Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Blonde said:

Υπομονή λίγες μέρες είναι...προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα...!! 

Κορίτσια είδα λίγο σχεδόν ελάχιστο καφέ στο εσώρουχο 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.Λέτε να είναι αίμα εμφύτευσης;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακάρι κορίτσια, θα είναι ένα πολύ χαρούμενο νέο!

Κ πραγματικά εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να μπορέσουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους ένα μικρούλι.!

Αλλά καμία δεν πρέπει να χάνει την υπομονή και την δύναμη της, μία συνάδελφος μου 29 ετών, παντρεμένη πήγε για τον ετήσιο έλεγχο της και της είπαν οι γιατροί ότι είναι αδύνατον να μείνει έγκυος φυσιολογικά κ πολύ δύσκολο με τεχνητή γονιμοποίηση, εκείνη αφού της είπαν ότι δεν θα μπορέσει να κάνει παιδί το ήθελε όλο κ περισσότερο κ για 1,5 χρόνο έτερχε σε κλινικές με γιατρούς κ δοκίμαζε ότι φάρμακα κ τεχνικές υπήρχαν, δεν είδε αποτέλεσμα και σταμάτησαν με τον άντρα της, όλο αυτό όμως προκάλεσε ρίξη στην σχέση τους και χώρισαν. Μετά τον χωρισμό είναι με κάποιον άλλον και έμαθα την προηγούμενη εβδομάδα ότι είναι έγκυος 3 μηνών ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!! Πραγματικά δεν το πίστευα, αλλά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου.

Σόρυ για το οφφ τόπικ, αλλά είναι ωραίο να δίνεις δύναμη!

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Μακάρι κορίτσια, θα είναι ένα πολύ χαρούμενο νέο!

Κ πραγματικά εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να μπορέσουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους ένα μικρούλι.!

Αλλά καμία δεν πρέπει να χάνει την υπομονή και την δύναμη της, μία συνάδελφος μου 29 ετών, παντρεμένη πήγε για τον ετήσιο έλεγχο της και της είπαν οι γιατροί ότι είναι αδύνατον να μείνει έγκυος φυσιολογικά κ πολύ δύσκολο με τεχνητή γονιμοποίηση, εκείνη αφού της είπαν ότι δεν θα μπορέσει να κάνει παιδί το ήθελε όλο κ περισσότερο κ για 1,5 χρόνο έτερχε σε κλινικές με γιατρούς κ δοκίμαζε ότι φάρμακα κ τεχνικές υπήρχαν, δεν είδε αποτέλεσμα και σταμάτησαν με τον άντρα της, όλο αυτό όμως προκάλεσε ρίξη στην σχέση τους και χώρισαν. Μετά τον χωρισμό είναι με κάποιον άλλον και έμαθα την προηγούμενη εβδομάδα ότι είναι έγκυος 3 μηνών ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!! Πραγματικά δεν το πίστευα, αλλά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου.

Σόρυ για το οφφ τόπικ, αλλά είναι ωραίο να δίνεις δύναμη!

Φυσικά και παίζει μεγάλο ρόλο ποιον έχεις δίπλα σου! Σε ένα τόσο σημαντικό θέμα θέλει ανθρώπους ενωμένους!! Η ψυχολογία είναι το παν!! Να της πάνε όλα καλά και να κρατήσει το μωράκι της στα χέρια της μαζί με τον άντρα της !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Φυσικά και παίζει μεγάλο ρόλο ποιον έχεις δίπλα σου! Σε ένα τόσο σημαντικό θέμα θέλει ανθρώπους ενωμένους!! Η ψυχολογία είναι το παν!! Να της πάνε όλα καλά και να κρατήσει το μωράκι της στα χέρια της μαζί με τον άντρα της !! 

Αυτό που μου είπε εκείνη είναι ότι ένιωσε να έχει συμβεί ένα θαύμα! Οπότε δεν τα παρατάμε ποτέ!

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Αυτό που μου είπε εκείνη είναι ότι ένιωσε να έχει συμβεί ένα θαύμα! Οπότε δεν τα παρατάμε ποτέ!

Καλή επιτυχία με το τεστ σου κορίτσι,από τη στιγμή που κάνετε χωρίς προφυλάξεις έρωτα πάντα υπάρχει η πιθανότητα να είσαι κ στο εύχομαι :-)

Μη βασίζεται κ μη ψάχνεις(οσο κ να το θες,το έχω ζήσει) σε σύμπτωματα γτ 1.δεν έχουν όλες οι γυναίκες και 2. Σίγουρα δεν έχουμε όλες τα ίδια οπότε πάντα θα σε μπερδεύουν..μπορεί να είχες πχ δυσκοιλιότητα κ εγώ δεν είχα ποτέ..μπορεί εγώ να είχα όρεξη μόνο για γλυκά κ εσένα να σου μύριζαν..πάντα είναι διαφορετικά..

Πες μας το αποτέλεσμα με το καλο:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έκανα ένα ηλεκτρονικό τεστ κ είμαι 5 εβδομάδων.. Δεν φαντάζεστε την χαρά... Βέβαια έχω κλείσει σε 2 εβδομάδες ραντεβού για υπερυχο και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια έκανα ένα ηλεκτρονικό τεστ κ είμαι 5 εβδομάδων.. Δεν φαντάζεστε την χαρά... Βέβαια έχω κλείσει σε 2 εβδομάδες ραντεβού για υπερυχο και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Συγχαρητήρια κοριτσάρα!!!!!!

Με το καλό λοιπόν κ προσοχή τώρα :-) τελεια είναι σε 2 εβδομαδες το ραντεβού να ακούσεις κ τη καρδούλα του :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Κορίτσια έκανα ένα ηλεκτρονικό τεστ κ είμαι 5 εβδομάδων.. Δεν φαντάζεστε την χαρά... Βέβαια έχω κλείσει σε 2 εβδομάδες ραντεβού για υπερυχο και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Συγχαρητήρια!! Να έχεις μια υγιή και τελειομηνη έγκυμοσυνη! Απολαύσε την ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Εχει λιγες μερες που παρακολουθώ τα σχόλια και τις συμβουλές και ολα οσα γράφονται σε αυτο το site.. Ενθουσιαστηκα με την ποση καλοσύνη και θετικη ενέργεια απαντούν ολες οι κοπελες.. Η καθε μια με την δικη της ιστορία.. 

Μπαινω και εγω στο ψητό καθως θα ηθελα να ρωτήσω και εγω αν καποια ειχε αυτα τα συμπτώματα που εχω και εγω.. Με τον αντρα μου ειπαμε να ξεκινησουμε αυτον τον μηνα να προσπαθούμε για παιδάκι.. Ειχα παρει και τεστ ωορρηξίας για να δω την ωορρηξία μου καθως οταν ειχα τον προηγούμενο μηνα πονουσα παρα πολυ και ηθελα να επιβεβαιώσω οτι οντως οταν εχω τοσο πονο και κραμπες θα πει οτι ειναι η ωορρηξία μου.. Απο παντα την ενιωθα.. Ειχαμε αρκετες επαφες εκεινη την εβδομαδα και μολις 3 μερες μετα την ωορρηξία ξεκινησα να εχω μικρα τσιμπήματα μικρες κραμπουλες οχι επώδυνες αλλα καποιες φορες ενοχλητικές στην δεξια πλευρα εκει που ενιωσα την ωορρηξία μου.. Εχει περάσει μια  εβδομαδα και ακομη το εχω.. Δεν σταματησε ποτε.. Και ποναω και κατα την σεξουαλικη επαφη.. Νιωθω οτι κατι υπάρχει στην δεξια πλευρα.. Συν ξεκινησαν απο εχτες καποια υγρα υπολευκα.. Ειμαι στις 6 με 7 μερες μετα την ωορρηξία.. Ανυπομονω να μην ερθει η ακατανομαστη.. Πειτε μου κοριτσια τις ιδεες σας.. Τα φωτα σας.. Χαχχα.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofiamarinos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Εχει λιγες μερες που παρακολουθώ τα σχόλια και τις συμβουλές και ολα οσα γράφονται σε αυτο το site.. Ενθουσιαστηκα με την ποση καλοσύνη και θετικη ενέργεια απαντούν ολες οι κοπελες.. Η καθε μια με την δικη της ιστορία.. 

Μπαινω και εγω στο ψητό καθως θα ηθελα να ρωτήσω και εγω αν καποια ειχε αυτα τα συμπτώματα που εχω και εγω.. Με τον αντρα μου ειπαμε να ξεκινησουμε αυτον τον μηνα να προσπαθούμε για παιδάκι.. Ειχα παρει και τεστ ωορρηξίας για να δω την ωορρηξία μου καθως οταν ειχα τον προηγούμενο μηνα πονουσα παρα πολυ και ηθελα να επιβεβαιώσω οτι οντως οταν εχω τοσο πονο και κραμπες θα πει οτι ειναι η ωορρηξία μου.. Απο παντα την ενιωθα.. Ειχαμε αρκετες επαφες εκεινη την εβδομαδα και μολις 3 μερες μετα την ωορρηξία ξεκινησα να εχω μικρα τσιμπήματα μικρες κραμπουλες οχι επώδυνες αλλα καποιες φορες ενοχλητικές στην δεξια πλευρα εκει που ενιωσα την ωορρηξία μου.. Εχει περάσει μια  εβδομαδα και ακομη το εχω.. Δεν σταματησε ποτε.. Και ποναω και κατα την σεξουαλικη επαφη.. Νιωθω οτι κατι υπάρχει στην δεξια πλευρα.. Συν ξεκινησαν απο εχτες καποια υγρα υπολευκα.. Ειμαι στις 6 με 7 μερες μετα την ωορρηξία.. Ανυπομονω να μην ερθει η ακατανομαστη.. Πειτε μου κοριτσια τις ιδεες σας.. Τα φωτα σας.. Χαχχα.. 

Καλησπέρα κορίτσι!!

Κ οι κράμπες που λες στη κοιλίτσα κ τα υγρά είναι σύμπτωματα εγκυμοσυνης αλλά βέβαια 1. Είναι αρκετά νωρίς ακόμη για να το πούμε σίγουρα 2. Σου υπενθυμίζω πως τα συμπτώματα ωορρηξίας-περιοδου- εγκυμοσύνης είναι σχεδόν ίδια με αποτέλεσμα το μόνο αξιόπιστο να είναι η διακοπή περιοδου κ 3. Κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα από την άλλη ακόμη κ η ίδια από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη..

Πάντως έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι εφόσον κάνατε ελεύθερα τις γόνιμες ημέρες!! Κάνε λίγη ακόμη υπομονή κ ακόμη κ 1-2 μέρες πριν την περίοδο μπορείς να κάνεις ένα τεστ ή χοριακη να σιγουρευτείσ :)

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο κ ελπίζω να μπεις κ εσύ στη παρέα μας εγκυουλα !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Κ οι κράμπες που λες στη κοιλίτσα κ τα υγρά είναι σύμπτωματα εγκυμοσυνης αλλά βέβαια 1. Είναι αρκετά νωρίς ακόμη για να το πούμε σίγουρα 2. Σου υπενθυμίζω πως τα συμπτώματα ωορρηξίας-περιοδου- εγκυμοσύνης είναι σχεδόν ίδια με αποτέλεσμα το μόνο αξιόπιστο να είναι η διακοπή περιοδου κ 3. Κάθε γυναίκα έχει διαφορετικά συμπτώματα από την άλλη ακόμη κ η ίδια από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη..

Πάντως έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι εφόσον κάνατε ελεύθερα τις γόνιμες ημέρες!! Κάνε λίγη ακόμη υπομονή κ ακόμη κ 1-2 μέρες πριν την περίοδο μπορείς να κάνεις ένα τεστ ή χοριακη να σιγουρευτείσ :)

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο κ ελπίζω να μπεις κ εσύ στη παρέα μας εγκυουλα !!

Σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντησή σου.. Μιλησα και με τον γιατρο μου εχτες και μου είπε τα ιδια.. Μου ειπε να περιμενω να κανω τεστ και αν δεν ειναι θετικό και ερθει η ακατανομαστη παλι να παω να με τσεκάρει μολις καθαρίσω.. Παβτως θελω πολυ να είμαι γιατι ακυρωθηκε ο γαμος που θα γινόταν σε ενα μηνα και κατι λόγω κορονοϊου και τον μεταφεραμε για του χρόνου και θελω πολυ να κανω αυτο το δώρο στον Μαρίνο μου αλλα και στις οικογενειες μας.. Να κανουμε γαμο και βαφτιση την ιδια περίοδο.. Καθώς μενω εξωτερικο και ολη μου η οικογενεια ειναι Ελλάδα.. Και θα ερθουν που θα ερθουν για γαμο να ερθουν και για βαφτιση, μενα σμπάρο δυο τρυγόνια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, berd said:

Κορίτσια είδα λίγο σχεδόν ελάχιστο καφέ στο εσώρουχο 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.Λέτε να είναι αίμα εμφύτευσης;;

Καλημέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα τεστ 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Βγήκε αρνητικό. Το στήθος μου τώρα δεν με πονάει αλλά μετά την ωορηξία είχα συμπτώματα και μάλιστα έντονα ( πονο στο στήθος, ανακατοσούρες, υγρά λευκά και διάφανα και τραβήγματα στη κοιλιά). Θα περιμένω μέχρι τη Παρασκευή να δω σίγουρα αλλά έχασα την αισιοδοξία μου. Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα να κάνει 2 μέρες πριν τεστ να βγει αρνητικό αλλά τελικά να είναι έγκυος;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη.. Και με την σειρά μου εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να αποκτήσουν ότι ποθούν..

Από εδώ και στο εξής θα με βλέπετε συχνά γιατί οι απορρίες μου θα είναι πολλές, οπότε ζητώ κατανόηση..:wub:

 

 

Just now, berd said:

Καλημέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα τεστ 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Βγήκε αρνητικό. Το στήθος μου τώρα δεν με πονάει αλλά μετά την ωορηξία είχα συμπτώματα και μάλιστα έντονα ( πονο στο στήθος, ανακατοσούρες, υγρά λευκά και διάφανα και τραβήγματα στη κοιλιά). Θα περιμένω μέχρι τη Παρασκευή να δω σίγουρα αλλά έχασα την αισιοδοξία μου. Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα να κάνει 2 μέρες πριν τεστ να βγει αρνητικό αλλά τελικά να είναι έγκυος;;

Καλύτερα να περιμένεις μέχρι την Παρασκευή να δεις αν θα σου έρθει (εύχομαι να μην σου έρθει και να είσαι έγκυος!!), αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να έχεις ένα πιο σίγουρο αποτέλεσμα? Κάνε υπομονή και όλα θα γίνουν.. Σου εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza said:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη.. Και με την σειρά μου εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να αποκτήσουν ότι ποθούν..

Από εδώ και στο εξής θα με βλέπετε συχνά γιατί οι απορρίες μου θα είναι πολλές, οπότε ζητώ κατανόηση..:wub:

 

 

Καλύτερα να περιμένεις μέχρι την Παρασκευή να δεις αν θα σου έρθει (εύχομαι να μην σου έρθει και να είσαι έγκυος!!), αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να έχεις ένα πιο σίγουρο αποτέλεσμα? Κάνε υπομονή και όλα θα γίνουν.. Σου εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!

Σ ευχαριατώ και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα! Πολλά συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, berd είπε:

Κορίτσια είδα λίγο σχεδόν ελάχιστο καφέ στο εσώρουχο 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.Λέτε να είναι αίμα εμφύτευσης;;

Πολυ πιθανό!! Πώς είσαι σήμερα;;

Just now, berd είπε:

Καλημέρα κορίτσια δεν άντεξα και έκανα τεστ 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Βγήκε αρνητικό. Το στήθος μου τώρα δεν με πονάει αλλά μετά την ωορηξία είχα συμπτώματα και μάλιστα έντονα ( πονο στο στήθος, ανακατοσούρες, υγρά λευκά και διάφανα και τραβήγματα στη κοιλιά). Θα περιμένω μέχρι τη Παρασκευή να δω σίγουρα αλλά έχασα την αισιοδοξία μου. Έχει συμβεί σε άλλη κοπέλα να κάνει 2 μέρες πριν τεστ να βγει αρνητικό αλλά τελικά να είναι έγκυος;;

Αχ μην κάνεις τεστ πριν την περίοδο!! Φυσικά και έχει συμβεί σε πολλές να βγαίνει αρνητικό, μπορεί η ορμόνη να είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα και να μην ανιχνεύεται ακομη.Το αίμα έχει γίνει κοκκινο;;Το στήθος στην εγκυμοσυνη πρηζεται και θα ξεπρηζεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...