Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! @evio η κούραση καλά κρατεί...εχθες σκεφτόμουν ότι νιώθω εντελώς ανήμπορη σωματικά. Το σώμα δεν ακολουθεί και δεν υπακούει σχεδόν σε τίποτε. Ελπίζω μετά τον τοκετο να ανακτήσω δυνάμεις γιατί διαφορετικά δεν ξέρω τι θα κάνω. Η κουμπάρα μου βέβαια ως μάνα με δυο παιδιά μου είπε « δεν θα έχεις χρόνο να το σκεφτείς τον εαυτό σου, έχεις δεν έχεις δυνάμεις θα τα κάνεις όλα αναγκαστικά!» Επίσης σήμερα παρατήρησα ότι στο λαιμό μου το δέρμα έχει γίνει πιο σκούρο. Να σας πω την αλήθεια στην αρχή νόμισα ότι είναι βρωμια και άρχισα να το τρίβω αλλά τελικά είναι ένας σκούρος χρωματισμός του δέρματος σε εκείνο το σημείο. Επίσης, παρατήρησα ότι πολλές ελιές που είχα στο σώμα μου έχουν λίγο μεγαλώσει. Έχετε εσείς τέτοια συμπτώματα στο δέρμα? Υποθέτω ότι είναι από τις ορμόνες. Επίσης τις τελευταίες μέρες έχω πολύ έντονη ξηροδερμία στο σώμα. 

Καλησπερα κοριτσια!!! @evio απο πεινα αλλο τιποτα...θελω και εγω συνεχεια να τρωω και δεν σταματαω, αν συνεχισω ετσι δεν ξερω με ποσα κιλα θα τελειωσω!! @palmoira ξερω πολλες κοπελες που το δέρμα τους γινεται σε καποια σημεια πιο σκουρο..και ειναι φυσιολογικο επισης ξηροδερμια και εγω μια απο τα ιδια και η αληθεια ειναι πως δεν βάζω και τπτ απο κρεμες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια! Κοπωση εχω και εγω, κανω καμια δουλιτσα και ειμαι τεζα,λαχανιαζω και γενικα ζοριζομαι. Ασε αν φαω..θελω ωρες ατελειωτες να συνελθω.Τρωω λιγο και παλι εχω δυσφορια και νιωθω να τεντωνει πολυ η κοιλια μου. Οσο για το δερμα @palmoira στο βιβλιο εγκυμοσυνης που εχω γραφει οτι μπορει να παρουσιασεις διαφορα,απο αλλαγες χρωματος,εξανθηματα και ενα σωρο λογω της εγκυμοσυνης. Εγω για να αποφυγω την ξηροδερμια βαζω ενα γαλακτωμα της laroche posay που υποτιθεται κανει για την εγκυμοσυνη.Ολα βεβαια εχουν κατι μεσα αλλα δεν μπορεις να αποφυγεις τα παντα.

Εμενα ο μπομπιρας μου ρε κοριτσια εχει μερες που κουνιεται συνεχεια και καποιες ησυχαζει τοσο που με ανησυχει.Ευτυχως εχει το λοξυγγα συχνα μεσα στη μερα και δεν χρειαζεται να ειμαι αγκαλια με το γιατρο..αλλιως θα ημουν μεσα στο αγχος. 

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι  χθες 32 εβδομάδες και 3 μέρες πήγα για το  doppler..Μόλις πήγα μου έκαναν και καρδιοτοκογραφημα αλλά επειδή ήταν πρωί και δεν είχα προλάβει να φάω το μικρούλι δεν κουνιόταν και ήταν υποτονικό .. Ύστερα έκανα υπέρηχο και μετρήσεις για τις αρτηρίες όλα καλά  μόνο όταν κοίταξε τον πλακούντα με ρώτησε αν έχω περάσει καποια γρίπη και του είπα πως πριν καιρό είχα περάσει κάποια τροφική γαστρεντεριτιδα... Επίσης από την αρχη της εγκυμοσύνης παίρνω σαλοσπιρ των 80 mg.. Όταν  τελείωσε η εξέταση τον ρώτησα αν είδε κατι ανησυχητικό στον πλακούντα και μου είπε όχι όλα μια χαρά... Θα ανησυχούσε μονο αν το μωρο δεν έπαιρνε βάρος αλλά πως τέλος του μήνα απλά θέλει να με ξαναδεί. Σημείωση 11 Ιανουαρίου το μωρό ήταν 1300 και χθες μεσα σε δυο εβδομάδες είναι 2100..Ποιες είναι οι σκέψεις σας... 8 Φεβρουαρίου έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου βέβαια και θα ρωτήσω αλλά μεχρι τοτε.... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Βλεπω ολες μεσες ακρες καλα ειμαστε. Και σιγα σιγα οι πρωτες μπαινουν στον μηνα τους, ουαου :grin:. Εχω αρχισει κ πειναω πολυ κ δεν κανει να φαω λογω ζαχαρου, κλαψ σνιφ. Νιωθετε εντονη κοπωση? Εγω κ μεχρι την τουαλετα να παω γυρναω λαχανιασμενη. Κατα τα αλλα η μικρη εχει γινει ταρζανακος, ολη την ωρα κατι βλεπω να κινειται κ να μου τρυπαει την κοιλια, μα θα ειναι αγκωνας, μα ενα γονατακι, μα πατουσακι. Υπαρχει ποικιλια γενικα παραπονο δεν εχω :mrgreen:

Μια από τα ίδια... ήθελα να φτιάξω λίγες κρέπες και μέχρι να φτάσω στην κουζίνα- κουράστηκα χαχχαχαχ...η μικρή σήμερα μου έδωσε μια μπουνιά που φώναξα κιόλας....

2 ώρες πρίν, Gianna28 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι  χθες 32 εβδομάδες και 3 μέρες πήγα για το  doppler..Μόλις πήγα μου έκαναν και καρδιοτοκογραφημα αλλά επειδή ήταν πρωί και δεν είχα προλάβει να φάω το μικρούλι δεν κουνιόταν και ήταν υποτονικό .. Ύστερα έκανα υπέρηχο και μετρήσεις για τις αρτηρίες όλα καλά  μόνο όταν κοίταξε τον πλακούντα με ρώτησε αν έχω περάσει καποια γρίπη και του είπα πως πριν καιρό είχα περάσει κάποια τροφική γαστρεντεριτιδα... Επίσης από την αρχη της εγκυμοσύνης παίρνω σαλοσπιρ των 80 mg.. Όταν  τελείωσε η εξέταση τον ρώτησα αν είδε κατι ανησυχητικό στον πλακούντα και μου είπε όχι όλα μια χαρά... Θα ανησυχούσε μονο αν το μωρο δεν έπαιρνε βάρος αλλά πως τέλος του μήνα απλά θέλει να με ξαναδεί. Σημείωση 11 Ιανουαρίου το μωρό ήταν 1300 και χθες μεσα σε δυο εβδομάδες είναι 2100..Ποιες είναι οι σκέψεις σας... 8 Φεβρουαρίου έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου βέβαια και θα ρωτήσω αλλά μεχρι τοτε.... 

Μια χαρά..εμένα μέσα σε δύο βδομάδες παίρνει μισό από το δικό σου... οπότε πηγαίνω κάθε 10 μέρες στο γιατρό μου για να παρακολουθήσουν το βάρος... και μόλις δεν θα παίρνει αρκετό η θα σταματήσει να παίρνει, θα με πάνε να γεννήσω...(είμαι στο τέλος της 34 βδομάδας και η μικρή μου είναι 2000) οπότε εσύ είσαι πολύ καλά

Κορίτσια και εγώ συνέχεια πείνα.αλλα εκεί που πάω να φάω η,σε  δύο μπούκιες νιώθω σα φούσκα..να φανταστείτε ότι πριν μείνω έγκυος ήμουν 49 κιλά και τώρα είμαι 60.. βέβαια δεν φαίνεται στο σώμα..λογικά είναι όλα της εγκυμοσύνης... όρεξη και πείνα πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.  @palmoira εγώ την ξηροδερμια  την έχω σε έντονο βαθμό σχεδόν σε όλη την διάρκεια  της κύησης.  Ειδικά στα χέρια μου..  Και έχω παρατηρήσει ότι έχω βγάλει επιπλέον ελιές στο σώμα μου. Όσο για την κούραση  δεν το συζητώ.  Μόνο ξαπλώσει θέλω να είμαι.  Αλλά δυστυχώς  υπάρχουν κ οι δουλειές  του σπιτιού  που δεν αναβαλλονται.  Σήμερα κατέθεσαν τα δικαιολογητικά για το επίδομα κυοφοριας στο ΙΚΑ.  Και ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.  Το διάστημα που είμαστε σε άδεια μητροτητας,  δηλαδή αυτές τις 117 μέρες,  πληρονομαστε μόνο από το ΙΚΑ [επίδομα κυοφοριας και λοχειας]; η παίρνουμε κάποιο  ποσό και από τον εργοδοτη;  επίσης το συμπληροματικο από τον οαεδ το παίρνουμε κάνοντας τα χαρτιά μόλις πληρώθουμε το επίδομα λοχειας ή μόλις λήξει η άδεια λοχειας; και κάτι άσχετο...  Σήμερα αναγκαστικά έπρεπε  να ανέβω σε αστικό λεωφορείο για να μετακινήθω.  Το μετάνιωσα πίκρα.  Νόμιζα πως θα φύγει η κοιλιά  μου απ την θέση της με τα τρανταγματα. Στον γύρισμο στεκομουν  όρθια για να μην ταρακουνιεμαι πολύ.   Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα το μωράκι μου και να μην ταλεπωρηθηκε... Μην το επιχείρησε το κορίτσια στον 8ο μήνα το λεωφορείο... 

20 ώρες πρίν, Margigo είπε:

Ναι έχει.. αλλά σου είπα να μην πάρεις το πιο μικρό νούμερο..πάρε αυτό που λέει 56 νούμερο.. είναι για μωρά 1-3 μήνες... γιατί τα " 0" η αυτό που γράφει 50 νούμερο δεν θα προλάβεις να το φορέσεις και θα γίνει μικρό... και ολόσωμα πολλά έχω αγοράσει σετ τον 3 .. βασικά πάρε για την αρχή (το λέω όπως μου είπαν τα κορίτσια οι φιλενάδες μου) 10 κορμάκια κοντομανικα και 5-6 ολόσωμα..3-4 σκουφάκια και κάνα 5 κορμάκια μακρυμάνικο.. για το πρώτο καιρό θα σου φτάσει.. ούτως η άλλως θα σου φέρνουν στο μαιευτήριο δωράκια

Σ ευχαριστώ... Πήγα σήμερα και πήρα καποια  σε 56 νούμερο και κάποια σε 62. Οντως είναι πολύ ωραία.. 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  @palmoira εγώ την ξηροδερμια  την έχω σε έντονο βαθμό σχεδόν σε όλη την διάρκεια  της κύησης.  Ειδικά στα χέρια μου..  Και έχω παρατηρήσει ότι έχω βγάλει επιπλέον ελιές στο σώμα μου. Όσο για την κούραση  δεν το συζητώ.  Μόνο ξαπλώσει θέλω να είμαι.  Αλλά δυστυχώς  υπάρχουν κ οι δουλειές  του σπιτιού  που δεν αναβαλλονται.  Σήμερα κατέθεσαν τα δικαιολογητικά για το επίδομα κυοφοριας στο ΙΚΑ.  Και ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.  Το διάστημα που είμαστε σε άδεια μητροτητας,  δηλαδή αυτές τις 117 μέρες,  πληρονομαστε μόνο από το ΙΚΑ [επίδομα κυοφοριας και λοχειας]; η παίρνουμε κάποιο  ποσό και από τον εργοδοτη;  επίσης το συμπληροματικο από τον οαεδ το παίρνουμε κάνοντας τα χαρτιά μόλις πληρώθουμε το επίδομα λοχειας ή μόλις λήξει η άδεια λοχειας; και κάτι άσχετο...  Σήμερα αναγκαστικά έπρεπε  να ανέβω σε αστικό λεωφορείο για να μετακινήθω.  Το μετάνιωσα πίκρα.  Νόμιζα πως θα φύγει η κοιλιά  μου απ την θέση της με τα τρανταγματα. Στον γύρισμο στεκομουν  όρθια για να μην ταρακουνιεμαι πολύ.   Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα το μωράκι μου και να μην ταλεπωρηθηκε... Μην το επιχείρησε το κορίτσια στον 8ο μήνα το λεωφορείο... 

Μη στεναχωριέσαι, τίποτε δεν έπαθε το μωράκι σου. Πιο πολύ κινδυνεύεις να κολλήσεις καμία ίωση από τον κόσμο μέσα στο λεωφορείο παρα από τα τραντάγματα. Είναι προφυλαγμένα με το αμνιακό υγρό που απορροφά κραδασμούς κτλ. Για το επίδομα κυοφορίας και λοχείας πληρώνεσαι μόνο από το ΙΚΑ. Για τον ΟΑΕΔ πληρωνόμαστε τη διαφορά αλλά δεν ξέρω ποτέ καταθέτουμε. Όταν καταθέσω για λοχείας στο ΙΚΑ θα ρωτήσω και θα σου πω. Το καλό είναι ότι λόγω αύξησης του βασικού μισθού αυξάνονται όλα αυτά τα επιδόματα! 

Λοιπον μπήκα στο site του ΟΑΕΔ και γράφει ότι μόλις πληρωθουμε καταθέτουμε 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  @palmoira εγώ την ξηροδερμια  την έχω σε έντονο βαθμό σχεδόν σε όλη την διάρκεια  της κύησης.  Ειδικά στα χέρια μου..  Και έχω παρατηρήσει ότι έχω βγάλει επιπλέον ελιές στο σώμα μου. Όσο για την κούραση  δεν το συζητώ.  Μόνο ξαπλώσει θέλω να είμαι.  Αλλά δυστυχώς  υπάρχουν κ οι δουλειές  του σπιτιού  που δεν αναβαλλονται.  Σήμερα κατέθεσαν τα δικαιολογητικά για το επίδομα κυοφοριας στο ΙΚΑ.  Και ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.  Το διάστημα που είμαστε σε άδεια μητροτητας,  δηλαδή αυτές τις 117 μέρες,  πληρονομαστε μόνο από το ΙΚΑ [επίδομα κυοφοριας και λοχειας]; η παίρνουμε κάποιο  ποσό και από τον εργοδοτη;  επίσης το συμπληροματικο από τον οαεδ το παίρνουμε κάνοντας τα χαρτιά μόλις πληρώθουμε το επίδομα λοχειας ή μόλις λήξει η άδεια λοχειας; και κάτι άσχετο...  Σήμερα αναγκαστικά έπρεπε  να ανέβω σε αστικό λεωφορείο για να μετακινήθω.  Το μετάνιωσα πίκρα.  Νόμιζα πως θα φύγει η κοιλιά  μου απ την θέση της με τα τρανταγματα. Στον γύρισμο στεκομουν  όρθια για να μην ταρακουνιεμαι πολύ.   Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα το μωράκι μου και να μην ταλεπωρηθηκε... Μην το επιχείρησε το κορίτσια στον 8ο μήνα το λεωφορείο... 

Σ ευχαριστώ... Πήγα σήμερα και πήρα καποια  σε 56 νούμερο και κάποια σε 62. Οντως είναι πολύ ωραία.. 

Αστα πικρή ιστορια τα ΜΜΜ. Και εγω την εχω πάθει. Πηρα αστικο και μεχρι να φτασω εγινα σεικερ. Τραγικο. Να μη μπορουμε να μετακινηθούμε παρα μονο με αυτοκίνητο. Ετσι παιρνω τα αμαξι παντα και πληρωνω αναγκαστικα παρκινγκ.. Δεν ξαναπαιρνω αστικό και γιατι οπως λεει η παλμοιρα είναι μεσα στη βρωμια και ο κόσμος μεσα στις ιωσεις. Αλλα μη ανησυχεις δεν παθαίνουν τοσο ευκολα τα μικρακια μας απο το τράνταγμα. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα.κατι άλλο το περίεργο μου συνέβη χθες...σιδερωσα κάποια ριυχαλακια που τα πήρα με έκπτωση σε τρελή τιμή για αργότερα δλδ για 4-6 μηνών...πάω να τα βάλω στην συρταριερα που έχω και τα κορμάκια κτλ και όταν ανοίγω το συρτάρι μου μύρισε έντονα η μυρωδιά του μωρού...αν ξέρετε ως είναι που μυρίζουν με γαλατάκι))) ήταν πολύ περίεργο επειδή όλα τα ριυχαλακια είναι καινούργια... μάλλον οι ορμόνες είναι.. αλλά είχαν τόσο έντονη η μυρωδιά που έφυγα από το δωμάτιο και μετά ξανά άνοιξα το συρτάρι και πάλι μύριζε λες και το έχει ήδη φορεση η μπέμπα... μάλλον τρελάθηκα)))))

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Margigo είπε:

Αααα.κατι άλλο το περίεργο μου συνέβη χθες...σιδερωσα κάποια ριυχαλακια που τα πήρα με έκπτωση σε τρελή τιμή για αργότερα δλδ για 4-6 μηνών...πάω να τα βάλω στην συρταριερα που έχω και τα κορμάκια κτλ και όταν ανοίγω το συρτάρι μου μύρισε έντονα η μυρωδιά του μωρού...αν ξέρετε ως είναι που μυρίζουν με γαλατάκι))) ήταν πολύ περίεργο επειδή όλα τα ριυχαλακια είναι καινούργια... μάλλον οι ορμόνες είναι.. αλλά είχαν τόσο έντονη η μυρωδιά που έφυγα από το δωμάτιο και μετά ξανά άνοιξα το συρτάρι και πάλι μύριζε λες και το έχει ήδη φορεση η μπέμπα... μάλλον τρελάθηκα)))))

Μη με κοροϊδέψετε....εγώ πάω και μυρίζω τα σαμπουάν και τις κρέμες που αγόρασα για να μυρίζω τη μπεμπεδίλα! :D

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Μη με κοροϊδέψετε....εγώ πάω και μυρίζω τα σαμπουάν και τις κρέμες που αγόρασα για να μυρίζω τη μπεμπεδίλα! :D

Ελπίζω δεν με κοροϊδεύεις γιατί εγώ το λέω σοβαρά.. ακόμα και στο άντρα μου το είπα και μου λέει ότι από ορμόνες έγινα κου κου:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, palmoira είπε:

Μη στεναχωριέσαι, τίποτε δεν έπαθε το μωράκι σου. Πιο πολύ κινδυνεύεις να κολλήσεις καμία ίωση από τον κόσμο μέσα στο λεωφορείο παρα από τα τραντάγματα. Είναι προφυλαγμένα με το αμνιακό υγρό που απορροφά κραδασμούς κτλ. Για το επίδομα κυοφορίας και λοχείας πληρώνεσαι μόνο από το ΙΚΑ. Για τον ΟΑΕΔ πληρωνόμαστε τη διαφορά αλλά δεν ξέρω ποτέ καταθέτουμε. Όταν καταθέσω για λοχείας στο ΙΚΑ θα ρωτήσω και θα σου πω. Το καλό είναι ότι λόγω αύξησης του βασικού μισθού αυξάνονται όλα αυτά τα επιδόματα! 

Λοιπον μπήκα στο site του ΟΑΕΔ και γράφει ότι μόλις πληρωθουμε καταθέτουμε 

Μόλις πληρωθουμε κι το λοχειας πάμε για συμπληρώματικο στον οαεδ εννοείς.. Σωστά; το διάστημα όμως αυτό που επιδοτουμαστε από το ΙΚΑ,  τις 117 ημέρες,  πληρωνόμαστε και τον κανονικο μας μισθό από τον εργοδοτη;  να φανταστώ πως όχι.... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alex1989 είπε:

Μόλις πληρωθουμε κι το λοχειας πάμε για συμπληρώματικο στον οαεδ εννοείς.. Σωστά; το διάστημα όμως αυτό που επιδοτουμαστε από το ΙΚΑ,  τις 117 ημέρες,  πληρωνόμαστε και τον κανονικο μας μισθό από τον εργοδοτη;  να φανταστώ πως όχι.... 

Όχι ο εργοδότης δεν πληρώνει τίποτε. Παίρνεις σχεδόν ολο το μισθό σου από το ΙΚΑ 

πρίν από 56 λεπτά , Margigo είπε:

Ελπίζω δεν με κοροϊδεύεις γιατί εγώ το λέω σοβαρά.. ακόμα και στο άντρα μου το είπα και μου λέει ότι από ορμόνες έγινα κου κου:razz:

Όχι καλε δε σε κοροϊδεύω! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , palmoira είπε:

Όχι ο εργοδότης δεν πληρώνει τίποτε. Παίρνεις σχεδόν ολο το μισθό σου από το ΙΚΑ 

Όχι καλε δε σε κοροϊδεύω! 

Απλά έχω απογοητευτεί λίγο και μου κάνε εντύπωση γιατί το επίδομα που θα πληρωθω [κυοφοριας]  ειναι το μισό περίπου του μισθού μου. Δηλαδή το ημερήσιο πόσο επιδόματος που αναγράφεται,  είναι το μισό σχεδόν του ημερομισθιου μου.  Να φανταστώ ότι με το συμπληρώματα ο του ΟΑΕΔ καλύπτεται όλη η διαφορά μέχρι να φτάσει τον μισθό σου; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Απλά έχω απογοητευτεί λίγο και μου κάνε εντύπωση γιατί το επίδομα που θα πληρωθω [κυοφοριας]  ειναι το μισό περίπου του μισθού μου. Δηλαδή το ημερήσιο πόσο επιδόματος που αναγράφεται,  είναι το μισό σχεδόν του ημερομισθιου μου.  Να φανταστώ ότι με το συμπληρώματα ο του ΟΑΕΔ καλύπτεται όλη η διαφορά μέχρι να φτάσει τον μισθό σου; 

Δεν ξέρω, παντως σε σχέση με το επίδομα ασθένειας που έπαιρνα μέχρι τώρα η διαφορά είναι πολύ μεγάλη στο επίδομα κυοφορίας. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...