Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Just now, Sol_10 είπε:

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι απλα θα αρχισω να πηγαινω πιο συχνα στον γιατρο μου φαινεται για να μαι ησυχη...δικιο εχεις αυτο μου πε κ ο γιατρος...πολλα μωρακια μπλεκονται! 

Ναι το ειχα διαβασει. Εσυ αν θες να νιωθεις ηρεμη να πηγαίνεις να το βλέπεις φυσικα. Αλλα προσπάθησε να μην αγχωνεσαι.❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.  Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Η μπεμπουλα  έφτασε 1751 γραμμάρια και σε 2 μέρες μπαίνω στην 32 εβδομάδα.  Ανησυχώ λίγο για το βάρος γιατί δεν τρώω αρκετά, ο γιατρός όμως μου είπε ότι είναι φυσιολογική η ανάπτυξη της αλλά μου είπε να πιέζω τον εαυτό μου κ να τρώω παραπάνω τώρα.  @Nicol_ Περαστικά εύχομαι.  Εγώ τον τελευταίο  καιρό έχω έναν έντονο πόνο κάτω από το στήθος που μάλλον είναι το στομάχι που πιέζεται. @Sol_10 κ γω ανησυχώ γι αυτό αλλά ο γιατρός σήμερα που τον ρώτησα με κσθησυχασε λέγοντας πως συμβαίνει  συχνά και δεν σημαίνει ότι είναι πάντα επικίνδυνο,  νομίζω πως σε διαφορετική περίπτωση θα σου το έλεγε. Παρόλο πάντως που μεγαλώνει το μωρό,  η κινητικότητα της είναι πολύ μεγάλη. Τα βράδια επειδή έχει βολευτεί στην δεξιά μεριά εκείνη, εγώ κοιμάμαι στο αριστερό πλάι.  Κ όταν πιάνομαι  και αλλάζω για λίγο πλευρο,  αρχίζει τις κλωτσιές...  Ο ύπνος έχει γίνει δύσκολο πράγμα.. 

πρίν από 1 λεπτό , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Η μπεμπουλα  έφτασε 1751 γραμμάρια και σε 2 μέρες μπαίνω στην 32 εβδομάδα.  Ανησυχώ λίγο για το βάρος γιατί δεν τρώω αρκετά, ο γιατρός όμως μου είπε ότι είναι φυσιολογική η ανάπτυξη της αλλά μου είπε να πιέζω τον εαυτό μου κ να τρώω παραπάνω τώρα.  @Nicol_ Περαστικά εύχομαι.  Εγώ τον τελευταίο  καιρό έχω έναν έντονο πόνο κάτω από το στήθος που μάλλον είναι το στομάχι που πιέζεται. @Sol_10 κ γω ανησυχώ γι αυτό αλλά ο γιατρός σήμερα που τον ρώτησα με κσθησυχασε λέγοντας πως συμβαίνει  συχνά και δεν σημαίνει ότι είναι πάντα επικίνδυνο,  νομίζω πως σε διαφορετική περίπτωση θα σου το έλεγε. Παρόλο πάντως που μεγαλώνει το μωρό,  η κινητικότητα της είναι πολύ μεγάλη. Τα βράδια επειδή έχει βολευτεί στην δεξιά μεριά εκείνη, εγώ κοιμάμαι στο αριστερό πλάι.  Κ όταν πιάνομαι  και αλλάζω για λίγο πλευρο,  αρχίζει τις κλωτσιές...  Ο ύπνος έχει γίνει δύσκολο πράγμα.. 

Και μια βοήθεια θα ήθελα...  Σήμερα πήγα στα Mothercare να κοιτάξω για ρουχαλακια αλλά δεν είχε καθόλου ποικιλία και τα νούμερα πολύ περιορισμένα. Επειδή δεν έχω εδώ πολλές επιλογές για μαγαζιά  έλεγα να παραγγείλω  ρούχα από το ίντερνετ.  Κανένα καλό site με ηλεκτρονικά καταστήματα που να τα έχετε δοκιμάσει μένοντας ευχαριστημένες... και να είναι ποιοτικά τα ρούχα;  έχετε να προτείνετε  κάτι ; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Η μπεμπουλα  έφτασε 1751 γραμμάρια και σε 2 μέρες μπαίνω στην 32 εβδομάδα.  Ανησυχώ λίγο για το βάρος γιατί δεν τρώω αρκετά, ο γιατρός όμως μου είπε ότι είναι φυσιολογική η ανάπτυξη της αλλά μου είπε να πιέζω τον εαυτό μου κ να τρώω παραπάνω τώρα.  @Nicol_ Περαστικά εύχομαι.  Εγώ τον τελευταίο  καιρό έχω έναν έντονο πόνο κάτω από το στήθος που μάλλον είναι το στομάχι που πιέζεται. @Sol_10 κ γω ανησυχώ γι αυτό αλλά ο γιατρός σήμερα που τον ρώτησα με κσθησυχασε λέγοντας πως συμβαίνει  συχνά και δεν σημαίνει ότι είναι πάντα επικίνδυνο,  νομίζω πως σε διαφορετική περίπτωση θα σου το έλεγε. Παρόλο πάντως που μεγαλώνει το μωρό,  η κινητικότητα της είναι πολύ μεγάλη. Τα βράδια επειδή έχει βολευτεί στην δεξιά μεριά εκείνη, εγώ κοιμάμαι στο αριστερό πλάι.  Κ όταν πιάνομαι  και αλλάζω για λίγο πλευρο,  αρχίζει τις κλωτσιές...  Ο ύπνος έχει γίνει δύσκολο πράγμα.. 

Και μια βοήθεια θα ήθελα...  Σήμερα πήγα στα Mothercare να κοιτάξω για ρουχαλακια αλλά δεν είχε καθόλου ποικιλία και τα νούμερα πολύ περιορισμένα. Επειδή δεν έχω εδώ πολλές επιλογές για μαγαζιά  έλεγα να παραγγείλω  ρούχα από το ίντερνετ.  Κανένα καλό site με ηλεκτρονικά καταστήματα που να τα έχετε δοκιμάσει μένοντας ευχαριστημένες... και να είναι ποιοτικά τα ρούχα;  έχετε να προτείνετε  κάτι ; 

Πρώτον το βάρος είναι μια χαρά..εγώ είμαι στην 34 και το κορίτσι μου είναι 1900..τι να λέω εγώ... όσο για τα ρούχα μπεις στο σάιτ τηs h&m .. έχει πολύ τρελές προσφορές.. και έχει και νούμερα..να πάρεις όχι τα πιο μικρά αλλά αυτά που λέει 56 νούμερο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Η μπεμπουλα  έφτασε 1751 γραμμάρια και σε 2 μέρες μπαίνω στην 32 εβδομάδα.  Ανησυχώ λίγο για το βάρος γιατί δεν τρώω αρκετά, ο γιατρός όμως μου είπε ότι είναι φυσιολογική η ανάπτυξη της αλλά μου είπε να πιέζω τον εαυτό μου κ να τρώω παραπάνω τώρα.  @Nicol_ Περαστικά εύχομαι.  Εγώ τον τελευταίο  καιρό έχω έναν έντονο πόνο κάτω από το στήθος που μάλλον είναι το στομάχι που πιέζεται. @Sol_10 κ γω ανησυχώ γι αυτό αλλά ο γιατρός σήμερα που τον ρώτησα με κσθησυχασε λέγοντας πως συμβαίνει  συχνά και δεν σημαίνει ότι είναι πάντα επικίνδυνο,  νομίζω πως σε διαφορετική περίπτωση θα σου το έλεγε. Παρόλο πάντως που μεγαλώνει το μωρό,  η κινητικότητα της είναι πολύ μεγάλη. Τα βράδια επειδή έχει βολευτεί στην δεξιά μεριά εκείνη, εγώ κοιμάμαι στο αριστερό πλάι.  Κ όταν πιάνομαι  και αλλάζω για λίγο πλευρο,  αρχίζει τις κλωτσιές...  Ο ύπνος έχει γίνει δύσκολο πράγμα.. 

Και μια βοήθεια θα ήθελα...  Σήμερα πήγα στα Mothercare να κοιτάξω για ρουχαλακια αλλά δεν είχε καθόλου ποικιλία και τα νούμερα πολύ περιορισμένα. Επειδή δεν έχω εδώ πολλές επιλογές για μαγαζιά  έλεγα να παραγγείλω  ρούχα από το ίντερνετ.  Κανένα καλό site με ηλεκτρονικά καταστήματα που να τα έχετε δοκιμάσει μένοντας ευχαριστημένες... και να είναι ποιοτικά τα ρούχα;  έχετε να προτείνετε  κάτι ; 

Ετσι ειναι οντως..συμβαινει συχνα γιαυτο ρωτησα και εσας και σας ευχαριστω που με καθησύχασατε!! Αλεξ  ειμαστε στην ιδια εβδομαδα και εμενα ο μπεμπης ειναι 1.800 οποτε μην αγχωνεσαι...ειναι μια χαρα το βαρος...επισης και εμενα ειναι βολεμένος στην δεξιά πλευρα και κοιμαμαι απο αριστερα για να μην τον ενοχλω χαχαχα και γενικα οι κινησεις ολο απο κει ειναι.. οσο για τα ρουχαλακια εγω πηρα αρκετα απο HM και ειναι πολυ καλα ποιοτικά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Sol_10 είπε:

Ετσι ειναι οντως..συμβαινει συχνα γιαυτο ρωτησα και εσας και σας ευχαριστω που με καθησύχασατε!! Αλεξ  ειμαστε στην ιδια εβδομαδα και εμενα ο μπεμπης ειναι 1.800 οποτε μην αγχωνεσαι...ειναι μια χαρα το βαρος...επισης και εμενα ειναι βολεμένος στην δεξιά πλευρα και κοιμαμαι απο αριστερα για να μην τον ενοχλω χαχαχα και γενικα οι κινησεις ολο απο κει ειναι.. οσο για τα ρουχαλακια εγω πηρα αρκετα απο HM και ειναι πολυ καλα ποιοτικά..

Και εγώ από h&m πήρα παααρα πολλά γιατί ποιότητα είναι καλή και δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει κανείς κάτι πιο ακριβό γιατί μεγαλώνουν σε ρυθμούς αστραπής..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Margigo είπε:

Και εγώ από h&m πήρα παααρα πολλά γιατί ποιότητα είναι καλή και δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει κανείς κάτι πιο ακριβό γιατί μεγαλώνουν σε ρυθμούς αστραπής..

Ακριβως...και εχει ποικιλία που ειναι να τρελαίνεσαι και να τα θες ολα! :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 τι ακριβώς νιώθεις στο στομάχι; Εμένα με πιάνει πόνος στο στομάχι σαν φούσκωμα και με πονάει ταυτόχρονα και πίσω η πλάτη στα πλευρά. Έχω και πρόβλημα με την χολή μου αλλά η χολή δεν φαίνεται να έχει κάποια φλεγμονή απλά πέτρες. Βέβαια δεν πονάω συχνά αλλά μου κρατάει γύρω στις 4 ώρες ο πόνος. Τώρα γύρισα από νοσοκομείο και μου είπαν να πάρω ντεπον

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

@Nicol_ Μ Τώρα διάβασα..Είσαι καλύτερα Τώρα? Μην Μ αγχώνεσαι.. Αφού μίλησες με το γιατρό! Ήταν κολικος νεφρού ή εντέρου?

Καλημερα κοριτσια!! Ειμαι πολυ καλυτερα ευχαριστω! Αν σου πω οτι δεν θυμαμαι εκεινη την ωρα μεσα στον πονο μου τι μου ειπε?Παντως ο πονος ηταν και μπροστα και στο νεφρο πισω. Πιστευω οτι επειδη εχω δυσκοιλιοτητα τις τελευταιες μερες σε συνδιασμο με τη θεση του μωρου μου το δημιουργησε.Ευτυχως σημερα ξυπνησα πολυ καλυτερα και εχω μονο ενα βαρος και οχι πονο.

@Alex1989 συμφωνω δες στα h&m ειδα οτι εχουν πολυ ωραια ρουχαλακια και εσωρουχακια σε 5αδες η 6αδες νομιζω και πιο οικονομικα απο mothercare. Εγω την επομενη φουρνια απο εκει θα την παραγγείλω :)  

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Nicol_ περαστικά! Ευτυχώς που είσαι καλύτερα, εύχομαι να σου περάσει εντελώς και γρήγορα!

@Sol_10 μην αγχώνεσαι για την περιτύλιξη, όλα σχεδόν τα μωρά με τόσες σβούρες που κάνουν στην κοιλιά, κάπου "μπλέκονται". Προσπάθησε να μην διαβάζεις και να μην λαμβάνεις υπόψη σου τα διάφορα άσχημα που ακούς γιατί κάθε περίπτωση είναι εντελώς διαφορετική. Το γιατρό σου να ακούς μόνο και εφόσον αυτός δεν ανησυχεί, όλα καλά θα πάνε.

Κορίτσια για ρούχα θα συμφωνήσω για τα h&m, είναι πολύ καλά ποιοτικώς και σε σούπερ τιμή! Για την κόρη μου που είναι δύο χρονών ψωνίζω ακόμα από εκεί και δεν έχουν πάθει τίποτα... και εννοείται ότι είναι σε ηλικία που λερώνεται συνέχεια οπότε το πλυντήριο/στεγνωτήριο πάει σύννεφο!

Τα δικά μου νέα είναι ότι την Παρασκευή πήγα στο γιατρό, έχει φτάσει σχεδόν 2 κιλά ο μπέμπης και σε μια εβδομάδα θα πάω για το ντόπλερ. Κουνιέται πάρα πολύ, και ώρες ώρες με πονάει ... Τουλάχιστον το βράδυ είναι ήσυχος και με αφήνει να κοιμηθώ. Ελπίζω να το συνεχίσει αυτό το πρόγραμμα και όταν βγει από την κοιλιά χαχαχα!

Τώρα έχω πολύ πλύσιμο, μιας και έκατσα και ξεκαθάρισα τα ρούχα που μου έχουν δώσει και πρέπει να τα πλύνω και να τα φτιάξω στην ντουλάπα. Βαρετό λίγο αυτό, αλλά πρέπει να γίνει!

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 2

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Margigo είπε:

Και εγώ από h&m πήρα παααρα πολλά γιατί ποιότητα είναι καλή και δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει κανείς κάτι πιο ακριβό γιατί μεγαλώνουν σε ρυθμούς αστραπής..

Και φόρμακια ολοσωμα  και φακελάκια έχει;  για νεογέννητα.; νόμιζα είχε μόνο για πιο μεγάλα μωρά..  Θα το κοιτάξω ευχαριστώ 

15 ώρες πρίν, Xioni είπε:

@Alex1989 τι ακριβώς νιώθεις στο στομάχι; Εμένα με πιάνει πόνος στο στομάχι σαν φούσκωμα και με πονάει ταυτόχρονα και πίσω η πλάτη στα πλευρά. Έχω και πρόβλημα με την χολή μου αλλά η χολή δεν φαίνεται να έχει κάποια φλεγμονή απλά πέτρες. Βέβαια δεν πονάω συχνά αλλά μου κρατάει γύρω στις 4 ώρες ο πόνος. Τώρα γύρισα από νοσοκομείο και μου είπαν να πάρω ντεπον

Καλησπέρα. Δεν είναι ακριβώς πόνος αυτό που νιώθω εγώ.  Πιο πολύ σαν έντονη πίεση και δυσκολία το νιώθω εγώ.  Αλλά δεν με ενοχλεί στη πλάτη μόνο μπροστά κάτω από το στήθος.  Στο διάφραγμα...  Το φούσκωμα το νιώθω πολύ έντονα όταν τρώω έστω και λίγο.  Γι αυτό δεν μπορώ να φάω πολύ.. 

Επιτέλους σήμερα ήταν η τελευταία  μέρα στην δουλειά...  Τώρα μπορώ να απολαύσω  και γω λίγη ξεκούραση  και να αφοσιωθω στις ετοιμασιες της μπεμπουλας μου... Αύριο θα πάω ικα για να καταθέσεις  τα χαρτιά για το επίδομα.  Ελπίζω να μην φάω πολύ ταλαιπωρία 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Η μπεμπουλα  έφτασε 1751 γραμμάρια και σε 2 μέρες μπαίνω στην 32 εβδομάδα.  Ανησυχώ λίγο για το βάρος γιατί δεν τρώω αρκετά, ο γιατρός όμως μου είπε ότι είναι φυσιολογική η ανάπτυξη της αλλά μου είπε να πιέζω τον εαυτό μου κ να τρώω παραπάνω τώρα.  @Nicol_ Περαστικά εύχομαι.  Εγώ τον τελευταίο  καιρό έχω έναν έντονο πόνο κάτω από το στήθος που μάλλον είναι το στομάχι που πιέζεται. @Sol_10 κ γω ανησυχώ γι αυτό αλλά ο γιατρός σήμερα που τον ρώτησα με κσθησυχασε λέγοντας πως συμβαίνει  συχνά και δεν σημαίνει ότι είναι πάντα επικίνδυνο,  νομίζω πως σε διαφορετική περίπτωση θα σου το έλεγε. Παρόλο πάντως που μεγαλώνει το μωρό,  η κινητικότητα της είναι πολύ μεγάλη. Τα βράδια επειδή έχει βολευτεί στην δεξιά μεριά εκείνη, εγώ κοιμάμαι στο αριστερό πλάι.  Κ όταν πιάνομαι  και αλλάζω για λίγο πλευρο,  αρχίζει τις κλωτσιές...  Ο ύπνος έχει γίνει δύσκολο πράγμα.. 

Και μια βοήθεια θα ήθελα...  Σήμερα πήγα στα Mothercare να κοιτάξω για ρουχαλακια αλλά δεν είχε καθόλου ποικιλία και τα νούμερα πολύ περιορισμένα. Επειδή δεν έχω εδώ πολλές επιλογές για μαγαζιά  έλεγα να παραγγείλω  ρούχα από το ίντερνετ.  Κανένα καλό site με ηλεκτρονικά καταστήματα που να τα έχετε δοκιμάσει μένοντας ευχαριστημένες... και να είναι ποιοτικά τα ρούχα;  έχετε να προτείνετε  κάτι ; 

Προσπαθησε να τρως συχνά μικρά γεύματα. Εγώ τώρα στο τέλος για να πάρει βάρος το μωρό τρώω καθημερινά αυγό 1-2 και λίγο πιο συχνά άπαχο μοσχαρι. Μη φανταστείς ότι μου είναι αλκοόλ γιατί πρήζομαι και φουσκώνω με το παραμικρό αλλά τι να κάνουμε....πρέπει να πάρει βάρος το μωρό 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Και φόρμακια ολοσωμα  και φακελάκια έχει;  για νεογέννητα.; νόμιζα είχε μόνο για πιο μεγάλα μωρά..  Θα το κοιτάξω ευχαριστώ 

Καλησπέρα. Δεν είναι ακριβώς πόνος αυτό που νιώθω εγώ.  Πιο πολύ σαν έντονη πίεση και δυσκολία το νιώθω εγώ.  Αλλά δεν με ενοχλεί στη πλάτη μόνο μπροστά κάτω από το στήθος.  Στο διάφραγμα...  Το φούσκωμα το νιώθω πολύ έντονα όταν τρώω έστω και λίγο.  Γι αυτό δεν μπορώ να φάω πολύ.. 

Επιτέλους σήμερα ήταν η τελευταία  μέρα στην δουλειά...  Τώρα μπορώ να απολαύσω  και γω λίγη ξεκούραση  και να αφοσιωθω στις ετοιμασιες της μπεμπουλας μου... Αύριο θα πάω ικα για να καταθέσεις  τα χαρτιά για το επίδομα.  Ελπίζω να μην φάω πολύ ταλαιπωρία 

Ναι έχει.. αλλά σου είπα να μην πάρεις το πιο μικρό νούμερο..πάρε αυτό που λέει 56 νούμερο.. είναι για μωρά 1-3 μήνες... γιατί τα " 0" η αυτό που γράφει 50 νούμερο δεν θα προλάβεις να το φορέσεις και θα γίνει μικρό... και ολόσωμα πολλά έχω αγοράσει σετ τον 3 .. βασικά πάρε για την αρχή (το λέω όπως μου είπαν τα κορίτσια οι φιλενάδες μου) 10 κορμάκια κοντομανικα και 5-6 ολόσωμα..3-4 σκουφάκια και κάνα 5 κορμάκια μακρυμάνικο.. για το πρώτο καιρό θα σου φτάσει.. ούτως η άλλως θα σου φέρνουν στο μαιευτήριο δωράκια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Βλεπω ολες μεσες ακρες καλα ειμαστε. Και σιγα σιγα οι πρωτες μπαινουν στον μηνα τους, ουαου :grin:. Εχω αρχισει κ πειναω πολυ κ δεν κανει να φαω λογω ζαχαρου, κλαψ σνιφ. Νιωθετε εντονη κοπωση? Εγω κ μεχρι την τουαλετα να παω γυρναω λαχανιασμενη. Κατα τα αλλα η μικρη εχει γινει ταρζανακος, ολη την ωρα κατι βλεπω να κινειται κ να μου τρυπαει την κοιλια, μα θα ειναι αγκωνας, μα ενα γονατακι, μα πατουσακι. Υπαρχει ποικιλια γενικα παραπονο δεν εχω :mrgreen:

  • Χαχα 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! @evio η κούραση καλά κρατεί...εχθες σκεφτόμουν ότι νιώθω εντελώς ανήμπορη σωματικά. Το σώμα δεν ακολουθεί και δεν υπακούει σχεδόν σε τίποτε. Ελπίζω μετά τον τοκετο να ανακτήσω δυνάμεις γιατί διαφορετικά δεν ξέρω τι θα κάνω. Η κουμπάρα μου βέβαια ως μάνα με δυο παιδιά μου είπε « δεν θα έχεις χρόνο να το σκεφτείς τον εαυτό σου, έχεις δεν έχεις δυνάμεις θα τα κάνεις όλα αναγκαστικά!» Επίσης σήμερα παρατήρησα ότι στο λαιμό μου το δέρμα έχει γίνει πιο σκούρο. Να σας πω την αλήθεια στην αρχή νόμισα ότι είναι βρωμια και άρχισα να το τρίβω αλλά τελικά είναι ένας σκούρος χρωματισμός του δέρματος σε εκείνο το σημείο. Επίσης, παρατήρησα ότι πολλές ελιές που είχα στο σώμα μου έχουν λίγο μεγαλώσει. Έχετε εσείς τέτοια συμπτώματα στο δέρμα? Υποθέτω ότι είναι από τις ορμόνες. Επίσης τις τελευταίες μέρες έχω πολύ έντονη ξηροδερμία στο σώμα. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...