Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Πονος στο ηβικο οστό


jane.austen

Recommended Posts

καλησπέρα,
εχω γεννησει εδω και 15 μηνες με φ.τ. και απο τοτε εχω πονους στο ηβικο οστο καθε φορα που κανω καποια εντονη σωματικη δραστηριοτητα. Ο γυναικολογος μου μου ειχε πει πως θα περασει με τον καιρο,ομως δεν μπορω να γυμναστω εξαιτιας του πονου, ο οποιος δεν εχει ελαττωθει. Ακομα κι αν περπατησω για αρκετη ωρα ο πονος ειναι εντονος. Εχει συμβει σε καποια αλλη μαμα?
Δεν ξερω που να απευθυνθω για την θεραπεια. σε φυσικοθεραπευτη; σε ορθοπαιδικο;
 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/12/2018 at 8:31 ΜΜ, jane.austen είπε:

καλησπέρα,
εχω γεννησει εδω και 15 μηνες με φ.τ. και απο τοτε εχω πονους στο ηβικο οστο καθε φορα που κανω καποια εντονη σωματικη δραστηριοτητα. Ο γυναικολογος μου μου ειχε πει πως θα περασει με τον καιρο,ομως δεν μπορω να γυμναστω εξαιτιας του πονου, ο οποιος δεν εχει ελαττωθει. Ακομα κι αν περπατησω για αρκετη ωρα ο πονος ειναι εντονος. Εχει συμβει σε καποια αλλη μαμα?
Δεν ξερω που να απευθυνθω για την θεραπεια. σε φυσικοθεραπευτη; σε ορθοπαιδικο;
 

Δεν ξέρω να σε συμβουλεψω αλλά γιατί δεν πας κ σε κανέναν άλλο γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 20/12/2018 at 8:31 ΜΜ, jane.austen είπε:

καλησπέρα,
εχω γεννησει εδω και 15 μηνες με φ.τ. και απο τοτε εχω πονους στο ηβικο οστο καθε φορα που κανω καποια εντονη σωματικη δραστηριοτητα. Ο γυναικολογος μου μου ειχε πει πως θα περασει με τον καιρο,ομως δεν μπορω να γυμναστω εξαιτιας του πονου, ο οποιος δεν εχει ελαττωθει. Ακομα κι αν περπατησω για αρκετη ωρα ο πονος ειναι εντονος. Εχει συμβει σε καποια αλλη μαμα?
Δεν ξερω που να απευθυνθω για την θεραπεια. σε φυσικοθεραπευτη; σε ορθοπαιδικο;
 

καλησπέρα, τυχαία ιδέα την δημοσίευση σου...Εγώ κοντεύω να γεννήσω το 3ο μου παιδάκι...λοιπόν στο 1ο παιδί όταν γέννησα πονούσα όταν ήρθα στο σπίτι κ δεν ήξερα τι ήταν, τελικά μετά Επειδή άλλαξα γιατρό Επειδή η δικιά μου έφυγε μου το είπε η 2η γυναικολόγος μου...ότι είναι από την γεννά. στο 1ο παιδί άργησε λίγο να περάσει μετά τους 6μηνο όμως πέρασε...τώρα στο 2ο παιδί πονούσα από την εγκυμοσύνη από 4ο μήνα κ μετά, όταν γέννησα την 1η μέρα δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ από τον πόνο, έκλαιγα να φανταστείς...μετά την 2η μέρα κ βογκοντας σηκωνομουν, πέρασε όμως μετά το 2μηνο κ αυτό...τώρα στο 3ο άρχισε ο πόνος από την 30η βδομάδα έντονα κ τώρα πονάω πολύ που είμαι 37+2 αλλά ξέρω τι με περιμένει...γενικά είναι να το έχει η γυναίκα...είναι μια ορμόνη στην εγκυμοσύνη η ρηλαξινη που σε μας υπάρχει λίγο περισσότερο, στην ουσία αυτή ευθύνεται στο να μαλακώσουν τα κόκαλα της λεκάνης για να βγει το μωρό απλά αν το σώμα της γυναίκας εκκρίνει περισσότερο υπάρχει αυτός ο έντονος πόνος...

κανονικά θέλει οστεοπαθητικο ή φυσικοθεραπευτει...ιδανικά κ στην εγκυμοσύνη αλλά κ όταν γεννήσεις όσο πιο γρήγορα πας για αποκατάσταση.αυτα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...