Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Αλλαγή γιατρού στον 6ο μήνα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! είμαι στον έκτο μήνα στο πρώτο μου μωράκι και σκεφτομαι να αλλάξω γιατρό, πρέπει δηλαδή γιατι εχω μια μαία στην κοσμάρα της και την προσοχή του γιατρού στον κ@λο της! συγνώμη αλλα δε μπορώ να το πω αλλιώς! εχω δώσει εναν σκασμό λεφτα για να ξεχνάει η μαία ακόμα και να μου γράψει τις εξετάσεις μου!  το κακό γενικά έχει παραγίνει με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τους εμπιστευτώ πια! απο την αλλη φοβάμαι μηπως είναι λίγο ριψοκίνδυνο να αλλάξω γιατρό στα μέσα της εγκυμοσύνης μου. Θα δεχτεί να με αναλάβει καποιος άλλος κιολας??  ευχαριστώ πολυ! :-(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ άλλαξα γιατρό στον 8ο...μια χαρά πήγε! 

 

Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με τον γιατρό μου απλά όλες απτό σόι του άντρα μ πήγαιναν σε ένα άλλο γυναικολόγο και όλες γέννησαν φυσικά... Ε και επειδή ήθελα να γεννήσω και γω φυσικά πήγα σε αυτόν.... Μπορεί να σου ακούγεται χαζή σκέψη... Μπορεί και να είναι.... Αλλά τελικά γέννησα φυσικά.... Χαχαχα αυτά δε ξέρω αν σε βοήθησα... Α στην τελική τον τελευταίο μήνα κάνεις τόσες πολλές επισκέψεις που προλαβαίνεις να γνωρίσεις καλύτερα τον γιατρό σ... Αυτά με ένα πόνο σου ευχομαι


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , αστα είπε:

Εγώ άλλαξα γιατρό στον 8ο...μια χαρά πήγε! 

 

Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με τον γιατρό μου απλά όλες απτό σόι του άντρα μ πήγαιναν σε ένα άλλο γυναικολόγο και όλες γέννησαν φυσικά... Ε και επειδή ήθελα να γεννήσω και γω φυσικά πήγα σε αυτόν.... Μπορεί να σου ακούγεται χαζή σκέψη... Μπορεί και να είναι.... Αλλά τελικά γέννησα φυσικά.... Χαχαχα αυτά δε ξέρω αν σε βοήθησα... Α στην τελική τον τελευταίο μήνα κάνεις τόσες πολλές επισκέψεις που προλαβαίνεις να γνωρίσεις καλύτερα τον γιατρό σ... Αυτά με ένα πόνο σου ευχομαι

καλησπέρα! με βοήθησες αρκετά κι εγω φυσιολογικά θέλω να γεννήσω αλλα με αυτους δε το βλεπω... θα ψαξω για καποιον γιατρο κι ελπίζω να βρω συντομα . Οσο για τις επισκεψεις δίκιο έχεις , προς το τελος εχω ακούσει οτι είναι πολύ συχνές! να σου ζήσει το μπεμπάκι σου καλότυχο και γερό σου ευχομαι! :smile:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Trelopitaki είπε:

καλησπέρα! με βοήθησες αρκετά κι εγω φυσιολογικά θέλω να γεννήσω αλλα με αυτους δε το βλεπω... θα ψαξω για καποιον γιατρο κι ελπίζω να βρω συντομα . Οσο για τις επισκεψεις δίκιο έχεις , προς το τελος εχω ακούσει οτι είναι πολύ συχνές! να σου ζήσει το μπεμπάκι σου καλότυχο και γερό σου ευχομαι! :smile:

Ευχαριστώ να είσαι καλά και να έχεις γύρω σου ανθρώπους που σαι κάνουν να αισθάνεσαι καλά! Ειδικά στην γέννα μετράει πολύ αυτό... Εγώ είχα μια υπέροχη μαία (σύζυγος του γυναικολόγου) που απλά μου έτυχε... Αν θα ξανακάνω παιδί... Πάλι αυτήν θα ήθελα να έχω δίπλα μ! (καλός ήταν και ο γιατρός... Αλλά η μαία ήταν αστέρι)... Καλή τύχη λοιπόν! 

 


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιι! Αυτό σκέφτομαι ότι είναι πολύ σημαντικό ειδικά εκείνη την στιγμή να έχεις καλή ψυχολογία και εμπιστοσύνη σε αυτούς που αναλαμβάνουν την ζωή του μωρού σου και κατ επέκταση της δικής σου! Σε ιδιωτικό γέννησες? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Trelopitaki είπε:

Ναιιιι! Αυτό σκέφτομαι ότι είναι πολύ σημαντικό ειδικά εκείνη την στιγμή να έχεις καλή ψυχολογία και εμπιστοσύνη σε αυτούς που αναλαμβάνουν την ζωή του μωρού σου και κατ επέκταση της δικής σου! Σε ιδιωτικό γέννησες? 

Ναι και ο πρώτος μ γιατρός είχε ιδιωτική κλινική και ο δεύτερος συνεργαζόταν με μια άλλη ιδιωτική κλινική. Να σου πω την αλήθεια το μόνο που έκτιμησα απτην ιδ. Κλινική ήταν το ωραίο μ δωμάτιο τπτ άλλο! 

Ένας χαμός γίνεται. Ότι να ναι πραγματικά ψάχναμε τον αναισθησιολογο 3ωρες(δικια του είναι η κλινική) η μαιες βαμμένες λες και πάνε στα μπουζούκια... Αίσχος! 


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , αστα είπε:

Ναι και ο πρώτος μ γιατρός είχε ιδιωτική κλινική και ο δεύτερος συνεργαζόταν με μια άλλη ιδιωτική κλινική. Να σου πω την αλήθεια το μόνο που έκτιμησα απτην ιδ. Κλινική ήταν το ωραίο μ δωμάτιο τπτ άλλο! 

Ένας χαμός γίνεται. Ότι να ναι πραγματικά ψάχναμε τον αναισθησιολογο 3ωρες(δικια του είναι η κλινική) η μαιες βαμμένες λες και πάνε στα μπουζούκια... Αίσχος

Αϊντεεεε! Κι εγώ που νόμιζα ότι θα ήταν όλα τέλεια στην ιδιωτική κλινική.... Πάντως γενικά για αντιεπαγγελματικη συμπεριφορά σε ιδιωτικά έχω ακούσει αρκετές φορές βέβαια στα δημόσια είναι πολύ χειρότερα, διάβασα εδώ όμως κάποιες δημοσιεύσεις από γυναίκες που γέννησαν στο Αλεξάνδρας ότι ήταν καλύτερο και από ιδιωτικό και σκέφτομαι να βρω έναν καλό γιατρό εκεί να γλιτώσω και τα τριχηλιαρα που ζητάνε στις ιδιωτικές! Έχω αγχωθείς με όλο αυτό.. 

Αγχωθεί *

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Trelopitaki είπε:

Αϊντεεεε! Κι εγώ που νόμιζα ότι θα ήταν όλα τέλεια στην ιδιωτική κλινική.... Πάντως γενικά για αντιεπαγγελματικη συμπεριφορά σε ιδιωτικά έχω ακούσει αρκετές φορές βέβαια στα δημόσια είναι πολύ χειρότερα, διάβασα εδώ όμως κάποιες δημοσιεύσεις από γυναίκες που γέννησαν στο Αλεξάνδρας ότι ήταν καλύτερο και από ιδιωτικό και σκέφτομαι να βρω έναν καλό γιατρό εκεί να γλιτώσω και τα τριχηλιαρα που ζητάνε στις ιδιωτικές! Έχω αγχωθείς με όλο αυτό.. 

Αγχωθεί *

καλησπέρα κ από μένα.  εγώ άλλαξα στον πέμπτο μήνα.  βρήκα γιατρό από το αρεταιειο,  αν εισαι Αθήνα.  με πρόσεξε πολύ,  καταρτισμένο προσωπικό, οι μαιες απίστευτες, με βοήθησαν κ στη γέννα αλλά κ μετά ( πως να θηλάσω, πως να κάνω μπάνιο το μωρό κτλ). Δεν έχει τπτ να ζηλέψει από ένα ιδιωτικό. απλά δεν είχα τηλεόραση στο δωμάτιο.  


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κ από μένα.  εγώ άλλαξα στον πέμπτο μήνα.  βρήκα γιατρό από το αρεταιειο,  αν εισαι Αθήνα.  με πρόσεξε πολύ,  καταρτισμένο προσωπικό, οι μαιες απίστευτες, με βοήθησαν κ στη γέννα αλλά κ μετά ( πως να θηλάσω, πως να κάνω μπάνιο το μωρό κτλ). Δεν έχει τπτ να ζηλέψει από ένα ιδιωτικό. απλά δεν είχα τηλεόραση στο δωμάτιο.  

Καλησπέρα bella32! Απο Αθήνα είμαι θα το κοιτάξω και για Αρεταιειο είχε γεννήσει εκεί η ξαδέλφη μου αλλά πάνε πολλά χρόνια και δε ξέρω πως είναι τώρα! εσύ γέννησες πρόσφατα εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Trelopitaki είπε:

Καλησπέρα bella32! Απο Αθήνα είμαι θα το κοιτάξω και για Αρεταιειο είχε γεννήσει εκεί η ξαδέλφη μου αλλά πάνε πολλά χρόνια και δε ξέρω πως είναι τώρα! εσύ γέννησες πρόσφατα εκει?

ναι, γέννησα πριν 3 μήνες! έμεινα πολύ ευχαριστημένη! σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το θαυματακι σου! Ο τι χρειαστείς, στείλε!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

ναι, γέννησα πριν 3 μήνες! έμεινα πολύ ευχαριστημένη! σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το θαυματακι σου! Ο τι χρειαστείς, στείλε!

ευχαριστώ κοριτακι μου! να σου ζήσει να ειναι γερό και τυχερό στη ζωούλα του! τώρα έψαχνα για το αρεταίειο και είδα και κάτι άλλο που με ενδιαφέρει πολύ!! εχει rooming in!!! 

αυτό που με αγχώνει είναι τι σόι γιατρό θα βρω... είναι ένα ρίσκο!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Trelopitaki είπε:

ευχαριστώ κοριτακι μου! να σου ζήσει να ειναι γερό και τυχερό στη ζωούλα του! τώρα έψαχνα για το αρεταίειο και είδα και κάτι άλλο που με ενδιαφέρει πολύ!! εχει rooming in!!! 

αυτό που με αγχώνει είναι τι σόι γιατρό θα βρω... είναι ένα ρίσκο!

ως νοσοκομείο ειναι υπέρ του αποκλειστικού θηλασμού κ έχουν μόνο rooming in!! μέρα νύχτα με το μωρό! έχει κούραση κ αϋπνία από τη μία, αλλά από την αλλη εμένα με βοήθησε να μάθω να θηλάζω! κάθε μέρα το εξέταζαν γιατροί! 

γενικά έχει καλούς γυναικολόγος.  μπορείς να ρίξεις μια ματιά να πας από εκεί να ανοίξεις καρτέλα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , bella32 είπε:

ως νοσοκομείο ειναι υπέρ του αποκλειστικού θηλασμού κ έχουν μόνο rooming in!! μέρα νύχτα με το μωρό! έχει κούραση κ αϋπνία από τη μία, αλλά από την αλλη εμένα με βοήθησε να μάθω να θηλάζω! κάθε μέρα το εξέταζαν γιατροί! 

γενικά έχει καλούς γυναικολόγος.  μπορείς να ρίξεις μια ματιά να πας από εκεί να ανοίξεις καρτέλα!

Ναι αυτό θα κάνω! Χαλάλι η κούραση και η αϋπνία θα έχω το μωράκι μου κοντά! Να σε ρωτήσω αν ξέρεις, έναν γιατρό που είναι συμβεβλημένος με εοπυ άσχετα με τις επισκέψεις που μπορείς να κάνεις στο ιατρείο του, μπορείς να τον φέρεις να σε ξεγεννήσει σε όποιο δημόσιο νοσοκομείο θέλεις? Το ρωτάω γιατί μου είπαν για έναν καλό γιατρό που τον έχει μια φίλη μου τώρα και είναι συμβεβλημενος βέβαια αυτή θα την ξεγεννήσει στο μητέρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Trelopitaki είπε:

Ναι αυτό θα κάνω! Χαλάλι η κούραση και η αϋπνία θα έχω το μωράκι μου κοντά! Να σε ρωτήσω αν ξέρεις, έναν γιατρό που είναι συμβεβλημένος με εοπυ άσχετα με τις επισκέψεις που μπορείς να κάνεις στο ιατρείο του, μπορείς να τον φέρεις να σε ξεγεννήσει σε όποιο δημόσιο νοσοκομείο θέλεις? Το ρωτάω γιατί μου είπαν για έναν καλό γιατρό που τον έχει μια φίλη μου τώρα και είναι συμβεβλημενος βέβαια αυτή θα την ξεγεννήσει στο μητέρα 

δεν το γνωρίζω κοπέλα μου..νομίζω ότι πρέπει να συνεργάζεται με το νοσοκομείο...αλλά μη σου λέω και χαζα, καλύτερα να ρωτήσεις. πάντως εγώ ειχα γιατρό που πήγαινα πχ έξω στο ιατρείο του αλλά ήταν κ στο αρεταιειο και με ξεγεννησε εκεί κ ίδιος γτ του το ζήτησα και όχι πχ να με αναλάβει όποιος ήταν εφημερία


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...