Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα στις εγκυουλες!Κοριτσια να σας ρωτησω,δεν εχει οδηγιες πλυσιματος για τα υφασματα στο καροτσι κ στο καθισματακι αυτοκινήτου. Εσεις στους πόσους βαθμους το πλυνατε? Τα υπόλοιπα μερη με ενα σφουγγαρακι ζεστό νερο και βρεφικο απορρυπαντικό να τα κανω?

Καλημέρα Νικολ! Εγώ στους 40 τα έπλυνα όλα αυτά στο πλυντήριο. Τα έβγαλα όλα. Το σκελετό από το καροτσι με λάστιχο και βρεφικό απορρυπαντικό. Πρόσεξε να μη βρέξεις κομμάτια που έχουν φελιζόλ στο καθισματάκι. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα Νικολ! Εγώ στους 40 τα έπλυνα όλα αυτά στο πλυντήριο. Τα έβγαλα όλα. Το σκελετό από το καροτσι με λάστιχο και βρεφικό απορρυπαντικό. Πρόσεξε να μη βρέξεις κομμάτια που έχουν φελιζόλ στο καθισματάκι. 

Εμενα δεν βγαινουν ολα μονο τα βασικα,οποτε τα αλλα θα τα κανω με ενα σφουγγαρι ζεστο νερο και απορυπαντικο αναγκαστικα

@oneira_glyka εσυ που ειχες το ιδιο καροτσι πως το καθαρισες?Απο οτι ειδα δεν βγαινουν ολα τα υφασματα,καποια ειναι ενσωματωμενα.Αυτα που πλένονται στεγνωτηριο να τα βάλω η θα χαλασουν?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια..  Σας διαβάζω αλλά με το μικρό δεν προλαβαίνω να απαντάω..  Να σας ενημερώσω ότι πήγα χθες στα Λητώ κ για όσες δεν έχουν πάρει καροτσι έχει μέχρι τέλος του Ιανουαρίου το Σύστημα μεταφοράς FoppaPedretti UP3 ..  Το είδαμε από κοντά κ εντάξει..  Είναι πολύ καλό για τα λεφτά του κ έχει κ τα 3 εξαρτήματα..  Κ πολύ καλα υφάσματα κ καλά επενδυμένο..  Μέχρι την Τετάρτη θα το έχει προσφορά 299€..  Μπορείτε να το δείτε κ στο σαιτ..  

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! @February17 εμεις αυτο πηραμε σε γκρι χρωμα! Λιγο που το εκανα βολτουλα στο μαγαζι μου φανηκε ευκολο στο οδηγημα. Το μονο μειον ειναι που εχει πολυ μικρο καλαθι απο κατω. Κατα τα αλλα μαζευει ευκολα, χωραει στο πορτ μπαγκαζ μας, ολα κομπλε.

Το εστειλα στην πεθερα εγω κοριτσια να πλυνει τα υφασματα...δεν ξερω αν βγαινουν ολα να μπουν πλυντηριο.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καλησπερα! @February17 εμεις αυτο πηραμε σε γκρι χρωμα! Λιγο που το εκανα βολτουλα στο μαγαζι μου φανηκε ευκολο στο οδηγημα. Το μονο μειον ειναι που εχει πολυ μικρο καλαθι απο κατω. Κατα τα αλλα μαζευει ευκολα, χωραει στο πορτ μπαγκαζ μας, ολα κομπλε.

Το εστειλα στην πεθερα εγω κοριτσια να πλυνει τα υφασματα...δεν ξερω αν βγαινουν ολα να μπουν πλυντηριο.

Αλήθεια??? Και?? Για πες μιας κ το έχεις ήδη πάρει... Κ εμείς θέλουμε 3σε 1 αλλά να μην είναι πολύ ακριβό κ χθες τυχαία κοιτούσα Καρότσια κ το είδαμε..  Εμείς το είδαμε σε μπλε κ έχουν μείνει λίγα κομμάτια ακόμα κ πρέπει να αποφασίσουμε σύντομα..  Η αλήθεια είναι ότι με τρομάζει το ποσό χώρο θα πιάνει στο πορτ μπαγκάζ μας..  Δεν μπήκαμε στον κόπο να το δοκιμάσουμε στο αυτοκίνητο μας γτ είχαμε ήδη πράγματα αλλά το μετάνιωσα..  Ίσως ξαναπάμε..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, February17 είπε:

Αλήθεια??? Και?? Για πες μιας κ το έχεις ήδη πάρει... Κ εμείς θέλουμε 3σε 1 αλλά να μην είναι πολύ ακριβό κ χθες τυχαία κοιτούσα Καρότσια κ το είδαμε..  Εμείς το είδαμε σε μπλε κ έχουν μείνει λίγα κομμάτια ακόμα κ πρέπει να αποφασίσουμε σύντομα..  Η αλήθεια είναι ότι με τρομάζει το ποσό χώρο θα πιάνει στο πορτ μπαγκάζ μας..  Δεν μπήκαμε στον κόπο να το δοκιμάσουμε στο αυτοκίνητο μας γτ είχαμε ήδη πράγματα αλλά το μετάνιωσα..  Ίσως ξαναπάμε..  

Επειδη το καροτσι ταξιδεψε για το σπιτι μας κ δεν το ειδα πολυ θα σου πω μονο τις εντυπωσεις απο το μαγαζι. Ηταν ευκολο στο να το κουνισω, το καλαθι μου φανηκε μικρο , αλλα σε γενικες γραμμες μια χαρα για την τιμη του. Μαζευεται πολυ ευκολα κ στο δικο μας πορτ μπαγκαζ χωρεσε ανετα. Πρεπει να το δοκιμασετε ομως κ στο δικο σας...Αυτα τα ολιγα γιατι κ καθιστη ημουν οσο ημασταν στο καταστημα κ δεν το περιεργαστηκα κ παρα πολυ γιατι επρεπε να παρουμε κ τα υπολοιπα πραγματα. Παντως απο οτι βλεπω το γκρι που πηραμε εμεις εχει τελειωσει σαν χρωμα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι το καρότσι..μια χαρά.. Ιταλίας κιόλας...εγώ βέβαια πήρα ένα της ,Cam μου το σύστησε η φίλη μου που μένει στην Ιταλία και είπε ότι είναι από τα καλύτερα της αγοράς... βέβαια είναι πιο ακριβά..αλλά μου άρεσε και το αγοράσαμε...μου άρεσε και το ότι το πορτ μπεμπέ είναι αρκετά μεγάλο ώστε να κοιμάται το μωρό για τουλάχιστον τρεις πρώτους μήνες εκεί.. οπότε δεν έχω αγοράσει καν ακόμα κούνια γιατί υπολογίζω ότι θα κοιμάται στο Πορτ μπεμπέ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Επειδη το καροτσι ταξιδεψε για το σπιτι μας κ δεν το ειδα πολυ θα σου πω μονο τις εντυπωσεις απο το μαγαζι. Ηταν ευκολο στο να το κουνισω, το καλαθι μου φανηκε μικρο , αλλα σε γενικες γραμμες μια χαρα για την τιμη του. Μαζευεται πολυ ευκολα κ στο δικο μας πορτ μπαγκαζ χωρεσε ανετα. Πρεπει να το δοκιμασετε ομως κ στο δικο σας...Αυτα τα ολιγα γιατι κ καθιστη ημουν οσο ημασταν στο καταστημα κ δεν το περιεργαστηκα κ παρα πολυ γιατι επρεπε να παρουμε κ τα υπολοιπα πραγματα. Παντως απο οτι βλεπω το γκρι που πηραμε εμεις εχει τελειωσει σαν χρωμα.

Δεν υπάρχει σε γκρι ναι..  Εμένα μου άρεσε κ μπλε που το είδα..  Αλλά κ εγώ αυτό κατάλαβα ότι είναι εύκολο στη χρήση..  Κ άνετο γενικά κ μου άρεσε που στο πορτ μπεμπέ ανεβαίνει το κόμματι που είναι το κεφάλι..  Πολύ ωραίο..  Πάντως ναι θα ξαναπάω να το βάλουμε στο αυτοκίνητο κ αν είναι οκ θα το κλείσουμε!!!  

Ειναι Ωραία κ της cam αλλά ακριβά..  Εσύ @Margigo πιο πήρες?? Πως το λένε?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε ένα sport edition cam taski.σε μαύρο.. και παρόλο ότι είναι προηγούμενη χρονιά,πάλι ήταν 470..εγώ ίσως να έπαιρνα και αυτό που λέτε... αλλά μας τρόμαξε ο γιατρός ότι μπορεί να με πάνε για καισαρική και πιο νωρίς από την ΠΗΤ και έπρεπε να πάρω καρότσι πιο νωρίς...

Παράθεση

 

Κορίτσια πείτε μου λίγο..τις συσπάσεις πως τις καταλαβαινετε?εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι απλή πίεση η αν είναι συσπάσεις...πως είναι το αίσθημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εμενα δεν βγαινουν ολα μονο τα βασικα,οποτε τα αλλα θα τα κανω με ενα σφουγγαρι ζεστο νερο και απορυπαντικο αναγκαστικα

@oneira_glyka εσυ που ειχες το ιδιο καροτσι πως το καθαρισες?Απο οτι ειδα δεν βγαινουν ολα τα υφασματα,καποια ειναι ενσωματωμενα.Αυτα που πλένονται στεγνωτηριο να τα βάλω η θα χαλασουν?

Νικόλ Μ Ν Σ πω την αλήθεια δεν ξέρω. Εγώ τα στεγνωσα μέσα στο σπίτι απλά γτ έξω γινόταν χαμός από μυρωδιές με καυσόξυλα.. Αλλά Ν Σ πω την αμαρτία Μ.. Μόνο στο πρώτο πρόσεχα πολύ.. Στο δεύτερο φαντάσου έβαλα απλά μια καθαρή πάνα..Κ πάλι Τώρα..Στο κάθισμα αυτοκινήτου πάνα Θ βάλω Κ του καροτσιού Θ το πλύνω Όταν έρθει η ώρα για έξω.. Μη με παρεξηγεισετε κορίτσια.. Όλα τ υπόλοιπα τ έχω πλυμενα Κ σιδερωμενα..Απλά δεν είχα Κουράγιο Ν βγάλω τ καλύμματα από το καρεκλάκι αυτοκινήτου.. :neutral:

πρίν από 12 λεπτά , Margigo είπε:

Και τι νόημα έχει να πλένετε το καινούριο καρότσι; αφού θα έχετε σεντονακια και τ.λ.εκτος αν είναι μεταχειρισμένο η από βιτρίνα

Κοίτα όσο Ν ναι Ακόμα Κ στα νάιλον μέσα Ν Είναι καλό Θ ήταν Ν πλυθούν τ υφάσματα. Δε ξέρεις τι έχει ακουμπήσει ακόμα Κ Πριν τα συσκευασουν..από εργοστάσια βγαίνουν.. Δεν Θ τ έλεγες Κ τ καθαροτερα μέρη.. ακόμα Κ τ υφάσματα μέχρι Ν μπουν στα καρότσια..Δε ξέρεις Π στεκονταν..σε τι συνθήκες.. Κ εγώ τώρα μπορεί Ν μη το έπλυνα Αλλά ξέρω ότι τη πρώτη φορά το είχα πλύνει Κ στα τρία χρόνια Π το έχω το χω πλύνει δύο τρεις φορές Κ το αποθηκευσα γνωρίζοντας πως ήταν κουκουλομενο στη ντουλάπα Κ Όχι πχ στο πατάρι. Γι'αυτό Κ είμαι λιιιγο χαλαρή.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka Σωστo είναι και αυτό που λες.απλα εγώ νομίζω ότι είναι υπερβολή.. εξάλλου μίλησα με την φίλη μου που είναι οικογενειακή γιατρός (πριν από δύο χρόνια έκανε παιδί) και μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος..το μωρό μέσα είναι με ρουχαλακι και έχει και σεντόνια..δλδ δεν υπάρχει περίπτωση να ακουμπήσει τπτ ακόμα και να έχει βρομια... αλλά είναι θέμα του καθενός..αν σας κάνει να αισθανόμαστε λίγο πιο ασφαλές τότε δεν έχω λόγο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Νικόλ Μ Ν Σ πω την αλήθεια δεν ξέρω. Εγώ τα στεγνωσα μέσα στο σπίτι απλά γτ έξω γινόταν χαμός από μυρωδιές με καυσόξυλα.. Αλλά Ν Σ πω την αμαρτία Μ.. Μόνο στο πρώτο πρόσεχα πολύ.. Στο δεύτερο φαντάσου έβαλα απλά μια καθαρή πάνα..Κ πάλι Τώρα..Στο κάθισμα αυτοκινήτου πάνα Θ βάλω Κ του καροτσιού Θ το πλύνω Όταν έρθει η ώρα για έξω.. Μη με παρεξηγεισετε κορίτσια.. Όλα τ υπόλοιπα τ έχω πλυμενα Κ σιδερωμενα..Απλά δεν είχα Κουράγιο Ν βγάλω τ καλύμματα από το καρεκλάκι αυτοκινήτου.. :neutral:

Κοίτα όσο Ν ναι Ακόμα Κ στα νάιλον μέσα Ν Είναι καλό Θ ήταν Ν πλυθούν τ υφάσματα. Δε ξέρεις τι έχει ακουμπήσει ακόμα Κ Πριν τα συσκευασουν..από εργοστάσια βγαίνουν.. Δεν Θ τ έλεγες Κ τ καθαροτερα μέρη.. ακόμα Κ τ υφάσματα μέχρι Ν μπουν στα καρότσια..Δε ξέρεις Π στεκονταν..σε τι συνθήκες.. Κ εγώ τώρα μπορεί Ν μη το έπλυνα Αλλά ξέρω ότι τη πρώτη φορά το είχα πλύνει Κ στα τρία χρόνια Π το έχω το χω πλύνει δύο τρεις φορές Κ το αποθηκευσα γνωρίζοντας πως ήταν κουκουλομενο στη ντουλάπα Κ Όχι πχ στο πατάρι. Γι'αυτό Κ είμαι λιιιγο χαλαρή.. 

Σιγα να μη σε παρεξηγουσαμε oneira glyka και εγω τωρα στο καθισματακι αυτοκινητου εβγαλα αυτα που βγαινουν τα επλυνα στο πλυντηριο και το υπολοιπο επειδη δεν βγαινει,ειδα οτι μετα δεν θα μπορω να το βαλω στη θεση του,το εκανα με ζεστο νερο ενα σφουγγαρακι και βρεφικο απορυπαντικο. Πιστευω ειναι αρκετο.Το καροτσι θα το κανω αφου γεννησω γιατι τωρα με την κοιλια δυσκολευομαι αρκετα με τα καθαρισματα και οπως σου ειπα απο οτι ειδα δεν βγαινουν ολα στο καροτσι ?Αρα παλι πρεπει να πεσει σφουγγαρι.Εκτος και αν κανω λαθος αλλα ηταν ενσωματωμενα τα υφασματα

Να σου πω οταν λες θα βαλεις μια πανα στο καθισματακι, μετα πως θα κουμπωσουν τα ζωνακια στο καθισματακι?Εννοως θα τυλιξεις το μωρακι με την πανα αγκαλιας?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @Nicol_ στην αρχη τουλαχιστον στο καροτσι δεν χρειαζεται να δεσουμε το μωρακι. Που να παει αλλωστε; Ουτε το κεφαλι τους δεν μπορουν να σηκωσουν χαχαχα , γλυκουλακια! Μετα που θα χρειαζονται δεσιμο δεν θα χρειαζονται κ πανα αγκαλιας οποτε ολα καλα. Τωρα για το αυτοκινητο αυτα που ερχονται σε αμεση επαφη με το μωρο δεν πλενονται; Νομιζω εκει απαγορευεται να το εχουμε με κατι αλλο εκτος απο ρουχαλακια, ετσι δεν ειναι;

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Margigo οταν γινεται η συσπαση εγω νιωθω σαν να μαζευεται ολη η κοιλια μου, γινεται πολυ σκληρη το λεγομενο πετρωμα. Επισης αναπνεω λιγο πιο δυσκολα κ νιωθω να κατουριεμαι. Πανω απο 30 δευτερολεπτα παντως δεν μου κραταει μεχρι να χαλαρωσει η μητρα. Συνηθως μολις χαλαρωσει αρχιζει κ το μωρο κ κλωτσαει, ισως ενοχλειται κ αυτη εκεινη την ωρα. Πονο δεν εχω οταν γινεται ολο αυτο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...