Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι..με το εμβολιο που εχουμε κανει,ειμαστε εντελως καλυμμενες απεναντι στη γριπη? Η παλι μπορει ν κολλησουμε?

Δεν ξέρω τι ισχύει και η αλήθεια είναι πως έχω τρομοκρατηθει λίγο με την έκταση που έχει πάρει κ όσα ακούγονται...  Εγώ δεν εχω κάνει το εμβολιο και δεν ξέρω αν κινδυνεύω εγώ κ το μωρό σε περίπτωση  που κολλησω 

 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι..με το εμβολιο που εχουμε κανει,ειμαστε εντελως καλυμμενες απεναντι στη γριπη? Η παλι μπορει ν κολλησουμε?

Καλημερα νικολ μου δεν ειμαστε εντελως καλυμμενες απλα αν κολλησουμε την περναμε πιο ήπια γι αυτο πρεπει να προσεχουμε ετσι κ αλλιως.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Δεν ξέρω τι ισχύει και η αλήθεια είναι πως έχω τρομοκρατηθει λίγο με την έκταση που έχει πάρει κ όσα ακούγονται...  Εγώ δεν εχω κάνει το εμβολιο και δεν ξέρω αν κινδυνεύω εγώ κ το μωρό σε περίπτωση  που κολλησω 

 

 

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα νικολ μου δεν ειμαστε εντελως καλυμμενες απλα αν κολλησουμε την περναμε πιο ήπια γι αυτο πρεπει να προσεχουμε ετσι κ αλλιως.

Καλημερα κοριτσια. Η αλήθεια ειναι με αυτα που διαβαζω αγχωθηκα λιγακι.Αλεξ να το κανεις το εμβολιο ειμαστε ευπαθή ομαδα. Χθες διαβασα για μια 24χρονη έγκυο που ειναι στην εντατική λογω της γριπης και γεννησε εκεί το μωρακι της . 35 εβδομαδων. Το μωρακι της ευτυχως είναι μια χαρα και αυτη σταθερη αλλα δεν ειχε κανει το εμβολιο. Γενικα υπάρχει πολύς κοσμος που ειναι κρυωμενος και βηχει εξω και λιγο να βγεις το διαπιστωνεις οποτε πρέπει να προσεχουμε. Εγω το εχω κανει


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Nicol_ είπε:

 

Καλημερα κοριτσια. Η αλήθεια ειναι με αυτα που διαβαζω αγχωθηκα λιγακι.Αλεξ να το κανεις το εμβολιο ειμαστε ευπαθή ομαδα. Χθες διαβασα για μια 24χρονη έγκυο που ειναι στην εντατική λογω της γριπης και γεννησε εκεί το μωρακι της . 35 εβδομαδων. Το μωρακι της ευτυχως είναι μια χαρα και αυτη σταθερη αλλα δεν ειχε κανει το εμβολιο. Γενικα υπάρχει πολύς κοσμος που ειναι κρυωμενος και βηχει εξω και λιγο να βγεις το διαπιστωνεις οποτε πρέπει να προσεχουμε. Εγω το εχω κανει

Καλο ειναι να το κανουμε εμενα μου ειχε πει ο γιατρος να το κανουν κ οσοι θα ερχονται σε επαφη με το μωρο ηταν καθετος σε αυτο. Αν ακουσες ειναι σε εντατικη ατομα που δεν το εκαναν οποτε εχει βαση το εμβολιο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλο ειναι να το κανουμε εμενα μου ειχε πει ο γιατρος να το κανουν κ οσοι θα ερχονται σε επαφη με το μωρο ηταν καθετος σε αυτο. Αν ακουσες ειναι σε εντατικη ατομα που δεν το εκαναν οποτε εχει βαση το εμβολιο

Ναι ισχυει. Ετσι κ αλλιως με το εμβολιο προστατεύεται κ το μωρο τους πρωτους μηνες. Οποτε καλο ειναι να γινεται

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι..με το εμβολιο που εχουμε κανει,ειμαστε εντελως καλυμμενες απεναντι στη γριπη? Η παλι μπορει ν κολλησουμε?

Καλημέρα..εάν έχεις κάνει εμβόλιο τότε είσαι καλά.. αλλά από ότι μου είπε ο γιατρός είναι για να μην έχεις επιπλοκές..δλδ πάλι μπορεί να κολλήσεις αλλά δεν θα έχεις βαριάς μορφής

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! 

@Nicol_ φετος το εμβολιο απο οτι δειχνει ειναι αρκετα αποτελεσματικο. Οποτε ή που μπορει να μην εμφανισεις καθολου την γριπη ή να νοσησεις ελαφρια αμα την κολλησεις. Για μενα ειναι η 3η χρονια που το κανω (τις προηγουμενες 2 για αλλο λογο) κ ενω ο συζυγος αρρωστησε βαρια εμενα με προστατευσε το εμβολιο κ δεν ειχα ουτε βηχαλακι. Και εννοειται εβαλα κ τον συζυγο κ τις γιαγιαδες φετος να εμβολιαστουν. Οποιος ειναι κοντα στην μπεμπα απαιτω να ειναι οσο πιο υγειης γινεται. 

@oneira_glyka υπομονη ηρωιδα μανα! Θα ερθει η ωρα να γεννησεις κ θα παρεις τα πανω σου. Εχεις να μεγαλωσεις κ 3 αντρακια πλεον!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις αρρωστησα... Τι τύχη..... Δεν έχω κάνει εμβόλιο ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι και με άλλες κοπέλες που έχουμε τον ίδιο ξέρω οτι είναι είναι κατηγορηματικος να μην γίνει... Βέβαια εγώ έχω απο χθες μονο καταρροη και με γρατζουνάει λιγο ο λαιμός αλλά ουτε βήχα ουτε πυρετό... Θέλω να πιστεύω με ξεκούραση και καλό φαγητό θα είμαι καλά σε 2-3 μερούλες... Ελπίζω απο αυτά που έχω διαβάσει και εγώ να μην είναι η γνωστή γρίπη και να μην επηρεάζεται το μωράκι μου.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Gianna28 είπε:

Εγώ μόλις αρρωστησα... Τι τύχη..... Δεν έχω κάνει εμβόλιο ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι και με άλλες κοπέλες που έχουμε τον ίδιο ξέρω οτι είναι είναι κατηγορηματικος να μην γίνει... Βέβαια εγώ έχω απο χθες μονο καταρροη και με γρατζουνάει λιγο ο λαιμός αλλά ουτε βήχα ουτε πυρετό... Θέλω να πιστεύω με ξεκούραση και καλό φαγητό θα είμαι καλά σε 2-3 μερούλες... Ελπίζω απο αυτά που έχω διαβάσει και εγώ να μην είναι η γνωστή γρίπη και να μην επηρεάζεται το μωράκι μου.... 

Περαστικα Γιάννα! Αν δεν εχεις πυρετο υψηλό τοτε μπορει απλα να ειναι κρυωμα ή η απλη γρίπη οποτε δεν θα εχεις θεμα. Ξεκούραση, σουπιτσες και χυμους. Θα περασει :) Αλλα γιατι ο γιατρος σου ειναι κατηγορηματικός στο να μη γινει? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω γιατί πάντως είμαστε πολλές κοπέλες που έχουμε τον ίδιο γιατρό εδώ στην πόλη μου και δεν εχει πει σε καμμια να το κανει... Τι να πω και εγώ..... Περαστικά να είναι και όλα καλά.... 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σου @Gianna28 αφου δεν εχεις πυρετο κ πονο στα κοκκαλα μην φοβασαι γριπη δεν ειναι. Τωρα τον γιατρο σου τον βρισκω λιγο καπως που αποτρεπει τοσες γυναικες απο το αντιγριπικο. Παει κοντρα στο εθνικο προγραμμα εμβολιασμων ενηλικων. Και παλι περαστικα σου :)


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θέλει προσοχή. Σίγουρα οσες κάναμε το εμβόλιο είμαστε καλύτερα προφυλαγμένες αλλά και πάλι πρέπει να αποφεύγουμε κλειστούς χώρους και πολυκοσμία. Δυο τρεις εβδομάδες είναι που θα είναι σε μεγάλη έξαρση η γρίπη, μπορούμε να κάνουμε υπομονή. Μέχρι τότε αεριζουμε συχνά το σπίτι, πλένουμε καλά χέρια και αποφεύγουμε πολυκοσμία. Παντως και η μάσκα μιας χρήσης σε χώρους με κόσμο και συνωστισμό είναι μια καλή λύση. Βάλτε μια στην τσάντα σας καλού κακού οσες κυκλοφορείτε εξω. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια θέλει προσοχή. Σίγουρα οσες κάναμε το εμβόλιο είμαστε καλύτερα προφυλαγμένες αλλά και πάλι πρέπει να αποφεύγουμε κλειστούς χώρους και πολυκοσμία. Δυο τρεις εβδομάδες είναι που θα είναι σε μεγάλη έξαρση η γρίπη, μπορούμε να κάνουμε υπομονή. Μέχρι τότε αεριζουμε συχνά το σπίτι, πλένουμε καλά χέρια και αποφεύγουμε πολυκοσμία. Παντως και η μάσκα μιας χρήσης σε χώρους με κόσμο και συνωστισμό είναι μια καλή λύση. Βάλτε μια στην τσάντα σας καλού κακού οσες κυκλοφορείτε εξω. 

Ετσι ακριβως.Και εγω προσεχω γενικα και αποφευγω συνωστισμους. Χθες ομως βγηκαμε για κατι δουλειες με τον αντρα μου και στο γυρισμο αναγκαστηκαμε να παρουμε μια συγγενη μας μαζι..Οταν μπηκε αρχισε να βηχει λιγο και μετα μας πεταει ανέμελα οτι μαλλον καπου κρυωσε και οτι η κορη της ειναι αρρωστη με 40 πυρετο! :angry:  Δεν ξερω αν και η ιδια ηταν στην αρχη της ιωσης αλλα νευριασα πολυ ρε κοριτσια γιατι δεν τους κοβει καθολου. Ελπιζω να μην ηταν αρρωστη και αν ηταν να μη κολλησα τιποτα :-(


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια?? Το έμαθα κ εγώ αυτό με την κοπέλα..  Στο πεπαγνη στο Ηράκλειο Κρήτης είναι η κοπέλα αλλά ευτυχώς το μωρό είναι καλά..  Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να προσέχουμε πολύ!!!! Καλο ειναι να λέμε κ καμία φορά στους γύρω μας ότι αν είναι άρρωστοι να μην συναντιομαστε.. Γτ μερικοί δεν το βλέπουν ότι δεν είναι σωστό.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...