούσαν οι μέρες. Γι αυτό πάρε ένα τεστ να το κάνεις. Καλύτερα διπλό!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

καλυτερα να κανεις την ημερα που περιμενεις

@vikib να κανω χοριακη εκεινη την μερα? 

2 ώρες πρίν, Pipito είπε:

Και μένα μου κάνουν για συμπτώματα εγκυμοσύνης!!! :) Σίγουρα να περιμένεις μέχρι την πρώτη μέρα καθυστέρησης

@Pipito μακαρι να ειναι όντως συμπτωματα κ να μην τα "φανταζομαι" επειδή το θελω πολυ. 

4 ώρες πρίν, giotitsa είπε:

@Gogo.mναι είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αυτά κοριτσάκι μου και πολύ μπορώ να πω μμμμμ τέλεια απλά είναι νωρίς για τεστ μην το κάνεις και δεν δείξει και στενάχωρηθεις άδικα περίμενε στις 3 μέρες καθυστέρηση αν θες να κάνεις χοριακη που θα δείξει στάνταρ αν δεν μπορείς και δεν έχεις υπομονή κάνε ένα τεστ μια μέρα πριν την καθυστέρηση όμως έτσι κοριτσάκι μου;; 

@giotitsa η αληθεια ειναι οτι σκεφτόμουν να κανω ενα τεστ αυριο αλλα δεν θέλω παλι να με παρει απο κατω. 

Υπαρχει κατι κοριτσια που πρεπει να προσεξω αυτες τις μερες?

Σας ευχαριστώ παρα πολυ για τις απαντησεις σας... 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Gogo.m είπε:

@vikib να κανω χοριακη εκεινη την μερα? 

@Pipito μακαρι να ειναι όντως συμπτωματα κ να μην τα "φανταζομαι" επειδή το θελω πολυ. 

@giotitsa η αληθεια ειναι οτι σκεφτόμουν να κανω ενα τεστ αυριο αλλα δεν θέλω παλι να με παρει απο κατω. 

Υπαρχει κατι κοριτσια που πρεπει να προσεξω αυτες τις μερες?

Σας ευχαριστώ παρα πολυ για τις απαντησεις σας... 

Καλό θα είναι να προσέχεις μόνο το βάρος τίποτα άλλο 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Gogo.m είπε:

@vikib να κανω χοριακη εκεινη την μερα? 

@Pipito μακαρι να ειναι όντως συμπτωματα κ να μην τα "φανταζομαι" επειδή το θελω πολυ. 

@giotitsa η αληθεια ειναι οτι σκεφτόμουν να κανω ενα τεστ αυριο αλλα δεν θέλω παλι να με παρει απο κατω. 

Υπαρχει κατι κοριτσια που πρεπει να προσεξω αυτες τις μερες?

Σας ευχαριστώ παρα πολυ για τις απαντησεις σας... 

αν δ αντεχεις καθολου σε κανα δυο μερες θα δειξει η χοριακη,περιπου 12μερες μετα την επαφη.αλλα επειδη μπορει η ωχρινικη να ειναι 16μερες ιδανικα κανε την ημερα που περιμενες περιοδο

 

4 ώρες πρίν, Mariasalm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα ! Θα μπω κατευθείαν στο θέμα .. έχω κύκλο 30-34 μέρες και προσπαθώ για μωράκι εδώ και πολύ καιρό..τελευταία περίοδος στις 24/8 ..κάπου στα μέσα του κύκλου μου είχα καφέ υγρά ... 21/9 έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό.. 2 μέρες δλδ πριν από την περίοδο αν υποθέσουμε ότι αυτή τη φορά θα μου ερχόταν στις 31.. για δυο μέρες πάλι είχα καφέ υγρά απλά αυτή τη φορά δεν ήταν παχύρευστα όπως όταν είναι να μου έρθει περίοδος αλλά σαν βλεννες διαφανες-καφέ .. σήμερα είμαι στην 8η μέρα καθυστέρησης και φοβαμαι να ξανακάνω τεστ.. λέτε να υπάρχει κάποια πιθανότητα ;;;

πως κρατιεσαι απορω..να κανεις μια χοριακη κ να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

αν δ αντεχεις καθολου σε κανα δυο μερες θα δειξει η χοριακη,περιπου 12μερες μετα την επαφη.αλλα επειδη μπορει η ωχρινικη να ειναι 16μερες ιδανικα κανε την ημερα που περιμενες περιοδο

 

πως κρατιεσαι απορω..να κανεις μια χοριακη κ να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου

Πήρα τεστ κορίτσια !! Αύριο πρωί πρωί θα το κάνω και θα σας πω τα νέα ...αχ μακάρι να πάνε όλα καλά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Gogo.m είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Θα ηθελα την βοήθεια σας, πριν 10 μέρες είχαμε ελεύθερη επαφή με τον φίλο μου και μετά απο 3 ημέρες άρχισα να έχω πονους χαμηλά σαν της περιοδου, να νυσταζω (κοιμαμαι γυρω στης 10 ωρες την ημερα τωρα), πρισμενο στηθος, οταν διπλώνω τα ποδια μου σταυροποδι με ενοχλει κατω απο την κοιλια, συχνοουρια και κουραζομαι σχετικα εύκολα. Μπορει να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης? Περιμενω να αδιαθετισω γυρω στις 6 του Οκτώβρη. Πότε με συμβουλευεται να κανω τεστ ή εξεταση χοριακης? Εχω πολυ αγχος και δεν ξερω τι να κανω. Συγγνωμη για το μεγάλο κείμενο!! Σας ευχαριστώ πολύ!! 

Κορίτσι μου τα συμπτώματα σου είναι σαν αυτά που είχα εγώ όταν ήμουν έγκυος. Μου είχαν ξεκινήσει 10 μέρες πριν την ημέρα που περίμενα περίοδο. Προσπάθησε να κρατηθείς μέχρι τουλάχιστον 1 μερα πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο. Πιστεύω ότι είσαι αλλά δεν θα φανεί ακόμα και είναι κρίμα να απογοητευτεις χωρίς λόγο. Να προσεχεις τα βάρη όσο μπορείς και κόψε αλκοόλ κάπνισμα και πολλούς καφέδες αν τα έχεις στην καθημερινότητα σου 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου τα συμπτώματα σου είναι σαν αυτά που είχα εγώ όταν ήμουν έγκυος. Μου είχαν ξεκινήσει 10 μέρες πριν την ημέρα που περίμενα περίοδο. Προσπάθησε να κρατηθείς μέχρι τουλάχιστον 1 μερα πριν την (μη) αναμενόμενη περίοδο. Πιστεύω ότι είσαι αλλά δεν θα φανεί ακόμα και είναι κρίμα να απογοητευτεις χωρίς λόγο. Να προσεχεις τα βάρη όσο μπορείς και κόψε αλκοόλ κάπνισμα και πολλούς καφέδες αν τα έχεις στην καθημερινότητα σου 

@Τονι@ Καλημέρα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου. Κάπνισμα κ αλκοόλ δεν είναι στην καθημερινότητα μου αλλά ο καφές είναι. Προμηθεύτηκα όμως ντεκαφεινε που ευελπιστώ να μην έχω πρόβλημα. 

Αύριο σκέφτομαι κορίτσια να πάω για xοριακή. Δεν αντέχω άλλο στην αναμονή. Το ξέρω ότι με καταλαβαίνεται!! 

14 ώρες πρίν, Mariasalm είπε:

Πήρα τεστ κορίτσια !! Αύριο πρωί πρωί θα το κάνω και θα σας πω τα νέα ...αχ μακάρι να πάνε όλα καλά !

Καλημέρα @Mariasalm, ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gogo.m είπε:

@Τονι@ Καλημέρα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου. Κάπνισμα κ αλκοόλ δεν είναι στην καθημερινότητα μου αλλά ο καφές είναι. Προμηθεύτηκα όμως ντεκαφεινε που ευελπιστώ να μην έχω πρόβλημα. 

Αύριο σκέφτομαι κορίτσια να πάω για μοριακή. Δεν αντέχω άλλο στην αναμονή. Το ξέρω ότι με καταλαβαίνεται!! 

Καλημέρα @Mariasalm, ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.. 

Δεν. Ξέρω τι είναι αυτή η εξέταση αλλά εύχομαι ένα πολύ θετικό αποτέλεσμα. Μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις να χαρούμε κι εμείς. 

Για τον ντεκαφεινε κάποιοι γιατροί είναι υπέρ και κάποιοι κατά. Εγώ από τους 3 που έπινα στην εγκυμοσύνη η γιατρός μου είπε να πίνω έναν ελαφρύ και καλύτερα ελληνικό. Θα σου πει ο γιατρός σου τι θεωρεί καλύτερο. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...