Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Just now, Μαρίνα13 είπε:

Καλησπέρα κ πάλι! 6w5d!! Έκανα κ εγώ τον πρώτο υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα. Όλα καλά!! Θέλω να σας ρωτήσω κατι. Μου έγραψε ο γιατρός πέρα από όλες τις άλλες εξετάσεις κ 2 πολύ ακριβές που γίνονται μόνο ιδιωτικά από ότι μου είπε αλλά αμφιβάλλω. Κυστική ινωση κ νωτιαια μυϊκή ατροφία οι οποίες με καλύτερη τιμή κοστίζουν 330 ευρώ. Θυμάμαι στο λαϊκό που έκανα για στίγμα εκαναν κ Κυστική ινωση πάντως. Εσείς τις έχετε κάνει; τόσο σας κόστισαν;

Έκανα για κυστική ίνωση μόνο! Μου κόστισε 200€. Η ξαδέρφη μου που είναι νοσηλεύτρια μου είπε ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση και λίγοι γιατροί λένε να την κάνουμε... Γνώμη μου να τις κάνεις!

Just now, Prosexws_Mama είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Μα δεν είναι ωραία η Παρασκευή?? Λίγο έμεινε και θα σχολάσω.

Σήμερα έχω αρκετή όρεξη και με παραξενεύει να σας πω την αλήθεια. Αφήστε που έχω κάνει μονο 1 εμετό το πρωί και μετά ήταν ολα καλά που κ αυτό μου φαίνεται παράξενο. Νομίζω οτι αν τρώω καλο πρωινό η μέρα μου στο γραφείο κυλάει πιο καλά. 

Πολύς κόσμος μαζευτήκαμε για την Τρίτη ε? Τι ωραία!!!! Θα γεμίσει το θέμα μας με ευχάριστα νέα!!! 

 

Μια χαρά σε βρίσκω!! Τίποτα δεν σε πειράζει δηλαδή, αεράτη εισαι να τρως οτι θες. χαχαχα 

τέτοια λατρεία για το χυμό πορτοκάλι δεν έχω ακούσει ξανά. χαχα Με άδειο στομάχι δεν σε ενοχλεί?? Εγω πίνω χυμό μονο τα απογεύματα γιατι μου βγάζει ξινίλα τα πρωινά. Πάντα βέβαια το είχα αυτο, οχι μόνο τώρα. Καλύτερα είναι να στύβεις χυμό παρά να αγοράζεις, έχει πιο πολλές βιταμίνες. Πριν την εγκυμοσύνη έπινες καθόλου χυμό ή τώρα μονο ξεκίνησες?? 

 

Τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας πως είναι σήμερα??? 

Εγώ σήμερα χάλια.... Και νερό που πίνω το βγάζω....

  • Ευχαριστώ 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Vassia13 κουράγιο... πρέπει να προσέχεις μην πάθεις αφυδάτωση

1 hour ago, NitsaElenitsa84 said:

Καλημέρα!!

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι με έχει πιάσει και πίνω συνέχεια χυμό πορτοκάλι

Χθες ήπια το πρωί ένα μεγάλο ποτήρι, και το μεσημέρι μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο από το σουπερμάρκετ, άνοιξα δύο χυμούς Λακωνία και τους τσάκισα, τους είχαν και στο ψυγείο δροσερούς.. τέτοια απόλαυση τι να πω

Εγώ μόνο με σοκολάτα έχω κάνει έτσι

:D

Και δεν με πειράζει κιόλας να πίνω σκέτο χυμό το πρωί, με άδειο στομάχι εννοώ

Κι εγώ έχω λαχτάρα για τα πορτοκάλια! Επειδή κάνω διατροφή έχω 4 φρούτα τη μέρα (εκτός από μπανάνα και σύκα). Ενώ έχω πάρει μήλα, αχλάδια, ακτινίδια και πορτοκάλια, κάθε φορά που φτάνει η ώρα να φάω πάντα πορτοκάλι θέλω!! Τα έχω κι εγώ στο ψυγείο και τα νιώθω δροσερά πολύ!

Just now, Μαρίνα13 said:

Καλησπέρα κ πάλι! 6w5d!! Έκανα κ εγώ τον πρώτο υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα. Όλα καλά!! Θέλω να σας ρωτήσω κατι. Μου έγραψε ο γιατρός πέρα από όλες τις άλλες εξετάσεις κ 2 πολύ ακριβές που γίνονται μόνο ιδιωτικά από ότι μου είπε αλλά αμφιβάλλω. Κυστική ινωση κ νωτιαια μυϊκή ατροφία οι οποίες με καλύτερη τιμή κοστίζουν 330 ευρώ. Θυμάμαι στο λαϊκό που έκανα για στίγμα εκαναν κ Κυστική ινωση πάντως. Εσείς τις έχετε κάνει; τόσο σας κόστισαν;

Τη νωτιαία μυϊκή ατροφία δεν την έχω ξαναακούσει. Κυστική ίνωση έκανα κι εγώ αλλά όχι το 100%. Έκανα μόνο αυτές που γράφονται. Όμως εγώ είμαι με ωάρια δότριας και δεν έχει τόση βαρύτητα. Αν ήταν δικά μου νομίζω πως θα τις έκανα αν μου το έλεγε ο γιατρός.

Εγώ σήμερα πήγα να βγάλω τον καφέ στην τάξη την ώρα που μίλαγα στα παιδιά... Εμετό δεν έκανα αλλά σερνόμουν... Ξύπνησα κουρασμένη! Το παθαίνετε εσείς?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@Vassia13 κουράγιο... πρέπει να προσέχεις μην πάθεις αφυδάτωση

Κι εγώ έχω λαχτάρα για τα πορτοκάλια! Επειδή κάνω διατροφή έχω 4 φρούτα τη μέρα (εκτός από μπανάνα και σύκα). Ενώ έχω πάρει μήλα, αχλάδια, ακτινίδια και πορτοκάλια, κάθε φορά που φτάνει η ώρα να φάω πάντα πορτοκάλι θέλω!! Τα έχω κι εγώ στο ψυγείο και τα νιώθω δροσερά πολύ!

Τη νωτιαία μυϊκή ατροφία δεν την έχω ξαναακούσει. Κυστική ίνωση έκανα κι εγώ αλλά όχι το 100%. Έκανα μόνο αυτές που γράφονται. Όμως εγώ είμαι με ωάρια δότριας και δεν έχει τόση βαρύτητα. Αν ήταν δικά μου νομίζω πως θα τις έκανα αν μου το έλεγε ο γιατρός.

Εγώ σήμερα πήγα να βγάλω τον καφέ στην τάξη την ώρα που μίλαγα στα παιδιά... Εμετό δεν έκανα αλλά σερνόμουν... Ξύπνησα κουρασμένη! Το παθαίνετε εσείς?

Κόπωση ακόμα δεν έχω... Ούτε νυστάζω! Βέβαια δεν είμαι και η κατάλληλη γιατί κοιμάμαι και ξυπνάω ότι ώρα θέλω μιας και έχω πάρει αναρρωτική!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα για κυστική ίνωση, όλες τις μεταλλάξεις

Ο άντρας μου έπαθε εγκεφαλικό όταν είδε την απόδειξη από το διαγνωστικό

Είναι ακριβές αυτές οι γονιδιακές εξετάσεις, μια φίλη που έχουν ιστορικό στην οικογένεια απο σπάνιο μεταβολικό νόσημα και εξετάστηκε πιο εξειδικευμένα στην εγκυμοσύνη, της κόστισαν αρκετά.. νομίζω πάνω από 500 ευρώ

Αλλά είναι ήσυχη ότι το παιδάκι της είναι μια χαρά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ την βαρύτητα των εξετάσεων εννοείται. Κ φυσικά κ θα τις κάνω απλά επειδή μου σύστησε ένα συγκεκριμένο διαγνωστικό δεν ήξερα αν γενικά είναι τόσο ακριβές οι συγκεκριμένες. 

Διαβάζω κ όλα αυτά τα συμπτώματα που έχετε κ δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ που δεν έχω τπτ από όλα αυτά ή να ανησυχησω τελικά.. κουράγιο σε όλες πάντως! Βέβαια εγώ είμαι κρυωμένη 2 βδομάδες τώρα οπότε έχω άλλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα. 6&6 σημερα. Πηγα γιατρο. Μου εκανε κολπικο υπερηχο. Ειδαμε σακο. Εμβρυικα στοιχεια. Καρδια να παλλεται. Την ακουσαμε πολυ σιγα γιατι μου ειπε ειναι πολυ νωρις. Σε δυο βδομαδες θελει να με ξαναδει & θελει ολες τις εξετασεις που ειχα κανει στην μεγαλη. Για να δει τι θα μου γραψει να κανω. Εγω βεβαια ειχα κανει κατι δικιες μου εξετασεις και οταν τις ειδε μου ειπε οτι δεν παω καλα. Χαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mlpoumlpou είπε:

Καλησπερα. 6&6 σημερα. Πηγα γιατρο. Μου εκανε κολπικο υπερηχο. Ειδαμε σακο. Εμβρυικα στοιχεια. Καρδια να παλλεται. Την ακουσαμε πολυ σιγα γιατι μου ειπε ειναι πολυ νωρις. Σε δυο βδομαδες θελει να με ξαναδει & θελει ολες τις εξετασεις που ειχα κανει στην μεγαλη. Για να δει τι θα μου γραψει να κανω. Εγω βεβαια ειχα κανει κατι δικιες μου εξετασεις και οταν τις ειδε μου ειπε οτι δεν παω καλα. Χαχαχαχαχαχα

Άντε ωραία!

Εγώ δύο φορές που έχω πάει μέχρι στιγμής δεν μου έκανε κολπικό, μόνο εξωτερικό, τη δεύτερη φορά είδαμε και την καρδιά αλλά δεν ακουγόταν

Κι εμένα μου είπε ότι είναι νωρίς να ακουστεί

Καλά κι εσύ, τι εξετάσεις έκανες;;;

Χαχαχαχαχ

:shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, mlpoumlpou είπε:

Καλησπερα. 6&6 σημερα. Πηγα γιατρο. Μου εκανε κολπικο υπερηχο. Ειδαμε σακο. Εμβρυικα στοιχεια. Καρδια να παλλεται. Την ακουσαμε πολυ σιγα γιατι μου ειπε ειναι πολυ νωρις. Σε δυο βδομαδες θελει να με ξαναδει & θελει ολες τις εξετασεις που ειχα κανει στην μεγαλη. Για να δει τι θα μου γραψει να κανω. Εγω βεβαια ειχα κανει κατι δικιες μου εξετασεις και οταν τις ειδε μου ειπε οτι δεν παω καλα. Χαχαχαχαχαχα

Είμαστε μαζί εμείς.. τα ίδια ακριβώς κ εγώ μόνο που εμένα είναι το πρώτο! Σε 2 βδομαδες θα παω κ εγω παλι. Ε λογικά θα γλιτώσεις αρκετές αν τις έχεις ξανακάνει. Σε ποιο είναι ο γιατρός σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Άντε ωραία!

Εγώ δύο φορές που έχω πάει μέχρι στιγμής δεν μου έκανε κολπικό, μόνο εξωτερικό, τη δεύτερη φορά είδαμε και την καρδιά αλλά δεν ακουγόταν

Κι εμένα μου είπε ότι είναι νωρίς να ακουστεί

Καλά κι εσύ, τι εξετάσεις έκανες;;;

Χαχαχαχαχ

:shock:

Ρε νομιζα οτι δεν μπορω να μεινω εγγυος και εκανα για γονιμοτητα. Τις ειχα γραψει. Ε αμαρτια να μην τις κανω. Χαχαχαχχαχααχ

Just now, Μαρίνα13 είπε:

Είμαστε μαζί εμείς.. τα ίδια ακριβώς κ εγώ μόνο που εμένα είναι το πρώτο! Σε 2 βδομαδες θα παω κ εγω παλι. Ε λογικά θα γλιτώσεις αρκετές αν τις έχεις ξανακάνει. Σε ποιο είναι ο γιατρός σου;

Μητερα

Link to comment
Share on other sites

Κ

1 hour ago, mlpoumlpou είπε:

Ρε νομιζα οτι δεν μπορω να μεινω εγγυος και εκανα για γονιμοτητα. Τις ειχα γραψει. Ε αμαρτια να μην τις κανω. Χαχαχαχχαχααχ

Μητερα

Καλά πλάκα μου κάνεις

Έκανες για γονιμότητα ενώ ήσουν έγκυος;;;;!!!

:lol:

Αχαχαχαχ θεά είσαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Από το πρωί βλέπω τοκετούς στο youtube και κλαίω με το που δω το μωρό...

Πήγα και λαϊκή σήμερα. Για να μη σηκώσω πολύ βάρος έκανα 3 βόλτες και στην επιστροφή από την τελευταία είχε κοπεί το ρεύμα και μένω στον 5ο...

Έχω πέσει στον καναπέ εξαντλημένη...

Εσείς κορίτσια πως είστε?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε. Χάλασε δυστυχώς και ο καιρός... 

@Vassia13 Κι εγω εχθες ζοριστηκα αρκετα. Καθε 3 ωρες μετα που σχολασα εκανα επισκεψη στην τουαλέτα για εξαγωγή. Σήμερα κι με το που ξύπνησα είχα πάλι τα ίδια. Εύχομαι να μην συνεχίσω έτσι όλη την μέρα. 

17 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εγώ σήμερα πήγα να βγάλω τον καφέ στην τάξη την ώρα που μίλαγα στα παιδιά... Εμετό δεν έκανα αλλά σερνόμουν... Ξύπνησα κουρασμένη! Το παθαίνετε εσείς?

Κι εγώ κάποιες φορές νιώθω ποιο κουρασμένη από το συνηθισμένο. Κάνω πιο λίγα πράγματα από ότι πριν μείνω έγκυος αλλά κι πάλι κουράζομαι πιο εύκολα κ τα πρωίνα σέρνομαι για καμία ώρα. Άραξε τώρα μετά την λαϊκή και τα τόσα πάνω κάτω να ξεκουραστείς!!! 

 

14 ώρες πρίν, Μαρίνα13 είπε:

Διαβάζω κ όλα αυτά τα συμπτώματα που έχετε κ δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ που δεν έχω τπτ από όλα αυτά ή να ανησυχησω τελικά.. κουράγιο σε όλες πάντως! Βέβαια εγώ είμαι κρυωμένη 2 βδομάδες τώρα οπότε έχω άλλα. 

Περαστικά σου κοπέλα μου!!! Απόλαυσε το τώρα που προλαβαίνεις και μην ανησυχείς άδικα.

 

  • Ευχαριστώ 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, NitsaElenitsa84 είπε:

Κ

Καλά πλάκα μου κάνεις

Έκανες για γονιμότητα ενώ ήσουν έγκυος;;;;!!!

:lol:

Αχαχαχαχ θεά είσαι!!

Ρε δεν ηξερα οτι ειμαι εγγυος. Γελαγε ο γιατρος μαζι μου. Μπουαχαχχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2019 at 3:31 ΜΜ, Μαρίνα13 είπε:

Καλησπέρα κ πάλι! 6w5d!! Έκανα κ εγώ τον πρώτο υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα. Όλα καλά!! Θέλω να σας ρωτήσω κατι. Μου έγραψε ο γιατρός πέρα από όλες τις άλλες εξετάσεις κ 2 πολύ ακριβές που γίνονται μόνο ιδιωτικά από ότι μου είπε αλλά αμφιβάλλω. Κυστική ινωση κ νωτιαια μυϊκή ατροφία οι οποίες με καλύτερη τιμή κοστίζουν 330 ευρώ. Θυμάμαι στο λαϊκό που έκανα για στίγμα εκαναν κ Κυστική ινωση πάντως. Εσείς τις έχετε κάνει; τόσο σας κόστισαν;

Καλησπέρα,

Συγχαρητήρια!! Μεγάλη Ευτυχια ο ηχος Της καρδούλας τους :) !!!!!!!!!!

εγω δεν την έχω κάνει ακόμα την κυστικη ίνωση, θα την κάνω μαζί με την αυχενική στις 24/4... αλλά όπως γνωρίζω η κυστικη συνταγογραφείτε πια (αν δεν κάνω λάθος). Στο λαϊκό έχει κ για κυστικη  . 


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...