Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Πω πω @oneira_glyka ευχομαι τιποτα αλλο να μη σας βρει! Αγχωθηκα που τα διαβασα περαστικα σας!.που να μπορεσεις να ελεγξεις 3 αγορια κοριτσι μου ενας ανθρωπος εισαι υπομονη! Εγω εναν ταλιμπαν εχω και τα εχω δει ολα..Να μπαινεις να μας λες τα νεα σου

 

@evio και εγω το εχω σκεφτει αυτο με το θηλασμο,γενικα εχω ακουσει πεφτει πολυ μπουλινγκ ετσι και θηλαζεις παραπανω.Αν ειναι δυνατον να μας κανουν να νιωθουμε ασχημα που κανουμε το φυσιολογικο.Μη δινεις καμια σημασια εσυ κανε οτι νιωθεις και γραψτους εκει που δεν πιανει μελανι.Καποτε ελεγα θα θηλασω 6μηνο και μετα θα το κοψω και ημουν καθετη.Οταν ομως βλεπω το μωρο μου ποσο το αναζηταει και ποσο καλο του κανει,τον ηρεμει τον παρηγορει και κυριως του κανει τοσο καλο στην υγεια του πως να του το στερησω? Και κακα τα ψεματα παρολο το ξενυχτι εχω συνηθισει με το θηλασμο πλεον και μου φαινεται περιεργο να το κοψω κ να δωσω σκονη.Οποτε και εγω θα το παω σιγουρα μεχρι χρονο κ βλεπουμε.

Εμενα ακομα δεν μου εχει πει η παιδατρος να δωσω αυγο και γιαουρτι μου λεει στο 10ο μηνα..δεν ειναι υπερβολικα αργα?Θα της πω να δωσω νωριτερα.Γενικα επειδη δεν ετρωγε μ λογω δοντιων δεν εχω καταφερει να δωσω μεγαλη ποικιλια.Οσπρια εχετε δωσει?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Πω πω @oneira_glyka ευχομαι τιποτα αλλο να μη σας βρει! Αγχωθηκα που τα διαβασα περαστικα σας!.που να μπορεσεις να ελεγξεις 3 αγορια κοριτσι μου ενας ανθρωπος εισαι υπομονη! Εγω εναν ταλιμπαν εχω και τα εχω δει ολα..Να μπαινεις να μας λες τα νεα σου

 

@evio και εγω το εχω σκεφτει αυτο με το θηλασμο,γενικα εχω ακουσει πεφτει πολυ μπουλινγκ ετσι και θηλαζεις παραπανω.Αν ειναι δυνατον να μας κανουν να νιωθουμε ασχημα που κανουμε το φυσιολογικο.Μη δινεις καμια σημασια εσυ κανε οτι νιωθεις και γραψτους εκει που δεν πιανει μελανι.Καποτε ελεγα θα θηλασω 6μηνο και μετα θα το κοψω και ημουν καθετη.Οταν ομως βλεπω το μωρο μου ποσο το αναζηταει και ποσο καλο του κανει,τον ηρεμει τον παρηγορει και κυριως του κανει τοσο καλο στην υγεια του πως να του το στερησω? Και κακα τα ψεματα παρολο το ξενυχτι εχω συνηθισει με το θηλασμο πλεον και μου φαινεται περιεργο να το κοψω κ να δωσω σκονη.Οποτε και εγω θα το παω σιγουρα μεχρι χρονο κ βλεπουμε.

Εμενα ακομα δεν μου εχει πει η παιδατρος να δωσω αυγο και γιαουρτι μου λεει στο 10ο μηνα..δεν ειναι υπερβολικα αργα?Θα της πω να δωσω νωριτερα.Γενικα επειδη δεν ετρωγε μ λογω δοντιων δεν εχω καταφερει να δωσω μεγαλη ποικιλια.Οσπρια εχετε δωσει?

Συγνώμη που πετάγομαι στο θέμα σας αλλά και εγώ τέτοια άκουγα για το θηλασμό συνεχώς. Τη μικρή μου τη θήλασα 22 μηνες και σταμάτησα επειδή έμεινα έγκυος. Το πρώτο που άκουσα ήταν κοίτα μην κάνεις το ίδιο λάθος και θηλάσεις κι αυτό δύο χρόνια και φυσικά απάντησα ότι αυτό θα το θηλάσω τρία. Αν είναι δυνατόν να ασχολούνται με ένα τέτοιο θέμα που αφορά αποκλειστικά τη μαμά και μόνο. Ευτυχώς είχα συμπαράσταση από τον άντρα μου αλλά και να μην είχα πάλι το ίδιο θα έκανα. Και εμένα ξυπνούσε μέχρι και 10 φορές το βράδυ για να φάει η ζουζούνα αλλά χαλάλι της.

  • Μου αρέσει 4

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Ξερω οτι η χοριακη μπορει να δειξει και λιγες μερες πριν την αναμενομενη περιοδο..

Ωστοσο για 100% σιγουρια την πρωτη μερα της καθυστερησης να κάνεις. Εαν δε σου ερθει 

Περιμένω κανονικά την Πέμπτη.. Άμα κάνω Τρίτη θα δείξει λες; η γυναικολος είπε είτε μου έρθει είτε όχι όταν πλησιάζουν οι μέρες να κάνω β χοριακη 

16 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα. Αν έχεις καθυστέρηση. 

Η γυναικολος μου είπε είτε μου έρθει είτε όχι ότι πρέπει να κάνω.. Η αλήθεια είναι έχω αγχωθεί πααααρα πολυ

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Περιμένω κανονικά την Πέμπτη.. Άμα κάνω Τρίτη θα δείξει λες; η γυναικολος είπε είτε μου έρθει είτε όχι όταν πλησιάζουν οι μέρες να κάνω β χοριακη 

Η γυναικολος μου είπε είτε μου έρθει είτε όχι ότι πρέπει να κάνω.. Η αλήθεια είναι έχω αγχωθεί πααααρα πολυ

Μην αγχώνεσαι.. Ότι κ αν είναι θα είναι για καλό κ μόνο... Όλα θα πάνε καλά... 

 

Εμείς κορίτσια μπουσουλαμε, φαγητό πολύ δεν τρώμε..5 με 6 κουταλιές από κάθε γεύμα... Κ πολύ νερό.. Κ πολύ γάλα..  Αφού λέω δεν μπορεί.. Θα μειωθούν οι θηλασμοι να ηρεμήσω λίγο αλλά δεν βλέπω φως.. Είναι ήσυχος γενικά κ καλόβολος όπως ήταν..  τον αφήνω κάτω στα παζλ κ παίζει, πιάνετε κ σηκώνετε κ θέλει να ακολουθεί τον μεγάλο παντού... Θα περπατήσει γρήγορα κ αυτό μου φαίνεται κ τι θα κάνω μετά δεν ξέρω... Κατά τα άλλα καλά από βάρος κ ανάπτυξη κ προχωράμε.. 

αυγο κ ψάρι θα φάμε κ εμείς στους 10 μήνες... Είναι κ αλεργιογονες τρωφες οπότε ας μην βιαζόμαστε να δίνουμε..  Για καλό είναι μερικές φορές..  Αυτά από εμάς...

Δεν έχω πολύ χρόνο αλλά προσπαθώ να σας διαβάζω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Περιμένω κανονικά την Πέμπτη.. Άμα κάνω Τρίτη θα δείξει λες; η γυναικολος είπε είτε μου έρθει είτε όχι όταν πλησιάζουν οι μέρες να κάνω β χοριακη 

Η γυναικολος μου είπε είτε μου έρθει είτε όχι ότι πρέπει να κάνω.. Η αλήθεια είναι έχω αγχωθεί πααααρα πολυ

Αν σου είπε έτσι η γυναικολόγος να κάνει τότε κάνε αγάπη. Γιατί σε αγχωνει?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια!Να  σας πω και εγώ τι έπαθα με τους τρεις μαντραχαλους μου.Ειχα τους μικρούς στο δωμάτιο τους παίζανε , ήσυχη εγώ , έκανα δουλειές και πάω στο δεκάλεπτο να τους δω και τι να δω. Κάθονται και οι τρεις πάνω από ένα κουτί πουρακια caprice που είχε ο μεγάλος και μασουλανε...Πέρα από τις σχετικές φωτο που βγήκαν με τα πασαλειμμενα μουτρακια πήγα να βάλω το μεγάλο τιμωρία αλλά με πιάσαν τα γέλια γιατί μου είπε ' μοιράζω μωράκια ' και τη γλύτωσε :smile:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, February17 είπε:

Μην αγχώνεσαι.. Ότι κ αν είναι θα είναι για καλό κ μόνο... Όλα θα πάνε καλά... 

 

Εμείς κορίτσια μπουσουλαμε, φαγητό πολύ δεν τρώμε..5 με 6 κουταλιές από κάθε γεύμα... Κ πολύ νερό.. Κ πολύ γάλα..  Αφού λέω δεν μπορεί.. Θα μειωθούν οι θηλασμοι να ηρεμήσω λίγο αλλά δεν βλέπω φως.. Είναι ήσυχος γενικά κ καλόβολος όπως ήταν..  τον αφήνω κάτω στα παζλ κ παίζει, πιάνετε κ σηκώνετε κ θέλει να ακολουθεί τον μεγάλο παντού... Θα περπατήσει γρήγορα κ αυτό μου φαίνεται κ τι θα κάνω μετά δεν ξέρω... Κατά τα άλλα καλά από βάρος κ ανάπτυξη κ προχωράμε.. 

αυγο κ ψάρι θα φάμε κ εμείς στους 10 μήνες... Είναι κ αλεργιογονες τρωφες οπότε ας μην βιαζόμαστε να δίνουμε..  Για καλό είναι μερικές φορές..  Αυτά από εμάς...

Δεν έχω πολύ χρόνο αλλά προσπαθώ να σας διαβάζω...

February εμενα πιανεται κ σηκωνεται και πεφτει πολλες φορες άτσαλα προς τα πίσω. Εσυ τι κανεις για να μη χτυπήσει?  Όλη την ωρα απο πανω του ειμαι. Εχω χαλακι με 1 εκ. Πάχος και βαζω κ μαξιλαρια αλλα κ παλι οταν σηκωνεται πεφτει άτσαλα κ φοβαμαι μη χτυπήσει το κεφαλι του. Μονο οταν ειναι στο παρκο ειμαι ησυχη που ταλιμπανιαζεται με ασφάλεια 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Αν σου είπε έτσι η γυναικολόγος να κάνει τότε κάνε αγάπη. Γιατί σε αγχωνει?

 

3 ώρες πρίν, February17 είπε:

Μην αγχώνεσαι.. Ότι κ αν είναι θα είναι για καλό κ μόνο... Όλα θα πάνε καλά... 

 

Εμείς κορίτσια μπουσουλαμε, φαγητό πολύ δεν τρώμε..5 με 6 κουταλιές από κάθε γεύμα... Κ πολύ νερό.. Κ πολύ γάλα..  Αφού λέω δεν μπορεί.. Θα μειωθούν οι θηλασμοι να ηρεμήσω λίγο αλλά δεν βλέπω φως.. Είναι ήσυχος γενικά κ καλόβολος όπως ήταν..  τον αφήνω κάτω στα παζλ κ παίζει, πιάνετε κ σηκώνετε κ θέλει να ακολουθεί τον μεγάλο παντού... Θα περπατήσει γρήγορα κ αυτό μου φαίνεται κ τι θα κάνω μετά δεν ξέρω... Κατά τα άλλα καλά από βάρος κ ανάπτυξη κ προχωράμε.. 

αυγο κ ψάρι θα φάμε κ εμείς στους 10 μήνες... Είναι κ αλεργιογονες τρωφες οπότε ας μην βιαζόμαστε να δίνουμε..  Για καλό είναι μερικές φορές..  Αυτά από εμάς...

Δεν έχω πολύ χρόνο αλλά προσπαθώ να σας διαβάζω...

Καλησπέρα κορίτσια..αγχωνομαι γιατί δεν θέλω ακόμα δεύτερο παιδάκι.. Ψάχνω να βρω δουλειά και εγώ 4ωρη γιατί θα φύγουμε από εδώ που μένουμε με τον άντρα μου και θα μπούμε στο νοίκι μέχρι να φτιαχτεί το δικό μου σπίτι.. Άμα είμαι έγκυος τώρα την κάτσαμε γιατί δεν θα μπορώ να δουλέψω.. Και δεν σκέφτομαι καν να μείνω και άλλο εδώ μερικές ξέρετε ότι έχω σοβαρό πρόβλημα με τα πεθερικά πλεον


 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Περιμένω κανονικά την Πέμπτη.. Άμα κάνω Τρίτη θα δείξει λες; η γυναικολος είπε είτε μου έρθει είτε όχι όταν πλησιάζουν οι μέρες να κάνω β χοριακη 

Η γυναικολος μου είπε είτε μου έρθει είτε όχι ότι πρέπει να κάνω.. Η αλήθεια είναι έχω αγχωθεί πααααρα πολυ

Πιστευω τριτη θα δείξει..

Πηγαινε να κανεις για να ηρεμησεις


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , fairy-mary είπε:

Πιστευω τριτη θα δείξει..

Πηγαινε να κανεις για να ηρεμησεις

Ναι θα πάω γιατί ήδη τα έχω παίξει μόνο που το σκέφτομαι.. Εσύ τι κάνεις; η μπουμπού σου; 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@oneira_glyka το έχω πει πολλές φορές...είσαι ήρωας! @FifitsaRealπαρομοίως.... Εγώ ένα έχω και δεν τα προλαβαίνω! 

@evio όπως σου έγραψαν τα κοριτσια, μη δίνεις καμία σημασία σε ότι λένε οι τριγύρω. Θα κάνεις αυτό που νομίζεις εσυ καλύτερο για το παιδί σου και για εσένα και δεν οφείλεις σε κανέναν καμία εξήγηση. Εγώ έχω γίνει πολύ απόλυτη και σκληρή σε κάτι τέτοια. Ο θηλασμος χρειάζεται δυλο ανθρώπους, τη μαμα και το μωρό. Όσο και οι δυο επιθυμούν να συνεχίσουν θα συνεχίσουν. Όταν ο ένας από τους δυο κουραστεί,βαρεθεί ή απλά δεν θέλει να συνεχίσει τούτες ο θηλασμος σταματάει. Τόσο απλά!ω

@Κωνσταντίνα16 πεθερικά...μεγάλο πρόβλημα! Εύχομαι το καλύτερο για εσένα κορίτσι 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

@oneira_glyka το έχω πει πολλές φορές...είσαι ήρωας! @FifitsaRealπαρομοίως.... Εγώ ένα έχω και δεν τα προλαβαίνω! 

@evio όπως σου έγραψαν τα κοριτσια, μη δίνεις καμία σημασία σε ότι λένε οι τριγύρω. Θα κάνεις αυτό που νομίζεις εσυ καλύτερο για το παιδί σου και για εσένα και δεν οφείλεις σε κανέναν καμία εξήγηση. Εγώ έχω γίνει πολύ απόλυτη και σκληρή σε κάτι τέτοια. Ο θηλασμος χρειάζεται δυλο ανθρώπους, τη μαμα και το μωρό. Όσο και οι δυο επιθυμούν να συνεχίσουν θα συνεχίσουν. Όταν ο ένας από τους δυο κουραστεί,βαρεθεί ή απλά δεν θέλει να συνεχίσει τούτες ο θηλασμος σταματάει. Τόσο απλά!ω

@Κωνσταντίνα16 πεθερικά...μεγάλο πρόβλημα! Εύχομαι το καλύτερο για εσένα κορίτσι 

Άστα παλμοιρα μου πίστευα πως δεν γίνονται στα αλήθεια αυτά.. Και εσύ παθουσα; σε ευχαριστώ κορίτσι μου 


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τωρα διαβασα τα νεα σας... πηγαμε Αθήνα για διαφορες δουλειες κ ψωνια κ πήραμε κ τον μπεμπη μαζι... ηταν τοσο καλος και δν μας ενοχλησε πουθενα αλλα πολυ κουραση κοριτσια κ πολυ τρεξιμο τι να σας πω.. βγηκαμε πολλες φορες εκτος προγραμματος και δν μ αρεσε καθολου αυτο ..δν ξερω ισως ειμαι κ υπερβολικη αλλα δν θελω να χανει το προγραμμα του κ η αληθεια ειναι πως πιστευα πως θα ταν πιο ευκολα τα πραγματα.. τελος παντων γυρισαμε σημερα και οι επομενες μερες λόγω ετοιμασιων θα ειναι δύσκολες κ στο τρεξιμο.. ανυπομονω ν περασει η γαμοβαφτιση κ μετα να χαλαρωσουμε επιτελους! 

Ο μπεμπης κ εμενα μπουσουλαει κ οπου παω προσπαθει να ερθει χαχαχα τρελενεται να καθεται ορθιος κ στον ποπο του.. με το φαγητο εξακολουθούμε να τρωει οτιδηποτε του δωσω κ εννοειτε το τρωει ολο χωρις σταματημό χαχα... σε λιγες μερες θα παμε στην παιδιατρο κ θα τη ρωτησω κ  για το αυγο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι θα πάω γιατί ήδη τα έχω παίξει μόνο που το σκέφτομαι.. Εσύ τι κάνεις; η μπουμπού σου; 

Καλα ειμαι, εχω γυρίσει στη δουλεια και τρεχω..

Καλα ειναι και η μπεμπα!

Μεγαλωνει!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2019 at 5:35 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Βαπτιστηκαμε  κ εμεις κ πήραμε το όνομα μας. Πέρασε κ αυτή η μέρα γρήγορα με πολύ τρέξιμο. Κατά τα άλλα  καλά εμείς  καθόμαστε πλέον στον πωπο  πολύ ώρα μόνη της με λίγο στήριξη κάποιες φορές  δεξιά κ αριστερά  γιστι γέρνει.  Εχτές εκεί που την ταιζα  το απόγευμα  άρχισε να μιλάει για κάνα μισάωρο  κ τα είπε όλα μαζεμένα .. Μα μα μα..  Μπα μπα μπα  ...  Για πρώτη φορά  κοντεψαμε  να κατουρηθουμε  από την χαρά μας..  Τα λαχανικά με το κρέας ακόμα δεν τα τρώει  καθόλου,  αλλά χτες δοκίμασα κ της έβαλα μέσα μια κουταλιά  γιαούρτι  κ τα ανακάτεμα λίγο κ τα έφαγε λίγα πως καλύτερα,  λίγες κουταλιές.  Αλλά φοβάμαι πως έτσι δεν απορροφάται ο σίδηρος από τις τροφές  λόγω ασβεστίου.. 

Να σας ζησει η μικρουλα!! Να χαρει το ονομα της!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...