Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , February17 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?? Το έμαθα κ εγώ αυτό με την κοπέλα..  Στο πεπαγνη στο Ηράκλειο Κρήτης είναι η κοπέλα αλλά ευτυχώς το μωρό είναι καλά..  Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να προσέχουμε πολύ!!!! Καλο ειναι να λέμε κ καμία φορά στους γύρω μας ότι αν είναι άρρωστοι να μην συναντιομαστε.. Γτ μερικοί δεν το βλέπουν ότι δεν είναι σωστό.. 

Ετσι February τα αυτονοητα πρεπει να τους λεμε δυστυχως..Τοσα χρονια,τοση πληροφορηση και δεν εχει μαθει ακομα ο κοσμος τα βασικα.Μενουμε μεσα να μη κολλησουμε τους αλλους,καλυπτουμε το στομα οταν βηχουμε,πλενουμε χερια..τι να πω

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πωπω @Nicol_ κ εγω στη θεση σου θα νευριαζα παρα πολυ...Δηλαδη ποσο κοπο κανει να βαλεις ενα χαρτομαντηλο μπροστα στο στομα σου οταν βηχεις;;; Και δεν λενε να καταλαβουν οτι το κρυωμα ειναι απο ιο οχι επειδη βγηκαν στο κρυο , αρα κολλαει. Τι να πω...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , evio είπε:

Πωπω @Nicol_ κ εγω στη θεση σου θα νευριαζα παρα πολυ...Δηλαδη ποσο κοπο κανει να βαλεις ενα χαρτομαντηλο μπροστα στο στομα σου οταν βηχεις;;; Και δεν λενε να καταλαβουν οτι το κρυωμα ειναι απο ιο οχι επειδη βγηκαν στο κρυο , αρα κολλαει. Τι να πω...

Aκριβως ετσι evio μου..και εγω εξαλλη εγινα αλλα ας ελπισουμε οτι δεν με κολλησε..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Aκριβως ετσι evio μου..και εγω εξαλλη εγινα αλλα ας ελπισουμε οτι δεν με κολλησε..

Μακαρι να μην σε κολλησε τιποτα. Αυτο ειναι το κυριοτερο. Μπηκες κ στον μηνα σου ε; Κοντευει η μεγαλη ωρα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , evio είπε:

Μακαρι να μην σε κολλησε τιποτα. Αυτο ειναι το κυριοτερο. Μπηκες κ στον μηνα σου ε; Κοντευει η μεγαλη ωρα!

Ναιιιιι!!Κοντευει evio μου :D Και εσυ εισαι πολυ κοντα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από NST. Όλα προχωράνε μια χαρά ευτυχως. Τετάρτη πάμε γιατρό για NST και υπέρηχο, Παρασκευή NST, Κυριακή NST και ενέσεις κορτιζόνης και Τρίτη εκτός απροόπτου γεννάμε!! Μου φαίνεται απίστευτο κοριτσια μου! Μια εβδομάδα έμεινε!

  • Μου αρέσει 7

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από NST. Όλα προχωράνε μια χαρά ευτυχως. Τετάρτη πάμε γιατρό για NST και υπέρηχο, Παρασκευή NST, Κυριακή NST και ενέσεις κορτιζόνης και Τρίτη εκτός απροόπτου γεννάμε!! Μου φαίνεται απίστευτο κοριτσια μου! Μια εβδομάδα έμεινε!

Τι ωραια palmoira μου!! Μπράβο χαίρομαι παρα πολυ! Σε μια βδομαδουλα θα εχεις την μπεμπουλα σου ! ❤❤❤ Απιστευτο πραγματικα και τοσο υπέροχο! ! Και εγω ανυπομονώ να περάσει ο καιρος γρήγορα! ! 

@oneira_glyka πως τα πας? Σε ειχα στο μυαλο μου.

Αντε κοριτσια συναγωνιζεστε ποια θα ειναι πρωτη :)

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτησω οσες ειστε μεχρι 32 βδομαδων τι βαρος εχει το μωρο σας??Ειμαι 31+3 και ειναι 2 κιλα και ο γιατρός πιστευει πως θα βγει πολυ μεγαλο.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω οσες ειστε μεχρι 32 βδομαδων τι βαρος εχει το μωρο σας??Ειμαι 31+3 και ειναι 2 κιλα και ο γιατρός πιστευει πως θα βγει πολυ μεγαλο.

Καλησπέρα.  Εμένα η μπεμπα στις 31 και 5, ήταν 1752 γραμμάρια.   Εμένα με είχε πιάσει το άγχος γιατί δεν μπορώ να φάω πολύ, αλλά  ο γιατρός με διαβεβαίωσε ότι αναπτύσσεται  φυσιολογικά.  Νομίζω πως τόσο το βάρος του μωρου μου όσο και του δικού σου ανήκουν στις φυσιολογικές καμπύλες  ανάπτυξης  οπότε  δεν συντρεχει λόγος ανησυχίας. Το πολύ μεγάλο που λες το συσχετιζει με κάτι; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα.  Εμένα η μπεμπα στις 31 και 5, ήταν 1752 γραμμάρια.   Εμένα με είχε πιάσει το άγχος γιατί δεν μπορώ να φάω πολύ, αλλά  ο γιατρός με διαβεβαίωσε ότι αναπτύσσεται  φυσιολογικά.  Νομίζω πως τόσο το βάρος του μωρου μου όσο και του δικού σου ανήκουν στις φυσιολογικές καμπύλες  ανάπτυξης  οπότε  δεν συντρεχει λόγος ανησυχίας. Το πολύ μεγάλο που λες το συσχετιζει με κάτι; 

Οχι μου λεει απλα πως ειναι λιγο πανω απο τη μεση στις καμπυλες και πως αν υελω να παω φυσιολιγικα γιατι εχω κανει μια καισαρικη αν ειναι πολυ μεγαλο θα ζοριστει η τομη.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Οχι μου λεει απλα πως ειναι λιγο πανω απο τη μεση στις καμπυλες και πως αν υελω να παω φυσιολιγικα γιατι εχω κανει μια καισαρικη αν ειναι πολυ μεγαλο θα ζοριστει η τομη.

Εμενα στην 32 ηταν 1.825 ...νομιζω η τιμη σου ειναι φυσιολογικη δεν πρεπει να ανησυχεις...απο οτι φαινεται θα βγει μεγαλο το μωρακι σου  αν σκεφτεις οτι τωρα τις τελευταίες εβδομαδες περνουν 200 γρ την εβδομάδα! Το βλεπεις πως θα παει και οτι σου πει ο γιατρος σου για να μην έχεις προβλημα με την τομη..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω οσες ειστε μεχρι 32 βδομαδων τι βαρος εχει το μωρο σας??Ειμαι 31+3 και ειναι 2 κιλα και ο γιατρός πιστευει πως θα βγει πολυ μεγαλο.

Κ εμένα 32εβδομαδες ήταν 2κιλα...  Κ μου είπε ότι στην 38που θα μπω (προγραμματισμένη καισαρική) θα είναι σίγουρα 3300 με 3500..  Μην ανησυχείς,  μπορεί να έρθει κ νωρίτερα το μωρό σου από μόνο του κ να μην έχεις κανένα πρόβλημα..  

 

12 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από NST. Όλα προχωράνε μια χαρά ευτυχως. Τετάρτη πάμε γιατρό για NST και υπέρηχο, Παρασκευή NST, Κυριακή NST και ενέσεις κορτιζόνης και Τρίτη εκτός απροόπτου γεννάμε!! Μου φαίνεται απίστευτο κοριτσια μου! Μια εβδομάδα έμεινε!

Δεν ξέρω γτ συγκινουμε τόσο με σένα..  Ευχομαι ολα να πάνε τέλεια να μας πεις για την δεύτερη καισαρική κ την ανάρρωση γτ αγχώνομαι τρομερά..  Τελικά περνάει ο καιρός κ όλα έρχονται όπως πρέπει!! Σιγά σιγά θα γεμίσουμε με νινια..  :-) τέλεια θα είναι!!!!! Αντε Μην αγχώνεσαι!! Πάρε ανάσες κ Ξεκουρασου γτ μετά θα έχεις όμορφα ξενύχτια!!!  ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από NST. Όλα προχωράνε μια χαρά ευτυχως. Τετάρτη πάμε γιατρό για NST και υπέρηχο, Παρασκευή NST, Κυριακή NST και ενέσεις κορτιζόνης και Τρίτη εκτός απροόπτου γεννάμε!! Μου φαίνεται απίστευτο κοριτσια μου! Μια εβδομάδα έμεινε!

Γειά σου γλυκιά μου!

Τι βλέπω γεννάς κιόλας;;

Με το καλό!

τι είναι το NST?


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@palmoira με το καλο κοριτσι μου! Θα εχεις φτασει τις 37 εβδομαδες κ οι κοποι σου θα ανταμειφθουν. Πως νιωθεις;

@ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. Η δικια μου στις 30+5 ηταν 1600. Αλλα οι υπερηχοι εχουν κ αποκλισεις, δεν ζυγιζουν ακριβως τα μωρακια.

Καναμε κ εμεις χτες non stress και υπερηχο. Ολα καλα εφτασε τα 2300 η μικρουλα. Γελασαμε κιολας γιατι την ωρα του non stress ειχε λοξιγγα κ την ακουγαμε. Επομενο nst την Δευτερα. Μιλησαμε κ λιγο για την γεννα. Γενικα παμε για φυσιολογικα εκτος απροοπτου!

  • Μου αρέσει 2

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γειά σου γλυκιά μου!

Τι βλέπω γεννάς κιόλας;;

Με το καλό!

τι είναι το NST?

Καρδιοτοκογραφος. Ναι ,γεννάω λίγο νωρίτερα από την ΠΗΤ μου 

πρίν από 3 λεπτά , evio είπε:

@palmoira με το καλο κοριτσι μου! Θα εχεις φτασει τις 37 εβδομαδες κ οι κοποι σου θα ανταμειφθουν. Πως νιωθεις;

@ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. Η δικια μου στις 30+5 ηταν 1600. Αλλα οι υπερηχοι εχουν κ αποκλισεις, δεν ζυγιζουν ακριβως τα μωρακια.

Καναμε κ εμεις χτες non stress και υπερηχο. Ολα καλα εφτασε τα 2300 η μικρουλα. Γελασαμε κιολας γιατι την ωρα του non stress ειχε λοξιγγα κ την ακουγαμε. Επομενο nst την Δευτερα. Μιλησαμε κ λιγο για την γεννα. Γενικα παμε για φυσιολογικα εκτος απροοπτου!

Νιώθω υπέροχα! Έχω ξεχάσει κάθε δυσκολία, κάθε αναποδιά και σκέφτομαι μόνο ότι φτάνουμε στο τέλος! Ανυπομονώ να πάρω αγκαλιά το κοριτσάκι μου και να γυρίσουμε σπίτι μας.

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...