Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Νοσοκομείο Αλεξάνδρα -γιατρός δασκαλακης


Efaki!

Recommended Posts

Καλησπεριζω όλες τις μέλλουσες μανούλες και τις ήδη υπάρχουσες.Θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία γιατί είμαι στο μεταβατικό στάδιο αλλαγής γιατρού ωντας ήδη  στην 18 εβδομαδα κυήσεως από ιδιωτικό σε  γιατρό κρατικού μιευτηριου και συγκεκριμένα στο Αλεξάνδρα με τον κύριο Δασκαλακη! Τον γνωρίζει καμία μέσω επίσκεψης η εάν έχει ήδη ξεγεννησει εκεί με αυτόν συγκεκριμένα γιατρό της ; Επίσης έχει καμία υπόψιν της τιμές επισκέψης στο ιδιωτικό του ιατρείο,ποσά περίπου χρεώνει στον τοκετό αν γενικοτερα το Αλεξάνδρας είναι καλό μαιευτήριο κτλ ; Να σημειώσω μόνο ότι δεν έχω ασφάλεια προς το παρών θα έχω ομως Σίγουρα πριν τον τοκετό και αν επηρεάζει κάτι αυτό σε εξετάσεις μέσα στο μιερηριο κτλ Έχω άσχημο ιστορικό αποβολής στην πρώτη εγκυμοσύνη με κίνδυνο την ζωή μου έχω ακούσει ότι  είναι καλός σε εγκυμοσύνες μεσαίας και υψηλής επικινδυνότητας,είχα μια μικρή αιμορραγία με την ελάχιστη αποκόλληση πλακούντα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη τώρα κάτι σχετικά σύνηθες όπως μου είπε ο γιατρός μου ο ιδιωτικός αλλά νομίζω ήρθε η στιγμή να αλλάξω γιατρό για να αισθανθώ πιο ασφαλής όσον αφορά  το υπόλοιπο της κυήσεως και ότι προκύψει μελλοντικά από αυτήν .ευχαριστω εκ των  προτέρων για οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία .ευχομαι από καρδιάς  σε όλες να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε τα μωράκι σας Ευλογημένες και χαρούμενες στην αγκαλιά σας!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Efaki! είπε:

Καλησπεριζω όλες τις μέλλουσες μανούλες και τις ήδη υπάρχουσες.Θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία γιατί είμαι στο μεταβατικό στάδιο αλλαγής γιατρού ωντας ήδη  στην 18 εβδομαδα κυήσεως από ιδιωτικό σε  γιατρό κρατικού μιευτηριου και συγκεκριμένα στο Αλεξάνδρα με τον κύριο Δασκαλακη! Τον γνωρίζει καμία μέσω επίσκεψης η εάν έχει ήδη ξεγεννησει εκεί με αυτόν συγκεκριμένα γιατρό της ; Επίσης έχει καμία υπόψιν της τιμές επισκέψης στο ιδιωτικό του ιατρείο,ποσά περίπου χρεώνει στον τοκετό αν γενικοτερα το Αλεξάνδρας είναι καλό μαιευτήριο κτλ ; Να σημειώσω μόνο ότι δεν έχω ασφάλεια προς το παρών θα έχω ομως Σίγουρα πριν τον τοκετό και αν επηρεάζει κάτι αυτό σε εξετάσεις μέσα στο μιερηριο κτλ Έχω άσχημο ιστορικό αποβολής στην πρώτη εγκυμοσύνη με κίνδυνο την ζωή μου έχω ακούσει ότι  είναι καλός σε εγκυμοσύνες μεσαίας και υψηλής επικινδυνότητας,είχα μια μικρή αιμορραγία με την ελάχιστη αποκόλληση πλακούντα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη τώρα κάτι σχετικά σύνηθες όπως μου είπε ο γιατρός μου ο ιδιωτικός αλλά νομίζω ήρθε η στιγμή να αλλάξω γιατρό για να αισθανθώ πιο ασφαλής όσον αφορά  το υπόλοιπο της κυήσεως και ότι προκύψει μελλοντικά από αυτήν .ευχαριστω εκ των  προτέρων για οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία .ευχομαι από καρδιάς  σε όλες να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε τα μωράκι σας Ευλογημένες και χαρούμενες στην αγκαλιά σας!!! 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλο το μωράκι σου!!!

Για το γιατρο δεν ξέρω να σου πω, μιας και εγω ειχα αλλο μαιευτηρα, αλλα ξερω να σ πω για το μαιευτηριο!!! Εγω γεννησα εκει τον Οκτώβριο που μας πέρασε και εμεινα απόλυτα ευχαριστημενη!!! Εμεινα σε δικλινο καποιες ωρες και μετα σε μονοκλινο, αλλα και τα 2 δωμάτια ηταν σουπερ!!! Και φυσικα παμφθηνα!!! Το μονοκλινο σκεψου εκανε 55€ τη βραδιά... Αλλα και το δίκλινο ηταν εξαιρετικό!!! Απο καθαριοτητα εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!! Οι κοπελες περναγαν συνεχεια και το φαγητό ηταν πολυ νόστιμο!!! Επισης, η αιθουσα τοκετων ηταν τελεια!!! Ημουν σ δικο μ χώρο και οχι ολες οι επιτοκες μαζι, ενω ολο το προσωπικό του χ/ου ηταν ευγενεστατο και πολυ εξυπηρετικοι!!! Συνολικα, εχω πολυ καλη εμπειρία και εννοείται πως οταν με το καλο αποφασισω για 2ο μωράκι, παλι τον ιδιο γιατρο θα επιλέξω, στο ιδιο μαιευτηριο!!!! 

Α!!! Εγω θα σ προτεινα να εχεις δικη σου μαια αν πας με φυσιολογικό τοκετο.. Ειναι καποια χρηματα παραπάνω βεβαια, αλλα αξιζει πραγματικά τον κοπο!!! Εμενα με στηριξε παρα πολυ και ειλικρινά δεν πιστεύω πως θα τα καταφερνα να γεννησω φυσιολογικα αν δεν είχα την Κική δίπλα μου!!!! 

Με το καλο σου εύχομαι!!! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλο το μωράκι σου!!!

Για το γιατρο δεν ξέρω να σου πω, μιας και εγω ειχα αλλο μαιευτηρα, αλλα ξερω να σ πω για το μαιευτηριο!!! Εγω γεννησα εκει τον Οκτώβριο που μας πέρασε και εμεινα απόλυτα ευχαριστημενη!!! Εμεινα σε δικλινο καποιες ωρες και μετα σε μονοκλινο, αλλα και τα 2 δωμάτια ηταν σουπερ!!! Και φυσικα παμφθηνα!!! Το μονοκλινο σκεψου εκανε 55€ τη βραδιά... Αλλα και το δίκλινο ηταν εξαιρετικό!!! Απο καθαριοτητα εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!! Οι κοπελες περναγαν συνεχεια και το φαγητό ηταν πολυ νόστιμο!!! Επισης, η αιθουσα τοκετων ηταν τελεια!!! Ημουν σ δικο μ χώρο και οχι ολες οι επιτοκες μαζι, ενω ολο το προσωπικό του χ/ου ηταν ευγενεστατο και πολυ εξυπηρετικοι!!! Συνολικα, εχω πολυ καλη εμπειρία και εννοείται πως οταν με το καλο αποφασισω για 2ο μωράκι, παλι τον ιδιο γιατρο θα επιλέξω, στο ιδιο μαιευτηριο!!!! 

Α!!! Εγω θα σ προτεινα να εχεις δικη σου μαια αν πας με φυσιολογικό τοκετο.. Ειναι καποια χρηματα παραπάνω βεβαια, αλλα αξιζει πραγματικά τον κοπο!!! Εμενα με στηριξε παρα πολυ και ειλικρινά δεν πιστεύω πως θα τα καταφερνα να γεννησω φυσιολογικα αν δεν είχα την Κική δίπλα μου!!!! 

Με το καλο σου εύχομαι!!! :)

Να χαίρεσαι το μωράκι σου, γερό και τυχερό στην ζωούλα του να είναι! Σε ευχαριστώ πολύ Ανεμονη για τις πληροφορίες που μου έδωσες είναι ειλικρινά πολύ βοηθητικές.Δεν γνώριζα ότι μπορείς να έχεις αποκλειστικά δίκη σου μαία,πολύ χαίρομαι όμως που το μαθαίνω.εύχομαι ότι καλύτερο στην ζωή σας.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Efaki! είπε:

Να χαίρεσαι το μωράκι σου, γερό και τυχερό στην ζωούλα του να είναι! Σε ευχαριστώ πολύ Ανεμονη για τις πληροφορίες που μου έδωσες είναι ειλικρινά πολύ βοηθητικές.Δεν γνώριζα ότι μπορείς να έχεις αποκλειστικά δίκη σου μαία,πολύ χαίρομαι όμως που το μαθαίνω.εύχομαι ότι καλύτερο στην ζωή σας.

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κοιτα, σικη σ μαια μπορείς να εχεις ατυπα... Φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι εννοώ!!! Μετα απο συνεννόηση με το γιατρο σου παντα!!! Κατεμε παντως αξίζει!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Efaki! είπε:

Καλησπεριζω όλες τις μέλλουσες μανούλες και τις ήδη υπάρχουσες.Θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία γιατί είμαι στο μεταβατικό στάδιο αλλαγής γιατρού ωντας ήδη  στην 18 εβδομαδα κυήσεως από ιδιωτικό σε  γιατρό κρατικού μιευτηριου και συγκεκριμένα στο Αλεξάνδρα με τον κύριο Δασκαλακη! Τον γνωρίζει καμία μέσω επίσκεψης η εάν έχει ήδη ξεγεννησει εκεί με αυτόν συγκεκριμένα γιατρό της ; Επίσης έχει καμία υπόψιν της τιμές επισκέψης στο ιδιωτικό του ιατρείο,ποσά περίπου χρεώνει στον τοκετό αν γενικοτερα το Αλεξάνδρας είναι καλό μαιευτήριο κτλ ; Να σημειώσω μόνο ότι δεν έχω ασφάλεια προς το παρών θα έχω ομως Σίγουρα πριν τον τοκετό και αν επηρεάζει κάτι αυτό σε εξετάσεις μέσα στο μιερηριο κτλ Έχω άσχημο ιστορικό αποβολής στην πρώτη εγκυμοσύνη με κίνδυνο την ζωή μου έχω ακούσει ότι  είναι καλός σε εγκυμοσύνες μεσαίας και υψηλής επικινδυνότητας,είχα μια μικρή αιμορραγία με την ελάχιστη αποκόλληση πλακούντα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη τώρα κάτι σχετικά σύνηθες όπως μου είπε ο γιατρός μου ο ιδιωτικός αλλά νομίζω ήρθε η στιγμή να αλλάξω γιατρό για να αισθανθώ πιο ασφαλής όσον αφορά  το υπόλοιπο της κυήσεως και ότι προκύψει μελλοντικά από αυτήν .ευχαριστω εκ των  προτέρων για οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία .ευχομαι από καρδιάς  σε όλες να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε τα μωράκι σας Ευλογημένες και χαρούμενες στην αγκαλιά σας!!! 

Καλησπερα κοπελα μου για τον γιατρο δεν ξερω δεν μπορω να σου πω γιατι δεν εχω πρωσοπικη αποψη υπαρχουν κοπελες εδω που ηταν δυσκολη η περίπτωση που μπορουν να σου πουν. Οσο για το μαιευτηριο εγω γεννησα το μαιο ηταν πολυ καλα οι μαιες πολυ καλες τα δωματια καθαρα και οι τουαλετα περνουσαν συνέχεια και της καθαριζαν. Το φαγητο πολυ καλο και μπολικο εγω δεν μπορουσα να το φαω ολο. Οτι απορια ειχες για το θηλασμό στη ελυναν και σου εδιχναν και οσες φορες ηθελες οχι δεν ελεγαν. Ολοι οι γιατροι και οι μαιες μεσα στη γεννα σε βοηθουσαν. Δεν εχω κανενα παραπωνω ολα ηταν υπεροχα και πανω απο ολα ο γιατρος μου να τα λεμε και αυτα. Αν με το καλο ξανα γεννησω εκει θα παω δεν το σκεφτομαι καθολου πηγα και δεν ειχα καθολου ανχος ολη ηταν προσχαρει!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλησπερα κοπελα μου για τον γιατρο δεν ξερω δεν μπορω να σου πω γιατι δεν εχω πρωσοπικη αποψη υπαρχουν κοπελες εδω που ηταν δυσκολη η περίπτωση που μπορουν να σου πουν. Οσο για το μαιευτηριο εγω γεννησα το μαιο ηταν πολυ καλα οι μαιες πολυ καλες τα δωματια καθαρα και οι τουαλετα περνουσαν συνέχεια και της καθαριζαν. Το φαγητο πολυ καλο και μπολικο εγω δεν μπορουσα να το φαω ολο. Οτι απορια ειχες για το θηλασμό στη ελυναν και σου εδιχναν και οσες φορες ηθελες οχι δεν ελεγαν. Ολοι οι γιατροι και οι μαιες μεσα στη γεννα σε βοηθουσαν. Δεν εχω κανενα παραπωνω ολα ηταν υπεροχα και πανω απο ολα ο γιατρος μου να τα λεμε και αυτα. Αν με το καλο ξανα γεννησω εκει θα παω δεν το σκεφτομαι καθολου πηγα και δεν ειχα καθολου ανχος ολη ηταν προσχαρει!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου!!!Απο ότι ακούω πλέον και διαβάσω διαπιστώνω με τα χαράς μου ότι σχεδόν όλες ήταν ικανοποιημένες από το μιεθτηριο Αλεξάνδρας!!! Επομένως είναι καλή επιλογή.να εισια καλά και να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολα τα κοριτσάκια που διάβασα τις δημοσιέυσεις σας και μου λύθηκαν πολλές απορίες για το Αλεξάνδρας που το είχα πάρει απο φόβο! :o  Efaki!  άνοιξες πολύ ενδιαφέρον θέμα το οποίο είναι και δική μου απορία  καθώς θέλω να αλλάξω τον γιατρό μου και βρίσκομαι στην 24η εβδομάδα στο πρώτο μου μωράκι. Εχω πληρώσει έναν σκασμό λεφτά για να είναι γιατρός και μαία στην κοσμάρα τους να ξεχνάνε να μου γράψουν φάρμακα και εξετάσεις και να είναι και μέσα στην ειρωνεία για την κάθε ανησυχία μου! και όλα αυτα για γιατρό ιδιωτικό, που την ημέρα του τοκετού μου πρώτα ο Θεός, περιμένει 3000...  πιστέυετε οτι θα με αναλάβει τώρα στον 6ο μήνα κάποιος γιατρός απο το Αλεξάνδρας? Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων και ευχομαι το καλυτερο για εσάς και τα μπεμπάκια σας! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 3/2/2019 at 4:54 ΜΜ, Efaki! είπε:

Καλησπεριζω όλες τις μέλλουσες μανούλες και τις ήδη υπάρχουσες.Θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία γιατί είμαι στο μεταβατικό στάδιο αλλαγής γιατρού ωντας ήδη  στην 18 εβδομαδα κυήσεως από ιδιωτικό σε  γιατρό κρατικού μιευτηριου και συγκεκριμένα στο Αλεξάνδρα με τον κύριο Δασκαλακη! Τον γνωρίζει καμία μέσω επίσκεψης η εάν έχει ήδη ξεγεννησει εκεί με αυτόν συγκεκριμένα γιατρό της ; Επίσης έχει καμία υπόψιν της τιμές επισκέψης στο ιδιωτικό του ιατρείο,ποσά περίπου χρεώνει στον τοκετό αν γενικοτερα το Αλεξάνδρας είναι καλό μαιευτήριο κτλ ; Να σημειώσω μόνο ότι δεν έχω ασφάλεια προς το παρών θα έχω ομως Σίγουρα πριν τον τοκετό και αν επηρεάζει κάτι αυτό σε εξετάσεις μέσα στο μιερηριο κτλ Έχω άσχημο ιστορικό αποβολής στην πρώτη εγκυμοσύνη με κίνδυνο την ζωή μου έχω ακούσει ότι  είναι καλός σε εγκυμοσύνες μεσαίας και υψηλής επικινδυνότητας,είχα μια μικρή αιμορραγία με την ελάχιστη αποκόλληση πλακούντα στην δεύτερη μου εγκυμοσύνη τώρα κάτι σχετικά σύνηθες όπως μου είπε ο γιατρός μου ο ιδιωτικός αλλά νομίζω ήρθε η στιγμή να αλλάξω γιατρό για να αισθανθώ πιο ασφαλής όσον αφορά  το υπόλοιπο της κυήσεως και ότι προκύψει μελλοντικά από αυτήν .ευχαριστω εκ των  προτέρων για οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία .ευχομαι από καρδιάς  σε όλες να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε τα μωράκι σας Ευλογημένες και χαρούμενες στην αγκαλιά σας!!! 

Καλησπερα! Λογιξα δεν εχεις γεννησει ακομα ε;; Μην φοβασαι τιποτα!! Ο Δασκαλακης ειναι ΤΟΠ!! Εχουμε τον ιδιο γιατρο, εγω γενναω Σεπτεμβρη. Εχουν γεννησει ηδη 2 φιλες μου μαζι του στο Αλεξανδρας, κ αλλες ποσες γνωστες που μαθαινω δεξια κ αριστερα. Κ εννοειται να πας στο Αλεξανδρας κ οχι στο Λητω γτ θα δωσεις τσαμπα τα λεφτα σου.

ελπιζω ειλικρινα να πηγες στον Δασκλακη.. κ εγω αλλαξα γιατρο μετα απο 10 χρονια γτ δεν ειχα εμπιστοσυνη με αυτα που εβλεπα

ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα...θα μπορέσει κάποια να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με τον κύριο Δασκαλάκη; είμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και ψάχνω εδώ και καιρό που να γεννήσω γιατί ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό. Είμαι στον 6ο ήδη!! 

Ευχαριστώ πολύ ❤

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!Ειναι πολύ καλός γιατρός!Και εγώ πριν 10 μέρες ήρθα πρώτη φορά σε επικοινωνία μαζί του.Εμένα επικοινώνησε η γιατρός που έχω μαζί του επειδή είμαι από επαρχία και έπρεπε να έχω και γιατρό στην Αθήνα.Αλλά από ότι μου είπε μια άλλη κοπέλα  που ειναι γιατροσ της, μπορείς να κλείσεις ραντεβού μαζί του αν καλέσεις στο ιδιωτικό ιατρείο  που έχει.Ίσως και  στο Αλεξάνδρα αν τον ζητήσεις,αν και δεν το γνωρίζω αυτό με σιγουριά.

Εύχομαι με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
On 8/1/2022 at 7:15 ΜΜ, ΕλεονώραΑνι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα...θα μπορέσει κάποια να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με τον κύριο Δασκαλάκη; είμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και ψάχνω εδώ και καιρό που να γεννήσω γιατί ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό. Είμαι στον 6ο ήδη!! 

Ευχαριστώ πολύ ❤

Καλησπέρα.Αλλαξα κ εγώ γιατρό 2.5 μηνών και πήγα στο Δασκαλάκη.Τωρα είμαι στον 4ο τον έχω δει άλλες 3 φορές.Στο πρώτο ραντεβού ήταν προσιτός και μας μίλησε πολύ καλά.Στα επόμενα που ήμουν και μόνη γιατί λόγω κοβιντ δεν επιτρέπεται ο σύζυγος ήταν λες και του είχα κάνει κάτι και μου κράταγε μούτρα.Εχω την εντύπωση ότι είναι με τις μέρες του,αν έχει κέφια καλώς αν είναι κουρασμένος θέλει τα τυπικά.Καποιες φορές νοιωθω ότι ξεπεταει τα ραντεβού μου πραγματικά.Πρεπει να του αναγνωρίσω όμως ότι το κινητό του είναι πάντα ανοιχτό,ακόμα και αν δεν ακούγεται πρόθυμος απαντάει σε όλα,και μπορεί να δώσει εναλλακτικες λύσεις όταν έχεις πρόβλημα με κάποια τακτική η με κάποιο φάρμακο.Οι απόψεις του είναι πάντα επιστημονικά τεκμηριωμένες και δεν είναι σαν τον προηγούμενο γιατρό μου που έλεγε"επειδή το λέω εγώ".Πραγματικά δεν έχω αποφασίσει ούτε εγώ ακόμα τι θέλω να κάνω.Αν τον έχεις ήδη επισκεφθεί θα ήθελα πολύ να μου πεις τη γνώμη σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη για τη καθυστέρηση. 

Δεν τον έχω επισκεφθεί αλλά έχω ακούσει από γνωστούς πως είμαι εξαιρετικός γιατρός. Απλά φανεί βάση πιο πολύ σε εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. 

Επειδή εγώ έχω μια φυσιολογική μέχρι στιγμής εγκυμοσύνη αποφάσισα να μη πάω εκεί. Οπότε δεν έχω να σου δώσω πληροφορίες δυστυχώς....

Σίγουρα αυτό που ξέρω είναι πως θέλει αρκετό ψάξιμο. Και το σημαντικότερο να σου βγάλει αμέσως εμπιστοσυνη ❤️

Με το καλό σου εύχομαι κ όλα καλαα!!!

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 12:02 ΠΜ, ΕλεονώραΑνι είπε:

Καλησπέρα και συγνώμη για τη καθυστέρηση. 

Δεν τον έχω επισκεφθεί αλλά έχω ακούσει από γνωστούς πως είμαι εξαιρετικός γιατρός. Απλά φανεί βάση πιο πολύ σε εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. 

Επειδή εγώ έχω μια φυσιολογική μέχρι στιγμής εγκυμοσύνη αποφάσισα να μη πάω εκεί. Οπότε δεν έχω να σου δώσω πληροφορίες δυστυχώς....

Σίγουρα αυτό που ξέρω είναι πως θέλει αρκετό ψάξιμο. Και το σημαντικότερο να σου βγάλει αμέσως εμπιστοσυνη ❤️

Με το καλό σου εύχομαι κ όλα καλαα!!!

Καλησπέρα! Πώς μπορουμε να βρούμε τον γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο για επισκεψη; καθυστερουν πολυ τα ραντεβου; Εχω ιδιώτη πολυ καλο γιατρο, αλλα θα ηθελα και δευτερη γνωμη απο εναν του δημοσίου, μιας και έχω βαρύ ιστορικό και τα εξοδα ειναι πολλα, και απο οτι γραφετε φαινεται να ναι πολυ καλός ο Κ. Δασκαλακης. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα! Άλλαξα κι εγώ γιατρό στον 4ο μήνα εγκυμοσύνης, μετά από 2 αποκολλήσεις και ένα μήνα στο κρεβάτι! Πήγα στο Δασκαλάκη ο οποίος είναι όντως λιγομίλητος, σχεδόν απρόσιτος και αρχικα σκέφτηκα "Ωχ" ! Έχει απαντήσεις για όλες τις ερωτήσεις σου, άλλοτε κοφτά και άλλοτε με δόση αιχμηρου χιούμορ. Γενικά διεκπαιραιωνει, αυτό αισθανομουν, αλλά μου ενέπνευσε ασφάλεια. Η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε ομαλά, και έφτασε η ώρα της γέννας. 4.30 το πρωί Σάββατο και αργία καπάκι, του τηλεφωνώ ( έσπασαν τα νερά ), το σηκώνει αμέσως με καθησυχάζει κ με στέλνει στο Αλεξάνδρας. Ήρθε λίγη ώρα πριν γεννήσω, ( δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, γεννησα 12:15 με φυσιολογικό τοκετό ). Δεν ήμουν μόνη, έμπαιναν έβγαιναν και μου ελεγαν βέβαια ότι ενημερώνεται για την κατάσταση μου, ότι έρχεται κλπ.

Εν ολίγοις, σοβαρός, πρακτικός, υποστηρικτικός, καθησυχαστικος και την επίμαχο στιγμή δίπλα μου! Όχι πολλά, τα απαραίτητα!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...