Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Καφέ υγρά στο σκούπισμα


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια, 

προσπαθουμε εδώ και 3 μήνες με τον άντρα μου για παιδάκι, τελευταία περίοδος 27/1-31/1. Έχω κύκλο 28-31 ημερών. Είχαμε ελεύθερη επαφή στις 5/2 μόνο, επειδή έλειπε για δουλειές δε μπορέσαμε άλλη φορά. Σήμερα όμως 8 μέρες μετά την επαφή είδα το πρωί στο σκούπισμα κάτι καφέ  υγρά που μέχρι τώρα δεν έχουν σταματήσει. Επίσης έχω πρησμένο στήθος αλλά αυτό μου συμβαίνει πάντα στις γόνιμες μέρες και σχεδόν μέχρι να έρθει η περίοδος. Τι μπορεί να είναι; Είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρία; Επίσης να σημειωθεί ότι αυτό το μήνα πήγα για τις τυπικές εξετάσεις στο γυναικολόγο και όλα ήταν καλά. Ούτε κύστες ούτε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Dimitra199028 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, 

προσπαθουμε εδώ και 3 μήνες με τον άντρα μου για παιδάκι, τελευταία περίοδος 27/1-31/1. Έχω κύκλο 28-31 ημερών. Είχαμε ελεύθερη επαφή στις 5/2 μόνο, επειδή έλειπε για δουλειές δε μπορέσαμε άλλη φορά. Σήμερα όμως 8 μέρες μετά την επαφή είδα το πρωί στο σκούπισμα κάτι καφέ  υγρά που μέχρι τώρα δεν έχουν σταματήσει. Επίσης έχω πρησμένο στήθος αλλά αυτό μου συμβαίνει πάντα στις γόνιμες μέρες και σχεδόν μέχρι να έρθει η περίοδος. Τι μπορεί να είναι; Είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρία; Επίσης να σημειωθεί ότι αυτό το μήνα πήγα για τις τυπικές εξετάσεις στο γυναικολόγο και όλα ήταν καλά. Ούτε κύστες ούτε τίποτα. 

Γεια σου κοριτσι μου!! Καταρχας σου ευχομαι συντομα με ενα θετικοοο τεστακι!! Ποτε περιμενεις περιοδο;; Το μονο που μπορω να σου πω εγω ειναι οτι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα καφε εκκρισεις τις μερες που ηταν για να αδιαθετησω οι οποιες κρατησαν για καποιες μερες!! Ο γιατρος μου ειχε πει οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες και μπορει να ειναι απο την εμφυτευση!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Myrtoulita είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!! Καταρχας σου ευχομαι συντομα με ενα θετικοοο τεστακι!! Ποτε περιμενεις περιοδο;; Το μονο που μπορω να σου πω εγω ειναι οτι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα καφε εκκρισεις τις μερες που ηταν για να αδιαθετησω οι οποιες κρατησαν για καποιες μερες!! Ο γιατρος μου ειχε πει οτι συμβαινει σε πολλες κοπελες και μπορει να ειναι απο την εμφυτευση!!

Μακάρι μακάρι πραγματικα.Σε 11 ημέρες γι αυτό σκέφτομαι μήπως είναι από ωορρηξία και όχι από εμφύτευση και απογοητεύομαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Dimitra199028 είπε:

Μακάρι μακάρι πραγματικα.Σε 11 ημέρες γι αυτό σκέφτομαι μήπως είναι από ωορρηξία και όχι από εμφύτευση και απογοητεύομαι. 

Σου εχει ξανατυχει να εχεις καφε σε ωορρηξια;; Εμενα πχ στην πρωτη εγκυμοσυνη τα πονακια ξεκινησαν σχεδον μετα τις γονιμες και ημουν εγκυος...και τωρα παλι εχω καποια πονακια απο την 16η 17η μερα του κυκλου και εχω καποιες υποψιες...αλλα θα δειξει σε λιγες μερες!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στην 16η μερα του κυκλου σου κ με κυκλο εως 31 μερες , εθσαθ στην ωορρηξια. Ειμαστε πολλες οι γυναικες που στην ωορρηξια μαζι με τα υγρα εχουμε καφετι. Εκμεταλευσου την μερα. Ευχομαι να ειναι ολα οπως τα επιθυμεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Σου εχει ξανατυχει να εχεις καφε σε ωορρηξια;; Εμενα πχ στην πρωτη εγκυμοσυνη τα πονακια ξεκινησαν σχεδον μετα τις γονιμες και ημουν εγκυος...και τωρα παλι εχω καποια πονακια απο την 16η 17η μερα του κυκλου και εχω καποιες υποψιες...αλλα θα δειξει σε λιγες μερες!!

Όχι ποτέ δεν είχα καφέ ούτε σε γόνιμες ούτε γενικά στη μέση του κύκλου. Πάντα όταν ξεκινούσαν τα καφέ στο καπάκι ερχόταν περίοδος δηλαδή ούτε μια ώρα μετά. Απλά σήμερα απ το πρωί νιώθω ώρες ώρες κάτι αρκετά έντονα τσιμπήματα και μετά πιο χαλαρά. Δε ξέρω τι να υποθέσω έχω μπερδευτεί. Μόνο υπομονή μέχρι να φτάσει η μέρα της αναμενόμενης περιόδου. Και εσυ προσπαθείς για μωράκι ; 

2 ώρες πρίν, ZWH είπε:

Εισαι στην 16η μερα του κυκλου σου κ με κυκλο εως 31 μερες , εθσαθ στην ωορρηξια. Ειμαστε πολλες οι γυναικες που στην ωορρηξια μαζι με τα υγρα εχουμε καφετι. Εκμεταλευσου την μερα. Ευχομαι να ειναι ολα οπως τα επιθυμεις!!!

Το διάβασα ότι μερικές γυναίκες σε ωορρηξία έχουν καφέ υγρά απλά δεν μου έχει τύχει ποτέ ξανά τόσα χρόνια γι’αυτό μου φάνηκε περίεργο. Μάλλον κάτι τέτοιο θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα ακομα οτι προσπαθουμε κανονικα αλλα εννοειται οτι αμα τυχει ειναι πολυ καλοδεχουμενο γιατι θελουμε ετσι κι αλλιως κι αλλο παιδακι!! Απλα αυτο τον μηνα ειχα καποια πονακια που δεν ξαναχα απο τοτε που γεννησα τα οποια ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και με εβαλαν σε υποψιες αλλα θα δειξει!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Δεν θα το ελεγα ακομα οτι προσπαθουμε κανονικα αλλα εννοειται οτι αμα τυχει ειναι πολυ καλοδεχουμενο γιατι θελουμε ετσι κι αλλιως κι αλλο παιδακι!! Απλα αυτο τον μηνα ειχα καποια πονακια που δεν ξαναχα απο τοτε που γεννησα τα οποια ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και με εβαλαν σε υποψιες αλλα θα δειξει!! 

Στο εύχομαι κοριτσι μου να έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Ειχα και εγω καφε υγρα μια εβδομαδα πριν μου ερθει η περιοδος και μου είχαν κρατησει 3 με 4 μερες...περιμενα πως θα ερχοταν περιοδος αλλα τελικα ηταν εγκυμοσυνη!! Σου ευχομαι το ιδιο και σε εσενα !!:) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Καλησπερα!! Ειχα και εγω καφε υγρα μια εβδομαδα πριν μου ερθει η περιοδος και μου είχαν κρατησει 3 με 4 μερες...περιμενα πως θα ερχοταν περιοδος αλλα τελικα ηταν εγκυμοσυνη!! Σου ευχομαι το ιδιο και σε εσενα !!:) 

Χθες αργά το απόγευμα προς βράδυ είχα και αίμα αλλά μόνο στο σκούπισμα δεν ήταν ούτε πολύ ούτε λίγο δεν έτρεξε όμως στη σερβιέτα όλο το βράδυ. Σήμερα πάλι είχα λίγο αίμα καμία σχέση όμως με τη ΡΟΗ της περιόδου.Επίσης δεν πονάω καθόλου όπως στη περιόδο και έχω ακόμα πρησμένο στήθος ενώ πάντα όταν μου έρχεται περίοδος ξεπρηζεται. Όπως και να έχει Σ’ευχαριστω  πολύ και να χαίρεσαι το παιδάκι σου κοριτσι μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitra199028 είπε:

Χθες αργά το απόγευμα προς βράδυ είχα και αίμα αλλά μόνο στο σκούπισμα δεν ήταν ούτε πολύ ούτε λίγο δεν έτρεξε όμως στη σερβιέτα όλο το βράδυ. Σήμερα πάλι είχα λίγο αίμα καμία σχέση όμως με τη ΡΟΗ της περιόδου.Επίσης δεν πονάω καθόλου όπως στη περιόδο και έχω ακόμα πρησμένο στήθος ενώ πάντα όταν μου έρχεται περίοδος ξεπρηζεται. Όπως και να έχει Σ’ευχαριστω  πολύ και να χαίρεσαι το παιδάκι σου κοριτσι μου 

καλημέρα,εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τον γυναικολόγο σου τηλ και να τον ενημερώσεις. Ενδεχομένως να είναι και ορμονική διαταραχή, καλό είναι να τον ενημερώσεις έτσι ώστε να σε καθοδηγήσει στο τι πρέπει να κάνεις.


 
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Dimitra199028 είπε:

Χθες αργά το απόγευμα προς βράδυ είχα και αίμα αλλά μόνο στο σκούπισμα δεν ήταν ούτε πολύ ούτε λίγο δεν έτρεξε όμως στη σερβιέτα όλο το βράδυ. Σήμερα πάλι είχα λίγο αίμα καμία σχέση όμως με τη ΡΟΗ της περιόδου.Επίσης δεν πονάω καθόλου όπως στη περιόδο και έχω ακόμα πρησμένο στήθος ενώ πάντα όταν μου έρχεται περίοδος ξεπρηζεται. Όπως και να έχει Σ’ευχαριστω  πολύ και να χαίρεσαι το παιδάκι σου κοριτσι μου 

Εμενα ηταν καφε με ροζ ...οχι κοκκινο κοκκινο... σε ευχαριστω πολυ μπαινω στον μηνα μου σε 2 εβδομάδες και ανυπομονώ!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Εμενα ηταν καφε με ροζ ...οχι κοκκινο κοκκινο... σε ευχαριστω πολυ μπαινω στον μηνα μου σε 2 εβδομάδες και ανυπομονώ!!! 

Να σου πω πραγματικά δε  μπορώ να προσδιορίσω το χρωμα ακριβως,σίγουρα πάντως δεν ήταν μόνο καφέ ούτε το βαθύ κόκκινο της περιόδου. Σήμερα έχω μόνο καφέ και ελάχιστο στο σκούπισμα μόνο. Περιμένω να δω τις εξελίξεις. Με το καλό κοπέλα μου να υποδεχτείς το μωράκι σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...