Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Ανακοίνωση- αλλαγή σέρβερ parents.gr/parentscafe.gr


Recommended Posts

Αγαπητά μέλη,

εδώ και κάποιο καιρό υπάρχει άμεση ανάγκη να πραγματοποιηθεί αλλαγή κ αναβάθμιση server στην ιστοσελίδα του parents.gr.

Zητούμε συγνώμη για την μεγάλη ταλαιπωρία που έχει δημιουργήσει στην χρήση του site αυτή η καθυστέρηση.

Αυτό το σαββατοκύριακο επιτέλους θα πραγματοποιηθεί αυτή η αλλαγή,

και η κατάσταση που αντιμετωπίσατε ως τώρα θα ανήκει σύντομα πλέον στο παρελθόν.

Θα υπάρξει νεότερη ειδοποίηση όσον αφορά τις συγκεκριμένες ώρες που το parents.gr και το parentscafe.gr θα είναι offline, (δεν θα είναι εφικτή η ανάγνωση ή δημοσίευση κειμένων) για να πραγματοποιηθεί η αλλαγή.

Αναμένεται το χρονικό αυτό διάστημα να είναι περίπου 2-3 ώρες, μέσα στο Σαββατοκύριακο.

Αυτό το μήνα 485.000 μοναδικοί χρήστες επισκέφθηκαν την ιστοσελίδα του parents.gr, με πάνω απο 3.500.000 εμφανίσεις σελίδων. Σύμφωνα με τον ρυθμό αύξησης επισκεψιμότητας, εκτιμούμε ότι τον επόμενο μήνα ο αριθμός αυτός θα φτάσει στο μισό εκατομμύριο.

Αυτός ο ρυθμός αύξησης ειναι και ο λόγος που η ιστοσελίδα κάποιες στιγμές εμφανιζόταν να μην λειτουργεί ("παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε αργότερα, ο διακομιστής είναι απασχολημένος").

Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας, και για την προτίμηση που δείχνετε στην ιστοσελίδα μας.

με εκτίμηση

απο την διαχείριση της ΕΕΕΓ/parents.gr

σημείωση: η αλλαγή και η ολιγόωρη διακοπή, αφορά και το parentscafe.gr καθώς θα μεταφερθεί και αυτό, ταυτόχρονα, σε άλλο server

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γειά σας

Το ParentsCafe.gr θα μείνει για λίγη ώρα κλειστό, έτσι ώστε να γίνει μεταφορά σε νέο server. Το φόρουμ θα είναι ορατό αλλά δεν θα είναι δυνατή η δημοσίευση/χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας τελικά εξαιτίας τεχνικής λεπτομέρειας η οποία θα λυθεί αύριο,

δεν θα πραγματοποιηθεί σήμερα το βράδυ η αλλαγή αλλά αύριο το βράδυ Δευτέρα προς Τρίτη.

Μπορείτε να χρησιμοποιείτε κανονικά το φόρουμ.

Συνήθως οι εργασίες αυτές διαρκούν περίπου 2 ώρες. Θα υπάρξει σχετική ανακοινωση ξανα αυριο, αλλά και κατά την διάρκεια των εργασιών θα εμφανίζεται επάνω στην σελίδα ειδική φράση.

ευχαριστούμε

(έκανα edit είχα γράψει λάθος)


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχμμ... σήμερα είναι Κυριακή προς Δευτέρα Μαρία! Κάτι έχασες :lol:

μην το στενέψετε και αυτό! please!!!

Link to comment
Share on other sites

A και μιας που θα κάνετε την αναβάθμιση μήπως μπορείτε να βάλετε edit (δυνατότητα επεξεργασίας μηνυμάτων από τους χρήστες) και σε αυτά τα φόρουμς; :

http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=27

http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=145

για να μην φορτώνονται με πολλά ποστς;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Αερικό. θα ήθελα να παρακαλέσω ότι παράκληση έχετε να γίνεται στο email του αδμιν γιατι δεν είναι εφικτό οι τεχνικοι να διαβαζουν το φόρουμ για να ψάχνουν/βρίσκουν τις διάφορες ιδέες κ ερωτήσεις,...!

απο ότι ξέρω το edit είναι ενεργοποιημένο παντού για 24 ώρες..? αν δεν είναι παρακαλώ στείλτε εμαιλ! !! στους αδμινς!

(για όλες τις περιπτώσεις βλαβών κλπ)

όσο για το στένεμα απο ότι ξέρω προβλέπεται και για εδώ δεν ξέρω όμως πόσο σύντομα θα πραγματοποιηθεί! εύχομαι καλό βράδυ.

[Παρακαλώ ότι πρόβλημα/αίτημα έχετε στείλτε το μέσω μυνήματος εμαιλ - οι τεχνικοί/αδμιν θα απαντήσουν όταν τελειώσουν όλες οι εργασίες, ακόμα δεν έχουν τελειώσει]


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...