Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Ναι ναι κοριτσάκι μου, εγώ φοβήθηκα γιατί με πήρε ο ύπνος ξαπλώνοντας περισσότερο προς τη μεριά που αργότερα είχα βελονιασματα αλλά μάλλον τυχαίο είναι.Δε μπορεί προφανώς το μωρό να πάθει τίποτα, προστατευεται σωστά?

Ε ναι βρε αγαπη μου, τι στο καλό εδώ γίνονται άσχημα πράγματα και τα μωράκια είναι μια χαρά στο σάκο τους! Αυτό έλειπε να επηρεαζόντουσαν άσχημα απτην αλλαγή η μη πλευρού! Μεγαλώνουμε γιαυτό όλα αυτά τα καλούδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Ε ναι βρε αγαπη μου, τι στο καλό εδώ γίνονται άσχημα πράγματα και τα μωράκια είναι μια χαρά στο σάκο τους! Αυτό έλειπε να επηρεαζόντουσαν άσχημα απτην αλλαγή η μη πλευρού! Μεγαλώνουμε γιαυτό όλα αυτά τα καλούδια!

Ναι κοριτσάκι μου!!!! Έχεις δίκιο!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Ναι ναι κοριτσάκι μου, εγώ φοβήθηκα γιατί με πήρε ο ύπνος ξαπλώνοντας περισσότερο προς τη μεριά που αργότερα είχα βελονιασματα αλλά μάλλον τυχαίο είναι.Δε μπορεί προφανώς το μωρό να πάθει τίποτα, προστατευεται σωστά?

Ναι κοριτσάκι μου, τα μωρακια είναι προστατευμένα μέσα στον σάκο και δεν παθαίνουν τίποτα! Οπότε κοιμήσου όπως σε βολεύει! Άσχετα πάντως με αυτό οι συμβουλές που δίνουν οι περισσότεροι είναι να κοιμόμαστε από την αριστερή πλευρά γιατί διευκολύνει την ροή του αίματος προς το μωρό. :)

  • Μου αρέσει 1

WcDtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MariannakiM είπε:

Ναι κοριτσάκι μου, τα μωρακια είναι προστατευμένα μέσα στον σάκο και δεν παθαίνουν τίποτα! Οπότε κοιμήσου όπως σε βολεύει! Άσχετα πάντως με αυτό οι συμβουλές που δίνουν οι περισσότεροι είναι να κοιμόμαστε από την αριστερή πλευρά γιατί διευκολύνει την ροή του αίματος προς το μωρό. :)

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την συμβουλή!!!Θα την εφαρμόσω!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Katerina 88 said:

Ναι ναι κορίτσι μου, το νιώθεις σαν να σε τρυπάει βελόνα??

Ναι ακριβώς. Ανησυχησα κι εγώ και πήρα τον γιατρο μου και μου είπε είναι φυσιολογικοτατο εφόσον διαρκεί λίγο και δεν συνοδευεται με αίμα. Οπότε μην ανησυχείς καθολου. 

2 hours ago, Newmum19 said:

Τώρα είμαι 16 εβδομάδων και 5 ημερών ακριβώς.. έχω κι αυτές τις μικροενοχλήσεις που λένε τα κορίτσια, αλλά εντάξει ελπίζω δεν είναι κάτι σημαντικό γιατί ένα άγχος μέχρι να πάμε και στη γιατρό μας το έχουμε..!! :)

Α ειστε μεγάλα μωρά εσείς παρακαλώ. Χαχαχαχα. Μην αγχώνεσαι πάντως ειναι άκρως φυσιολογικα δεν αξίζει να ανησυχείς. Εμένα με έπιασε ένας δυνατος πονος των Δευτέρα που πήγαμε να ψωνίσουμε και ανοιξα τημ πόρτα από το αυτοκίνητο και εκεί εμεινα διπλωμένη. Αλλά εν τελει όλα νορμάλ είναι παρόλο που είναι δυσάρεστα. Υπομονή θέλει. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Ναι ακριβώς. Ανησυχησα κι εγώ και πήρα τον γιατρο μου και μου είπε είναι φυσιολογικοτατο εφόσον διαρκεί λίγο και δεν συνοδευεται με αίμα. Οπότε μην ανησυχείς καθολου. 

Α ειστε μεγάλα μωρά εσείς παρακαλώ. Χαχαχαχα. Μην αγχώνεσαι πάντως ειναι άκρως φυσιολογικα δεν αξίζει να ανησυχείς. Εμένα με έπιασε ένας δυνατος πονος των Δευτέρα που πήγαμε να ψωνίσουμε και ανοιξα τημ πόρτα από το αυτοκίνητο και εκεί εμεινα διπλωμένη. Αλλά εν τελει όλα νορμάλ είναι παρόλο που είναι δυσάρεστα. Υπομονή θέλει. 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Δεν γράφω συχνά, αλλά δουλεύω πολλές ώρες και όταν γυρνάω σπίτι ίσα που προλαβαίνω να δω λίγο την κόρη μου και μετά κατευθείαν ύπνο...

Από φάρμακα, παίρνω το iofolen, την d3 (πάντα μετά από γεύμα) και το medithyrox για τον θυρεοειδή για προληπτικούς λόγους που έχει συστήσει ο ενδοκρινολόγος μου.

Τις σουβλιές που λέτε και τους πόνους τους αισθάνομαι κάθε μέρα το πρωί και το βράδυ αντίστοιχα. Είναι πολύ δυσάρεστα, αλλά και εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου, μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και να το συνηθίσω.

Κατά τα άλλα οι αναγούλες και οι εμετοί συνεχίζουν κανονικά! Το ίδιο γινόταν και στην 1η εγκυμοσύνη μέχρι που γέννησα, οπότε κάνω απλώς υπομονή.

Από κιλά ακόμα δεν έχω βάλει και ευτυχώς εδώ που τα λέμε γιατί είχα και από πριν λίγα παραπάνω. Η κοιλίτσα φαίνεται φουσκωμένο το βράδυ, αλλά είναι λογικό. Κατά τη διάρκεια της ημέρας και ειδικά στη δουλειά φοράω πουκάμισα ή λίγο πιο ριχτές μπλούζες και δεν φαίνεται τίποτα. Καλύτερα κιόλας γιατί δεν έχω πει τίποτα ακόμα.

Χθες και εμείς δεν βγήκαμε έξω, αλλά παραγγείλαμε στο σπίτι και η αλήθεια είναι ότι το ευχαριστηθήκαμε περισσότερο!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια. Που χαθήκατε σήμερα. Ελα να δηλώνουμε παρουσίες παρακαλώ. Χαχαχαχα. 

@Smurfita κορίτσι μου κουράζεσαι ε; Υπομονή. Έχεις και την ταλαιπωρία με τους εμετούς. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορώ να συμπασχω μαζί σου σε αυτό καθώς εγώ δεν έκανα ούτε μια φορά εμετό αλλά φαντάζομαι είναι τεράστιο θέμα. Εύχομαι να συνεχίσει η εγκυμοσύνη σου καλά με το μωράκι σου και να πάνε όλα καλά. Μάθατε φύλο ή ακόμη; 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια. Που χαθήκατε σήμερα. Ελα να δηλώνουμε παρουσίες παρακαλώ. Χαχαχαχα. 

@Smurfita κορίτσι μου κουράζεσαι ε; Υπομονή. Έχεις και την ταλαιπωρία με τους εμετούς. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορώ να συμπασχω μαζί σου σε αυτό καθώς εγώ δεν έκανα ούτε μια φορά εμετό αλλά φαντάζομαι είναι τεράστιο θέμα. Εύχομαι να συνεχίσει η εγκυμοσύνη σου καλά με το μωράκι σου και να πάνε όλα καλά. Μάθατε φύλο ή ακόμη; 

Καλησπέρα! Όχι, ακόμα. Στην αυχενική όπως καθόταν δεν μπορούσαμε να δούμε.

Λογικά 18 Μαρτίου που είναι το επόμενο ραντεβού, ελπίζω να μάθουμε.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Rinaki88 Γειά σας κορίτσια κ από μένα!!Πως είστε;; Εγώ μόλις ξύπνησα από μεσημεριανό ύπνο...κ λέω ρε παιδί μου....μια φορά να σηκωθώ απ' το κρεβάτι κ να μην έχω αυτό το βάρος στο στόμαχι ...κάτι σαν καούρα...να τώρα τα λεγα κ γκρινιαζα στον άντρα μου....αλλά λέω ας τα πω στα κορίτσια που θα με καταλάβουν καλύτερα....κατά τα άλλα είχε πολύ ωραία μέρα εδώ σήμερα κ βγήκαμε λίγο απ' το σπίτι βρε κορίτσια.... εσείς;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Evi89 said:

Rinaki88 Γειά σας κορίτσια κ από μένα!!Πως είστε;; Εγώ μόλις ξύπνησα από μεσημεριανό ύπνο...κ λέω ρε παιδί μου....μια φορά να σηκωθώ απ' το κρεβάτι κ να μην έχω αυτό το βάρος στο στόμαχι ...κάτι σαν καούρα...να τώρα τα λεγα κ γκρινιαζα στον άντρα μου....αλλά λέω ας τα πω στα κορίτσια που θα με καταλάβουν καλύτερα....κατά τα άλλα είχε πολύ ωραία μέρα εδώ σήμερα κ βγήκαμε λίγο απ' το σπίτι βρε κορίτσια.... εσείς;;

Ναι ρε παιδί μου αυτό με το απόγευμα. Τι στο καλό. Κι εγώ έτσι είμαι. Εγώ έχω πολλούς πονοκεφάλους σήμερα. Δεν ξέρω... Ωραίο καιρό είχε κι εδώ αλλά δούλευα το πρωί και δεν κάναμε τίποτε. Τώρα βράδυ δεν έχω όρεξη για τίποτε. 

2 hours ago, Smurfita said:

Καλησπέρα! Όχι, ακόμα. Στην αυχενική όπως καθόταν δεν μπορούσαμε να δούμε.

Λογικά 18 Μαρτίου που είναι το επόμενο ραντεβού, ελπίζω να μάθουμε.

Με το καλό κορίτσι μου. Ίδια μέρα έχω κι εγω υπέρηχο. Μακάρι να το δείτε τότε. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Rinaki88 εσύ που μένεις;κ εγώ κάποιες μέρες με πιάνουν πονοκέφαλοι... τελικά πάνω κάτω ίδια συμπτώματα έχουμε όλες....κ εγώ εντομεταξυ επόμενο υπέρηχο 18 του μηνός έχω... χαχαχχα τι σύμπτωση κ οι 3...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Evi89 said:

Rinaki88 εσύ που μένεις;κ εγώ κάποιες μέρες με πιάνουν πονοκέφαλοι... τελικά πάνω κάτω ίδια συμπτώματα έχουμε όλες....κ εγώ εντομεταξυ επόμενο υπέρηχο 18 του μηνός έχω... χαχαχχα τι σύμπτωση κ οι 3...

Στον Βόλο μένω εγω. Εσυ; 

Κι εσύ 18; Χαχαχαχαχαχ. Ωραία θα έχουμε νέα να λέμε εκείνη την ημέρα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Στον Βόλο μένω εγω. Εσυ; 

Κι εσύ 18; Χαχαχαχαχαχ. Ωραία θα έχουμε νέα να λέμε εκείνη την ημέρα. 

Οοοο... Βόλος!! Λατρεμένη πόλη! Η προηγούμενη μας μετάθεση ήταν Βόλο...την αγαπώ αυτή την πόλη...έχω κ κουμπάρους εκεί!! Τώρα μένουμε Μυτιλήνη...

Πραγματικά περιμένω πως κ πως να ρθει η ώρα για τον υπέρηχο...να το δω πάλι το σπορι!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Evi89 said:

Οοοο... Βόλος!! Λατρεμένη πόλη! Η προηγούμενη μας μετάθεση ήταν Βόλο...την αγαπώ αυτή την πόλη...έχω κ κουμπάρους εκεί!! Τώρα μένουμε Μυτιλήνη...

Πραγματικά περιμένω πως κ πως να ρθει η ώρα για τον υπέρηχο...να το δω πάλι το σπορι!!

 

 

 

Ναι έχουμε όμορφη πόλη η αλήθεια είναι. Φαντάζομαι και η Μυτιλήνη θα είναι πολύ όμορφη. Δεν κατορθωσαμε να επισκεφτούμε ακόμη. Είναι στα επόμενα πλάνα μας όταν πρώτα ο Θεός ξεπεταχτει το μικρούλι. 

Κι εγώ ανυπομονώ πολύ για τον επόμενο υπέρηχο. Μακάρι να μπορουσα να το βλέπω κάθε εβδομάδα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...