Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

@Alex1989κανε τα ψωνια σου να τα ευχαριστηθεις! Παρε οτι τραβαει η ψυχη σου για το παιδακι σου. Εγω οχι δεν πηρα κατι αλλα δεν μου περασε κ απο το μυαλο να παρω παιχνιδακια.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Gianna28 είπε:

 

Εννοώ αν παίρνεις ή αν θα πάρεις κάποια αγωγή.. 

Παιρνω και salospir και κανω και αντιπηκτικες ενεσεις...

Δε νομιζω να σταματησω ισα ισα μηπως μου αυξησει τις δοσεις


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.  Πως είστε; εμένα με ταλαιπωρεί ένα μπουκωμα και ένας ελαφρύς πόνολαιμος που ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχει εξελιχθεί σε ίωση..  Αλλά δεν το έχω κούνησει από το σπίτι καλού κακού.. Ήθελα να σας ρωτήσω αν εκτός από τα πρώτα είδη που θα χρειαστεί το μωρό μετά την γέννηση του,  έχετε αγοράσει και τα πρώτα του παιχνιδάκια.  Μαλακες  κουδουνιστρες,  Βρεφικο γυμναστήριο,  μασητικα για αργότερα κλπ.  Ξέρω ότι το πρώτο δίμηνο η αγκαλιά μας και η επαφή του βρέφους με την μητέρα είναι το πιο απαραίτητο και καθοριστικό στοιχείο για την ανάπτυξη του,  αλλά με έχει πιάσει μια λαχτάρα να του πάρω από τώρα τα πρώτα του παιχνιδάκια. Μήπως βιάζομαι; το μόνο που έχω πάρει προς το παρόν είναι ένα μουσικό μομπιλε για την κούνια 

Εγώ πήρα μια κουδουνίστρα και ένα μασητικο. Επίσης ένα αρκουδάκι αλεπουδίτσα που παίζει μουσικές και μπορείς να ηχογραφήσεις τη φωνη σου ή ότι τραγουδάκι θέλεις. Έτσι για το καλό! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! είμαι στην 33η εβδομάδα και ενώ είχα Πητ έως 27 Μαρτίου.χθες που πήγα στο γιατρό είδε ότι το μωρό έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά.ο τράχηλος είναι στα2,5.οποτε μου είπε λίγο προσοχή τώρα να βγει ο Φεβρουάριος και μάλλον αρχές Μαρτίου θα γεννήσω κιόλας...τι λέτε? λίγο αγχώθηκα..... ξεκούραση σημαίνει κρεββάτι αρκετές ώρες η όχι δουλειές στο σπίτι και γενικά χαλαρούς ρυθμούς?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , athinoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! είμαι στην 33η εβδομάδα και ενώ είχα Πητ έως 27 Μαρτίου.χθες που πήγα στο γιατρό είδε ότι το μωρό έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά.ο τράχηλος είναι στα2,5.οποτε μου είπε λίγο προσοχή τώρα να βγει ο Φεβρουάριος και μάλλον αρχές Μαρτίου θα γεννήσω κιόλας...τι λέτε? λίγο αγχώθηκα..... ξεκούραση σημαίνει κρεββάτι αρκετές ώρες η όχι δουλειές στο σπίτι και γενικά χαλαρούς ρυθμούς?

με το καλο κοριτσι μου το μωρακι. τωρα που κοντευεις πια ξεκουραση σημαινει οχι δουλειες στο σπιτι οχι περπατημα κ ορθοστασια για πολυ οχι σκαλες. χαλαροι ρυθμοι στο σπιτι οχι συνεχεια ξαπλα εννοητε αλλα οσο μπορεις περισσοτερο κ κυριως απο την αριστερη μερια. χειμωνας ειναι ευκαιρια να χουχουλιασεις γιατι μετα εχει τρεξιμο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, athinoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! είμαι στην 33η εβδομάδα και ενώ είχα Πητ έως 27 Μαρτίου.χθες που πήγα στο γιατρό είδε ότι το μωρό έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά.ο τράχηλος είναι στα2,5.οποτε μου είπε λίγο προσοχή τώρα να βγει ο Φεβρουάριος και μάλλον αρχές Μαρτίου θα γεννήσω κιόλας...τι λέτε? λίγο αγχώθηκα..... ξεκούραση σημαίνει κρεββάτι αρκετές ώρες η όχι δουλειές στο σπίτι και γενικά χαλαρούς ρυθμούς?

Αααα μαζι ειμαστε!! Να μην κανεις βαρια πραγματα στο σπιτι ουτε βάρη ουτε περπάτημα...να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις τωρα και αν εχεις βοηθεια στο σπιτι ακομα καλυτερα!! Λιγες μερες εμειναν να μπεις στον μηνα σου και μετα οκ!!! Με το καλο !! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, athinoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! είμαι στην 33η εβδομάδα και ενώ είχα Πητ έως 27 Μαρτίου.χθες που πήγα στο γιατρό είδε ότι το μωρό έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά.ο τράχηλος είναι στα2,5.οποτε μου είπε λίγο προσοχή τώρα να βγει ο Φεβρουάριος και μάλλον αρχές Μαρτίου θα γεννήσω κιόλας...τι λέτε? λίγο αγχώθηκα..... ξεκούραση σημαίνει κρεββάτι αρκετές ώρες η όχι δουλειές στο σπίτι και γενικά χαλαρούς ρυθμούς?

Νομιζω πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο σου τι εννοει με τον ορο "ξεκουραση" . Εμενα με εχουν σε ακινησια απο αρχες Νοεμβρη λογω τραχηλου κ σηκωνομαι στις 20 του μηνα. Παω τουαλετα, κανω μπανιο κ παω γιατρο με αυτοκινητο. Ολον τον υπολοιπο χρονο ειμαι καναπε ή κρεβατι. Αλλα δεν νομιζω να σε βαλει τοσο αυστηρα εσενα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Νομιζω πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο σου τι εννοει με τον ορο "ξεκουραση" . Εμενα με εχουν σε ακινησια απο αρχες Νοεμβρη λογω τραχηλου κ σηκωνομαι στις 20 του μηνα. Παω τουαλετα, κανω μπανιο κ παω γιατρο με αυτοκινητο. Ολον τον υπολοιπο χρονο ειμαι καναπε ή κρεβατι. Αλλα δεν νομιζω να σε βαλει τοσο αυστηρα εσενα.

Συμφωνω απόλυτα. Καλυτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου τι εννοεί. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό με την αριστερή πλευρά δεν ισχύει για όλους..εγώ δεν μπόρεσα ποτέ να είμαι από αριστερή πλευρά γιατί πιεζόταν η καρδιά και είχα συνέχεια αρρυθμία (έκτακτες συστολές) οπότε ο γιατρός μου είπε να ξαπλώνω όπως με βολεύει...το καλό είναι να μην είσαι πολύ ώρα ανάσκελα γιατί πιέζεται κάποια αρτηρία στην σπονδυλική

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , palmoira είπε:

Εγώ πλέον νιώθω ότι δεν βολεύομαι πουθενά για πολύ ώρα, οπότε στριφογυρνάω! @Nicol_ είχατε γιατρό σήμερα ή θυμάμαι λάθος?

Ειμαι στο γιατρό palmoira μου και περιμένω. Θα σας πω μετα τα νεα :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο το γιατρο ολα μια χαρα,Βαρος 2600 μας ειπε θα βγει λιγο πιο μικρουλης αλλα ολα ειναι μια χαρα.Την Τριτη εχω καρδιοτοκογραφημα

Ρε κοριτσια να σας πω ομως κατι που με αγχωσε..οταν μας εβαλε να ακουσουμε την καρδια μου φανηκε διαφορετικος ο ηχος και η συχνοτητα απο ολες τις υπολοιπες φορες που την ακουγαμε.Παντα ειχε ενα σταθερο γρηγορο ρυθμο ενω τωρα ηταν διαφορετικος.Επισης σταθηκε και ο ιδιος ο γιατρος λιγο παραπανω να ακουσει και μετα ακουστηκε κανονικα ο ηχος και μας ειπε ολα ενταξει.Εγω τον ξαναρωτησα αν ειναι ολα οκ με την καρδια κ αν υπαρχει καποιο θεμα και μου ειπε ολα τελεια.Γιατι ομως στην αρχη ηταν διαφορετικος ο ηχος?Ισως γινομαι λιγο υπερβολικη αλλα αγχωθηκα..


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο το γιατρο ολα μια χαρα,Βαρος 2600 μας ειπε θα βγει λιγο πιο μικρουλης αλλα ολα ειναι μια χαρα.Την Τριτη εχω καρδιοτοκογραφημα

Ρε κοριτσια να σας πω ομως κατι που με αγχωσε..οταν μας εβαλε να ακουσουμε την καρδια μου φανηκε διαφορετικος ο ηχος και η συχνοτητα απο ολες τις υπολοιπες φορες που την ακουγαμε.Παντα ειχε ενα σταθερο γρηγορο ρυθμο ενω τωρα ηταν διαφορετικος.Επισης σταθηκε και ο ιδιος ο γιατρος λιγο παραπανω να ακουσει και μετα ακουστηκε κανονικα ο ηχος και μας ειπε ολα ενταξει.Εγω τον ξαναρωτησα αν ειναι ολα οκ με την καρδια κ αν υπαρχει καποιο θεμα και μου ειπε ολα τελεια.Γιατι ομως στην αρχη ηταν διαφορετικος ο ηχος?Ισως γινομαι λιγο υπερβολικη αλλα αγχωθηκα..

Μην ανησυχείς.. αυτό γίνεται αν ο μικρός κουνήθηκε και το μηχάνημα απλά δεν το έπιασε.. εμένα που η μικρή συνέχεια ανήσυχη κατά την διάρκεια του υπερηχου πάντα με δύο τρεις φορές το πιάνει...αν ο γιατρός σας είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα τότε μην ανησυχείς.. άλλωστε δεν υπάρχει λόγος να σας πει ψέματα...(για το δικό του καλό)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Margigo είπε:

Μην ανησυχείς.. αυτό γίνεται αν ο μικρός κουνήθηκε και το μηχάνημα απλά δεν το έπιασε.. εμένα που η μικρή συνέχεια ανήσυχη κατά την διάρκεια του υπερηχου πάντα με δύο τρεις φορές το πιάνει...αν ο γιατρός σας είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα τότε μην ανησυχείς.. άλλωστε δεν υπάρχει λόγος να σας πει ψέματα...(για το δικό του καλό)

Ναι αυτο παιζει να εγινε γιατι στην αρχη δεν εδειχνε τη συχνοτητα και στην οθονη,ενω μετα ξεκινησε κανονικα.Οποτε ισως ειναι αυτο..ουυφφφφ απλα φτανουμε στο τελος και με επιασε το αγχος μου.Σε ευχαριστω πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ναι αυτο παιζει να εγινε γιατι στην αρχη δεν εδειχνε τη συχνοτητα και στην οθονη,ενω μετα ξεκινησε κανονικα.Οποτε ισως ειναι αυτο..ουυφφφφ απλα φτανουμε στο τελος και με επιασε το αγχος μου.Σε ευχαριστω πολυ!!!

Τίποτα... και εγώ ανησυχώ.. πήγα την Τετάρτη να δούμε πόσο βάρος πήρε και μέσα σε δέκα μέρες έχει πάρει μόνο 40 γραμμάρια... οπότε την Τετάρτη θα πάω στο γιατρό ξανά και αν δεν έχει πάρει τουλάχιστον 100-150 γρ τότε είπαν να με πάνε καισαρική.. για κάποιο λόγο ο πλακούντας δεν του φτάνει του μωρού ενώ λειτουργεί κανονικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...