Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Alex1989 είπε:

Aπο λαχανικά  κ φρούτα  κ μένα  μου έδωσε το ελεύθερο  να δοκιμάζω  ότι θέλω  από  αυτά  που είναι της εποχής. Εγώ στο θέμα  της διατροφής  του μωρου  ψαχτηκα  λίγο  παραπάνω  γιστι  ο πρώτος  μου παιδιατρος σε αυτό ήταν λίγο άκυρος. Δεν βρίσκω  τον λόγο  δηλαδή  να μην τα δοκιμάσεις αυτά νωρίτερα  εφόσον είναι  της εποχής.  Από λαχανικά  εμείς  Δοκιμάσαμε  πολλά  κ ακόμη έχουμε και μερικά που θα της κάνω τώρα εισαγωγή. Κουνουπίδι  αρακά κλπ.  Εμένα ήταν  κ λίγο δύσκολη κ ψάχνω  διαρκώς νέες παραλλαγες

Εμένα μου είπε να μην δώσω οσπρια φρέσκα φασολάκια αρακά κουνουπίδι μπρόκολο.. Αυτά λέει θα τα βάλουμε 10-12 μηνών.. Απλά όσα μωρακια ξέρω στην ηλικία του μικρού μου όλα τα τρώνε τα παραπάνω που έγραψα ενώ εμείς όχι.. Θα αλλάξω την παιδίατρο το πήρα απόφαση.. Εξάλλου δεν με καλύπτει 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Και εμένα τα Pampers μου μυριζαν πολύ.. Θα δοκιμάσω τις lupilu σε ευχαριστώ!! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; τι τρώνε τα μωρουλια σας 8 μηνών; ντομάτα, κρεμμύδι, οσπρια, φρέσκα φασολάκια; 

Τι δίνετε; 

Όλα αυτά δίνω και εγώ στο φαγητό εκτός όσπρια ακόμη. Ζυμαρικά 2 φορς της εβδομάδα μου είπε μόνο λόγω δυσκοιλιοτητας. Γιαούρτι θέλει μετά τον 10 μήνα και δν θέλει το παιδικο γιαούρτι, θέλει να της δώσω κανονικό γιαούρτι με πέτσα. Θέλω να της δοκιμάσω και αρακά δν το έχω δοκιμάσει ακόμη. Γενικά της έχω δώσει μελιτζάνα, κρεμμύδι, σκόρδο, μαϊντανό σέλινο, πατάτα, καρότο, μπάμιες, σπανακι, μπρόκολο το οποίο δν  της άρεσε και πολύ χαχχαχαχα

Κοριτσια να σας ρωτήσω, τα μωράκια σας όλη τη μέρα έχουν αυτή την χαζογκρινια που λέω εγώ ή μόνο εμένα κάνει έτσι κάθε μέρα. Ασχολούμαστε με κάτι και μετά από λίγο γκρινια, αντε πάμε αλλού να ασχοληθεί πάλι μετά από λίγο.. Πφφφ και τώρα που εχει βροχές κάθε μέρα δν περνάει η μέρα. Με τι τα απασχολείται? Μεγαλώνει και γίνεται πιο απαιτητική και να είμαστε παρέα όλη μέρα, όποιος και να είναι σπίτι πρέπει να της δώσει σημασία όλη την ώρα χαχαχχαχα αλλιώς μαλώνει και κάνει νευράκια.. Πεθαίνω στα γέλια βέβαια αλλά όλη μέρα πως να την απασχολήσω πφφφ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Εμένα μου είπε να μην δώσω οσπρια φρέσκα φασολάκια αρακά κουνουπίδι μπρόκολο.. Αυτά λέει θα τα βάλουμε 10-12 μηνών.. Απλά όσα μωρακια ξέρω στην ηλικία του μικρού μου όλα τα τρώνε τα παραπάνω που έγραψα ενώ εμείς όχι.. Θα αλλάξω την παιδίατρο το πήρα απόφαση.. Εξάλλου δεν με καλύπτει 

Όσπρια μας έβαλε από 9,5 μηνών


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xrysasid είπε:

Όλα αυτά δίνω και εγώ στο φαγητό εκτός όσπρια ακόμη. Ζυμαρικά 2 φορς της εβδομάδα μου είπε μόνο λόγω δυσκοιλιοτητας. Γιαούρτι θέλει μετά τον 10 μήνα και δν θέλει το παιδικο γιαούρτι, θέλει να της δώσω κανονικό γιαούρτι με πέτσα. Θέλω να της δοκιμάσω και αρακά δν το έχω δοκιμάσει ακόμη. Γενικά της έχω δώσει μελιτζάνα, κρεμμύδι, σκόρδο, μαϊντανό σέλινο, πατάτα, καρότο, μπάμιες, σπανακι, μπρόκολο το οποίο δν  της άρεσε και πολύ χαχχαχαχα

Κοριτσια να σας ρωτήσω, τα μωράκια σας όλη τη μέρα έχουν αυτή την χαζογκρινια που λέω εγώ ή μόνο εμένα κάνει έτσι κάθε μέρα. Ασχολούμαστε με κάτι και μετά από λίγο γκρινια, αντε πάμε αλλού να ασχοληθεί πάλι μετά από λίγο.. Πφφφ και τώρα που εχει βροχές κάθε μέρα δν περνάει η μέρα. Με τι τα απασχολείται? Μεγαλώνει και γίνεται πιο απαιτητική και να είμαστε παρέα όλη μέρα, όποιος και να είναι σπίτι πρέπει να της δώσει σημασία όλη την ώρα χαχαχχαχα αλλιώς μαλώνει και κάνει νευράκια.. Πεθαίνω στα γέλια βέβαια αλλά όλη μέρα πως να την απασχολήσω πφφφ

Βαριούνται πολύ εύκολα! Εμένα μόνο όταν είναι κάτω δεν βαριέται

Just now, Smile89 είπε:

Όσπρια μας έβαλε από 9,5 μηνών

Και εμεις μόλις κλείσουμε 9ο θα τα βάλουμε 

12 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Εμένα μου είπε να μην δώσω οσπρια φρέσκα φασολάκια αρακά κουνουπίδι μπρόκολο.. Αυτά λέει θα τα βάλουμε 10-12 μηνών.. Απλά όσα μωρακια ξέρω στην ηλικία του μικρού μου όλα τα τρώνε τα παραπάνω που έγραψα ενώ εμείς όχι.. Θα αλλάξω την παιδίατρο το πήρα απόφαση.. Εξάλλου δεν με καλύπτει 

Τι να σου πω...εάν δε σε καλύπτει τότε ναι να τον αλλάξεις. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Όσπρια μας έβαλε από 9,5 μηνών

Ναι αλλά φασολάκια και αρακά από ποτέ ξεκινήσατε; 

πρίν από 41 λεπτά , palmoira είπε:

Βαριούνται πολύ εύκολα! Εμένα μόνο όταν είναι κάτω δεν βαριέται

Και εμεις μόλις κλείσουμε 9ο θα τα βάλουμε 

Τι να σου πω...εάν δε σε καλύπτει τότε ναι να τον αλλάξεις. 

Θα την αλλάξω γιατί εκτός ότι δεν με καλύπτει μερικές φορές νιώθω πως θέλει να με ξεπέταξει στα ραντεβού είναι απότομη και πανάκριβη χωρίς λόγο.. Άσε που είναι και μακάβρια οπότε στο καλο


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι αλλά φασολάκια και αρακά από ποτέ ξεκινήσατε; 

Θα την αλλάξω γιατί εκτός ότι δεν με καλύπτει μερικές φορές νιώθω πως θέλει να με ξεπέταξει στα ραντεβού είναι απότομη και πανάκριβη χωρίς λόγο.. Άσε που είναι και μακάβρια οπότε στο καλο

Αμέσως όταν μπήκε κ το απογευματινό ξεκίνησα να κάνω εισαγωγές είτε φρούτο είτε λαχανικό. Φασολάκια κ αρακάς είναι λαχανικά, όχι όσπρια. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Εμενα ο μικρος μου εχει διαρροια απο χθες γιατι εγω χρειαστηκε να παρω αντιβιωση για λιγες μερες και τον πειραξε.Μαλιστα σημερα ειχε και λιγο αιματακι κ η παιδιατρος ειπε οτι ειναι απο τη διαρροια και μας εδωσε προβιοτικα. Ο καημενος ομως συγκαηκε  αν και τον πλενω αμεσως με το που κανει και του βαζω σουντοκρεμ. Σκεφτηκα να τον ξεπλενω και με χαμομηλι για να ηρεμησει λιγο το δερμα του. Εσεις τι βαζετε στο συγκαμα? 

  • Λυπημένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Εμενα ο μικρος μου εχει διαρροια απο χθες γιατι εγω χρειαστηκε να παρω αντιβιωση για λιγες μερες και τον πειραξε.Μαλιστα σημερα ειχε και λιγο αιματακι κ η παιδιατρος ειπε οτι ειναι απο τη διαρροια και μας εδωσε προβιοτικα. Ο καημενος ομως συγκαηκε  αν και τον πλενω αμεσως με το που κανει και του βαζω σουντοκρεμ. Σκεφτηκα να τον ξεπλενω και με χαμομηλι για να ηρεμησει λιγο το δερμα του. Εσεις τι βαζετε στο συγκαμα? 

Εμεις  βάζουμε της Frezyderm αν κ η δική μου δεν συγκαιεται  σχεδόν ποτέ.  Μια φορά μόνο το έχει πάθει.  Το χαμόγελο μπορεί να βοηθήσει.  Την sudocrem ο παιδίατρος  μου είπε να μην την χρησιμοποιώ ,  να την αποφεύγω όσο μπορώ γιατί έχει υψηλή περιεκτικοτητα  ψευδαργυρου.  Κορίτσια  εσείς Βιταμίνη  d δίνετε  ακόμη; μέχρι πότε;  εμένα μου είπε μέχρι τον χρόνο.  Αν μείνει εκτός ψυγείου  για 5 μέρες χαλάει; 

Just now, Alex1989 είπε:

Εμεις  βάζουμε της Frezyderm αν κ η δική μου δεν συγκαιεται  σχεδόν ποτέ.  Μια φορά μόνο το έχει πάθει.  Το χαμόγελο μπορεί να βοηθήσει.  Την sudocrem ο παιδίατρος  μου είπε να μην την χρησιμοποιώ ,  να την αποφεύγω όσο μπορώ γιατί έχει υψηλή περιεκτικοτητα  ψευδαργυρου.  Κορίτσια  εσείς Βιταμίνη  d δίνετε  ακόμη; μέχρι πότε;  εμένα μου είπε μέχρι τον χρόνο.  Αν μείνει εκτός ψυγείου  για 5 μέρες χαλάει; 

Χαμομηλι ήθελα να πω αντί για χαμόγελο 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Αμέσως όταν μπήκε κ το απογευματινό ξεκίνησα να κάνω εισαγωγές είτε φρούτο είτε λαχανικό. Φασολάκια κ αρακάς είναι λαχανικά, όχι όσπρια. 

Το ξέρω πως είναι λαχανικά καλέ και όχι οσπρια απλά είπε η Παιδίατρος πως οσπρια φασολάκια και αρακά θα ξεκινήσει 10-11 μηνών και μου φάνηκε πολύ αργά.. 


 

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ Για το συγκαμα , άφηνε τον μετά το πλύσιμο κάμποση ώρα χωρίς πάνα για να παίρνει αέρα η περιοχή και ναι , πλύση με χαμομήλι βοηθάει αρκετά. Για κρέμες δεν ξέρω , βάζω λίγη σουντοκρεμ μόνο όταν υπάρχει ερεθισμός που δεν ηρεμεί με χαμομήλι και αερισμό περιοχής

@Κωνσταντίνα16αρακας που κάνει τον καλύτερο πουρέ για μωράκια; Γλυκός και τρυφερός; Περίεργο μου φαινεται η παιδίατρος να λέει έτσι , όπως επίσης και η γλυκοπατάτα είναι από τα πρώτα λαχανικά που εισάγουμε.

@Alex1989 βιταμίνη D δεν έδωσα καθόλου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Εμενα ο μικρος μου εχει διαρροια απο χθες γιατι εγω χρειαστηκε να παρω αντιβιωση για λιγες μερες και τον πειραξε.Μαλιστα σημερα ειχε και λιγο αιματακι κ η παιδιατρος ειπε οτι ειναι απο τη διαρροια και μας εδωσε προβιοτικα. Ο καημενος ομως συγκαηκε  αν και τον πλενω αμεσως με το που κανει και του βαζω σουντοκρεμ. Σκεφτηκα να τον ξεπλενω και με χαμομηλι για να ηρεμησει λιγο το δερμα του. Εσεις τι βαζετε στο συγκαμα? 

Βάζω όποτε δω λίγο κόκκινη την περιοχή της weleda ή της frezyderm. Για το χαμομήλι ρώτα τον παιδίατρο σου. 

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Εμεις  βάζουμε της Frezyderm αν κ η δική μου δεν συγκαιεται  σχεδόν ποτέ.  Μια φορά μόνο το έχει πάθει.  Το χαμόγελο μπορεί να βοηθήσει.  Την sudocrem ο παιδίατρος  μου είπε να μην την χρησιμοποιώ ,  να την αποφεύγω όσο μπορώ γιατί έχει υψηλή περιεκτικοτητα  ψευδαργυρου.  Κορίτσια  εσείς Βιταμίνη  d δίνετε  ακόμη; μέχρι πότε;  εμένα μου είπε μέχρι τον χρόνο.  Αν μείνει εκτός ψυγείου  για 5 μέρες χαλάει; 

Χαμομηλι ήθελα να πω αντί για χαμόγελο 

Εμεις δινουμε ακόμη βιταμίνη D. Η αλήθεια είναι ότι την ξεχνάω...Η δική μας δεν φυλάσσεται στο ψυγείο. Διάβασε το φύλλο οδηγιών του φαρμάκου. 

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Το ξέρω πως είναι λαχανικά καλέ και όχι οσπρια απλά είπε η Παιδίατρος πως οσπρια φασολάκια και αρακά θα ξεκινήσει 10-11 μηνών και μου φάνηκε πολύ αργά.. 

Ο κάθε παιδίατρος έχει το δικό του διατροφικό πλάνο Κωνσταντίνα. Άλλα λαχανικά σας έχει βάλει? Μην ψάχνεις να βρεις γιατί και πως. Ή εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και ακολουθείς το πλάνο του,ή συζητάς μαζί του και σου εξηγεί το γιατί ή αλλάζεις παιδίατρο. 

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Εμενα ο μικρος μου εχει διαρροια απο χθες γιατι εγω χρειαστηκε να παρω αντιβιωση για λιγες μερες και τον πειραξε.Μαλιστα σημερα ειχε και λιγο αιματακι κ η παιδιατρος ειπε οτι ειναι απο τη διαρροια και μας εδωσε προβιοτικα. Ο καημενος ομως συγκαηκε  αν και τον πλενω αμεσως με το που κανει και του βαζω σουντοκρεμ. Σκεφτηκα να τον ξεπλενω και με χαμομηλι για να ηρεμησει λιγο το δερμα του. Εσεις τι βαζετε στο συγκαμα? 

Περαστικα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Η δικια μου ετοιμαζει κ το δευτερο δοντακι κ ξυπναει λιγο πιο συχνα τη νυχτα. Θα περασει κ αυτο, μονο να ταλαιπωριεται δεν θελω.

Απο λαχανικα της εχω δωσει οτι ειναι εποχης τους 2,5 μηνες που τρωει. Και μαλιστα τα φασολακια ηταν απο τα πρωτα μετα το κλασσικο πατατα-κολοκυθι-καροτο. Αν δεν σε καλυπτει @Κωνσταντίνα16 αλλαξε γιατρο. Βρες καποιον να συνεννοειστε. Την Κυριακη θα της δωσω φακες για πρωτη φορα κ μετα καθε βδομαδα μια μερα θα εχει φακες το μεσημεριανο μας. Επισης το απογευμα της εδωσα παραδοσιακο κατσικισιο γιαουρτι κ μονο που δεν μου το εφτυσε στα μουτρα. Για σημερα πηρα το κρικρι να δοκιμασουμε... Επισης εδωσα τραχανα κ πηρα κ χυλοπιτες κ ανθοτυρο να δωσω τις επομενες μερες για απογευμα.

Με το αυγο πως τα πανε τα μικρα σας;

@Nicol_ περαστικα του. Δοκιμασε κ χαμομηλι να δεις τι θα γινει. Απλα αμα ειναι απο μυκητες το συγκαμα θελει φαρμακευτικη αλοιφη ξερω. Δες πως θα παει κ αμα δεν του περναει παντε να σας δει η γιατρος. Για την ιστορια εγω της βαζω κεραλοιφη με σπαθολαδο κ βουτυρο καριτε που φτιαχνω εγω. Αν κ δεν ειμαι υπερ των ματζουνιων με αυτην την κρεμουλα δεν εχει συγκαει ποτε!

@Xrysasid απο γκρινιτσα καλα να ειμσστε εχουμε αρκετη. Τωρα τελευταια της πηρα καινουρια παιχνιδακια κ απασχολειται κ ειμαστε καλυτερα. Τα αλλα τα ειχε βαρεθει κ με το δικιο της. Επισης ανακαλυψαμε τα ζουζουνια στο youtube κ εχουν γινει λατρεια! Χορευει κιολας , ενα υποτυπωδες δηλαδη, κ εχει πολλη πλακα. Οταν τα βαρεθει παλι ολα αυτα θα δουμε...

  • Ευχαριστώ 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Η δικια μου ετοιμαζει κ το δευτερο δοντακι κ ξυπναει λιγο πιο συχνα τη νυχτα. Θα περασει κ αυτο, μονο να ταλαιπωριεται δεν θελω.

Απο λαχανικα της εχω δωσει οτι ειναι εποχης τους 2,5 μηνες που τρωει. Και μαλιστα τα φασολακια ηταν απο τα πρωτα μετα το κλασσικο πατατα-κολοκυθι-καροτο. Αν δεν σε καλυπτει @Κωνσταντίνα16 αλλαξε γιατρο. Βρες καποιον να συνεννοειστε. Την Κυριακη θα της δωσω φακες για πρωτη φορα κ μετα καθε βδομαδα μια μερα θα εχει φακες το μεσημεριανο μας. Επισης το απογευμα της εδωσα παραδοσιακο κατσικισιο γιαουρτι κ μονο που δεν μου το εφτυσε στα μουτρα. Για σημερα πηρα το κρικρι να δοκιμασουμε... Επισης εδωσα τραχανα κ πηρα κ χυλοπιτες κ ανθοτυρο να δωσω τις επομενες μερες για απογευμα.

Με το αυγο πως τα πανε τα μικρα σας;

@Nicol_ περαστικα του. Δοκιμασε κ χαμομηλι να δεις τι θα γινει. Απλα αμα ειναι απο μυκητες το συγκαμα θελει φαρμακευτικη αλοιφη ξερω. Δες πως θα παει κ αμα δεν του περναει παντε να σας δει η γιατρος. Για την ιστορια εγω της βαζω κεραλοιφη με σπαθολαδο κ βουτυρο καριτε που φτιαχνω εγω. Αν κ δεν ειμαι υπερ των ματζουνιων με αυτην την κρεμουλα δεν εχει συγκαει ποτε!

@Xrysasid απο γκρινιτσα καλα να ειμσστε εχουμε αρκετη. Τωρα τελευταια της πηρα καινουρια παιχνιδακια κ απασχολειται κ ειμαστε καλυτερα. Τα αλλα τα ειχε βαρεθει κ με το δικιο της. Επισης ανακαλυψαμε τα ζουζουνια στο youtube κ εχουν γινει λατρεια! Χορευει κιολας , ενα υποτυπωδες δηλαδη, κ εχει πολλη πλακα. Οταν τα βαρεθει παλι ολα αυτα θα δουμε...

Τι παιχνιδάκια πηρατε εβιο δωσε καμια ιδεα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Nicol_ είπε:

Τι παιχνιδάκια πηρατε εβιο δωσε καμια ιδεα

Πηραμε ενα ξυλοφωνο , ενα σαλιγκαρι με τουβλακια Fisher price κ ενα βιβλιαρακι με τραγουδια παλι ιδια εταιρια. Πιο πολυ το ξυλοφωνο κοπαναει κ μασαει τα τουβλακια χαχαχα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

 

Πηραμε ενα ξυλοφωνο , ενα σαλιγκαρι με τουβλακια Fisher price κ ενα βιβλιαρακι με τραγουδια παλι ιδια εταιρια. Πιο πολυ το ξυλοφωνο κοπαναει κ μασαει τα τουβλακια χαχαχα.

Το σαλιγκάρι  της φισερ πραις τρελή επιτυχία   από τα αγαπημένα μας το εχουμε κ εμεις.  Κ το μουσικό βιβλίο. Εμείς  κορίτσια  από τότε που άρχισε να κάθεται  στον ποπο  μόνη της  της αραδειαζω όλα τα παιχνίδια μπροστά της κ παίζει μέχρι κ μισή ώρα κ παραπανω  μόνη  της..  Τα πιάνει όλα τα βάζει στο στόμα εννοείται,  διαλέγει,  πιάνει κ αφήνει... μουσικές φωτάκια κ πανικός σε όλο το σπίτι  ... μετά πάω κ γω κ καθόμαστε.. Εμείς γκρίνια   έχουμε  λίγο αν βλέπει κάτι κ θέλει να το πιάσει  δηλαδή πολλά πράγματα,  λαπτοπ τηλέφωνο  βαζα  κλπ,  ή αν έρθει η ώρα μας για απογευματινή  βόλτα,  μέχρι να βγούμε έξω... Κ αυτό το πράγμα που νυχτωνει από τις πέντε μισή  πολύ εκνευριστικό.. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...