Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Χαρούλα Μπιλάλη- fertility ID


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Εγώ που πηγα όταν πρωτοψαχνόμουν για εξωσωματική δε βοηθήθηκα καθόλου. Πλήρωσα 150 ευρώ για να μιλάμε μια ώρα μαζί της στο πολύ γενικό κι αόριστο. Και μου έγραψε κάτι εξετάσεις μέσω του συζύγου της γιατί αυτή ως βιολόγος δε μπορούσε. Αυτά θυμάμαι. Ελπιζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Titti είπε:

Εγώ που πηγα όταν πρωτοψαχνόμουν για εξωσωματική δε βοηθήθηκα καθόλου. Πλήρωσα 150 ευρώ για να μιλάμε μια ώρα μαζί της στο πολύ γενικό κι αόριστο. Και μου έγραψε κάτι εξετάσεις μέσω του συζύγου της γιατί αυτή ως βιολόγος δε μπορούσε. Αυτά θυμάμαι. Ελπιζω να βοήθησα.

Σε ευχαριστω για την απαντηση....

Και εγω ψαχνομαι....

Απο την ιστοσελιδα δεν μπορεσα να καταλαβω με ποιο τροπο ακριβως προσφερει βοηθεια...με σωστο διαιτολογιο??? Γι αυτο ρωτησα αν καποια ηξερε κατι περισσοτερο...τελικα σου προτεινε κατι?? Τι εξετασεις σου εγραψε...

Ειδα κατι βιταμινες που προτεινει...

Φιλιά!

 


 

Link to comment
Share on other sites

Ελένη εγώ τη γνώρισα όταν επισκέφτηκα τον σύζυγό της ως γιατρό γιατί ήθελα δεύτερη γνώμη. Προσωπικά δεν μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση, εγώ στο γραφείο της να κλαίω και εκείνη να λέει τα δικά της. Ακόμα και ο άντρας μου εκνευρίστηκε μαζί της (που γενικά είναι πολύ πιο χαλαρός από εμένα και ανεκτικός με τους ανθρώπους). Κάποια στιγμή της ειπα αύριο θα συνέλθω δεν θα κλαίω και η απάντηση της ήταν "εγώ στη θέση σου θα έκλαιγα και αύριο"! Επίσης ένιωσα ότι με αντιπετώπισε σαν να ήμουν ηλίθια, λέγοντας μου εκατό φορές τα ίδια απλά, διαδικαστικά πράγματα 

Δηλώνει fertility coach, δεν ξέρω πολλά για τη μέθοδο της γιατί δεν ξαναπήγα όπως καταλαβαίνεις. 

Για εμένα ήταν ένας από τους λόγους που δεν ξαναπήγα ούτε στον άντρα της (όχι ο βασικός, όμως έπαιξε τον ρόλο του). 

Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία βέβαια, μπορεί το στιλ της σε κάποια άλλη γυναίκα να ταιριάζει. Προσωπικα νομίζω ότι είναι λίγο φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Αν δεν ήταν ο άντρας της επιτυχημένος γυναικολόγος δεν νομίζω να ήταν γνωστή εκείνη. Για αυτό και χρησιμοποιεί το δικό του επίθετο. 

Από την άλλη ότι βοηθάει την κάθε γυναίκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Ελένη εγώ τη γνώρισα όταν επισκέφτηκα τον σύζυγό της ως γιατρό γιατί ήθελα δεύτερη γνώμη. Προσωπικά δεν μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση, εγώ στο γραφείο της να κλαίω και εκείνη να λέει τα δικά της. Ακόμα και ο άντρας μου εκνευρίστηκε μαζί της (που γενικά είναι πολύ πιο χαλαρός από εμένα και ανεκτικός με τους ανθρώπους). Κάποια στιγμή της ειπα αύριο θα συνέλθω δεν θα κλαίω και η απάντηση της ήταν "εγώ στη θέση σου θα έκλαιγα και αύριο"! Επίσης ένιωσα ότι με αντιπετώπισε σαν να ήμουν ηλίθια, λέγοντας μου εκατό φορές τα ίδια απλά, διαδικαστικά πράγματα 

Δηλώνει fertility coach, δεν ξέρω πολλά για τη μέθοδο της γιατί δεν ξαναπήγα όπως καταλαβαίνεις. 

Για εμένα ήταν ένας από τους λόγους που δεν ξαναπήγα ούτε στον άντρα της (όχι ο βασικός, όμως έπαιξε τον ρόλο του). 

Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία βέβαια, μπορεί το στιλ της σε κάποια άλλη γυναίκα να ταιριάζει. Προσωπικα νομίζω ότι είναι λίγο φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Αν δεν ήταν ο άντρας της επιτυχημένος γυναικολόγος δεν νομίζω να ήταν γνωστή εκείνη. Για αυτό και χρησιμοποιεί το δικό του επίθετο. 

Από την άλλη ότι βοηθάει την κάθε γυναίκα!

Καλησπερα!!!!!

Γιατι σου ειπε οτι θα επρεπε να εκλαιγες και αυριο????

Εκτος απο ασχετη ειναι και αγενης τελικα .....


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , eleni17 είπε:

Καλησπερα!!!!!

Γιατι σου ειπε οτι θα επρεπε να εκλαιγες και αυριο????

Εκτος απο ασχετη ειναι και αγενης τελικα .....

Μόλις είχα μάθει την ΑΜΗ μου (η οποία ήταν τραγικά χαμηλή). Μου είχε πει και ο γιατρός τι προτείνει σαν προσέγγιση και μετά πήγαμε στο δικό της γραφείο για να μιλήσουμε για τα διαδικαστικά (κόστος, εξετάσεις, επιτροπή ΕΟΠΥΥ). Μου έλεγε λοιπόν μην κλαίς, και όταν της είπα οτι από την επόμενη θα ήμουν πιο καλά τοτε μου το είπε. Ωραία παρηγοριά ε; Άσε που πήρε μπροστά μου και έναν ενδοκρινολόγο που μου πρότειναν και του είπε έχω εδώ μια κοπέλα που κλαίει...

Άσε που προσπάθησε να με κάνει και δική της πελάτισσα με πολύ αγαρμπο τρόπο. 

Το ευτράπελο είναι που μάλωσαν με τον άντρα της (τον γιατρό) επίσης μπροστά μας! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eleni17 είπε:

Αν ειναι δυνατον!!!! Τραγικο να εκμεταλλευονται την αγωνια των γυναικων...

Χαιρομαι που τα καταφερες με χαμηλη Αμη...εχω εχω 0.21...:sad::roll:

Καλημέρα!!

Δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Εν συντομία μετά από επέμβαση αφαίρεσης των σαλπίγγων και της μια ωοθήκης λόγω ενδομητρίωσης, η πρώτη μου απόπειρα για εξωσωματική στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία -δεν ανταποκρίθηκα στα φάρμακα και δεν έκανα κάνενα ωάριο. Ένα ωοθυλάκιο μόνο και αυτό ήταν κενό. Όλα αυτά βέβαια με άλλους γιατρούς. 

Με τη μέτρηση είχες τοσο; Είναι δυο οι μονάδες που την μετράνε. Εγώ είχα 2 (θα πρέπει να τσεκαρω την εξέταση για να δω τις μονάδες. Ανύπαρκτη και η δική μου ΑΜΗ, φάνηκε άλλωστε και από την μη ανταπόκριση μου στα φάρμακα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Εν συντομία μετά από επέμβαση αφαίρεσης των σαλπίγγων και της μια ωοθήκης λόγω ενδομητρίωσης, η πρώτη μου απόπειρα για εξωσωματική στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία -δεν ανταποκρίθηκα στα φάρμακα και δεν έκανα κάνενα ωάριο. Ένα ωοθυλάκιο μόνο και αυτό ήταν κενό. Όλα αυτά βέβαια με άλλους γιατρούς. 

Με τη μέτρηση είχες τοσο; Είναι δυο οι μονάδες που την μετράνε. Εγώ είχα 2 (θα πρέπει να τσεκαρω την εξέταση για να δω τις μονάδες. Ανύπαρκτη και η δική μου ΑΜΗ, φάνηκε άλλωστε και από την μη ανταπόκριση μου στα φάρμακα. 

 

 

Ένας εξωσωματικος που επισκεφθηκα μου εδωσε 3 % εώς το μεγιστο 10% πιθανοτητες επιτυχιας...

Δεν θυμαμαι την μοναδα μετρησης της Αμη..σιγουρα ομως διαφορετικη απο την δικη σου..θα κοιταξω κ θα σου πω...

Ειμαι χαλια σημερα...το 3% μου τριβελιζει το μυαλο κ τα σωθικα μου...

Λυπαμαι πολυ για την μη ανταποκριση σου στα φαρμακα....σε καταλαβαινω...

 

Τι σου προτειναν να κανεις σαν επομενο βημα?

Καλη σου μερα!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , eleni17 είπε:

Ένας εξωσωματικος που επισκεφθηκα μου εδωσε 3 % εώς το μεγιστο 10% πιθανοτητες επιτυχιας...

Δεν θυμαμαι την μοναδα μετρησης της Αμη..σιγουρα ομως διαφορετικη απο την δικη σου..θα κοιταξω κ θα σου πω...

Ειμαι χαλια σημερα...το 3% μου τριβελιζει το μυαλο κ τα σωθικα μου...

Λυπαμαι πολυ για την μη ανταποκριση σου στα φαρμακα....σε καταλαβαινω...

 

Τι σου προτειναν να κανεις σαν επομενο βημα?

Καλη σου μερα!!

Σου στέλνω π.μ.

Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιωθεις

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...