Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριτσια καλημέρα. Αυτή τη στιγμή έχω μόνο κάτι καφέ μπεζ υγρά και κράμπες έντονες αριστερά και μόνο. Θα τον πάρω τηλ σε λίγο. Δεν ένιωθα οικειότητα η αλήθεια να τον πάρω το βράδυ μιας που κόκκινο δεν ξανά είδα προς το παρόν.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια καλημέρα. Αυτή τη στιγμή έχω μόνο κάτι καφέ μπεζ υγρά και κράμπες έντονες αριστερά και μόνο. Θα τον πάρω τηλ σε λίγο. Δεν ένιωθα οικειότητα η αλήθεια να τον πάρω το βράδυ μιας που κόκκινο δεν ξανά είδα προς το παρόν.

Ναι κορίτσι μου γλυκό, παρ' τον ένα τηλέφωνο σε λίγο ! Όλα καλά θα πάνε!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2019 at 9:07 ΠΜ, Karmaki είπε:

Καλημερα μέλλουσες  μανούλες :)

Μαμά διδύμων εδω, 1.5 ετους και Πρώτα ο Θεός μανούλα τελος Σεπτεμβρίου στο τριτο παιδακι . Δεν βλέπω να έχει ανοιχτεί σχετικό γκρουπ για μήνα Σεπτέμβρη οπότε και έγραψα εδώ. 

Καλές εγκυμοσύνες  ! 

 

 

 

Πώς πάτε Ροζαλί; Στο τριτο και εσυ;

είμασταν μαζί στις μαμάδες Αυγούστου του 17 αν θυμασαι ,αλλά χαθήκαμε γιατι πήγαμε όσες είχαμε facebook εκεί. Κρατάμε πολύ στενές επαφές με τα κορίτσια δυο χρονια τωρα  έχεις τα χαιρετίσματα τους :)

καλημερα κοπελα μου καλως ηρθες στην ομαδα μας μην ανησυχείς οι περισσότερες εδω για Σεπτέμβρη ειμαστε αλλα μπηκαμε εδω χαχαχ

On 9/2/2019 at 10:04 ΠΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! Όχι εγώ δεν.εχω πει τίποτα , στην κόρη μου δλδ γιατί ο μπέμπης έτσι κι αλλιώς δεν θα καταλάβει. Αλλά και πέρσυ που ήμουν έγκυος στον μπεμπη στην κόρη μου άργησα να το πω. Περίπου όταν άρχισε να φουσκώνει η κοιλιά της το είπα.

Κορίτσια εγώ είμαι χάλια. Ατονία , κάτασπρη σαν πανί, το στομάχι μου χάλια. Θέλω να κάνω εμετό. Anyway υπομονή..

πωπω μπηκες για τα καλα στα συμπτώματα φιλεναδα! 

23 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Ενιωσα κατι σουβλιες στο κεντρο σημερα για κανα 2 δευτερολεπτα δυνατες, να μου πηγε! Το μυαλο μου πηγε στο κακο..μετα λεω μηπως ειναι κ το εντερο λογω δυσκοιλιοτητας καταλαβαινετε...εσεις εχετε ετσι δυνατες σουβλιες που κ που; 

δυο τρεις φορες τις εχω νιωσει κ εγω... 

22 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

@Jennak83 @Rafaelatarzan @Farmakotriftena @elpida20 γεια σας κοριτσαρες και σε όλα τα αλλά κορίτσια εγώ Εχω απίστευτη υπνηλία κορίτσια δεν μπορω με το που τρώω γίνομαι σαν ζόμπι:P επίσης σκέφτομαι να συνδεσω λαστιχακι με την τουαλέτα για να τσισακια χαχαχαχαχαχαχαχα δεν γίνεται αυτο που το βρίσκω τόσο κατουρι λυστε μου την απορια

εγω νυσταζω ολη μερα οχι μονο μετα το φαγητο χαχαχ

19 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

θα αρχίσω να ανησυχώ στο τελος που δεν εχω κάτι από συμπτώματά. Εγώ πάλι τίποτα...το είπα κ πιο πάνω...λες να χω κατι???? μπα όχι μωρε βλακεία λεω...χαχαχα απλώς ειμαι τυχερη...Ε τι λέτε κ σεις???? 

εκτος απο υπνηλια δεν εχω κατι αλλο οποτε εμείς οι δυο παμε μαζι :)

18 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εμένα πάλι το στομάχι μ πεινάει μονίμως....τι να πω....Πότε έχεις γιατρο αγαπη μ πάλι????

ααα και εγω πειναω ολη μερα! 

πρίν από 4 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια καλημέρα. Αυτή τη στιγμή έχω μόνο κάτι καφέ μπεζ υγρά και κράμπες έντονες αριστερά και μόνο. Θα τον πάρω τηλ σε λίγο. Δεν ένιωθα οικειότητα η αλήθεια να τον πάρω το βράδυ μιας που κόκκινο δεν ξανά είδα προς το παρόν.

καλη μου καλημερα χαίρομαι που δεν εχεις πια αιμα κανονικο αλλα θα σε μαλωσω!!! τον γιατρο θα τον παιρνουμε τηλ ο. τι ωρα και να ναι... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια καλημέρα. Αυτή τη στιγμή έχω μόνο κάτι καφέ μπεζ υγρά και κράμπες έντονες αριστερά και μόνο. Θα τον πάρω τηλ σε λίγο. Δεν ένιωθα οικειότητα η αλήθεια να τον πάρω το βράδυ μιας που κόκκινο δεν ξανά είδα προς το παρόν.

Μπράβο κορίτσι μου αλλά μίλησε μαζί του, μπορεί να σου δώσει ουτροτζεσταν, η ξαδέρφη μου είχε κάτι αντίστοιχο και απλώς της είπε να ξεκίνησει τα ουτρο, και συνέστησε ξεκούραση, κι όλα πήγαν καλά, δεν είχε κανένα πρόβλημα. Οπότε πάνω από όλα προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, όσο μπορείς φυσικά, και να ξεκουράζεσαι!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Και γω ειχα ροζκαφε και με ουτροτζεταν κ ξεκουραση μου εφυγαν κ ελπιζω να μη τα ξαναδω! @Mamacita Alinaπαρε το γιατρο, ειναι θετικο οτι εχεις μονο μπεζ καφε αλλα ενδεχομενως να χρειαστεις χαπακια κ ξαπλα!!Οχι βαρη κ σκυψιματα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ο γιατρός μου είπε απλά αύριο να επαναλάβω μια χοριακή να δούμε αν πέφτει. Μου φαίνεται παλαβό αυτό. Πραγματικά. Αφού έχουμε δει σάκο με υπέρηχο πιστεύω θα φαίνονται τα πράγματα αν πάνε καλά ή όχι. Χοριακή γιατί να κάνω; Σε τι θα βοηθήσει; Απογοητεύτηκα.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια ο γιατρός μου είπε απλά αύριο να επαναλάβω μια χοριακή να δούμε αν πέφτει. Μου φαίνεται παλαβό αυτό. Πραγματικά. Αφού έχουμε δει σάκο με υπέρηχο πιστεύω θα φαίνονται τα πράγματα αν πάνε καλά ή όχι. Χοριακή γιατί να κάνω; Σε τι θα βοηθήσει; Απογοητεύτηκα.

κοπελα μου μαλλον θελει να αποκλισει μια βιοχημηκη κύηση... δεν ειναι παλαβο καλή μου καποιες φορες ο σακος μπορει να συνεχισει να φαινεται στο υπερηχο ενω η κυηση εχει σταματησει... εννοειται πως δεν συμβαινει αυτο σε εσενα απλα σου εξηγω για πιο λογο σε στελνει για χοριακη ο γιατρος σου... μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα θα δεις ξαπλα οσο μπορεις! 

εννοείται οτι εγω θα κανα και ενα υπερηχο ισως τωρα να ακουγεται καρδουλα!!! (δε θυμαμαι εσυ ακουσες καρδουλα; ) 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marioula1234 είπε:

κοπελα μου μαλλον θελει να αποκλισει μια βιοχημηκη κύηση... δεν ειναι παλαβο καλή μου καποιες φορες ο σακος μπορει να συνεχισει να φαινεται στο υπερηχο ενω η κυηση εχει σταματησει... εννοειται πως δεν συμβαινει αυτο σε εσενα απλα σου εξηγω για πιο λογο σε στελνει για χοριακη ο γιατρος σου... μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα θα δεις ξαπλα οσο μπορεις! 

εννοείται οτι εγω θα κανα και ενα υπερηχο ισως τωρα να ακουγεται καρδουλα!!! (δε θυμαμαι εσυ ακουσες καρδουλα; ) 

Δεν είδα ούτε έμβρυο μόνο σάκο κοριτσι. Ξέρεις μου φαίνεται παλαβό επειδή του είπα ότι πονάω αρκετά. Θα προτιμούσα να με δει από κοντά με υπέρηχο, να τσεκαρουμε πως όλα δείχνουν καλά ή όχι και έπειτα χοριακή. Δε ξέρω... Έχω πανικοβληθεί και είναι το μυαλό μου πολύ θολωμένο.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια ο γιατρός μου είπε απλά αύριο να επαναλάβω μια χοριακή να δούμε αν πέφτει. Μου φαίνεται παλαβό αυτό. Πραγματικά. Αφού έχουμε δει σάκο με υπέρηχο πιστεύω θα φαίνονται τα πράγματα αν πάνε καλά ή όχι. Χοριακή γιατί να κάνω; Σε τι θα βοηθήσει; Απογοητεύτηκα.

Μην απογοητεύεσαι αγαπη μ...Όλα καλά θα είναι με το μωρο σ.Δεν ξερω γιατι στο πρότεινε αυτο...Είναι πολύ ψυχοφθόρο το ξέρω αλλά αν τον εμπιστεύεσαι κάντο...γιατρός είναι κάτι θα ξέρει...κ έτσι λειτουργώ μάλλον....μην φοβασαι ολα θα είναι τέλεια...το μπιζελι σ σ κανει κολπάκια από τώρα...αχ τι τραβάμε..όλο μας παιδευουν...Αλλά χαλαλι τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Δεν είδα ούτε έμβρυο μόνο σάκο κοριτσι. Ξέρεις μου φαίνεται παλαβό επειδή του είπα ότι πονάω αρκετά. Θα προτιμούσα να με δει από κοντά με υπέρηχο, να τσεκαρουμε πως όλα δείχνουν καλά ή όχι και έπειτα χοριακή. Δε ξέρω... Έχω πανικοβληθεί και είναι το μυαλό μου πολύ θολωμένο.

αγαπη μου απλα καμια φορα η κυηση εχει σταματησει αλλα ο σακος υπάρχει ακομα κ πολλες φορες χρειαζεται βοηθεια για να "αποβληθει" μαλλον αυτο θελει να αποκλεισει μεσω της χοριακης! εγω στη θεση σου θα κανα τη χοριακη πρωι πρωι και θα πηγαινα αμεσως στο γιατρο να μ κανει κ ενα υπερηχο κοντευεις 7 εβδομαδων λογικα τωρα θα χτυπα καρδουλα αντε κορίτσι μου να την ακουσεις να ηρεμησεις να σου φυγει καθε κακη σκεψη... και μετα ξεκουραση οσο μπορεις! 

το χειρότερο ειναι να συμβαίνει οτι δηποτε σαββατοκύριακο.... εγω τον ειχα παρει τηλ κ ανοιξε το ιατρείο Κυριακή βράδυ... και ξημερωματα τον ειχα παρει κ ανοιξε το ιατρειο να μου κανει υπερηχο

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Δεν είδα ούτε έμβρυο μόνο σάκο κοριτσι. Ξέρεις μου φαίνεται παλαβό επειδή του είπα ότι πονάω αρκετά. Θα προτιμούσα να με δει από κοντά με υπέρηχο, να τσεκαρουμε πως όλα δείχνουν καλά ή όχι και έπειτα χοριακή. Δε ξέρω... Έχω πανικοβληθεί και είναι το μυαλό μου πολύ θολωμένο.

Μην πανικοβαλε καθολου....Όλες περάσαμε από αυτο το στάδιο...αν πας πίσω σε σελίδες θα δεις τι λέω για μενα...μιλάμε για αίμα κόκκινο οχι αστεία....Στο λέω να πάρεις θάρρος κ οχι να τρομάξεις...κ όλα πάνε καλά τωρα....κ σε σένα θα ισχύει το ίδιο θα δεις...χαμόγελα...Είσαι μανούλα γλυκια ...απλώς το μπιζελακι σ μας βγήκε ζόρικο.δεν πειράζει θα το μαλώσουμε όταν βγει..χι χι...πλάκα κάνω μπας κ σε κάνω καλητερα ...ελπίζω να μην με παρεξηγησεις...

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου μενει ακριβως πανω απο το ιατρείο του κ οποτε τον έπαιρνα τηλ κατεβαινε και μου άνοιγε... καλα εγω ημουν περίπτωση αλλα κ αυτον δεν τον χαλαγε 70ευρω τη φορα


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

ο δικος μου μενει ακριβως πανω απο το ιατρείο του κ οποτε τον έπαιρνα τηλ κατεβαινε και μου άνοιγε... καλα εγω ημουν περίπτωση αλλα κ αυτον δεν τον χαλαγε 70ευρω τη φορα

εμένα μένει κάτω απο το σπίτι μ στο 1 χιλιόμετρο...ευτυχώς όμως που έρχεται 1 με 2 φορές την εβδομάδα γαιτι η βάση τ είναι αθηνα...αλλιως θα χα στήσει τσαντίρι απ εξω 24 ώρες..αχαχχαχ ποσο σε καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

εμένα μένει κάτω απο το σπίτι μ στο 1 χιλιόμετρο...ευτυχώς όμως που έρχεται 1 με 2 φορές την εβδομάδα γαιτι η βάση τ είναι αθηνα...αλλιως θα χα στήσει τσαντίρι απ εξω 24 ώρες..αχαχχαχ ποσο σε καταλαβαίνω...

καλε μακρια μου μενει απλα με το να μενει πανω απο το ιατρειο του δεν του ηταν δυσκολο να ανοιξει οποτε του το ζηταγα... χαχαχ απλα εμενα ηταν παρων σε οτι επαθα αυτος μου ανακοινωσε τον θανατο του πρώτου μου μωρου στον 8ο μηνα μες την κοιλια μου... οποτε ηξερε μετά τους φοβους και τις ανησυχίες μου κ οτι ωρα κ να τον καλουσα ανοίγε ο καημενος! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...