Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Οι οδηγίες δεν δείχνουν κάτι το ενδιάμεσο οπως αυτό που βγήκε σε μένα. Φαίνεται μόνο περιγραμμα + η κάθετος ενώ το πλυν φαίνεται ξεκάθαρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Karouzel είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Οι οδηγίες δεν δείχνουν κάτι το ενδιάμεσο οπως αυτό που βγήκε σε μένα. Φαίνεται μόνο περιγραμμα + η κάθετος ενώ το πλυν φαίνεται ξεκάθαρα. 

Κατάλαβα κορίτσι μου! Έχει 2ο για να επαναλάβεις? Αλλιώς μάλλον μια χοριακη θα σου λύσει την απορία τσακ μπαμ. 

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω εμένα το τεστακι μου ήταν θετικό με 2 παραθυράκια. 1ο η γραμμή ελέγχου, αν έκανες δλδ σωστά το τεστ. 2ο το αποτέλεσμα. + η οριζόντια γραμμή ξεκάθαρη η κάθετη αχνη. Τελικά η χοριακη έλυσε το "μυστήριο" 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Karouzel είπε:

Καλησπέρα σας. Έχω κάνει το τεστ clear blue to ψηφιακό με δείκτη σύλληψης, 4 μέρες πριν την περίοδο και σχηματίστηκε ενα πλυν καθαρό και μια κάθετη αχνή. Ξέρει κάποια κοπέλα τι σημαίνει αυτό? 

Κορίτσι μου είσαι 4 μέρες πριν την περίοδο είναι λογικό να σου βγει αχνό το τεστ!! Λογικά είσαι έγκυος!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Karouzel είπε:

Εχω αυτό που έκανες και εσύ απο τι κατάλαβα. Clear blue γρήγορης ανίχνευσης. Πότε μπορω να το κάνω αυτό? 

 

Αυτό που λέει πάνω "αποτέλεσμα σε 1 λεπτό" σωστά? 

Απο την 1η μέρα που περιμένεις την περίοδο.

Εσύ όμως είσαι 4 μέρες πριν σωστά? Αρα μια χοριακη ή ένα clear blue πρωιμή ανίχνευση (λέει ότι δείχνει αποτέλεσμα 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) 

Υ.Γ. στην χοριακη σε ένα τηλέφωνο που είχα κάνει σε ένα κέντρο (για μια φίλη όμως όχι για εμένα) μας είχαν πει να περιμένουμε την 1η μέρα καθυστέρησης. (Η φιλη τελικά δεν ήταν έγκυος βέβαια και δν είχε κάνει και τεστ απλά είχε αγχωθεί τόσο που ούτε τηλ δεν ήθελε να πάρει να ρωτήσει μόνη της) 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλες σας! Μπαίνω απευθείας στο θέμα. Ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον αντρα μου για μωράκι. Ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 25 μέρες. Αδιαθετησα στις 2/5/2020 και είχαμε ελεύθερες επαφές στις 10-11-12/5. Υπολογίζω ότι η ημέρα ωορρηξίας ήταν 12 με 13/5. Αυτό που με παραξενευει είναι ότι εδώ και 3 μέρες νιώθω πόνους στην αριστερη μεριά (ωοθήκη) και σουβλιες σαν πόνους περιόδου! Είναι δυνατόν, αν έχει γίνει σύλληψη να έχουν εμφανιστεί συμπτώματα εγκυμοσύνης από τόσο νωρίς; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki® είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! Μπαίνω απευθείας στο θέμα. Ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον αντρα μου για μωράκι. Ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 25 μέρες. Αδιαθετησα στις 2/5/2020 και είχαμε ελεύθερες επαφές στις 10-11-12/5. Υπολογίζω ότι η ημέρα ωορρηξίας ήταν 12 με 13/5. Αυτό που με παραξενευει είναι ότι εδώ και 3 μέρες νιώθω πόνους στην αριστερη μεριά (ωοθήκη) και σουβλιες σαν πόνους περιόδου! Είναι δυνατόν, αν έχει γίνει σύλληψη να έχουν εμφανιστεί συμπτώματα εγκυμοσύνης από τόσο νωρίς; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

δυσκολο vα εχουv εμφαvιστει τοσο vωρις συμπτωματα. Κ αv ο κυκλος σου ειvαι 25 μερες θα πρεπει οι επαφες σου vα ειvαι πιο vωρις το πιο πιθαvο ωορηξια vα καvεις γυρω στηv 10η μερα μπορει κ πιο vωρις 9η πχ. θα υπολογιζεις απο τηv ημερα που σου ερχετε περιοδος 12- 14 μερες πισω. Γεvικα επειδη εχεις μικρο κυκλο οι επαφες σου vα ξεκιvαvε αμεσως μολις κοπει το αιμα στο λεω γιατι κ εγω μικρο κυκλο εχω εκει 24-25 μερες κ το γιο μου τοv επιασα 8η μερα επιβεβαιωμεvη ωορηξια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλα μου,όπως είπε κ η κοπέλα πιο πάνω καλό είναι αφού έχεις τόσο μικρό κύκλο να ξεκινάς τις προσπάθειες με το που σου τελειώνει η περίοδος για να πιάνεις την ωορρηξία αλλά κ τις προηγούμενες μέρες που είναι κι αυτές αρκετά γόνιμες.εγω σε αυτήν την εγκυμοσύνη που είχα μικρούς κύκλους (λόγω θηλασμού) 25-26 ημερών,έμεινα έγκυος τελευταία μέρα περιόδου,6η μέρα δλδ.τωρα για τα συμπτώματα που λες είναι λίγο νωρίς η αλήθεια είναι,τα πονακια που λες στην αριστερή ωοθήκη μπορεί να υποδηλώνουν ότι από εκείνη την ωοθήκη έγινε η ωορρηξία.εγω πολύ συχνά έχω πόνους είτε στην μια ,είτε στην άλλη κ έχει επιβεβαιωθεί με υπέρηχο ότι είναι η ωορρηξία των προηγούμενων ημερών.σου εύχομαι να είσαι έγκυος,κι αν όχι,να σου έρθει σύντομα!!:x

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σόρρυ που θα διαφωνήσω με τα κορίτσια, αλλά οι μέρες που ήρθες σε επαφή μου φαίνεται ότι είναι οι γόνιμες σου, σε 25αρη κύκλο 10η 11η μερα δεν είναι; Οι μέρες που λες αυτες είναι. Και λογικά 6 μέρες μετα ο πόνος που νιώθεις μπορεί να είναι η εμφύτευση, μπορεί όμως να είναι και συμπτώματα της περιόδου σου που έρχεται.... Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος μια βδομάδα πριν είχα ετσι δυνατό πόνο στην δεξιά πλευρά μονο. Μακάρι αν το θες πολύ να είσαι. Κράτα και μερικές επιφυλάξεις μην απογοητευτείς. Αυτο που εχω καταλάβεις είναι ότι πιο καλό για την δική σου ηρεμία είναι να μην κοιτάς συμπτώματα όσο μπορείς. Να περιμένεις την καθυστέρηση, αν αντέχεις φυσικά!!!! Καλή επιτυχία!! Αλλά όπως σου είπαν να προσπαθείς γενικά όλες τις μέρες και όχι μόνο αυτες που εμπειρικά λέμε γόνιμες γιατί η ωορρηξία η δική σου μπορεί να γίνεται άλλες μέρες.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καινούργια εδώ και εύχομαι σε όλες να συμβεί το πολυπόθητο γεγονός.

Έχω σταθερό κύκλο (26ημερών) και κάναμε προσπάθειες με τον άντρα μου 3 φορές (ανά 2 μέρες) πριν την ωορηξία, την ίδια μέρα και μετά από 2 μέρες. Τα υγρά δεν έχουν σταματήσει λευκά και διάφανα, είχα κάτι τσιμπήματα στη κοιλιά ειδικά μετά την ωορηξία, με πονάει το στήθος μου και είναι πρησμένο και κάποιες μέρες νιώθω ναυτία χωρίς να κάνω εμετό. Σε 5 ημέρες περιμένω περίοδο. Λέτε να είμαι έγκυος; Ήταν ο 2ος πιο εντατικός μήνας προσπαθειών.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καινούργια εδώ και εύχομαι σε όλες να συμβεί το πολυπόθητο γεγονός.

Έχω σταθερό κύκλο (26ημερών) και κάναμε προσπάθειες με τον άντρα μου 3 φορές (ανά 2 μέρες) πριν την ωορηξία, την ίδια μέρα και μετά από 2 μέρες. Τα υγρά δεν έχουν σταματήσει λευκά και διάφανα, είχα κάτι τσιμπήματα στη κοιλιά ειδικά μετά την ωορηξία, με πονάει το στήθος μου και είναι πρησμένο και κάποιες μέρες νιώθω ναυτία χωρίς να κάνω εμετό. Σε 5 ημέρες περιμένω περίοδο. Λέτε να είμαι έγκυος; Ήταν ο 2ος πιο εντατικός μήνας προσπαθειών.

 

 

Καλημέρα! Πολυ πιθανό να είσαι! Αυξάνεις τις πιθανότητες για σύλληψη αν οι επαφές γίνονται μερα πάρα μερα και αν ξέρεις ακριβώς τη μέρα της ωορρηξίας εννοείται και την ίδια και την επόμενη!!Εγω είχα σταθερό κυκλο κι είχα πάρει και τεστ ωορρηξίας για να σιγουρευτώ. Όταν το τεστ βγει θετικό σε 24 ώρες ξεκινά η ωορρηξία!! Καταλαβαίνεις ότι αυτό το διήμερο δε θα βγεις από το σπιτι!!! Χαχαχα!!Με το καλο!! Καλά αποτελέσματα! Και κρατήσου να κάνεις το τεστ εστω τη μέρα που περιμένεις περίοδο και όχι νωρίτερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα! Πολυ πιθανό να είσαι! Αυξάνεις τις πιθανότητες για σύλληψη αν οι επαφές γίνονται μερα πάρα μερα και αν ξέρεις ακριβώς τη μέρα της ωορρηξίας εννοείται και την ίδια και την επόμενη!!Εγω είχα σταθερό κυκλο κι είχα πάρει και τεστ ωορρηξίας για να σιγουρευτώ. Όταν το τεστ βγει θετικό σε 24 ώρες ξεκινά η ωορρηξία!! Καταλαβαίνεις ότι αυτό το διήμερο δε θα βγεις από το σπιτι!!! Χαχαχα!!Με το καλο!! Καλά αποτελέσματα! Και κρατήσου να κάνεις το τεστ εστω τη μέρα που περιμένεις περίοδο και όχι νωρίτερα 

Ευχαριστώ πολύ.Μακάρι! Η αλήθεια είναι οτι περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες για να κάνω το τεστ. Το έχω πάρει.χαχαχαχχα

 

Απλά αναρωτιόμουν. Είναι δυνατόν να ξεκινούν τα συμπτώματα τόσο νωρίς;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vasiliki® είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! Μπαίνω απευθείας στο θέμα. Ξεκινήσαμε προσπάθειες με τον αντρα μου για μωράκι. Ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 25 μέρες. Αδιαθετησα στις 2/5/2020 και είχαμε ελεύθερες επαφές στις 10-11-12/5. Υπολογίζω ότι η ημέρα ωορρηξίας ήταν 12 με 13/5. Αυτό που με παραξενευει είναι ότι εδώ και 3 μέρες νιώθω πόνους στην αριστερη μεριά (ωοθήκη) και σουβλιες σαν πόνους περιόδου! Είναι δυνατόν, αν έχει γίνει σύλληψη να έχουν εμφανιστεί συμπτώματα εγκυμοσύνης από τόσο νωρίς; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Καλημερα γλυκιά μου,

Εγω είχα συμπτωματα 1 εβδομάδα πριν την καθυστερηση!

Ειχα ναυτία για 2 ημέρες και μεταλλική γεύση ,σαν να είχα κέρματα στο στόμα μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Ευχαριστώ πολύ.Μακάρι! Η αλήθεια είναι οτι περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες για να κάνω το τεστ. Το έχω πάρει.χαχαχαχχα

 

Απλά αναρωτιόμουν. Είναι δυνατόν να ξεκινούν τα συμπτώματα τόσο νωρίς;

Ναι, είναι δυνατόν! Εγω ήμουν και πολυ πρησμενη Γενικά! Δε χωρούσε σε στενά ρουχα!! Εννοείται ότι θα εχεις ετοιμα τα τεστ!! Χαχαχα!! Και αίμα να δεις (καφε) αν δεν εξελιχθεί σε περίοδο (έντονο κοκκινο) παλι να κάνεις το τεστ, διότι θα πρόκειται για αίμα εμφύτευσης! Να περάσουν οι μερες και να μας πεις!! Αλλα ακομη και αν δεν είσαι, το καλοκαιράκι είναι μπροστά  σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...