Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipito το στηθος που ειναι πρησμενο ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης γιατι εχεις αγχωθει;;;

Αχ @giotitsa δεν περίμενα τόσο γρήγορη απάντηση και σ ευχαριστώ!! Έχω αγχωθεί γιατί υποθετικά μένει άλλη μια βδομάδα ως την καθυστέρηση, η δουλειά μου είναι δύσκολη, έχει κάποια βάρη ορθοστασία κλπ συν το γεγονός ότι έχω ένα πρόβλημα υγείας που πρέπει να αντιμετωπίσω, δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω τεστ από τόσο νωρίς....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Pipito είπε:

Αχ @giotitsa δεν περίμενα τόσο γρήγορη απάντηση και σ ευχαριστώ!! Έχω αγχωθεί γιατί υποθετικά μένει άλλη μια βδομάδα ως την καθυστέρηση, η δουλειά μου είναι δύσκολη, έχει κάποια βάρη ορθοστασία κλπ συν το γεγονός ότι έχω ένα πρόβλημα υγείας που πρέπει να αντιμετωπίσω, δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω τεστ από τόσο νωρίς....

@Pipito οχι κοριτσακι μου ειναι πολυ νωρις για τεστ δεν θα δειξει καλυτερα να εχεις εστω και μια μερα καθυστερηση και κανε να εισαι σιγουρη με πρωινα ουρα προσπαθεις καιρο για μωρακι;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipito οχι κοριτσακι μου ειναι πολυ νωρις για τεστ δεν θα δειξει καλυτερα να εχεις εστω και μια μερα καθυστερηση και κανε να εισαι σιγουρη με πρωινα ουρα προσπαθεις καιρο για μωρακι;;;

@giotitsa έχεις δίκιο είναι πολύ νωρίς!! :) κοίτα να δεις, δεν προσπαθούμε ακριβώς, ο σύντροφός μου είναι της άποψης "άμα τύχει", εγώ το θέλω πολύ! Αν δεν το επιδιώξεις, πως θα έρθει το μωράκι;;; Χαχα.. Πάντως έχουμε κάποιους μήνες (ίσως 3-4) που έχουμε ελεύθερες επαφές, όχι επιτηδευμένες, απλά το απολαμβάνουμε κιόλας, δεν γίνεται με σκοπό αποκλειστικά για μωράκι. Αλλά εμένα χτυπάει τρέλα η καρδιά μου όταν σκέφτομαι ότι μπορεί να έχω ένα σποράκι στην κοιλιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pipito είπε:

@giotitsa έχεις δίκιο είναι πολύ νωρίς!! :) κοίτα να δεις, δεν προσπαθούμε ακριβώς, ο σύντροφός μου είναι της άποψης "άμα τύχει", εγώ το θέλω πολύ! Αν δεν το επιδιώξεις, πως θα έρθει το μωράκι;;; Χαχα.. Πάντως έχουμε κάποιους μήνες (ίσως 3-4) που έχουμε ελεύθερες επαφές, όχι επιτηδευμένες, απλά το απολαμβάνουμε κιόλας, δεν γίνεται με σκοπό αποκλειστικά για μωράκι. Αλλά εμένα χτυπάει τρέλα η καρδιά μου όταν σκέφτομαι ότι μπορεί να έχω ένα σποράκι στην κοιλιά μου...

@Pipitoνα σου πω κατι να σε εμφυχωσω τωρα που μου ειπες οτι ο συντροφος σου ειναι της αποψης αν τυχει σιγουρα εισαι εγκυος και εμενα ο δικος μου ετσι ειναι και εμεινα δυο φορες ευκολα αλλο το οτι δεν πηγε καλα οποτε ειναι σιγουρακι το σπορι σου χαχαχαχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipitoνα σου πω κατι να σε εμφυχωσω τωρα που μου ειπες οτι ο συντροφος σου ειναι της αποψης αν τυχει σιγουρα εισαι εγκυος και εμενα ο δικος μου ετσι ειναι και εμεινα δυο φορες ευκολα αλλο το οτι δεν πηγε καλα οποτε ειναι σιγουρακι το σπορι σου χαχαχαχαχαχα

Καλέ @giotitsa τα ίδια μυαλά κουβαλάνε;; Χαχα... Ας είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη, θα κάνω υπομονή καμιά 10αρια μέρες ακόμα, θα προσέχω πιο πολύ στην δουλειά και βλέπουμε....:):grin::D μου έδωσες όμως ελπίδα και σε ευχαριστώ γιατί πολλοί λένε ότι δεν γίνεται να έχεις συμπτώματα από τόσο νωρίς..

2 φορές έμεινες έγκυος; Δεν κρατήθηκε το σπορακι; Συγνώμη για την αδιακρισια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Pipito είπε:

Καλέ @giotitsa τα ίδια μυαλά κουβαλάνε;; Χαχα... Ας είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη, θα κάνω υπομονή καμιά 10αρια μέρες ακόμα, θα προσέχω πιο πολύ στην δουλειά και βλέπουμε....:):grin::D μου έδωσες όμως ελπίδα και σε ευχαριστώ γιατί πολλοί λένε ότι δεν γίνεται να έχεις συμπτώματα από τόσο νωρίς..

2 φορές έμεινες έγκυος; Δεν κρατήθηκε το σπορακι; Συγνώμη για την αδιακρισια

@Pipito οχι καθολου αδιακρισια την πρωτη φορα εκανα διακοπη της κυησης μου λογω σοβαρης ανατομικης ανωμαλιας και συνδρομου και την δευτερη πριν 4 μηνες το εχασα δυστηχως 6 μηνων το μωρο μου ειχα ενδομητριο θανατο 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipito οχι καθολου αδιακρισια την πρωτη φορα εκανα διακοπη της κυησης μου λογω σοβαρης ανατομικης ανωμαλιας και συνδρομου και την δευτερη πριν 4 μηνες το εχασα δυστηχως 6 μηνων το μωρο μου ειχα ενδομητριο θανατο 

Συγνώμη @giotitsa μόλις έπεσα πάνω σε ένα ποστ που είχε αρχίσει η @feniagm και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ.. υπάρχουν κοπέλες που έχουν περάσει δύσκολα όπως και εσύ κ όμως δεν χάνουν την αισιοδοξία και μάλιστα καταφέρνουν να βοηθούν τις υπόλοιπες τρελές σαν και μένα που εκατό χρόνια πριν την αναμενόμενη καθυστέρηση ρωτούν τις υπόλοιπες αν θα μπορούσαν να είναι έγκυες :-P χαχα... Εύχομαι πραγματικά σε καμία γυναίκα να μην συμβαίνουν αυτά.. τώρα προσπαθείς ξανά;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pipito είπε:

Συγνώμη @giotitsa μόλις έπεσα πάνω σε ένα ποστ που είχε αρχίσει η @feniagm και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ.. υπάρχουν κοπέλες που έχουν περάσει δύσκολα όπως και εσύ κ όμως δεν χάνουν την αισιοδοξία και μάλιστα καταφέρνουν να βοηθούν τις υπόλοιπες τρελές σαν και μένα που εκατό χρόνια πριν την αναμενόμενη καθυστέρηση ρωτούν τις υπόλοιπες αν θα μπορούσαν να είναι έγκυες :-P χαχα... Εύχομαι πραγματικά σε καμία γυναίκα να μην συμβαίνουν αυτά.. τώρα προσπαθείς ξανά;;

@Pipito δυστηχως καποιες γυναικες περναμε απο καποιες δοκιμασιες για να κρατησουμε ενα μωρο στην αγκαλια δεν πειραζει τι να κανουμε εδω ειμαστε σκυλια αγωνιστριες εγω δεν πτοουμαι υπαρχουν στιγμες που πεφτω αλλα ξανασηκωνομαι απο 6 Οκτωμβριου θα ξαναπροσπαθησω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pipito δυστηχως καποιες γυναικες περναμε απο καποιες δοκιμασιες για να κρατησουμε ενα μωρο στην αγκαλια δεν πειραζει τι να κανουμε εδω ειμαστε σκυλια αγωνιστριες εγω δεν πτοουμαι υπαρχουν στιγμες που πεφτω αλλα ξανασηκωνομαι απο 6 Οκτωμβριου θα ξαναπροσπαθησω 

Γλυκιά μου σου εύχομαι ολόψυχα να κρατήσεις σύντομα το μωράκι σου!! Είμαι σίγουρη δεν θα αργήσει η στιγμή και θα μπορούμε και εμείς να συμμετέχουμε στο "μαμάδες 2019"!!! Χιχι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pipito είπε:

Γλυκιά μου σου εύχομαι ολόψυχα να κρατήσεις σύντομα το μωράκι σου!! Είμαι σίγουρη δεν θα αργήσει η στιγμή και θα μπορούμε και εμείς να συμμετέχουμε στο "μαμάδες 2019"!!! Χιχι...

@Pipito εγω συμμετεχω ηδη σε αρκετα θεματακια οπου γαμος και χαρα και η Μαρικα πρωτη αχαχαχχαχαχαχαχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@Pipito εγω συμμετεχω ηδη σε αρκετα θεματακια οπου γαμος και χαρα και η Μαρικα πρωτη αχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Και πολύ καλά κάνεις @giotitsa καλομελετα και έρχεται λέει ο λαός! Κάτι ξέρει...:) αν έχω νεότερα θα σου πω!! Τώρα πάω σούπερ μάρκετ να ταισω τον άντρα μου να έχει δυνάμεις!! Χαχα.. σ ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη ειλικρινά δεν το περίμενα ότι θα ένιωθα τόσο όμορφα και αισιόδοξα γράφοντας εδώ..σ ευχαριστώ πολύ και μιλάμε ξανά στις επόμενες μέρες!! :x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pipito είπε:

Και πολύ καλά κάνεις @giotitsa καλομελετα και έρχεται λέει ο λαός! Κάτι ξέρει...:) αν έχω νεότερα θα σου πω!! Τώρα πάω σούπερ μάρκετ να ταισω τον άντρα μου να έχει δυνάμεις!! Χαχα.. σ ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη ειλικρινά δεν το περίμενα ότι θα ένιωθα τόσο όμορφα και αισιόδοξα γράφοντας εδώ..σ ευχαριστώ πολύ και μιλάμε ξανά στις επόμενες μέρες!! :x

@Pipito ενταξει γλυκια μου θα περιμενω νεοτερα σου !!!


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pipito είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η αναμονή μιας πιθανής και πολυπόθητης καθυστέρησης βλέπω μας έχεις τρελάνει όλες! Θα ήθελα να μου πείτε και σε μένα την γνώμη σας, όχι τόσο για να προβλέψετε αν έχω μείνει έγκυος (αλίμονο αν ήταν τόσο εύκολο) αλλά γιατί ακόμα είναι νωρίς και δεν νιώθω άνετα να το συζητήσω ούτε με τον σύντροφό μου!!

Γενικά ο κύκλος μου κυμαίνεται από 24-29 μέρες και δεν μπορώ να υπολογίσω ακριβώς πότε έχω ωορρηξία! Ακόμα και σε κύκλο 25 ημερών που είχα στην τελευταία επίσκεψη στον γιατρό ή ωορρηξία μου ήταν σίγουρα μετά την 15 ημέρα σύμφωνα με τον υπέρηχο. Αυτόν τον μήνα είχαμε αρκετές ελεύθερες επαφές χωρίς σκοπό για σύλληψη. Έτσι όπως το υπολόγισα στις γόνιμες μέρες δεν είχαμε επαφή. Όμως από την 12 μέρα του κύκλου άρχισε το στήθος μου να πρήζεται και να πονάει πολύ σε σημείο που να φορώ αθλητικό σουτιέν για να νιώθω πιο άνετα. Σήμερα είναι η 19 μέρα και το πρήξιμο δεν έχει υποχωρήσει καθόλου ίσα ίσα που σήμερα μου φάνηκε πολύ ευαίσθητο. Να σημειωθεί ότι κάθε μήνα το στήθος μου πρήζεται 6-7 μέρες πριν την περίοδο και έτσι καταλαβαίνω πότε θα μου έρθει.

Δεν θα το σκεφτόμουν καν, αλλά όταν είχε μείνει έγκυος η ξαδέρφη μου (άσχετα αν το έχασε δυστυχώς) μου είχε πει ότι το στήθος της είχε πρηστεί από πάρα πολύ νωρίς δηλαδή ίσως και τις μέρες αμέσως μετά την σύλληψη. Αυτό με έβαλε σε πολλούς προβληματισμούς αν και δεν έχω απολύτως κανένα άλλο σύμπτωμα εκτός απ' την κούραση αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στην απαιτητική δουλειά μου και στο γεγονός ότι τρέχω σχεδόν καθημερινά! Και ότι έχω πολλή όρεξη για φαγητό αν και πάλι αυτό μου συμβαίνει αρκετά συχνά ούτως ή άλλως..είμαι φαγού τι να κάνουμε

Είχε κάποια παρόμοια εμπειρία;; Λογικά περιμένω περίοδο σε 8 μέρες αν υποθέσω ότι η περίοδος θα μου έρθει στις 26 μέρες. Σας ζαλισα και συγνώμη για το τεράστιο μέγεθος του κειμένου αλλά έχω αγχωθει. Ευχαριστώ!

Η αλήθεια είναι ότι είναι νωρίς για να σου απαντήσει κάποια ότι μπορεί να είσαι έγκυος αλλά έχω ακούσει ότι αρκετές κοπέλες από την πρώτη στιγμή το καταλαβαίνουν είτε από διαίσθηση είτε από τα διαφορετικά συμπτώματα που έχουν σε σχέση με όταν περιμένουν περίοδο.. σ εύχομαι να είσαι μια από αυτές!!

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα και απο μεναααα....πως σε νιωθω να ηξερες....πρησμενο στηθος ειχα και εγω πριν την καθυστερυση...σε σημειο να βαζω μαξιλαρακι για να μπορω να κοιμηθω...ηταν το μονο συμπτωμα που ειχα μαζι με πονους σαν της περιοδου αλλα οι πονοι εγιναν πιο εντονοι μετα την πρωτη μερα καθυστερυσης...το ιδιο και το στηθος πρησμενο και με ποναγε η θηλη...εκανα τεστ την 7 μερα καθυστερυσης...ασχετα για την καταλληξη που ειχε αυτη η εγκυμοσυνη...ευχομαι να εισαι εγκυος και συντομα να μας πεις ομορφα νεα...!!!:)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είναι νωρίς για να σου απαντήσει κάποια ότι μπορεί να είσαι έγκυος αλλά έχω ακούσει ότι αρκετές κοπέλες από την πρώτη στιγμή το καταλαβαίνουν είτε από διαίσθηση είτε από τα διαφορετικά συμπτώματα που έχουν σε σχέση με όταν περιμένουν περίοδο.. σ εύχομαι να είσαι μια από αυτές!!

Σ ευχαριστώ πολύ @mama16 για την γνώμη σου, όντως είναι νωρίς για αυτό και εγώ ρώτησα μήπως έχει συμβεί σε κάποια αυτό!! :) για να δούμε μακάρι η ευχή σου να βγει αληθινή σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

2 ώρες πρίν, Diamantenia.23 είπε:

Γειαααα και απο μεναααα....πως σε νιωθω να ηξερες....πρησμενο στηθος ειχα και εγω πριν την καθυστερυση...σε σημειο να βαζω μαξιλαρακι για να μπορω να κοιμηθω...ηταν το μονο συμπτωμα που ειχα μαζι με πονους σαν της περιοδου αλλα οι πονοι εγιναν πιο εντονοι μετα την πρωτη μερα καθυστερυσης...το ιδιο και το στηθος πρησμενο και με ποναγε η θηλη...εκανα τεστ την 7 μερα καθυστερυσης...ασχετα για την καταλληξη που ειχε αυτη η εγκυμοσυνη...ευχομαι να εισαι εγκυος και συντομα να μας πεις ομορφα νεα...!!!:)

@Diamantenia.23 μου άρα είναι γεγονός ότι μπορεί να συμβεί σε κάποιες γυναίκες, προφανώς έχει να κάνει με τον οργανισμό και τις ορμόνες! Ανυπομονώ να μάθω αν και φοβάμαι λίγο γιατί ακούω ότι πολλές κοπέλες χάνουν το μωράκι τους όπως συνέβη στην ξαδέρφη μου, κάτι που με συγκλόνισε... Είχες και πόνους ε; Πω πω θα ήταν αρκετά ψυχοφθόρο μέχρι να κάνεις το τεστ.... Σ ευχαριστώ για την απάντηση να είσαι καλά και εσύ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...