Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσι καλα εδω εγω εχω πολυ μπουκωμα πηγα νοσοκομειο δεν γινοταν και μου εδωσαν αντιβιωση 1000αρα. Η μικρη μονο η μυτουλα της εχει μυξουλες ευτυχως διαφανη  ο βηχας εφυγε και κανουμε παρα πολλες πλυσεις με ορο. Απο παιχνιδι αλλο τιποτα ευτυχως δηλαδη γιατι δεν θα αντεχα να γκρινιάζει κιόλας. Αυτες οι αναγουλες αστα εγω ειχα αναγουλες μου βρωμαγαν ολα συχενομουνα πραγματα που τα έτρωγα και δεν φτανουν ολα αυτα πειναγα και δεν μπορουσα να φάω. Μπραβο στη μαμα αφου μπορεί μια χαρά. 

Περαστικα κοριτσι μου,και στη μικρη σου.Εμενα κρατησε μια βδομαδα ελαφρυ συναχι και τελος.Ο μικρος εκανε ενα βραδυ 38,3 και λιγο συναχι .Μια μερα κρατησε και τωρα ειναι ευτυχως καλα.Ασε περναω πολυ πεινα κι ενω καποιες μυρωδιες με ενοχλουν πολλα φαγητα μυριζουν τελεια αλλα δεν μπορω να τα φαω..:(


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Περαστικα κοριτσι μου,και στη μικρη σου.Εμενα κρατησε μια βδομαδα ελαφρυ συναχι και τελος.Ο μικρος εκανε ενα βραδυ 38,3 και λιγο συναχι .Μια μερα κρατησε και τωρα ειναι ευτυχως καλα.Ασε περναω πολυ πεινα κι ενω καποιες μυρωδιες με ενοχλουν πολλα φαγητα μυριζουν τελεια αλλα δεν μπορω να τα φαω..:(

Ευχαριστούμε αντε να περάσει γιατι αυτη την μυτη την μπουκωμένη δεν την αντέχω. Τους πρώτους μήνες είναι περίεργα κατι παθαίνουμε εγω οταν εμεινα εγκυος συχαθηκα το μπρόκολο ετρωγα παρα πολυ τωρα ουτε να το δω μου εμεινε αυτο δεν ξέρω γιατι συνηθως λενε οτι φεύγει. Χαλιά ποτε θα στρωσετε; εγω δεν ξέρω εχω αυλες και εχει πολυ πετρα και θα γινουν χάλια θελω να πλυνω να μαζεψω εξω γιατι γινετε ο πανικός. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Ευχαριστούμε αντε να περάσει γιατι αυτη την μυτη την μπουκωμένη δεν την αντέχω. Τους πρώτους μήνες είναι περίεργα κατι παθαίνουμε εγω οταν εμεινα εγκυος συχαθηκα το μπρόκολο ετρωγα παρα πολυ τωρα ουτε να το δω μου εμεινε αυτο δεν ξέρω γιατι συνηθως λενε οτι φεύγει. Χαλιά ποτε θα στρωσετε; εγω δεν ξέρω εχω αυλες και εχει πολυ πετρα και θα γινουν χάλια θελω να πλυνω να μαζεψω εξω γιατι γινετε ο πανικός. 

Εγω εχω καλοκαιρινα οποτε δεν βιαζομαι για τα χειμωνιατικα.Μαλλον θα αργησω φετος.Να συνελθω λιγο πρωτα.Στο σπιτι κανω τα βασικα...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; χαθηκαμε τελειως εγω ειχα λιγα τρεχαματα γιατι εφυγε η αδελφή μου για εξωτερικο και τρεχαμε να μαζέψουμε και δεν φτανουν ολα αυτα, εκεί που περασε ο πρωτος πυρετος μετα απο μερες παλι ξανα πηγαμε στην παιδιατρο και ειχε λιγο κόκκινο λαιμο και πηραμε σιρόπι. Αλλα μαλλον ηταν δοντιΑ μας εχουν μεινει 3να βγουν και μαλλον σκανε ολα μαζι δαγκωνει οτι βρει μεχρι και τα χερουλια απο τα ντουλάπια της κουζινας θελει ολο αγκαλια μου και μου τραβάει το παντελόνι αλλιως κλεει ελπιζω να περασει και αυτο γιατι ειναι μια τρέλα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; χαθηκαμε τελειως εγω ειχα λιγα τρεχαματα γιατι εφυγε η αδελφή μου για εξωτερικο και τρεχαμε να μαζέψουμε και δεν φτανουν ολα αυτα, εκεί που περασε ο πρωτος πυρετος μετα απο μερες παλι ξανα πηγαμε στην παιδιατρο και ειχε λιγο κόκκινο λαιμο και πηραμε σιρόπι. Αλλα μαλλον ηταν δοντιΑ μας εχουν μεινει 3να βγουν και μαλλον σκανε ολα μαζι δαγκωνει οτι βρει μεχρι και τα χερουλια απο τα ντουλάπια της κουζινας θελει ολο αγκαλια μου και μου τραβάει το παντελόνι αλλιως κλεει ελπιζω να περασει και αυτο γιατι ειναι μια τρέλα. 

Καλησπερα κοριτσι μου,εγω περναω δυσκολα με την εγκυμοσυνη.Ειδικα τις τελευταιες μερες κανω συνεχεια εμμετο.Ο μικρος εχει καταληξει μονιμα στη μαμα μου αν και εχω αναρωτικη απο τη δουλεια.Δεν εχω αντοχες να τον κυνηγαω και η μαμα μου φοβαται επειδη ειναι ζωηρος μην με χτυπησει καταλαθος στην κοιλια.Ερχεται βεβαια ο καημενος συνεχεια κοντα μου και μου φερνει παιχνιδια  και τον αγκαλιαζω ξαπλωμενη.Μια χαρα ειναι,ολη μερα τρεχει...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες και μωράκια! Πως ειστε; Καιρό έχουμε να τα πούμε. Είχα χαλασμένο το κινητό οπότε δεν ειχα πρόσβαση.

Comet, τι βλέπω; Εισαι εγκυουλα;;; Συγχαρητήρια! Με το καλό! 

Εμεις πηγαίνουμε σε Βρεφικό σταθμό του Δήμου μιας και από τον ερχόμενο μήνα πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά. Και φυσικά ξεκίνησαν μαζί με τον σταθμό και οι ιώσεις... 2η εβδομάδα ιώσεων και τώρα κόλλησα κι εγώ και είμαι... Αφήστε πως είμαι... 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα μανούλες και μωράκια! Πως ειστε; Καιρό έχουμε να τα πούμε. Είχα χαλασμένο το κινητό οπότε δεν ειχα πρόσβαση.

Comet, τι βλέπω; Εισαι εγκυουλα;;; Συγχαρητήρια! Με το καλό! 

Εμεις πηγαίνουμε σε Βρεφικό σταθμό του Δήμου μιας και από τον ερχόμενο μήνα πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά. Και φυσικά ξεκίνησαν μαζί με τον σταθμό και οι ιώσεις... 2η εβδομάδα ιώσεων και τώρα κόλλησα κι εγώ και είμαι... Αφήστε πως είμαι... 

Σε ευχαριστω πολυ,να σαι καλα.Και περαστικα σας..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου,εγω περναω δυσκολα με την εγκυμοσυνη.Ειδικα τις τελευταιες μερες κανω συνεχεια εμμετο.Ο μικρος εχει καταληξει μονιμα στη μαμα μου αν και εχω αναρωτικη απο τη δουλεια.Δεν εχω αντοχες να τον κυνηγαω και η μαμα μου φοβαται επειδη ειναι ζωηρος μην με χτυπησει καταλαθος στην κοιλια.Ερχεται βεβαια ο καημενος συνεχεια κοντα μου και μου φερνει παιχνιδια  και τον αγκαλιαζω ξαπλωμενη.Μια χαρα ειναι,ολη μερα τρεχει...

Γεια σου κοριτσι υπομονη θα περασουν οι εμετοι. Λιγο προσοχη τωρα και η μαμα σου θα περασει ο καιρος χωρις να το καταλαβεις. Αχ το παιδακι σου φέρνει παιχνιδακια τι γλυκουλικο!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις αυριο 10μηνων εχουμε 7δοντια! Και ναρθηκα στο ενα ποδι που το σφηνωσε κατω απο τον καναπε πριν 3εβδομαδες,,,ραντεβου να δουμε πως παει εχουμε 26τ μηνος κατα τα αλλα υπερκινητικη μπουσουλαει κ πιανεται απο τα επιπλα και σηκωνεται!

Και ολη μερα 'μιλαειιι'

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Ευχαριστούμε. Πόσο είσαι; 

Ειμαι 7+4.Ακουσαμε πριν μια βδομαδα καρδουλα αλλα το στομαχι μου χαλια...

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σου κοριτσι υπομονη θα περασουν οι εμετοι. Λιγο προσοχη τωρα και η μαμα σου θα περασει ο καιρος χωρις να το καταλαβεις. Αχ το παιδακι σου φέρνει παιχνιδακια τι γλυκουλικο!! 

Ναι,και τα μισα τα ριχνει στο κεφαλι μου...χαχαχα!!!Εχει ενα θεμα με το πεταμα...

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια εμεις αυριο 10μηνων εχουμε 7δοντια! Και ναρθηκα στο ενα ποδι που το σφηνωσε κατω απο τον καναπε πριν 3εβδομαδες,,,ραντεβου να δουμε πως παει εχουμε 26τ μηνος κατα τα αλλα υπερκινητικη μπουσουλαει κ πιανεται απο τα επιπλα και σηκωνεται!

Και ολη μερα 'μιλαειιι'

Αααα μεγαλωσατε κι εσεις...Περαστικα σας...Ο δικος μου τιποτα ακομη,μονο τα γνωστα,μαμα,μπαμπα γιαγια,αντε και μπεμπη...Λες να κανω παλι αγορι;

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ειμαι 7+4.Ακουσαμε πριν μια βδομαδα καρδουλα αλλα το στομαχι μου χαλια...

Ναι,και τα μισα τα ριχνει στο κεφαλι μου...χαχαχα!!!Εχει ενα θεμα με το πεταμα...

Αααα μεγαλωσατε κι εσεις...Περαστικα σας...Ο δικος μου τιποτα ακομη,μονο τα γνωστα,μαμα,μπαμπα γιαγια,αντε και μπεμπη...Λες να κανω παλι αγορι;

Ευχαριστουμε μπορει να ειναι κ αγορι π ξερειςςςς!!!!! Βεβαια τα κοριτσακια εχουν την χαρη τους!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2019 at 2:17 ΠΜ, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα μανούλες και μωράκια! Πως ειστε; Καιρό έχουμε να τα πούμε. Είχα χαλασμένο το κινητό οπότε δεν ειχα πρόσβαση.

Comet, τι βλέπω; Εισαι εγκυουλα;;; Συγχαρητήρια! Με το καλό! 

Εμεις πηγαίνουμε σε Βρεφικό σταθμό του Δήμου μιας και από τον ερχόμενο μήνα πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά. Και φυσικά ξεκίνησαν μαζί με τον σταθμό και οι ιώσεις... 2η εβδομάδα ιώσεων και τώρα κόλλησα κι εγώ και είμαι... Αφήστε πως είμαι... 

Γειά σου κορίτσι περαστικά σας. Και εμείς ειμασταν λιγο αρωστουλες εγω πιο πολύ η μικρη καλύτερα. Αυτη είναι η βλακια με τους σταθμούς που κολλανε συνέχεια. Καλή αρχη στη δουλειά. 

On 18/10/2019 at 7:20 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια εμεις αυριο 10μηνων εχουμε 7δοντια! Και ναρθηκα στο ενα ποδι που το σφηνωσε κατω απο τον καναπε πριν 3εβδομαδες,,,ραντεβου να δουμε πως παει εχουμε 26τ μηνος κατα τα αλλα υπερκινητικη μπουσουλαει κ πιανεται απο τα επιπλα και σηκωνεται!

Και ολη μερα 'μιλαειιι'

Γειά σου Βαλεντινα αχ μωρέ η γλυκουλα μου περαστικά της. Υπερκινητικη που να δεις οταν περπατήσει η δικια μου δεν εχει πωπω να κάτσει ολη την ωρα τρέχει τους έχει βγαλει ολους νοκ αουτ!!! Μπράβο το κορίτσι μιλάει κοτσομπολα σαν την δικια μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γειά σου κορίτσι περαστικά σας. Και εμείς ειμασταν λιγο αρωστουλες εγω πιο πολύ η μικρη καλύτερα. Αυτη είναι η βλακια με τους σταθμούς που κολλανε συνέχεια. Καλή αρχη στη δουλειά. 

Γειά σου Βαλεντινα αχ μωρέ η γλυκουλα μου περαστικά της. Υπερκινητικη που να δεις οταν περπατήσει η δικια μου δεν εχει πωπω να κάτσει ολη την ωρα τρέχει τους έχει βγαλει ολους νοκ αουτ!!! Μπράβο το κορίτσι μιλάει κοτσομπολα σαν την δικια μου!!! 

Καλημερα κοριτσια! Παρεα αν κανανε ολο θα συζητουσαν, βρε ολη μερα τρεχω απο πισω παει οπου βρει ντουλαπι-συρταρι κ ταυτοχρονα μιλαει μονη της μονολογει!!!! Περαστικα σας κ σε εσας!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Που ειστε ολες;;; κρυωσε ο καιρος ε;;; τελειααα!!!! Εμεις ειμαστε καλα βγηκε κ ο ναρθηκας κ επιτελους κανει οτι θελει χωρις περιορισμους! Το απογευμα εχουμε check up στην παιδιατρο εμβολιο στον χρονο θα κανουμε!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...