Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Έχω πάρει το predictor early και σκεφτομαι να το κάνω αύριο το πρωί 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο δηλαδή για να σταματήσει η αγωνία μου και κυρίως γιατί πριν κάτι μήνες είχα χαμηλό φυλλικό οξύ και μου είχε δώσει συμπλήρωμα ο γιατρός. Ανησυχώ γι αυτό γιατί έχω διαβάσει οτι είναι σημαντικό για το έμβρυο από νωρίς. Λέτε να δείξει το τεστ είναι έγκυρο όπως λέει ή να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, berd είπε:

Έχω πάρει το predictor early και σκεφτομαι να το κάνω αύριο το πρωί 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο δηλαδή για να σταματήσει η αγωνία μου και κυρίως γιατί πριν κάτι μήνες είχα χαμηλό φυλλικό οξύ και μου είχε δώσει συμπλήρωμα ο γιατρός. Ανησυχώ γι αυτό γιατί έχω διαβάσει οτι είναι σημαντικό για το έμβρυο από νωρίς. Λέτε να δείξει το τεστ είναι έγκυρο όπως λέει ή να περιμένω;

Καλύτερα αν αντέχεις να το κάνεις έστω 2 μέρες πριν την περίοδο, γιατί εγω είχα κάνει νωρίς όπως εσυ και ενώ  έλεγε 5 ημέρες πριν βγήκε αρνητικό και απογοητευτικα, περίμενα να έρθει η περίοδος, και όταν δεν ήρθε έκανα χοριακή και τελικά ήμουν έγκυος... Οπότε τζάμπα η στεναχώρια. Εκτός και αν έχεις 2. Τότε Κάνε το ενα και εχεις το άλλο για την καθυστέρηση!!! Καλή επιτυχία μακάρι να δεις ενα θετικό τεστ!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Έχω πάρει το predictor early και σκεφτομαι να το κάνω αύριο το πρωί 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο δηλαδή για να σταματήσει η αγωνία μου και κυρίως γιατί πριν κάτι μήνες είχα χαμηλό φυλλικό οξύ και μου είχε δώσει συμπλήρωμα ο γιατρός. Ανησυχώ γι αυτό γιατί έχω διαβάσει οτι είναι σημαντικό για το έμβρυο από νωρίς. Λέτε να δείξει το τεστ είναι έγκυρο όπως λέει ή να περιμένω;

Καλησπέρα κοριτσι,εύχομαι ότι καλύτερο!!

1. Τα συμπτώματα ναι είναι πολύ πιθανόν να τα έχεις από τόσο νωρίς(εγώ είχα πρησμένο στήθος,πόνους περιόδου, πρήξιμο κ απέχθεια για το αγαπημένο μου γλυκό..)

2. Κάνε το τεστ να σου φύγει αν κ παίζει όπως είπε κ το κορίτσι από πάνω να είσαι κ να μη φανεί γτ δε θα έχει παραχθεί ακόμη πολύ ορμόνη εγκυμοσυνης στο σώμα σου..εγώ το είχα κάνει 4-5 μέρες πριν τη περίοδο κ ήταν τοοοοοσο άχνη θετική η γραμμή που νόμιζα πως δεν βλέπω καλά..φαινοταν κάτω από το φως σκέψου..έκανα 2 μέρες μετά κ ήταν θετικοτατο;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κορίτσια. Αποφάσισα να κάνω το τεστ τη Κυριακή αν θα έχω 2 μέρες καθυστέρηση. Έχω το μνημόσυνο της μητέρας μου το Σάββατο και δεν είμαι σε καλή ψυχολογία. Δεν θέλω να βγει αρνητικό και να πέσω κι άλλο. Θα αφήσω τις μέρες αυτές να περάσουν ελπίζοντας να μη μου έρθει η περίοδος. Σήμερα πάντως δεν με πονάει το στήθος μου τόσο όσο τις προηγούμενες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κορίτσια. Αποφάσισα να κάνω το τεστ τη Κυριακή αν θα έχω 2 μέρες καθυστέρηση. Έχω το μνημόσυνο της μητέρας μου το Σάββατο και δεν είμαι σε καλή ψυχολογία. Δεν θέλω να βγει αρνητικό και να πέσω κι άλλο. Θα αφήσω τις μέρες αυτές να περάσουν ελπίζοντας να μη μου έρθει η περίοδος. Σήμερα πάντως δεν με πονάει το στήθος μου τόσο όσο τις προηγούμενες.

Καλύτερα γλυκιά μου,περίμενε μέχρι την Κυριακή!Κ εγώ έτσι έκανα ,μια φορά π δεν υπήρχε κ λόγος έκανα 3 τεστ πριν την καθυστερηση κ είχα απογοητευτεί κ μετά είπα στον εαυτό μου ότι αυυο είναι λάθος κ όσο κ αν πιέστηκα έκανα με 2 ημέρες καθυστερηση μετά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marialena123 said:

Καλύτερα γλυκιά μου,περίμενε μέχρι την Κυριακή!Κ εγώ έτσι έκανα ,μια φορά π δεν υπήρχε κ λόγος έκανα 3 τεστ πριν την καθυστερηση κ είχα απογοητευτεί κ μετά είπα στον εαυτό μου ότι αυυο είναι λάθος κ όσο κ αν πιέστηκα έκανα με 2 ημέρες καθυστερηση μετά.

 

Ναι σ' ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Κ εγώ καινούργια είμαι στο φόρουμ κ διαβάζω αρκετά θέματα που με αφορούν, και πραγματικά μπράβο σας για την στήριξη και το κουράγιο.

Εγώ με τον φίλο μου είμαστε μαζί 5 χρόνια και τους τελευταίους μήνες αποφασίσαμε ότι θα ήταν ωραίο να έχουμε ένα μικρούλι, οπότε δεν χρισημοποιούμε προφυλάξεις, σήμερα είναι η 5η μέρα καθυστέρησης και χθες είδα πολύ λίγο καγέ υγρό και υπέθεσα ότι μου ήρθε τελικά η περίοδος και φόρεσα σερβιέτα αλλά σήμερα το μόνο που είδα στην σερβιέτα ήταν κάποια υπόλευκα υγρά, ότε ροζ ούτε τίποτα και στο σκούπισμα δεν φαίνεται κάτι. Αλλά δεν έχω για παράδειγμα στήθος που να με πονάει ή αναγούλες ή δυσκοιλιότητα, το μόνο που έχω είναι συχνοουρία και λίγο ξηρό στόμα, αα και πεινάω πολύ, οπότε δεν ξέρω κατα πόσο τα συμπτώματα είναι καθοριστικά. Αλλά σέφτηκα σήμερα μόλις σχολάσω να πάω να κάνω ένα τεστ. Τι λέτε ρε κορίτσια εσείς με την εμπειρία σας? Υπάρχει περίπτωση?


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleanna_mar said:

Καλημέρα κορίτσια,

Κ εγώ καινούργια είμαι στο φόρουμ κ διαβάζω αρκετά θέματα που με αφορούν, και πραγματικά μπράβο σας για την στήριξη και το κουράγιο.

Εγώ με τον φίλο μου είμαστε μαζί 5 χρόνια και τους τελευταίους μήνες αποφασίσαμε ότι θα ήταν ωραίο να έχουμε ένα μικρούλι, οπότε δεν χρισημοποιούμε προφυλάξεις, σήμερα είναι η 5η μέρα καθυστέρησης και χθες είδα πολύ λίγο καγέ υγρό και υπέθεσα ότι μου ήρθε τελικά η περίοδος και φόρεσα σερβιέτα αλλά σήμερα το μόνο που είδα στην σερβιέτα ήταν κάποια υπόλευκα υγρά, ότε ροζ ούτε τίποτα και στο σκούπισμα δεν φαίνεται κάτι. Αλλά δεν έχω για παράδειγμα στήθος που να με πονάει ή αναγούλες ή δυσκοιλιότητα, το μόνο που έχω είναι συχνοουρία και λίγο ξηρό στόμα, αα και πεινάω πολύ, οπότε δεν ξέρω κατα πόσο τα συμπτώματα είναι καθοριστικά. Αλλά σέφτηκα σήμερα μόλις σχολάσω να πάω να κάνω ένα τεστ. Τι λέτε ρε κορίτσια εσείς με την εμπειρία σας? Υπάρχει περίπτωση?

Γενικά έχεις σταθερό κύκλο;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleanna_mar είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Κ εγώ καινούργια είμαι στο φόρουμ κ διαβάζω αρκετά θέματα που με αφορούν, και πραγματικά μπράβο σας για την στήριξη και το κουράγιο.

Εγώ με τον φίλο μου είμαστε μαζί 5 χρόνια και τους τελευταίους μήνες αποφασίσαμε ότι θα ήταν ωραίο να έχουμε ένα μικρούλι, οπότε δεν χρισημοποιούμε προφυλάξεις, σήμερα είναι η 5η μέρα καθυστέρησης και χθες είδα πολύ λίγο καγέ υγρό και υπέθεσα ότι μου ήρθε τελικά η περίοδος και φόρεσα σερβιέτα αλλά σήμερα το μόνο που είδα στην σερβιέτα ήταν κάποια υπόλευκα υγρά, ότε ροζ ούτε τίποτα και στο σκούπισμα δεν φαίνεται κάτι. Αλλά δεν έχω για παράδειγμα στήθος που να με πονάει ή αναγούλες ή δυσκοιλιότητα, το μόνο που έχω είναι συχνοουρία και λίγο ξηρό στόμα, αα και πεινάω πολύ, οπότε δεν ξέρω κατα πόσο τα συμπτώματα είναι καθοριστικά. Αλλά σέφτηκα σήμερα μόλις σχολάσω να πάω να κάνω ένα τεστ. Τι λέτε ρε κορίτσια εσείς με την εμπειρία σας? Υπάρχει περίπτωση?

Με 5 μέρες καθυστέρηση να πάρεις οπωσδήποτε ένα τεστ και να το κανεις άμεσα! Δεν χρειάζεται να έχεις συμπτώματα για να είσαι έγκυος! Και φυσικά υπάρχει περίπτωση να είσαι με μεγάλες πιθανότητες κιόλας εφόσον έχεις και σταθερό κύκλο! Μην το αφήσεις άλλο να το κάνεις σήμερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blonde said:

Με 5 μέρες καθυστέρηση να πάρεις οπωσδήποτε ένα τεστ και να το κανεις άμεσα! Δεν χρειάζεται να έχεις συμπτώματα για να είσαι έγκυος! Και φυσικά υπάρχει περίπτωση να είσαι με μεγάλες πιθανότητες κιόλας εφόσον έχεις και σταθερό κύκλο! Μην το αφήσεις άλλο να το κάνεις σήμερα! 

Συμφωνώ. Να κάνεις το τεστ και σίγουρα θα δείξει με 5 μέρες καθυστέρηση. 

 

Just now, berd said:

Συμφωνώ. Να κάνεις το τεστ και σίγουρα θα δείξει με 5 μέρες καθυστέρηση. 

 

Εμένα με έχει φάει η αγωνία. Τη Παρασκευή περιμένω περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Το συζήτησα με το αγόρι μου και μου λέει μην το σκέφτεσαι αν είναι να έρθει θα έρθει, αλλά εγώ δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Απλά είμαστε εξωτερικό και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο της χωριακής εδώ.. Οπότε πάω παίρνω τεστ και το κάνω σήμερα.. Θα ανεβάσω το αποτέλεσμα!

Ευχαριστώ πολύ!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleanna_mar είπε:

Το συζήτησα με το αγόρι μου και μου λέει μην το σκέφτεσαι αν είναι να έρθει θα έρθει, αλλά εγώ δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Απλά είμαστε εξωτερικό και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο της χωριακής εδώ.. Οπότε πάω παίρνω τεστ και το κάνω σήμερα.. Θα ανεβάσω το αποτέλεσμα!

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν ξέρω πως λειτουργούν στο εξωτερικό να σου πω αλλά όταν υπάρχουν προσπάθειες έγκυμοσυνης δεν είναι να το αφήνεις στην τύχη του χρειάζεται επίβλεψη! Να κάνεις το τεστ εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που θέλεις!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleanna_mar said:

Το συζήτησα με το αγόρι μου και μου λέει μην το σκέφτεσαι αν είναι να έρθει θα έρθει, αλλά εγώ δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Απλά είμαστε εξωτερικό και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο της χωριακής εδώ.. Οπότε πάω παίρνω τεστ και το κάνω σήμερα.. Θα ανεβάσω το αποτέλεσμα!

Ευχαριστώ πολύ!

Εύχομαι να βγει θετικό και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη μέχρι τέλους

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Συμφωνώ. Να κάνεις το τεστ και σίγουρα θα δείξει με 5 μέρες καθυστέρηση. 

 

Εμένα με έχει φάει η αγωνία. Τη Παρασκευή περιμένω περίοδο.

Υπομονή λίγες μέρες είναι...προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα...!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...