Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@Mamacita Alina να κανεις ότι σου είπε ο γιατρός αγάπη μπορεί όντως να σου φαίνεται παράλογο ετσι αλλά θέλει να δει τις μονάδες για να κάνει υπέρηχο μην αγχωνεσαι καθόλου λέμε αν δεν δει μονάδες πως θα ξέρει οτι ήδη χτυπάει η καρδουλα; αυτό το σκεφτηκες έλα γλυκιά μου είναι όλα καλαααα πιστευε με

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

καλε μακρια μου μενει απλα με το να μενει πανω απο το ιατρειο του δεν του ηταν δυσκολο να ανοιξει οποτε του το ζηταγα... χαχαχ απλα εμενα ηταν παρων σε οτι επαθα αυτος μου ανακοινωσε τον θανατο του πρώτου μου μωρου στον 8ο μηνα μες την κοιλια μου... οποτε ηξερε μετά τους φοβους και τις ανησυχίες μου κ οτι ωρα κ να τον καλουσα ανοίγε ο καημενος! 

μπραβο  για την δυναμη της ψυχης σ να προχωρήσεις...Δεν ήξερα την ιστορία...με συγκίνησες...Από τα βάθη της καρδιάς μ όλα τωρα θα είναι τέλεια..δικαιολόγησε απόλυτα μετα απο αυτο που πέρασες...σε θαυμάζω κ με συγκίνησες....εισαι πολύ δυνατή...μπράβο σ κοπέλα μ....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

μπραβο  για την δυναμη της ψυχης σ να προχωρήσεις...Δεν ήξερα την ιστορία...με συγκίνησες...Από τα βάθη της καρδιάς μ όλα τωρα θα είναι τέλεια..δικαιολόγησε απόλυτα μετα απο αυτο που πέρασες...σε θαυμάζω κ με συγκίνησες....εισαι πολύ δυνατή...μπράβο σ κοπέλα μ....

ενα σου λεω... ηταν ολα ετοιμα! ρουχαλακια παπουτσακια πανες μπιμπερο κρεβατακι καροτσακι κουνια σεντονακια κουβερτουλες καλτσουλες και ολα αυτα οχι για ενα αλλα για να ντυσεις 10 μωρα!!! ηταν ολα ετοιμα απλα περιμεναμε να ερθει το αντρακι μας το οποιο τελικα δεν ηρθε ποτε! ακομα δεν το εχω ξεπερασει κ ουτε θα το ξεπερασω ποτε απλα συνηθιζεις κ ζεις με αυτο... ευτυχώς ο Θεος μου εστειλε γρήγορα το δευτερο αντρακι μου χρησιμοποιησα τα παντα που ειχα ετοιμα για τον αδερφο του και καπως εξιλεωθηκα! τωρα περιμενουμε το τριτο μας νινακι που πιστευω πως θα ναι και αυτο αντρακι!   :') 

  • Λυπημένη/-ος 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marioula1234 είπε:

ενα σου λεω... ηταν ολα ετοιμα! ρουχαλακια παπουτσακια πανες μπιμπερο κρεβατακι καροτσακι κουνια σεντονακια κουβερτουλες καλτσουλες και ολα αυτα οχι για ενα αλλα για να ντυσεις 10 μωρα!!! ηταν ολα ετοιμα απλα περιμεναμε να ερθει το αντρακι μας το οποιο τελικα δεν ηρθε ποτε! ακομα δεν το εχω ξεπερασει κ ουτε θα το ξεπερασω ποτε απλα συνηθιζεις κ ζεις με αυτο... ευτυχώς ο Θεος μου εστειλε γρήγορα το δευτερο αντρακι μου χρησιμοποιησα τα παντα που ειχα ετοιμα για τον αδερφο του και καπως εξιλεωθηκα! τωρα περιμενουμε το τριτο μας νινακι που πιστευω πως θα ναι και αυτο αντρακι!   :') 

Δεν έχω περάσει την εμπειρία αλλα σε καταλαβαίνω απόλυτα...Όσο περιεργο κ να σ φαίνεται...ο Θεός ήξερε καρδια μ τι έκανε κ πως προχωρήσες μετα...το παιδάκι σ είναι πολύ καλά εκεί που είναι...το αγάπησε ο θεος μας...κ βέβαια δεν θα το ξεχάσεις πότε. Αυτό εννοείτε....αχ οι άντρες ολα μας παιδευουν...λίγο χιούμορ μην με παρεξηγείς να σπάσω τον πάγο γιατι δεν εχω λογια να σ πω αλλά...τα χάνω με κάτι τέτοια...Ποια εγω...η τρελη ...Όλα θα πάνε τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Δεν έχω περάσει την εμπειρία αλλα σε καταλαβαίνω απόλυτα...Όσο περιεργο κ να σ φαίνεται...ο Θεός ήξερε καρδια μ τι έκανε κ πως προχωρήσες μετα...το παιδάκι σ είναι πολύ καλά εκεί που είναι...το αγάπησε ο θεος μας...κ βέβαια δεν θα το ξεχάσεις πότε. Αυτό εννοείτε....αχ οι άντρες ολα μας παιδευουν...λίγο χιούμορ μην με παρεξηγείς να σπάσω τον πάγο γιατι δεν εχω λογια να σ πω αλλά...τα χάνω με κάτι τέτοια...Ποια εγω...η τρελη ...Όλα θα πάνε τέλεια...

ολα θα πανε τελεια για ολες μας! 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια... Ειμαι 35 χρονων κ επειτα απο την 6η προσπάθεια εξωσωματικης, αυτη τη φορα  εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμενων βλαστοκυστεων, εκανα 2 χοριακες που μου εδειξαν οτι παμε καλα. Την πρωτη την εκανα την Τρίτη κ εδειξε 909,50 κ την επομενη την Πέμπτη που ανεβηκε στο 2037. Ισως να πηγαινουμε για διδυμακια. Αυριο θα κανω τον πρώτο μου υπερηχο για να δουμε σακο ή σακους κ την Τρίτη κατ απαιτηση του εξωσωματικου μου θα κανω κ μια τριτη χοριακη... Δεν το πιστευα ποτε οτι θα βρεθώ ποτε σε ενα τετοιο φορουμ. Ειχα χασει τις ελπιδες μου... Ειμαι συγκρατημενη κ ευχομαι να προχωρησουμε καλα γιατι ειναι αρχη ακομα...

Καλως σας βρηκα μανουλες Οκτωβρίου... :wub:

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , winspert είπε:

Γεια σας κοριτσια... Ειμαι 35 χρονων κ επειτα απο την 6η προσπάθεια εξωσωματικης, αυτη τη φορα  εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμενων βλαστοκυστεων, εκανα 2 χοριακες που μου εδειξαν οτι παμε καλα. Την πρωτη την εκανα την Τρίτη κ εδειξε 909,50 κ την επομενη την Πέμπτη που ανεβηκε στο 2037. Ισως να πηγαινουμε για διδυμακια. Αυριο θα κανω τον πρώτο μου υπερηχο για να δουμε σακο ή σακους κ την Τρίτη κατ απαιτηση του εξωσωματικου μου θα κανω κ μια τριτη χοριακη... Δεν το πιστευα ποτε οτι θα βρεθώ ποτε σε ενα τετοιο φορουμ. Ειχα χασει τις ελπιδες μου... Ειμαι συγκρατημενη κ ευχομαι να προχωρησουμε καλα γιατι ειναι αρχη ακομα...

Καλως σας βρηκα μανουλες Οκτωβρίου... :wub:

Καλώς ηρθεςςςςς εγώ είμαι η μικρούλα της παρέας χιχι. Όλα θα πάνε τέλεια αρκεί να το πιστέψεις.. Εγώ κορίτσια από το πρωί χάλια είμαι το στομάχι μου χάλια το κεφάλι μου χάλια... Αλλά πίτσα θέλω να φαω:x


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλώς ηρθεςςςςς εγώ είμαι η μικρούλα της παρέας χιχι. Όλα θα πάνε τέλεια αρκεί να το πιστέψεις.. Εγώ κορίτσια από το πρωί χάλια είμαι το στομάχι μου χάλια το κεφάλι μου χάλια... Αλλά πίτσα θέλω να φαω:x

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... Αρχιζω να το πιστεύω πια... Καλη συνεχεια κ σε σενα κ με το καλο... Ααα κ παρηγγειλε κ μια πιτσα... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , winspert είπε:

Γεια σας κοριτσια... Ειμαι 35 χρονων κ επειτα απο την 6η προσπάθεια εξωσωματικης, αυτη τη φορα  εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμενων βλαστοκυστεων, εκανα 2 χοριακες που μου εδειξαν οτι παμε καλα. Την πρωτη την εκανα την Τρίτη κ εδειξε 909,50 κ την επομενη την Πέμπτη που ανεβηκε στο 2037. Ισως να πηγαινουμε για διδυμακια. Αυριο θα κανω τον πρώτο μου υπερηχο για να δουμε σακο ή σακους κ την Τρίτη κατ απαιτηση του εξωσωματικου μου θα κανω κ μια τριτη χοριακη... Δεν το πιστευα ποτε οτι θα βρεθώ ποτε σε ενα τετοιο φορουμ. Ειχα χασει τις ελπιδες μου... Ειμαι συγκρατημενη κ ευχομαι να προχωρησουμε καλα γιατι ειναι αρχη ακομα...

Καλως σας βρηκα μανουλες Οκτωβρίου... :wub:

Καλώς την φίλη μ....

πρίν από 15 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλώς ηρθεςςςςς εγώ είμαι η μικρούλα της παρέας χιχι. Όλα θα πάνε τέλεια αρκεί να το πιστέψεις.. Εγώ κορίτσια από το πρωί χάλια είμαι το στομάχι μου χάλια το κεφάλι μου χάλια... Αλλά πίτσα θέλω να φαω:x

φάε μικρακι μ φάε....να μεγαλώσεις κ συ κ το μπιζελακι σ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , elpida20 είπε:

Έφαγα 12 κομμάτια :confused: το λες και δίαιτα χαχαχαχα

Που τα έβαλες χριστιανη μ .μ λες ...καλέ μπαλονάκι θα γίνεις...χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Γεια σας κοριτσια... Ειμαι 35 χρονων κ επειτα απο την 6η προσπάθεια εξωσωματικης, αυτη τη φορα  εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμενων βλαστοκυστεων, εκανα 2 χοριακες που μου εδειξαν οτι παμε καλα. Την πρωτη την εκανα την Τρίτη κ εδειξε 909,50 κ την επομενη την Πέμπτη που ανεβηκε στο 2037. Ισως να πηγαινουμε για διδυμακια. Αυριο θα κανω τον πρώτο μου υπερηχο για να δουμε σακο ή σακους κ την Τρίτη κατ απαιτηση του εξωσωματικου μου θα κανω κ μια τριτη χοριακη... Δεν το πιστευα ποτε οτι θα βρεθώ ποτε σε ενα τετοιο φορουμ. Ειχα χασει τις ελπιδες μου... Ειμαι συγκρατημενη κ ευχομαι να προχωρησουμε καλα γιατι ειναι αρχη ακομα...

Καλως σας βρηκα μανουλες Οκτωβρίου... :wub:

Καλώς ήρθες στην παρέα. Σου εύχομαι μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!❤

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα. Σου εύχομαι μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!❤

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου... Να εισαι καλα; Στην αρχη εισαι κ εσυ φαντάζομαι, ε; Με το καλο κ εσυ... 

Αληθεια κορίτσια, ο πρωτος υπερηχος ειναι κολπικος ή στην κοιλια; Ειμαι 5 εβδομαδων ακριβώς... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου... Να εισαι καλα; Στην αρχη εισαι κ εσυ φαντάζομαι, ε; Με το καλο κ εσυ... 

Αληθεια κορίτσια, ο πρωτος υπερηχος ειναι κολπικος ή στην κοιλια; Ειμαι 5 εβδομαδων ακριβώς... 

Ο πρώτος υπέρηχος αγάπη είναι κολπικος ναι μετα την 12 εβδομαδα μπορει να γινει απο την κοιλια νομιζω δεν θυμαμαι χαχαχχα@winspert


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Giotitsa είπε:

Ο πρώτος υπέρηχος αγάπη είναι κολπικος ναι μετα την 12 εβδομαδα μπορει να γινει απο την κοιλια νομιζω δεν θυμαμαι χαχαχχα@winspert

@winspertκολπικό ειναι αγαπη μ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...