Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Είμαι 29 ετών και σκέφτομαι για δεύτερο παιδάκι. Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν απλά υπέροχη. Τώρα όμως φοβάμαι να μείνω εγκυος. Φοβαμαι μηπως κατι παει στραβα και αφησω 2 ορφανα μονα τους πισω μου.Τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα Δημητρα! 

Πολλες φορες συμβαίνει οταν φέρουμε στον κόσμο ενα παιδι,να αναπτύξουμε φοβιες που δεν ειχαμε πριν.Αυτο συμβαίνει γιατι νιωθουμε υπευθυνοι γιαυτη τη ζωη που έχουμε φερει στον κοσμο και φοβομαστε μήπως δεν μπορέσουμε να την προστατέψουμε. Ενα παράδειγμα ειναι πως Πολλοι άνθρωποι με το που γινονται γονεις αναπτυσουν φοβια για τα αεροπλανα ενω πριν δεν ειχαν.

Προσπάθησε οσο μπορεις να εκλογικέψεις αυτο που φοβασαι. Πιο πιθανό ειναι να μας χτυπησει ενα αυτοκίνητο οταν περπαταμε εξω παρα να παθουμε κατι απο την εγκυμοσύνη. Αν δεν μπορεις να το αντιμετωπίσεις και σε επηρεάζει σε μεγαλο βαθμο ενας ψυχολογος μπορει να σε κανει να μετρίασεις αυτες τις αρνητικές σκεψεις ωστε να μη σε επηρεάζουν. Η γνωσιακη συμπεριφορικη μεθοδος βοηθαει πολυ,εγω την ειχα κανει για να αντιμετωπίσω τη φοβια μου για τα αεροπλανα.

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΔΗΜΗΤΡΑ13 είπε:

Καλησπέρα!

Είμαι 29 ετών και σκέφτομαι για δεύτερο παιδάκι. Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν απλά υπέροχη. Τώρα όμως φοβάμαι να μείνω εγκυος. Φοβαμαι μηπως κατι παει στραβα και αφησω 2 ορφανα μονα τους πισω μου.Τι να κανω???

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πριν πόσο καιρό γέννησες το πρώτο σου παιδάκι. Ισως δεν είσαι ακόμα έτοιμη σωματικά να ανταποκριθείς σε μια ακόμα εγκυμοσύνη και γι αυτό σε τρομάζει. Σε καταλαβαίνω. Ούτε εγώ νιώθω έτοιμη ακόμα αν και θα το ήθελα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει και η Νικόλ... φαντάσου ότι εγώ πριν έκανα ακρογιόγκα (ακροβατικά) και τέτοια κ τώρα φοβάμαι να κάνω έστω μια απλή κατακόρυφο μην  γίνει ατύχημα και σκέφτομαι τα παιδιά μου.

Εγώ θέλω να κάνω 3ο και ειμαι με αμφιθυμία γιατί συχνά σκέφτομαι μήπως γίνει κάτι που θα πάω με 3η καισαρική. Βλακείες είναι αυτά. Είναι αυτό που λέει η Νικόλ! Όλα καλά θα πάνε! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη! πανε τρια χρονια απο την πρωτη μου γεννα και εμενα αυτο που με τρομαζει ειναι οτι παω παλι για καισαρικη και οσο να πεις...

παντως στη πρωτη μου γεννα ηταν ολα απλα τελεια ομως τοτε δεν ειχα δωσει ποτε βαση σε εγκυες που ειχαν επιπλοκες!απο τοτε που γεννησα γυρω μου ακουω μονο για περιεργες γεννες και κινδυνους! ουφ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...