Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Ναι έχουμε όμορφη πόλη η αλήθεια είναι. Φαντάζομαι και η Μυτιλήνη θα είναι πολύ όμορφη. Δεν κατορθωσαμε να επισκεφτούμε ακόμη. Είναι στα επόμενα πλάνα μας όταν πρώτα ο Θεός ξεπεταχτει το μικρούλι. 

Κι εγώ ανυπομονώ πολύ για τον επόμενο υπέρηχο. Μακάρι να μπορουσα να το βλέπω κάθε εβδομάδα. 

Ναι ναι είναι όμορφο νησί...έχει πολλά μέρη να γυρίσεις....έχει πιο πολύ θρησκευτικο τουρισμό λογω των Μοναστηριών.Ειναι ωραία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Ναι ναι είναι όμορφο νησί...έχει πολλά μέρη να γυρίσεις....έχει πιο πολύ θρησκευτικο τουρισμό λογω των Μοναστηριών.Ειναι ωραία!

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγώ μένω Αθήνα αλλά η μητέρα μου έχει καταγωγή από Μυτιλήνη κ πάω εκεί από μωρό τα καλοκαίρια!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μία ερώτηση;; πρόσφατα έμεινε έγκυος και μια φίλη μου... και της είπε λέει ο γιατρός της ότι αργότερα θα μπορεί να κάνει και μια εξέταση αιματολογική την οποία μέχρι τώρα δεν την κάλυπτε το ταμείο κ μπήκε πρόσφατα!! με την οποία μπορεί να ελέγξει λέει αν το μωρό έχει κυστική ίνωση.. Σας έχει πει εσάς κάτι τέτοιο ο γιατρός σας;; εμένα πάντως μέχρι τώρα, όχι και σκέφτομαι να την ρωτήσω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Newmum19 είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μία ερώτηση;; πρόσφατα έμεινε έγκυος και μια φίλη μου... και της είπε λέει ο γιατρός της ότι αργότερα θα μπορεί να κάνει και μια εξέταση αιματολογική την οποία μέχρι τώρα δεν την κάλυπτε το ταμείο κ μπήκε πρόσφατα!! με την οποία μπορεί να ελέγξει λέει αν το μωρό έχει κυστική ίνωση.. Σας έχει πει εσάς κάτι τέτοιο ο γιατρός σας;; εμένα πάντως μέχρι τώρα, όχι και σκέφτομαι να την ρωτήσω!!

Γειά σου Newmum19 ..εμένα δεν μου έχει πει τίποτα να κάνω ο γιατρός μου...κ από όσο ξέρω πρέπει να έχουμε κ οι δύο γονείς το γονίδιο.Το μόνο που έκανα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ,έκανα εξέταση να δω αν έχω το στίγμα.Νομιζω συσχετίζονται αυτά ...αν έχεις στίγμα σε παραπέμπουν κ για κυστική ίνωση...η φίλη σου έχει στίγμα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi89 είπε:

Γειά σου Newmum19 ..εμένα δεν μου έχει πει τίποτα να κάνω ο γιατρός μου...κ από όσο ξέρω πρέπει να έχουμε κ οι δύο γονείς το γονίδιο.Το μόνο που έκανα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ,έκανα εξέταση να δω αν έχω το στίγμα.Νομιζω συσχετίζονται αυτά ...αν έχεις στίγμα σε παραπέμπουν κ για κυστική ίνωση...η φίλη σου έχει στίγμα;

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω..απλώς αυτό μου είπε γι' αυτό είπα να κάνω την ερώτηση!! θα ρωτήσω την γιατρό μου αν είναι όταν πάω και θα σας πω κι εδώ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Newmum19 said:

Κορίτσια να σας κάνω μία ερώτηση;; πρόσφατα έμεινε έγκυος και μια φίλη μου... και της είπε λέει ο γιατρός της ότι αργότερα θα μπορεί να κάνει και μια εξέταση αιματολογική την οποία μέχρι τώρα δεν την κάλυπτε το ταμείο κ μπήκε πρόσφατα!! με την οποία μπορεί να ελέγξει λέει αν το μωρό έχει κυστική ίνωση.. Σας έχει πει εσάς κάτι τέτοιο ο γιατρός σας;; εμένα πάντως μέχρι τώρα, όχι και σκέφτομαι να την ρωτήσω!!

Κοριτσι μου καλησπέρα. Έχω κάνει εγώ εξέταση για κυστική ίνωση. Κοίταξε είναι πολύ σοβαρή ασθένεια αλλά δουλεύει όπως και με την μεσογειακή αναιμία. Πρέπει και οι δύο γονείς να είναι φορείς ή ένας από τους 2 να ασθενεί για να έχει μεγάλες πιθανότητες να είναι το μωρό άρρωστο. Εγώ το θεώρησα πολύ σημαντικό το συζήτησα και με τον γιατρο μου και μου είπε να την κάνω. Το θέμα είναι ότι ο ΕΟΠΥΥ έβαλε πρόσφατα την εξέταση και καλύπτει μόνο το 54% των μεταλλάξεων έτσι αποφάσισα να μην την κάνω σε μικροβιολογικο γιατι τι γίνεται με υιός υπόλοιπο 46%; Ρώτησα τιμή σε μικροβιολογικο για ολοκληρωμένη εξέταση και μου είπανε 550 ευρώ!!!! Αφου έπαθα πολλαπλά εγκεφαλικά, ρώτησα τον γιατρο μου και στο Πανεπιστημιακο της Λάρισας γίνεται δωρεάν με ραντεβού ολοκληρωμένη. Απλώς περιμένεις ένα διάστημα το ραντεβού σου. Εγώ έκλεισα για Νοέμβρη τον Σεπτέμβριο. Ξέρω ότι γίνεται και στην Αθήνα δωρεάν και λογικά και στα υπόλοιπα πανεπιστημιακα της χώρας. Προσωπικά την θεωρώ σοβαρότατη εξέταση κι αποδεικνυεται και από το ότι οι τσιφουτηδες του κράτους αποφάσισαν να καλύψουν έστω και τμήμα της εξέτασης. Αξίζει να την κάνεις αν το ψάξεις. Εγώ ευτυχώς το έψαξα νωρίς και την έκανα πριν μεινω εγκυος.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σοβαρή ασθένεια η κυστική ίνωση, εγώ την έκανα στο Λαϊκό νοσοκομείο στην Αθήνα, μαζί με τον άνδρα μου.Χωρις παραπεμπτικό αν θυμάμαι καλά κοστίζει 50€ αλλά σου κάνουν έλεγχο για το 90,5%.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..συγνωμη ου πεταγομαι αλλα οσον αφορα την κυστικη ινωση ειναι πολλη σοβαρη και πλεον γραφεται...εγω την εκανα πριν 2 μηνες μαζι με την αυχενικη διαφανεια και μου την ειχε γραψει ο γιατρος μου...κοριτσια μου με το καλο τα μπεμπακια σας!!να πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω..απλώς αυτό μου είπε γι' αυτό είπα να κάνω την ερώτηση!! θα ρωτήσω την γιατρό μου αν είναι όταν πάω και θα σας πω κι εδώ :)

Ναι ρωτα την κ πες μας!!:)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Καλησπερα κοριτσια..συγνωμη ου πεταγομαι αλλα οσον αφορα την κυστικη ινωση ειναι πολλη σοβαρη και πλεον γραφεται...εγω την εκανα πριν 2 μηνες μαζι με την αυχενικη διαφανεια και μου την ειχε γραψει ο γιατρος μου...κοριτσια μου με το καλο τα μπεμπακια σας!!να πανε ολα καλα!!

και στην κάλυψε πλήρως το ταμείο;;

βρε κορίτσια εγώ πάντως δεν ήμουν ενήμερη καν.. άρα πρέπει να εξεταστώ κι εγώ κ ο άντρας μου..για τα νοσοκομεία που λέτε όμως εγώ δεν μπορώ..είμαι Κρήτη..κάποια από εδώ που να γνωρίζει κάτι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


32 minutes ago, Newmum19 said:

και στην κάλυψε πλήρως το ταμείο;;

βρε κορίτσια εγώ πάντως δεν ήμουν ενήμερη καν.. άρα πρέπει να εξεταστώ κι εγώ κ ο άντρας μου..για τα νοσοκομεία που λέτε όμως εγώ δεν μπορώ..είμαι Κρήτη..κάποια από εδώ που να γνωρίζει κάτι;;

Στο ΠΠΑΓΝΗ δες μήπως την κάνουν. Δεν είμαι απο Κρήτη αλλά νομίζω ότι επειδή είναι πανεπιστημιακο λογικά θα γίνεται. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Newmum19 είπε:

και στην κάλυψε πλήρως το ταμείο;;

βρε κορίτσια εγώ πάντως δεν ήμουν ενήμερη καν.. άρα πρέπει να εξεταστώ κι εγώ κ ο άντρας μου..για τα νοσοκομεία που λέτε όμως εγώ δεν μπορώ..είμαι Κρήτη..κάποια από εδώ που να γνωρίζει κάτι;;

Αμα διαγνωστεις οτι εχεις κυστικη ινωση μονο τοτε πρεπει να την κανει κι ο αντρας σου..για κρητη δεν ξερω..ρωτα το γιατρο σου καλυτερα..αλλα σιγουρα γραφεται..και ναι μου την καλυψε ολη το ταμειο


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Newmum19 είπε:

και στην κάλυψε πλήρως το ταμείο;;

βρε κορίτσια εγώ πάντως δεν ήμουν ενήμερη καν.. άρα πρέπει να εξεταστώ κι εγώ κ ο άντρας μου..για τα νοσοκομεία που λέτε όμως εγώ δεν μπορώ..είμαι Κρήτη..κάποια από εδώ που να γνωρίζει κάτι;;

Αν ρωτήσεις τον γιατρό σου θα σε κατευθύνει κορίτσι μου, μια αιμοληψια είναι και τίποτε άλλο!!!Απλά η παγίδα είναι ότι με το παραπεμπτικό του ΕΟΠΥΥ καλύπτεται μόνο το 50% των μεταλλάξεων που σίγουρα είναι μικρό ποσοστό.


 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Katerina 88 said:

Αν ρωτήσεις τον γιατρό σου θα σε κατευθύνει κορίτσι μου, μια αιμοληψια είναι και τίποτε άλλο!!!Απλά η παγίδα είναι ότι με το παραπεμπτικό του ΕΟΠΥΥ καλύπτεται μόνο το 50% των μεταλλάξεων που σίγουρα είναι μικρό ποσοστό.

Μπορείς να πας με το παραπεμπτικο του γιατρου σου κοπέλα μου αρκει μα γράψει πάνω ότι θα γίνει σε δημόσιο νοσοκομείο και το ποσοστό των μεταλλαξεων που σου βγαζει είναι αυτό που καλύπτει το νοσοκομειο και όχι το 50% που σου βγάζει ο ΕΟΠΥΥ. Και αν πας με παραπεμπτικο είναι εντελώς δωρεάν. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...