Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Εμάς τρελαίνεται με τα στοιβαζόμενα κυβάκια της Fisher price και ΙΚΕΑ. Της τα βάζω το ένα πάνω στο άλλο και μπουσουλάει για να τα ρίξει! Επίσης με το λούτρινο σκυλάκι πάλι της ίδιας εταιρείας. Μας αρέσουν και τα βιβλιαράκια επίσης πολύ. 

Ανα διαστήματα μαζεύω τα παιχνίδια και τα κρύβω και της εμφανίζω αλλά παλιοτερα που έχει βαρεθεί. Όταν τα ξαναβλέπει τρελαίνεται!

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evio είπε:

 

Πηραμε ενα ξυλοφωνο , ενα σαλιγκαρι με τουβλακια Fisher price κ ενα βιβλιαρακι με τραγουδια παλι ιδια εταιρια. Πιο πολυ το ξυλοφωνο κοπαναει κ μασαει τα τουβλακια χαχαχα.

Α ωραια! Γιατί κ εγώ θελω να ανανεώσω καποια παιχνιδακια γιατι τα βαρεθηκε

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι κανένας άλλος τρόπος να προσφέρουμε αυγό για όσες δίνεται εκτός από σκέτο κρόκο με λάδι και λεμόνι υπάρχει;  γιατί μόλις της το δίνω έτσι σκέτο αηδιάζει Και δεν το θέλει.  άμα το έβαζα μέσα στη φρουτόκρεμα το έχει δοκιμάσει καμία; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι κανένας άλλος τρόπος να προσφέρουμε αυγό για όσες δίνεται εκτός από σκέτο κρόκο με λάδι και λεμόνι υπάρχει;  γιατί μόλις της το δίνω έτσι σκέτο αηδιάζει Και δεν το θέλει.  άμα το έβαζα μέσα στη φρουτόκρεμα το έχει δοκιμάσει καμία; 

Το εχω δοκιμασει εγω κ πετυχε! Επισης μπορεις να μην το κανεις σφηχτο να ειναι λιγο μελατο να βαλεις λιγο λαδακι κ νερακι και να γινει σαν κρεμουλα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, FifitsaReal είπε:

@Nicol_ Για το συγκαμα , άφηνε τον μετά το πλύσιμο κάμποση ώρα χωρίς πάνα για να παίρνει αέρα η περιοχή και ναι , πλύση με χαμομήλι βοηθάει αρκετά. Για κρέμες δεν ξέρω , βάζω λίγη σουντοκρεμ μόνο όταν υπάρχει ερεθισμός που δεν ηρεμεί με χαμομήλι και αερισμό περιοχής

@Κωνσταντίνα16αρακας που κάνει τον καλύτερο πουρέ για μωράκια; Γλυκός και τρυφερός; Περίεργο μου φαινεται η παιδίατρος να λέει έτσι , όπως επίσης και η γλυκοπατάτα είναι από τα πρώτα λαχανικά που εισάγουμε.

@Alex1989 βιταμίνη D δεν έδωσα καθόλου 

Και εμένα μου κάνει εντύπωση γιαυτό είπα να ρωτήσω και άλλες μανούλες.. 

19 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Βάζω όποτε δω λίγο κόκκινη την περιοχή της weleda ή της frezyderm. Για το χαμομήλι ρώτα τον παιδίατρο σου. 

Εμεις δινουμε ακόμη βιταμίνη D. Η αλήθεια είναι ότι την ξεχνάω...Η δική μας δεν φυλάσσεται στο ψυγείο. Διάβασε το φύλλο οδηγιών του φαρμάκου. 

Ο κάθε παιδίατρος έχει το δικό του διατροφικό πλάνο Κωνσταντίνα. Άλλα λαχανικά σας έχει βάλει? Μην ψάχνεις να βρεις γιατί και πως. Ή εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και ακολουθείς το πλάνο του,ή συζητάς μαζί του και σου εξηγεί το γιατί ή αλλάζεις παιδίατρο. 

Περαστικα!

Σίγουρα ο κάθε γιατρός λειτουργεί αλλιώς όμως υποτίθεται πως κάποια πράγματα είναι στάνταρ. Τέλος πάντως το σίγουρο είναι πως θα την αλλάξω και για άλλους λόγους

18 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Η δικια μου ετοιμαζει κ το δευτερο δοντακι κ ξυπναει λιγο πιο συχνα τη νυχτα. Θα περασει κ αυτο, μονο να ταλαιπωριεται δεν θελω.

Απο λαχανικα της εχω δωσει οτι ειναι εποχης τους 2,5 μηνες που τρωει. Και μαλιστα τα φασολακια ηταν απο τα πρωτα μετα το κλασσικο πατατα-κολοκυθι-καροτο. Αν δεν σε καλυπτει @Κωνσταντίνα16 αλλαξε γιατρο. Βρες καποιον να συνεννοειστε. Την Κυριακη θα της δωσω φακες για πρωτη φορα κ μετα καθε βδομαδα μια μερα θα εχει φακες το μεσημεριανο μας. Επισης το απογευμα της εδωσα παραδοσιακο κατσικισιο γιαουρτι κ μονο που δεν μου το εφτυσε στα μουτρα. Για σημερα πηρα το κρικρι να δοκιμασουμε... Επισης εδωσα τραχανα κ πηρα κ χυλοπιτες κ ανθοτυρο να δωσω τις επομενες μερες για απογευμα.

Με το αυγο πως τα πανε τα μικρα σας;

@Nicol_ περαστικα του. Δοκιμασε κ χαμομηλι να δεις τι θα γινει. Απλα αμα ειναι απο μυκητες το συγκαμα θελει φαρμακευτικη αλοιφη ξερω. Δες πως θα παει κ αμα δεν του περναει παντε να σας δει η γιατρος. Για την ιστορια εγω της βαζω κεραλοιφη με σπαθολαδο κ βουτυρο καριτε που φτιαχνω εγω. Αν κ δεν ειμαι υπερ των ματζουνιων με αυτην την κρεμουλα δεν εχει συγκαει ποτε!

@Xrysasid απο γκρινιτσα καλα να ειμσστε εχουμε αρκετη. Τωρα τελευταια της πηρα καινουρια παιχνιδακια κ απασχολειται κ ειμαστε καλυτερα. Τα αλλα τα ειχε βαρεθει κ με το δικιο της. Επισης ανακαλυψαμε τα ζουζουνια στο youtube κ εχουν γινει λατρεια! Χορευει κιολας , ενα υποτυπωδες δηλαδη, κ εχει πολλη πλακα. Οταν τα βαρεθει παλι ολα αυτα θα δουμε...

Εγώ του δίνω κρι κρι άμα θέλεις μπορείς να αλεσεις φρούτα και να τα βάλεις στο γιαούρτι του.. 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Το εχω δοκιμασει εγω κ πετυχε! Επισης μπορεις να μην το κανεις σφηχτο να ειναι λιγο μελατο να βαλεις λιγο λαδακι κ νερακι και να γινει σαν κρεμουλα!

Σε ευχαριστώ.  Φοβάμαι  να το δώσω μελατο το αυγό  για τον κίνδυνο  της σαλμονελας.  Θα το δοκιμάσω  στην φρούτο κρέμα 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Εμεις πήγαμε χθες στην παιδιατρο για το εμβολιο και είμαστε λιγακι οριακα με το βαρος. Δεν τρωει όμως και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Θα δοκιμασω να δωσω κ κομματια σιγα σιγα αλλα γενικα τρωει λιγες κουταλιες και μονο στο στηθος κολλημενος. Εκτος αυτου οπως σας εχω πει ξυπνάει συνεχεια το βράδυ για στηθος και εψω εξαντληθει πλεον. 

Η παιδίατρος μου ειπε να δοκιμασω να του δώσω ενα βραδυνο γευμα ξενο γάλα μήπως κ κοιμηθεί λιγο καλύτερα. Μου εδωσε το sanilac 1 να δοκιμασω επειδή ειναι πιο νοστιμο κ χρόνια τωρα δοκιμασμενο. Δεν εχω κανενα θεμα να του δώσω ενα γευμα με ξενο αν μας βοηθήσει ολους να κοιμηθούμε λιγο. Γιατί ακομα κ ο μικρος μου επειδή δεν κοιμάται καλα είναι ανήσυχος κ γκρινιάζει γιατί ειναι κουρασμένος. Το θεμα μου είναι αν μπορει να δημιούργησει καποιο θεμα το ξενο πχ δυσκοιλιότητα η εμμετο. Κατι τετοια διάβασα.  Το εχει δοκιμασει καμια το συγκεκριμένο ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Εμεις πήγαμε χθες στην παιδιατρο για το εμβολιο και είμαστε λιγακι οριακα με το βαρος. Δεν τρωει όμως και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Θα δοκιμασω να δωσω κ κομματια σιγα σιγα αλλα γενικα τρωει λιγες κουταλιες και μονο στο στηθος κολλημενος. Εκτος αυτου οπως σας εχω πει ξυπνάει συνεχεια το βράδυ για στηθος και εψω εξαντληθει πλεον. 

Η παιδίατρος μου ειπε να δοκιμασω να του δώσω ενα βραδυνο γευμα ξενο γάλα μήπως κ κοιμηθεί λιγο καλύτερα. Μου εδωσε το sanilac 1 να δοκιμασω επειδή ειναι πιο νοστιμο κ χρόνια τωρα δοκιμασμενο. Δεν εχω κανενα θεμα να του δώσω ενα γευμα με ξενο αν μας βοηθήσει ολους να κοιμηθούμε λιγο. Γιατί ακομα κ ο μικρος μου επειδή δεν κοιμάται καλα είναι ανήσυχος κ γκρινιάζει γιατί ειναι κουρασμένος. Το θεμα μου είναι αν μπορει να δημιούργησει καποιο θεμα το ξενο πχ δυσκοιλιότητα η εμμετο. Κατι τετοια διάβασα.  Το εχει δοκιμασει καμια το συγκεκριμένο ?

 

Καλησπέρα  Νικόλ.  Το συγκεκριμένο  δεν το έχω δοκιμάσει.  Αλλά γιατί το 1; το νούμερο  2 πρέπει  να πάρεις,  δεύτερης  βρεφικης ηλικίας  δηλαδή  για 6-12 μηνών. Η δυσκοιλιοτητα  ναι ισχύει  ότι μπορεί να δημιουργηθεί,  για εμετό δεν το έχω ξανακουσει.  Έχε απλά κατά νου  ότι μπορεί να μην του άρεσει  αν δεν έχει ξανά δοκιμάσει  ξένο  γαλα κ να πρέπει  να αλλάξεις για να βρείτε κάποιο  που να το συμπαθεί.  Έχω όταν έδινα παλιά  ένα γεύμα συμπλήρωμα,  έδινα το novalac  bio,  είναι βιολογικό κ ήταν συμπαθητικό  στην γεύση.  Κ αυτό θα πάρω σε λίγο καιρό όταν ξεκινήσω  δουλειά  να υπάρχει  αν κάποια στιγμή  χρειαστεί  όταν λείπω,  ή για να βάζω μια δυο  μεζούρεςς στην κρέμα της. Τώρα με τον ύπνο δεν ξέρω αν πιάσει  όντως,  πες μας αποτέλεσμα.. 

Με το φαγητό κ γω έχω σκεφτεί  μήπως  δεν της αρέσει  χυλος,  γιατί κάποιες φορές αηδιάζει  κ κάνει σαν να θέλει εμετό,  αλλά τα φρούτα  τα τρώει  ευχάριστα.  Το γιαούρτι  μάλιστα ξετρελενετσι.  Αλλά δεν γίνεται να μην τρώει καθόλου κρέας κ λαχανικά.  Κ μένα 5 κουταλιές  θα φάει  το μεσημέρι. Την Δευτέρα  θα πάω στον γιατρό να κάνω το  εμβολιο  της γρίπης κ θα μιλήσουμε  πάλι. Κ γω θα ξεκινήσω  να της τα δίνω πιο χοντρό  αλεσμενα. Πόσα κιλά είστε; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

 

Καλησπέρα  Νικόλ.  Το συγκεκριμένο  δεν το έχω δοκιμάσει.  Αλλά γιατί το 1; το νούμερο  2 πρέπει  να πάρεις,  δεύτερης  βρεφικης ηλικίας  δηλαδή  για 6-12 μηνών. Η δυσκοιλιοτητα  ναι ισχύει  ότι μπορεί να δημιουργηθεί,  για εμετό δεν το έχω ξανακουσει.  Έχε απλά κατά νου  ότι μπορεί να μην του άρεσει  αν δεν έχει ξανά δοκιμάσει  ξένο  γαλα κ να πρέπει  να αλλάξεις για να βρείτε κάποιο  που να το συμπαθεί.  Έχω όταν έδινα παλιά  ένα γεύμα συμπλήρωμα,  έδινα το novalac  bio,  είναι βιολογικό κ ήταν συμπαθητικό  στην γεύση.  Κ αυτό θα πάρω σε λίγο καιρό όταν ξεκινήσω  δουλειά  να υπάρχει  αν κάποια στιγμή  χρειαστεί  όταν λείπω,  ή για να βάζω μια δυο  μεζούρεςς στην κρέμα της. Τώρα με τον ύπνο δεν ξέρω αν πιάσει  όντως,  πες μας αποτέλεσμα.. 

Με το φαγητό κ γω έχω σκεφτεί  μήπως  δεν της αρέσει  χυλος,  γιατί κάποιες φορές αηδιάζει  κ κάνει σαν να θέλει εμετό,  αλλά τα φρούτα  τα τρώει  ευχάριστα.  Το γιαούρτι  μάλιστα ξετρελενετσι.  Αλλά δεν γίνεται να μην τρώει καθόλου κρέας κ λαχανικά.  Κ μένα 5 κουταλιές  θα φάει  το μεσημέρι. Την Δευτέρα  θα πάω στον γιατρό να κάνω το  εμβολιο  της γρίπης κ θα μιλήσουμε  πάλι. Κ γω θα ξεκινήσω  να της τα δίνω πιο χοντρό  αλεσμενα. Πόσα κιλά είστε; 

8 κιλα ειμαστε αλλα μεχρι τώρα ειμασταν φυσιολογικά με τις καμπύλες. Απλα οριακά κ αν αρχίσει να περπατάει μπορει να πέσει σε βαρος. 

Το εκανα το γαλα κ πλήρης αποτυχία.  Το δοκιμασε κ δεν του αρεσε καθόλου. Το προσπάθησα αλλα δεν το επινε.Η αλήθεια ειναι πως το δοκίμασα κ εγω κ είχε άθλια γευση. Το δοκιμασε κ αντρας μου κ συμφώνησε. . 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι κανένας άλλος τρόπος να προσφέρουμε αυγό για όσες δίνεται εκτός από σκέτο κρόκο με λάδι και λεμόνι υπάρχει;  γιατί μόλις της το δίνω έτσι σκέτο αηδιάζει Και δεν το θέλει.  άμα το έβαζα μέσα στη φρουτόκρεμα το έχει δοκιμάσει καμία; 

Το έχω δοκιμάσει μαζί με φρουτόκρεμα , μέσα στο φαγητό της αλεσμένο, αυγολέμονο σε κοτοπουλακι, με αβοκάντο κρεμουλα και το έκανα και σκραμπλ με νεράκι. Σε κατσαρολάκι μικρό έβαλα νεράκι λίγο και έσπασα το αυγό, με σύρμα άρχισα και το ανακάτευα για μερικά λεπτά για να είμαι σίγουρη ότι ψήθηκε. Της το έδινα μπουκιτσες με το χέρι μου. Τώρα θέλω να δοκιμασω να το κάνω στραπατσαδα με ντοματούλα. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, palmoira είπε:

Το έχω δοκιμάσει μαζί με φρουτόκρεμα , μέσα στο φαγητό της αλεσμένο, αυγολέμονο σε κοτοπουλακι, με αβοκάντο κρεμουλα και το έκανα και σκραμπλ με νεράκι. Σε κατσαρολάκι μικρό έβαλα νεράκι λίγο και έσπασα το αυγό, με σύρμα άρχισα και το ανακάτευα για μερικά λεπτά για να είμαι σίγουρη ότι ψήθηκε. Της το έδινα μπουκιτσες με το χέρι μου. Τώρα θέλω να δοκιμασω να το κάνω στραπατσαδα με ντοματούλα. 

Τέλειες  ιδέες.  Ευχαριστώ.  :) θα δοκιμάσω κ γω το αβοκαντο  σήμερα κ θα της τα δώσω μαζί.  Και την στραπατσαδα.. Απλά έχω μια απορία.  Μπορούμε  να σωτσρουμε στο τηγάνι με ελαιόλαδο λίγο ελαφρώς;  πχ πως θα την κάνεις την στραπατσαδα; ή το αυγό λεμόνο πως το έκανες; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2019 at 12:00 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Εμενα ο μικρος μου εχει διαρροια απο χθες γιατι εγω χρειαστηκε να παρω αντιβιωση για λιγες μερες και τον πειραξε.Μαλιστα σημερα ειχε και λιγο αιματακι κ η παιδιατρος ειπε οτι ειναι απο τη διαρροια και μας εδωσε προβιοτικα. Ο καημενος ομως συγκαηκε  αν και τον πλενω αμεσως με το που κανει και του βαζω σουντοκρεμ. Σκεφτηκα να τον ξεπλενω και με χαμομηλι για να ηρεμησει λιγο το δερμα του. Εσεις τι βαζετε στο συγκαμα? 

Είναι απλά κόκκινος η έχει και μπιμπικακια? Πάντως το χαμομήλι αντισηπτικό είναι μόνο καλό κάνει. 

On 8/11/2019 at 2:55 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Εμεις  βάζουμε της Frezyderm αν κ η δική μου δεν συγκαιεται  σχεδόν ποτέ.  Μια φορά μόνο το έχει πάθει.  Το χαμόγελο μπορεί να βοηθήσει.  Την sudocrem ο παιδίατρος  μου είπε να μην την χρησιμοποιώ ,  να την αποφεύγω όσο μπορώ γιατί έχει υψηλή περιεκτικοτητα  ψευδαργυρου.  Κορίτσια  εσείς Βιταμίνη  d δίνετε  ακόμη; μέχρι πότε;  εμένα μου είπε μέχρι τον χρόνο.  Αν μείνει εκτός ψυγείου  για 5 μέρες χαλάει; 

Χαμομηλι ήθελα να πω αντί για χαμόγελο 

Ναι έως το χρόνο. Δεν τη βάζω ψυγείο. 

On 8/11/2019 at 4:59 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Το ξέρω πως είναι λαχανικά καλέ και όχι οσπρια απλά είπε η Παιδίατρος πως οσπρια φασολάκια και αρακά θα ξεκινήσει 10-11 μηνών και μου φάνηκε πολύ αργά.. 

Κι εμένα αργά μου φάνηκε. Συμφωνώ με την @palmoira πρέπει να έχεις γιατρό που συνεννοήσει και του έχεις εμπιστοσύνη. 

On 8/11/2019 at 8:14 ΜΜ, evio είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Η δικια μου ετοιμαζει κ το δευτερο δοντακι κ ξυπναει λιγο πιο συχνα τη νυχτα. Θα περασει κ αυτο, μονο να ταλαιπωριεται δεν θελω.

Απο λαχανικα της εχω δωσει οτι ειναι εποχης τους 2,5 μηνες που τρωει. Και μαλιστα τα φασολακια ηταν απο τα πρωτα μετα το κλασσικο πατατα-κολοκυθι-καροτο. Αν δεν σε καλυπτει @Κωνσταντίνα16 αλλαξε γιατρο. Βρες καποιον να συνεννοειστε. Την Κυριακη θα της δωσω φακες για πρωτη φορα κ μετα καθε βδομαδα μια μερα θα εχει φακες το μεσημεριανο μας. Επισης το απογευμα της εδωσα παραδοσιακο κατσικισιο γιαουρτι κ μονο που δεν μου το εφτυσε στα μουτρα. Για σημερα πηρα το κρικρι να δοκιμασουμε... Επισης εδωσα τραχανα κ πηρα κ χυλοπιτες κ ανθοτυρο να δωσω τις επομενες μερες για απογευμα.

Με το αυγο πως τα πανε τα μικρα σας;

@Nicol_ περαστικα του. Δοκιμασε κ χαμομηλι να δεις τι θα γινει. Απλα αμα ειναι απο μυκητες το συγκαμα θελει φαρμακευτικη αλοιφη ξερω. Δες πως θα παει κ αμα δεν του περναει παντε να σας δει η γιατρος. Για την ιστορια εγω της βαζω κεραλοιφη με σπαθολαδο κ βουτυρο καριτε που φτιαχνω εγω. Αν κ δεν ειμαι υπερ των ματζουνιων με αυτην την κρεμουλα δεν εχει συγκαει ποτε!

@Xrysasid απο γκρινιτσα καλα να ειμσστε εχουμε αρκετη. Τωρα τελευταια της πηρα καινουρια παιχνιδακια κ απασχολειται κ ειμαστε καλυτερα. Τα αλλα τα ειχε βαρεθει κ με το δικιο της. Επισης ανακαλυψαμε τα ζουζουνια στο youtube κ εχουν γινει λατρεια! Χορευει κιολας , ενα υποτυπωδες δηλαδη, κ εχει πολλη πλακα. Οταν τα βαρεθει παλι ολα αυτα θα δουμε...

Τρελαίνεται για το αυγό. 

On 9/11/2019 at 4:15 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι κανένας άλλος τρόπος να προσφέρουμε αυγό για όσες δίνεται εκτός από σκέτο κρόκο με λάδι και λεμόνι υπάρχει;  γιατί μόλις της το δίνω έτσι σκέτο αηδιάζει Και δεν το θέλει.  άμα το έβαζα μέσα στη φρουτόκρεμα το έχει δοκιμάσει καμία; 

Εγώ βράζω το αυγό έξι λεπτά για τη σαλμονέλα. Το κόβω στη μέση το πατάω με το πιρούνι το λιώνω το βάζω σε ένα μπολακι κ βαζω 1κγ λάδι και 5-6 κγ νερό το ανακατεύω κ γίνεται κρεμούλα. Κάνε το έτσι θα δεις θα της άρεσει. Εγώ την πρώτη φορά που το κάνα απλά με λάδι μου κάνε εμετό. 

17 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

8 κιλα ειμαστε αλλα μεχρι τώρα ειμασταν φυσιολογικά με τις καμπύλες. Απλα οριακά κ αν αρχίσει να περπατάει μπορει να πέσει σε βαρος. 

Το εκανα το γαλα κ πλήρης αποτυχία.  Το δοκιμασε κ δεν του αρεσε καθόλου. Το προσπάθησα αλλα δεν το επινε.Η αλήθεια ειναι πως το δοκίμασα κ εγω κ είχε άθλια γευση. Το δοκιμασε κ αντρας μου κ συμφώνησε. . 

Έχω σπάσει το κεφάλι μου είναι ένα γάλα το οποίο είναι πολύ κοντά στο μητρικό. Να σου πω έχεις κ θηλαστρο? Το σανιλακ εμάς μας είχε κάνει δυσκοιλιότητα.

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Είναι απλά κόκκινος η έχει και μπιμπικακια? Πάντως το χαμομήλι αντισηπτικό είναι μόνο καλό κάνει. 

Ναι έως το χρόνο. Δεν τη βάζω ψυγείο. 

Κι εμένα αργά μου φάνηκε. Συμφωνώ με την @palmoira πρέπει να έχεις γιατρό που συνεννοήσει και του έχεις εμπιστοσύνη. 

Τρελαίνεται για το αυγό. 

Εγώ βράζω το αυγό έξι λεπτά για τη σαλμονέλα. Το κόβω στη μέση το πατάω με το πιρούνι το λιώνω το βάζω σε ένα μπολακι κ βαζω 1κγ λάδι και 5-6 κγ νερό το ανακατεύω κ γίνεται κρεμούλα. Κάνε το έτσι θα δεις θα της άρεσει. Εγώ την πρώτη φορά που το κάνα απλά με λάδι μου κάνε εμετό. 

Έχω σπάσει το κεφάλι μου είναι ένα γάλα το οποίο είναι πολύ κοντά στο μητρικό. Να σου πω έχεις κ θηλαστρο? Το σανιλακ εμάς μας είχε κάνει δυσκοιλιότητα.

Ευτυχώς το συγκαμα πηγς καλα με το χαμομηλι κ τη σουντοκρεμ. Περιορίστηκε κ η διάρροια.  

Ναι εχω θηλαστρο αλλα καθολου χρόνο να αντλω. Με το ζορι προλαβαίνω να τους κανω τα φαγητα του κ τα δικα μας και να προλαβαίνω κ τις δουλειες. Ειναι που πρέπει να τον απασχολω ολη μερα γιατι δεν κάθεται λεπτο μονος του. Σήμερα φαντασου μας εβγαλε οφ με τον αντρα μου. Στο πάρκο ούτε 5 λεπτα ολη μερα 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Τέλειες  ιδέες.  Ευχαριστώ.  :) θα δοκιμάσω κ γω το αβοκαντο  σήμερα κ θα της τα δώσω μαζί.  Και την στραπατσαδα.. Απλά έχω μια απορία.  Μπορούμε  να σωτσρουμε στο τηγάνι με ελαιόλαδο λίγο ελαφρώς;  πχ πως θα την κάνεις την στραπατσαδα; ή το αυγό λεμόνο πως το έκανες; 

Στραπατσαδα θα κάνω όπως την κάνω για εμάς. Το αυγολέμονο το έκανα όπως για εμάς, χτύπησα λεμονι με αυγό και το έριξα μέσα στο φαΐ, άφησα και πήρε μια βράση με ελάχιστο ζουμάκι από το φαγητό. 

πρίν από 52 λεπτά , Smile89 είπε:

Είναι απλά κόκκινος η έχει και μπιμπικακια? Πάντως το χαμομήλι αντισηπτικό είναι μόνο καλό κάνει. 

Ναι έως το χρόνο. Δεν τη βάζω ψυγείο. 

Κι εμένα αργά μου φάνηκε. Συμφωνώ με την @palmoira πρέπει να έχεις γιατρό που συνεννοήσει και του έχεις εμπιστοσύνη. 

Τρελαίνεται για το αυγό. 

Εγώ βράζω το αυγό έξι λεπτά για τη σαλμονέλα. Το κόβω στη μέση το πατάω με το πιρούνι το λιώνω το βάζω σε ένα μπολακι κ βαζω 1κγ λάδι και 5-6 κγ νερό το ανακατεύω κ γίνεται κρεμούλα. Κάνε το έτσι θα δεις θα της άρεσει. Εγώ την πρώτη φορά που το κάνα απλά με λάδι μου κάνε εμετό. 

Έχω σπάσει το κεφάλι μου είναι ένα γάλα το οποίο είναι πολύ κοντά στο μητρικό. Να σου πω έχεις κ θηλαστρο? Το σανιλακ εμάς μας είχε κάνει δυσκοιλιότητα.

Και εμεις 7 λεπτά το βράζουμε για τη σαλμονέλα. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ευτυχώς το συγκαμα πηγς καλα με το χαμομηλι κ τη σουντοκρεμ. Περιορίστηκε κ η διάρροια.  

Ναι εχω θηλαστρο αλλα καθολου χρόνο να αντλω. Με το ζορι προλαβαίνω να τους κανω τα φαγητα του κ τα δικα μας και να προλαβαίνω κ τις δουλειες. Ειναι που πρέπει να τον απασχολω ολη μερα γιατι δεν κάθεται λεπτο μονος του. Σήμερα φαντασου μας εβγαλε οφ με τον αντρα μου. Στο πάρκο ούτε 5 λεπτα ολη μερα 

Νικολ υπομονή! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...