Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, dragonbox61 είπε:

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση σας...η βιοχημική κύηση πως συμπεραίνεται θέλεις ν α μου πεις πως το κατάλαβες είχα πρόσφατα και εγώ μια καθυστέρηση νόμισα ήμουν έγκυος σχεδόν πέντε μέρες με έξι νόμισα ήμουν έγκυος είναι η αλήθεια αλλά την μέρα που πήγα να κάνω την χοριακη μου ήρθε η περίοδος παρόλαυτα την έκανα τη χοριακη βγήκε σχεδόν μηδενική όταν δεν είσαι έγκυος βγαίνει μηδενική τελείως η υπάρχει κάποιο ποσοστό να είναι ελάχιστα ανεβασμένη?αν περνούσα βιοχημική θα φαινόταν από την εξέταση της χοριακής?Όσο για την εγκυμουσου σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς...και εγώ είχα μια παλινδρόμηση περίπου δέκα μήνες πριν δύο μηνών ήμουν και έκανα αποξεση

Επειδή είχα κάνει το τεστ ωορρηξίας ήξερα ότι σε 14 μέρες θα μου έρθει περίοδος,οπότε με την πρώτη μέρα καθυστέρησης  έκανα το τεστ και βγήκε θετικό.Όμως κράτησε μόνο μια εβδομάδα.Στο διάστημα αυτό οι χοριακές είχαν βγει θετικές και αυξάνονταν αλλά όχι με μεγάλο ποσοστό μέχρι που άρχισε να πέφτει σιγά σιγά. 

Επειδή έκανες τις χοριακές την ημέρα που σου είχε έρθει περίοδος ίσως για αυτό να σου βγήκε μηδενική αλλά εγώ το είχα καταλάβει πολύ νωρίτερα οπότε δεν ξέρω στην δική σου περίπτωση σίγουρα τι ισχύει.

Λυπάμαι πολύ για την παλίνδρομη είναι αρκετά  δύσκολο αλλά είμαι σίγουρη ότι την επόμενη φορά θα τα καταφέρετε!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, dragonbox61 είπε:

Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση σας...η βιοχημική κύηση πως συμπεραίνεται θέλεις ν α μου πεις πως το κατάλαβες είχα πρόσφατα και εγώ μια καθυστέρηση νόμισα ήμουν έγκυος σχεδόν πέντε μέρες με έξι νόμισα ήμουν έγκυος είναι η αλήθεια αλλά την μέρα που πήγα να κάνω την χοριακη μου ήρθε η περίοδος παρόλαυτα την έκανα τη χοριακη βγήκε σχεδόν μηδενική όταν δεν είσαι έγκυος βγαίνει μηδενική τελείως η υπάρχει κάποιο ποσοστό να είναι ελάχιστα ανεβασμένη?αν περνούσα βιοχημική θα φαινόταν από την εξέταση της χοριακής?Όσο για την εγκυμουσου σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς...και εγώ είχα μια παλινδρόμηση περίπου δέκα μήνες πριν δύο μηνών ήμουν και έκανα αποξεση

Η βιοχημική είναι όταν έχεις χοριακη πάνω από 5 μονάδες Κ κάτω από 1000. Δηλαδή δεν προλαβαίνει να σχηματιστεί κάτι που να φαίνετε στον υπέρηχο Κ δεν χρειάζετε Κ αποξεση φεύγει μόνο του. 

Το καταλαβαίνεις γιατί έχεις θετική χοριακη. Εσυ δεν είχες βιοχημική απλά έκανε κάποια μικρή αλλαγή ο κύκλος σου γι'αυτό Κ η καθηστερηση. Κάτω από 5 μονάδες η χοριακη είναι αρνητική . Τα μηχανήματα στα μικροβιολογικά μπορεί να δώσουν κάποια μικρή τιμή δηλαδή 1-2 λόγω απλά απόκλισης κ ευαισθησίας του μηχανήματος όχι επειδή υπάρχει εγκυμοσύνη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Η βιοχημική είναι όταν έχεις χοριακη πάνω από 5 μονάδες Κ κάτω από 1000. Δηλαδή δεν προλαβαίνει να σχηματιστεί κάτι που να φαίνετε στον υπέρηχο Κ δεν χρειάζετε Κ αποξεση φεύγει μόνο του. 

Το καταλαβαίνεις γιατί έχεις θετική χοριακη. Εσυ δεν είχες βιοχημική απλά έκανε κάποια μικρή αλλαγή ο κύκλος σου γι'αυτό Κ η καθηστερηση. Κάτω από 5 μονάδες η χοριακη είναι αρνητική . Τα μηχανήματα στα μικροβιολογικά μπορεί να δώσουν κάποια μικρή τιμή δηλαδή 1-2 λόγω απλά απόκλισης κ ευαισθησίας του μηχανήματος όχι επειδή υπάρχει εγκυμοσύνη. 

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Η βιοχημική είναι όταν έχεις χοριακη πάνω από 5 μονάδες Κ κάτω από 1000. Δηλαδή δεν προλαβαίνει να σχηματιστεί κάτι που να φαίνετε στον υπέρηχο Κ δεν χρειάζετε Κ αποξεση φεύγει μόνο του. 

Το καταλαβαίνεις γιατί έχεις θετική χοριακη. Εσυ δεν είχες βιοχημική απλά έκανε κάποια μικρή αλλαγή ο κύκλος σου γι'αυτό Κ η καθηστερηση. Κάτω από 5 μονάδες η χοριακη είναι αρνητική . Τα μηχανήματα στα μικροβιολογικά μπορεί να δώσουν κάποια μικρή τιμή δηλαδή 1-2 λόγω απλά απόκλισης κ ευαισθησίας του μηχανήματος όχι επειδή υπάρχει εγκυμοσύνη. 

 

Ευχαριστώ πολύ που μου απαντάτε... προσπαθούμε πάλι με ον σύζυγο μου εδώ και έξι μήνες βέβαια εντατικά τους τελευταίους δύο μήνες γιατί οι προηγούμενοι ήταν περίεργοι μήνες βάση προγράμματος μας ...υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κάνει αποξεση !και μετά από πόσο καιρό έμεινε έγκυος ?ρωτάω για το λόγο το ότι εμένα ο δικός μου γιατρός μου είπε πως πρέπει να περάσουν πανω από τρεις μήνες για να ξαναπροσπαθησουμε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πρίν από 9 λεπτά , ioanmum25 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω εσείς από ποια σημάδια καταλαβαίνετε ότι έχετε ωορηξια?

Καλησπέρα! Ορισμένες κοπέλες νιώθουν κάποιες ενοχλήσεις.

Εγώ δεν είχα τέτοιες ενοχλήσεις,είχα όμως πιο έντονα λευκά παχύρευστα υγρά, τα οποία είναι και αυτά ένδειξη ωορρηξίας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , anast. είπε:

Καλησπέρα! Ορισμένες κοπέλες νιώθουν κάποιες ενοχλήσεις.

Εγώ δεν είχα τέτοιες ενοχλήσεις,είχα όμως πιο έντονα λευκά παχύρευστα υγρά, τα οποία είναι και αυτά ένδειξη ωορρηξίας.

Εμένα ήταν παχυρεστα υγρά λευκά και πονακια κάτω χαμηλά...τα σημάδια εμφανίζονται την ημέρα που γίνεται η ωορηξια η αρχίζουν μια μέρα πριν γίνει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , ioanmum25 είπε:

Εμένα ήταν παχυρεστα υγρά λευκά και πονακια κάτω χαμηλά...τα σημάδια εμφανίζονται την ημέρα που γίνεται η ωορηξια η αρχίζουν μια μέρα πριν γίνει?

Την ημέρα της ωορρηξίας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ioanmum25 είπε:

Εμένα ήταν παχυρεστα υγρά λευκά και πονακια κάτω χαμηλά...τα σημάδια εμφανίζονται την ημέρα που γίνεται η ωορηξια η αρχίζουν μια μέρα πριν γίνει?

Η ωορηξια σε σταθερό κύκλο συνήθως γίνεται περιπου 14 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Τα υγρά ξεκινάνε με την αρχή των γονιμων ημερών, δλδ περίπου 4 μέρες πριν την ημέρα της ωορηξιας. Τα πονακια συνήθως οφείλονται στη διόγκωση των ωοθυλακιων εκείνες τις μέρες και μπορεί να τα νιώθεις έντονα μέχρι και την ωορηξια. Εγώ πχ που έχω πολύ έντονο πόνο στην ωορηξια και έχω παρακολουθήσει με υπέρηχο τον κύκλο μου λόγω εξωσωματικης, οι πονοι ξεκινάνε στις γόνιμες λογω διόγκωσης των ωοθυλακιων μου και σταματάνε με το που γίνεται ωορηξια οπότε και σπάει το κυριαρχο ωοθυλακιο που εχει και το μεγαλύτερο μέγεθος, άλλη κοπέλα μπορεί να πονάει και μέχρι την επομενη της ωορηξιας, κάτι στάνταρ δεν υπάρχει. Αν θέλεις να ξέρεις τις γόνιμες και δεν έχεις πονακια ή δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά στα υγρά τότε να κάνεις τεστ ωορηξιας και με το που βγει θετικό επαφές για 1 βδομάδα ανά 2 μέρες το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nels είπε:

Η ωορηξια σε σταθερό κύκλο συνήθως γίνεται περιπου 14 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Τα υγρά ξεκινάνε με την αρχή των γονιμων ημερών, δλδ περίπου 4 μέρες πριν την ημέρα της ωορηξιας. Τα πονακια συνήθως οφείλονται στη διόγκωση των ωοθυλακιων εκείνες τις μέρες και μπορεί να τα νιώθεις έντονα μέχρι και την ωορηξια. Εγώ πχ που έχω πολύ έντονο πόνο στην ωορηξια και έχω παρακολουθήσει με υπέρηχο τον κύκλο μου λόγω εξωσωματικης, οι πονοι ξεκινάνε στις γόνιμες λογω διόγκωσης των ωοθυλακιων μου και σταματάνε με το που γίνεται ωορηξια οπότε και σπάει το κυριαρχο ωοθυλακιο που εχει και το μεγαλύτερο μέγεθος, άλλη κοπέλα μπορεί να πονάει και μέχρι την επομενη της ωορηξιας, κάτι στάνταρ δεν υπάρχει. Αν θέλεις να ξέρεις τις γόνιμες και δεν έχεις πονακια ή δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά στα υγρά τότε να κάνεις τεστ ωορηξιας και με το που βγει θετικό επαφές για 1 βδομάδα ανά 2 μέρες το πολύ.

Έχω σταθερό κυκλο οπότε ξέρω και πότε είναι οι γόνιμες αλλά δεν έχω πονέσει ποτε όταν αρχίζουν οι γονιμες μέρες μου ,συνήθως με πιάνει τη ημέρα της ωορηξιας ...και αυτον τον μήνα κανονικά έπρεπε να είχα ωορηξια στις 15/3 αλλα τελικά έγινε στις 18/3 και το κατάλαβα επειδή έβγαλα λευκό μόνο εκείνη την ημέρα και λίγα πονακια μόνο εκείνη την ημέρα..σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 2 Μαρτίου. Ωορηξια στις 18 αλλά είχα ελεύθερες επαφές στις 15 .έχω κυκλο 30 ημερών. Τώρα βρίσκομαι στην 24 ημέρα του κύκλου μου και χθες με.ειχαμ πιάσει κάπως ήπιοι πονοι στη δεξιά ωοθηκη και σήμερα μου πέρασαν σχεδόν...μήπως είναι εμφυτευση ? Πως θα καταλαβω τους πόνους εμφυτευσης ? Συνηθως οι πονοι περιοδου πριν τη περιοδο με πιάνουν αυτό το διάστημα αλλά διαρκούν ως τη περιοδο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ioanmum25 είπε:

Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 2 Μαρτίου. Ωορηξια στις 18 αλλά είχα ελεύθερες επαφές στις 15 .έχω κυκλο 30 ημερών. Τώρα βρίσκομαι στην 24 ημέρα του κύκλου μου και χθες με.ειχαμ πιάσει κάπως ήπιοι πονοι στη δεξιά ωοθηκη και σήμερα μου πέρασαν σχεδόν...μήπως είναι εμφυτευση ? Πως θα καταλαβω τους πόνους εμφυτευσης ? Συνηθως οι πονοι περιοδου πριν τη περιοδο με πιάνουν αυτό το διάστημα αλλά διαρκούν ως τη περιοδο

Δεν υπάρχουν πόνοι εμφύτευσης . Εάν είσαι έγκυος ίσως έχεις πόνους περιόδου πριν την περίοδο αυτό. Οι πόνοι στην ωοθήκη δεν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Πώς ξέρεις ότι έκανες ωορηξια στις 18 έκανες υπέρηχο? Έκανες τεστ ωορηξιας ? Εάν η επαφή σου ήταν στις 15 Κ η ωορρηξία όντως έγινε στις 18 δύσκολα μένεις έγκυος . Εκτός εάν έκανες λάθος στην ωορηξια στον υπολογισμό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Δεν υπάρχουν πόνοι εμφύτευσης . Εάν είσαι έγκυος ίσως έχεις πόνους περιόδου πριν την περίοδο αυτό. Οι πόνοι στην ωοθήκη δεν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Πώς ξέρεις ότι έκανες ωορηξια στις 18 έκανες υπέρηχο? Έκανες τεστ ωορηξιας ? Εάν η επαφή σου ήταν στις 15 Κ η ωορρηξία όντως έγινε στις 18 δύσκολα μένεις έγκυος . Εκτός εάν έκανες λάθος στην ωορηξια στον υπολογισμό 

Βασικα εγω ειχα εναν οξυ πονο στο κεντρο της μητρας 7 ημερες μετα την ωορρηξια και ηταν οντως εμφυτευση. Γιατι 4 μερες μετα ειχα χοριακη 11.4

 

Αλλα ναι συμφωνω. Δε βασιζομαστε ΠΟΤΕ σε συμπτωματα. Ολα ειναι ιδια και ανουσια

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...