Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.... :)

Μόλις έκανα εγγραφή για να μπω και εγώ στην παρέα σας και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σε αυτό που με απασχολεί!!! Για να μην μακρηγορώ.... ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός και η διάρκεια του είναι  περίπου 34 ημερών. Η ακατονόμαστη διαρκεί πέντε με έξι ημέρες και τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 10.08. Κατά την διάρκεια της αδιαθεσίας είχαμε ολοκληρωμένες επαφές με τον άντρα μου και εδώ και τρεις ημέρες δηλαδή μετά από δέκα - δώδεκα ημέρες από τις επαφές μας έχω κάποια περίεργα συμπτώματα που δεν μου έχουν ξανασυμβεί. Έχω πόνους περιόδου αρκετά έντονους ανά διαστήματα, αρκετά  λεπτόρρευστα υγρά σαν  νερό συν πάρα πολύ έντονη συχνοουρία. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία. Αν έμεινε έγκυος κατά την διάρκεια της περιόδου ή αν είχε παρόμοια συμπτώματα από τόσο νωρίς.. Σας ευχαριστώ!!!!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14η μερα του κυκλου σου πιο πιθανο αυτα τα συμπτωματα να ειναι ωορρηξιας

ειδικα με μεγαλο κυκλο συλληψη τις πρωτες μερες ενω ακομη εισαι αδιαθετη λιγο δυσκολο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω κυκλο 35 ημερων πανω κατω...μαλλον ειναι ωορηξια...εχω και εγω πονους και υγρα οταν ειμαι στις γονιμες μερες ειχα πριν λιγες μερες ωορηξια και περιμενω να αδιαθετησω στις 31...τα συμπτωματα οταν εμεινα εγκυος ηταν λιγες μερες πριν αδιαθετησω ηταν πολυ πονο στο στηθος και αρκετα πρισμενο πονους σαν της περιοδου πονοκεφαλο το καταλαβα πριν την καθυστερηση ασχετα με την εξελλιξη που ειχε η εγκυμοσυνη μου....σου ευχομαι ομως να εισαι και να πανε ολα καλα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Zaxaroula.23 είπε:

Εχω και εγω κυκλο 35 ημερων πανω κατω...μαλλον ειναι ωορηξια...εχω και εγω πονους και υγρα οταν ειμαι στις γονιμες μερες ειχα πριν λιγες μερες ωορηξια και περιμενω να αδιαθετησω στις 31...τα συμπτωματα οταν εμεινα εγκυος ηταν λιγες μερες πριν αδιαθετησω ηταν πολυ πονο στο στηθος και αρκετα πρισμενο πονους σαν της περιοδου πονοκεφαλο το καταλαβα πριν την καθυστερηση ασχετα με την εξελλιξη που ειχε η εγκυμοσυνη μου....σου ευχομαι ομως να εισαι και να πανε ολα καλα...

Σευχαριστω Ζαχαρουλα :) Στεναχωριεμαι οταν διαβαζω για δυσκολιες και επιπλοκες...ευχομαι ολα να πανε τελεια, οπως τα θελεις και τα ονειρευεσαι!!!!! Για την δικη μου περιπτωση δεν θα εδινα τοσο βαση αν δεν ηταν τοοοοσο εντονα τα συμπτωματα. Ποτε ξανα δεν ειχα τοσο εντονα!!!!! Τι να πω.... βγαζουμε αγχη αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει :)

πρίν από 53 λεπτά , vikib είπε:

14η μερα του κυκλου σου πιο πιθανο αυτα τα συμπτωματα να ειναι ωορρηξιας

ειδικα με μεγαλο κυκλο συλληψη τις πρωτες μερες ενω ακομη εισαι αδιαθετη λιγο δυσκολο

Σευχαριστω για την ανταποκριση καλη μου :) πολυ λογικα αυτα που μου λες....αλλα καταλαβαινεις την αναστατωση μου!!!!:) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , feniagm είπε:

Σευχαριστω Ζαχαρουλα :) Στεναχωριεμαι οταν διαβαζω για δυσκολιες και επιπλοκες...ευχομαι ολα να πανε τελεια, οπως τα θελεις και τα ονειρευεσαι!!!!! Για την δικη μου περιπτωση δεν θα εδινα τοσο βαση αν δεν ηταν τοοοοσο εντονα τα συμπτωματα. Ποτε ξανα δεν ειχα τοσο εντονα!!!!! Τι να πω.... βγαζουμε αγχη αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει :)

Σευχαριστω για την ανταποκριση καλη μου :) πολυ λογικα αυτα που μου λες....αλλα καταλαβαινεις την αναστατωση μου!!!!:) 

φυσικα κ καταλαβαινω.ελπιζω να μην ακουστηκα αποτομη κ σε στεναχωρησα.κ εγω οταν προσπαθουσα για το πρωτο καπως ετσι ημουν.καθε μηνα(εκτος απο αυτον που εμεινα)ημουν κατα φαντασιαν εγκυος.μεχρι κ δεκατα ειχα

παντως τοτε ο κυκλος μου ηταν 32-34ημ κ εμεινα εγκυος με ωορρηξια 21η μερα του κυκλου

μπορει να ειναι πιο εντονα γτ το προσεχεις η κ λογω των ελευθερων επαφων.τρελενεται λιγο το σωμα μας

συνεχιστε επαφες κ συντομα θα μας πεις ευχαριστα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , vikib είπε:

φυσικα κ καταλαβαινω.ελπιζω να μην ακουστηκα αποτομη κ σε στεναχωρησα.κ εγω οταν προσπαθουσα για το πρωτο καπως ετσι ημουν.καθε μηνα(εκτος απο αυτον που εμεινα)ημουν κατα φαντασιαν εγκυος.μεχρι κ δεκατα ειχα

παντως τοτε ο κυκλος μου ηταν 32-34ημ κ εμεινα εγκυος με ωορρηξια 21η μερα του κυκλου

μπορει να ειναι πιο εντονα γτ το προσεχεις η κ λογω των ελευθερων επαφων.τρελενεται λιγο το σωμα μας

συνεχιστε επαφες κ συντομα θα μας πεις ευχαριστα

Οχι βρε γιατι να μου φανεις αποτομη...χεχε το γραπτο ειναι απο την φυση του καπως... :)

Σευχαριστω ομως για την σκεψη!!!!

Διαβαζω διάφορα εδω μεσα και εχω παθει την πλακα μου......τοσες ιστοριες.....τοσες αγωνιες....Οι γυναικες δεν τα παμε καλα μεταξυ μας γενικα αλλα εδω μεσα η στηριξη και η ανθρωπινη ομορφια ειναι μαγικη!!!!Ευχομαι και εγω απο την πλευρα μου ευχαριστα για ολες μας!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , feniagm είπε:

Οχι βρε γιατι να μου φανεις αποτομη...χεχε το γραπτο ειναι απο την φυση του καπως... :)

Σευχαριστω ομως για την σκεψη!!!!

Διαβαζω διάφορα εδω μεσα και εχω παθει την πλακα μου......τοσες ιστοριες.....τοσες αγωνιες....Οι γυναικες δεν τα παμε καλα μεταξυ μας γενικα αλλα εδω μεσα η στηριξη και η ανθρωπινη ομορφια ειναι μαγικη!!!!Ευχομαι και εγω απο την πλευρα μου ευχαριστα για ολες μας!!!!!

@feniagm χαχαχαχα όντως εμείς οι γυναίκες εχουμε θέματα αναμεταξύ μας ομως εδώ μεσα ουτε καν που μας απασχολεί κοιτάμε πως να βοηθήσουμε η μια την αλλη

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , giotitsa είπε:

@feniagm χαχαχαχα όντως εμείς οι γυναίκες εχουμε θέματα αναμεταξύ μας ομως εδώ μεσα ουτε καν που μας απασχολεί κοιτάμε πως να βοηθήσουμε η μια την αλλη

Χαχαχα αν ηταν ετσι και η καθημερινοτητα στην δουλεια, στην γειτονια.....οπουδηποτε η ζωη θα ηταν αντικειμενικα πολυ διαφορετικη!!!! :)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , feniagm είπε:

Χαχαχα αν ηταν ετσι και η καθημερινοτητα στην δουλεια, στην γειτονια.....οπουδηποτε η ζωη θα ηταν αντικειμενικα πολυ διαφορετικη!!!! :)

 

Ναι κοριτσάκι μου έχεις δίκιο σου εύχομαι να έχεις ενα σπορακι σύντομα κοντα σου σε όλες μας το εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα λειτουργει και το ενστικτο...μπορει ολα αυτα τα συμπτωματα που εχεις και η λαχταρα να φερουν το αποτελεσμα που ονειρευεσαι...ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος και μετα να σε ρωταμε εμεις για πρωιμα συμπτωματα και οδηγιες για εγκυμονουσες...θα περιμενουμε το ευτυχες γεγονος μην ξεχασεις να μας πεις ενημερωσεις ομως...:-P

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Zaxaroula.23 είπε:

Καμια φορα λειτουργει και το ενστικτο...μπορει ολα αυτα τα συμπτωματα που εχεις και η λαχταρα να φερουν το αποτελεσμα που ονειρευεσαι...ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος και μετα να σε ρωταμε εμεις για πρωιμα συμπτωματα και οδηγιες για εγκυμονουσες...θα περιμενουμε το ευτυχες γεγονος μην ξεχασεις να μας πεις ενημερωσεις ομως...:-P

 

Απο το στομα σου και στου Θεου το αφτι!!!!!!! :) Ευχαριστω πολυ πολυ και για την ανταποκριση και για τις ευχουλες!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι,υπάρχει καποια κοπέλα που να ηταν εγκυος και να μην είχε κανένα σύμπτωμα περα απο αυτα που έχει και στην περίοδο. Δλδ πόνους περιόδου σε κοιλιά και μέση; Εγώ ας πούμε μου φαίνεται ότι παω για να αδιαθετησω,αλλα ταυτόχρονα έχω λευκά υγρά που είχα και στην 1η εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elfer είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι,υπάρχει καποια κοπέλα που να ηταν εγκυος και να μην είχε κανένα σύμπτωμα περα απο αυτα που έχει και στην περίοδο. Δλδ πόνους περιόδου σε κοιλιά και μέση; Εγώ ας πούμε μου φαίνεται ότι παω για να αδιαθετησω,αλλα ταυτόχρονα έχω λευκά υγρά που είχα και στην 1η εγκυμοσύνη.

@Elfer ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elfer είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι,υπάρχει καποια κοπέλα που να ηταν εγκυος και να μην είχε κανένα σύμπτωμα περα απο αυτα που έχει και στην περίοδο. Δλδ πόνους περιόδου σε κοιλιά και μέση; Εγώ ας πούμε μου φαίνεται ότι παω για να αδιαθετησω,αλλα ταυτόχρονα έχω λευκά υγρά που είχα και στην 1η εγκυμοσύνη.

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα επαφη 21η μερα,πιο πριν οχι λογω ταξιδιου οποτε νομιζα το χασαμε το παιχνιδι.κ ελεγα αντε να αδιαθετησω κ σε 1-2μ παω για παπ κ καμια εξεταση.την πρωτοχρονια περιμενα περιοδο περιπου.τελικα μονο 31/12ειχα λιγο καφε,οπου εβαλα κ σερβιετα γτ ετσι ξεκινουσε οσο προσπαθουσαμε.κλασικα πονακια περιοδου κ πρηξιμο ειχα.στηθος δ ειχα δει κτ περιεργο.πρωτοχρονια καθαρη,λεω μπας και;τελικα επειδη ο κυκλος ηταν σχετικα ασταθης,αφησα κ αλλες μερες.6/1ειχα παλι καφε,9/1χοριακη.αλλα στο ενδιαμεσο μονο πονακια περιοδου.τα οποια μαλιστα συνεχισαν κ σε ολη την εγκυμοσυνη μου,αρκετα δυνατα

στη δευτερη ειχαμε επαφη κοντα στις γονιμες αλλα νομιζω δυο μερες πριν.μετα ειχα την κορη αρρωστη κ παλι ταξιδι.παρολα αυτα,στο ταξιδι διαπιστωσα πρηξιμο στην κοιλια,πολυ εντονο κ ημουν μια βδομαδα απο την ωορρηξια.κ οτι τα υγρα της ωορρηξιας ηταν σαν να μην σταματησαν.ειχα συνεχεια.κτ το οποιο επισης συνεχιστηκε κ στην εγκυμοσυνη.απλα στη δευτερη η ειχα ενστικτο η καταλαβα τοσο καλα το σωμα μου.το περιμενα οτι ειχα μεινει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elfer είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι,υπάρχει καποια κοπέλα που να ηταν εγκυος και να μην είχε κανένα σύμπτωμα περα απο αυτα που έχει και στην περίοδο. Δλδ πόνους περιόδου σε κοιλιά και μέση; Εγώ ας πούμε μου φαίνεται ότι παω για να αδιαθετησω,αλλα ταυτόχρονα έχω λευκά υγρά που είχα και στην 1η εγκυμοσύνη.

Περα απο το πολυ ευαισθητο στηθος δεν με εβαλε σε υποψιες τπτ αλλο...υγρα ειχα και εγω και μου φαινοταν περιεργο αλλα νομιζα συνεχεια πως ηταν η περιοδος...δεν ηταν ομως..ευχομαι να γινει οτι ποθεις...;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...